Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

W tym dziale możemy wyrażać swoje spostrzeżenia na temat proroctw Biblii
Agnieszka

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Agnieszka » czw cze 08, 2017 12:42 pm

Merytorycznie do tematu.
http://zdrowanauka.info/index.php/2017/ ... ilkersona/
http://www.zbawienie.com/oszusci.htm
I tu m.in. czytamy :
Jedno z jego proroctw o nieuniknionej śmierci Fidela Castro w latach 90. Wiadomo, że się nie spełniło. 

Inne jego proroctwo o śmierci w świętym ogniu wszystkich homoseksualistów w USA w latach 90-tych. Oczywiście fałszywe proroctwo.

Miał się także pojawić Jezus na podium podczas jednej z jego ceremonii! 

Nie twierdzę, że każdych pastor przejawia takie predyspozycje czy jest takim oszustem, ale należy uważnie przyglądać się owym ludziom, pastorom, ponieważ: (...wielu fałszywych proroków wyszło na świat.)  

I jeszcze gwoli wyjaśnienia - rozumieć inaczej co jest napisane w Biblii a przepowiadac ze znaków czy uprawiać balwochwalstwo to zasadnicza różnica.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 08, 2017 8:50 pm

Na pytanie o dokładną datę końca świata Pan Jezus odpowiada w sposób jednoznaczny: o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec (Mt 24,36). Tak więc ten dzień jest wiadomy tylko Bogu. Każdy, kto mówi, że wie, jest kłamcą i wprowadza ludzi w błąd. Wszystkim ciekawskim Bóg mówi: nie wasza to rzecz znać czas i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą (Dz 1,7).

Jezus ostrzega nas przed zwodniczym działaniem ludzi będących pod wpływem złego ducha: Strzeżcie się, Żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nim(Łk 21,8).

Ci którzy przepowiadają dokładne daty końca świata, wprowadzają ludzi w błąd (por. Mk 13,6) i w ten sposób, często nieświadomie, stają się narzędziem w rękach złego ducha, któremu bardzo zależy na tym, aby oszukani ludzie przestali w ogóle wierzyć w rzeczywistą obecność i ostateczne przyjście Zbawiciela.

W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa - pisze św. Paweł - prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi (2 Tes 2,1-3).

Fragment zaczerpnięty z portalu katolickiego ADONAI.PL
http://adonai.pl/rozwazania/?id=6
Moje prywatne refleksje / odczucia.
Uważam , że ciekawość i podsycanie innych do badania w taki sposób Biblii - doszukiwania się w niej przepowiedni ze znaków itp. jest naklanianiem do grzechu , stąd moje takie a nie inne stanowisko i ja osobiście życzę Markowi aby odłożył takie badanie , nie słuchał ludzi i nie powielal to co mówią inni , a słuchał Jezusa Chrystusa.
Tego Marku życzę Tobie z calego serca i przepraszam jeżeli urazilam Cię w jakiś sposób swoimi wpisami .
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt cze 09, 2017 4:33 am

Marek nie przepowiada daty końca świata ani nie uważa, że nastał już dzień Pański. Uważa natomiast, że jedno i drugie nastąpi wprzyszłości z czym zgadza się większość biblistów. Wszyscy znawcy Biblii różnią się ze sobą w szczegółach interpretacji proroctw.
Agnieszko, dziękuję za Twoje cytaty i biblijne ostrzeżenia. Na pewno warto je rozważać ku przestrodze. :)

Wróć do „Proroctwa”