Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

W tym dziale możemy wyrażać swoje spostrzeżenia na temat proroctw Biblii
Agnieszka
Posty: 2361
Rejestracja: pn gru 26, 2016 5:34 pm

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Agnieszka » czw cze 08, 2017 12:42 pm

Merytorycznie do tematu.
http://zdrowanauka.info/index.php/2017/ ... ilkersona/
http://www.zbawienie.com/oszusci.htm
I tu m.in. czytamy :
Jedno z jego proroctw o nieuniknionej śmierci Fidela Castro w latach 90. Wiadomo, że się nie spełniło. 

Inne jego proroctwo o śmierci w świętym ogniu wszystkich homoseksualistów w USA w latach 90-tych. Oczywiście fałszywe proroctwo.

Miał się także pojawić Jezus na podium podczas jednej z jego ceremonii! 

Nie twierdzę, że każdych pastor przejawia takie predyspozycje czy jest takim oszustem, ale należy uważnie przyglądać się owym ludziom, pastorom, ponieważ: (...wielu fałszywych proroków wyszło na świat.)  

I jeszcze gwoli wyjaśnienia - rozumieć inaczej co jest napisane w Biblii a przepowiadac ze znaków czy uprawiać balwochwalstwo to zasadnicza różnica.

Agnieszka
Posty: 2361
Rejestracja: pn gru 26, 2016 5:34 pm

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Agnieszka » czw cze 08, 2017 8:50 pm

Na pytanie o dokładną datę końca świata Pan Jezus odpowiada w sposób jednoznaczny: o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec (Mt 24,36). Tak więc ten dzień jest wiadomy tylko Bogu. Każdy, kto mówi, że wie, jest kłamcą i wprowadza ludzi w błąd. Wszystkim ciekawskim Bóg mówi: nie wasza to rzecz znać czas i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą (Dz 1,7).

     Jezus ostrzega nas przed zwodniczym działaniem ludzi będących pod wpływem złego ducha: Strzeżcie się, Żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: "Ja jestem" oraz "Nadszedł czas". Nie chodźcie za nim(Łk 21,8).

     Ci którzy przepowiadają dokładne daty końca świata, wprowadzają ludzi w błąd (por. Mk 13,6) i w ten sposób, często nieświadomie, stają się narzędziem w rękach złego ducha, któremu bardzo zależy na tym, aby oszukani ludzie przestali w ogóle wierzyć w rzeczywistą obecność i ostateczne przyjście Zbawiciela.

     W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa - pisze św. Paweł - prosimy was, bracia, abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha, bądź przez mowę, bądź przez list rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi (2 Tes 2,1-3).

Fragment zaczerpnięty z portalu katolickiego ADONAI.PL
http://adonai.pl/rozwazania/?id=6
Moje prywatne refleksje / odczucia.
Uważam , że ciekawość i podsycanie innych do badania w taki sposób Biblii - doszukiwania się w niej przepowiedni ze znaków itp. jest naklanianiem do grzechu , stąd moje takie a nie inne stanowisko i ja osobiście życzę Markowi aby odłożył takie badanie , nie słuchał ludzi i nie powielal to co mówią inni , a słuchał Jezusa Chrystusa.
Tego Marku życzę Tobie z calego serca i przepraszam jeżeli urazilam Cię w jakiś sposób swoimi wpisami .
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
Datsun
Posty: 2804
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 6:34 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Datsun » pt cze 09, 2017 4:33 am

Marek nie przepowiada daty końca świata ani nie uważa, że nastał już dzień Pański. Uważa natomiast, że jedno i drugie nastąpi wprzyszłości z czym zgadza się większość biblistów. Wszyscy znawcy Biblii różnią się ze sobą w szczegółach interpretacji proroctw.
Agnieszko, dziękuję za Twoje cytaty i biblijne ostrzeżenia. Na pewno warto je rozważać ku przestrodze. :)

Sadlor
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 18, 2016 4:43 pm

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Sadlor » czw lis 09, 2017 11:20 am

Biblia mówi nam dość jasno że warto badać księgi prorockie i chodź bywa to trudne a wielu fałszywych proroków zbija na tym nieuczciwy kapitał, to uważam że tym bardziej warto je znać by nie dać się zwieść.

( Obj 22 : 6 - 7 ) "I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać. I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi."

Sam często gubiłem się i nadal się gubię czytając Objawienie czy też Daniela, bo to trudne księgi, warto jednak trzymać się obietnic Bożych i czerpać siłę do czytania Słowa.

( Jak 1 : 5 ) "A jeśli komu z was brak mądrości, niech prosi Boga, który wszystkich obdarza chętnie i bez wypominania, a będzie mu dana."
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.


Wróć do „Proroctwa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość