Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

W tym dziale możemy wyrażać swoje spostrzeżenia na temat proroctw Biblii
Agnieszka

Re: Dan 11:28-30a - co Biblia mówi o najbliższej przyszłości?

Postautor: Agnieszka » ndz cze 04, 2017 7:01 pm

Marek_ pisze:Teraz będzie inaczej, jak pisze Jan pokój będzie odebrany z ziemi (całej ziemi) Ap 6:4 - zauważ że to jest zapowiedziane w Biblii.
To nie ja wymyśliłem.

4 I wyszedł inny koń barwy ognia, 
a siedzącemu na nim dano odebrać ziemi pokój, 
by się wzajemnie ludzie zabijali - 
i dano mu wielki miecz.
Wszędzie na ziemi są różne sytuacje i nie ma zakątka na ziemi , żeby od zarania dziejów był wszędzie pokój , zabijać się też WSZYSCY będziemy ? :roll:
Marku , skoro tak ostrzegasz..... , to jaki masz pomysł na ocalenie przed ewentualną III wojną światową , gdzie / dokąd uciekać? i kiedy? ;) Jakie Ty masz plany odnośnie tego zagadnienia?

Awatar użytkownika
Marek_

Postautor: Marek_ » ndz cze 04, 2017 7:20 pm

Mam plany lecz o tym może juto - dobranoc.
Dan 11:28-30 - Rozpad UE i NATO powrót Rosji i III WŚ.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz cze 04, 2017 7:22 pm

Marek_ pisze:Mam plany lecz o tym może juto - dobranoc.

Ok Marku.
Spokojnej nocy :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz cze 04, 2017 7:29 pm

No właśnie, to co robić?

christianinroman

Postautor: christianinroman » pn cze 05, 2017 8:00 pm

Niestety, jednym z tych który te ,, fantastyczne wieści o III wojnie światowej" otrzymywał od Ryszarda E. byłem i ja, i to było dokładnie w tym samym czasie. Marek_ powielasz jego myśli i przenosisz je do tego forum, a ponadto tych którzy wierzą w proroctwa, w uzdrowienia i dary Ducha Świętego nazwałeś fałszywymi namaszczonymi.
Dokładnie to samo usłyszałem niedawno z ust Ryszarda.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt cze 06, 2017 5:25 am

Bracie Romanie.
Właśnie m.in. po to to forum powstało aby pewne poglądy poddawać analizie biblijnej. Jeśli Marek Twoim zdaniem robi i wierzy źle to masz idealną szansę wyprowadzić go teraz z błędu. Tzw. "Ryszard" nie jest mi nigdzie znany. Może zarejestruje się tutaj i z nim pogadamy?
Pozdrawiam. :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt cze 06, 2017 4:28 pm

Witam wszystkich.
Wypowiedź swoją chciałabym skierować przede wszystkim do Marka , ale być może też i inni wyciągną refleksje dla siebie.
Zacznę od definicji - wróżbita
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wr%C3%B3%C5%BCenie
I tu m.in. czytamy :
Przepowiadanie przyszłości należało do proroków Jahwe, ale Mojżesz ostrzegał, że czasami będą je skutecznie stosowali także prorocy innych bóstw (Księga Powtórzonego Prawa 13:2, 3), za którymi stały duchy demoniczne (Powtórzonego Prawa 32:17). Dlatego też Mojżesz zakazał wszelkich praktyk okultystycznych (Powtórzonego Prawa 18:10, 11), zaś późniejsi prorocy potępiali astrologię i jasnowidzenie (Izajasza 47:13; Księga Jeremiasza 27:9; Księga Micheasza 3:7; Księga Zachariasza 10:2).
http://sjp.pl/wr%C3%B3%C5%BCbita
https://pl.glosbe.com/pl/pl/wr%C3%B3%C5%BCbita
Marku , nie pisze tego złośliwie , tylko też bardzo proszę Cię - zanim osadzisz kogoś i nazwiesz coś okultyzmem , przeanalizuj sobie na spokojnie co Ty czynisz i zacznij weryfikację od samego siebie.
Pozdrawiam Cię i Twoją rodzinę bardzo serdecznie.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt cze 06, 2017 5:36 pm

Pozwolę jeszcze wkleić tekst wydawców jw.org i pozostawię to bez komentarza :-)
Napiszę tylko krótko - treść sobie a czyny sobie :-)
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200001200
I tu polecam kliknąć w PRZEPOWIADACZ WYDARZEŃ i poczytać :-)
I tu m.in. na samym końcu czytamy : " To również pokazuje, że sztuka przepowiadania przyszłości jest demoniczna i całkowicie sprzeczna z wolą Bożą (Dz 16:12, 16-24)."

Awatar użytkownika
Marek_

Postautor: Marek_ » wt cze 06, 2017 7:25 pm

Agnieszko ja nie opieram tego o czym mówię na wizjach, wróżbach, informacjach z dziedziny duchowej, objawieniach itp.
Badam Biblię i dzielę się tym co zrozumiałem i czego jestem pewny.
Nikt przecież nie musi się ze mną zgadzać ale ja mam prawo wyrażać swoje zdanie.
Nie jestem populistom więc nie zależy mi na poklasku u ludzi najbardziej zależy mi na uznaniu u Stwórcy o raz Jezusa Chrystusa.
Proroctwa zawarte w księdze Daniela to nie jest moja wizja ja ją analizuję i każdy może sprawdzić czy dobrze to interpretuje czy wnioski ,które wyciągam oparte są na logicznych argumentach.

Pozdrawiam.
Dan 11:28-30 - Rozpad UE i NATO powrót Rosji i III WŚ.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt cze 06, 2017 7:46 pm

Proroctwa zawarte w księdze Daniela to nie jest moja wizja ja ją analizuję i każdy może sprawdzić czy dobrze to interpretuje czy wnioski ,które wyciągam oparte są na logicznych argumentach.

Marku , a czyja to jest wizja? Czyja to jest wizja , że III wojna światowa a potem IV to będą dni ostatnie itp. , czyja to jest wizja , że Bóg posługuje się panem Trumpem?
Potrafisz czytać w myślach Boga ? :shock:

Pozwolę jeszcze przytoczyć tylko nieliczne Twoje wypowiedzi :
"Dzień Pański" jest dopiero przed nami (Objawienie 1:10). Rozpocznie się trzecią wojną światową (Daniela 11:29b,30a; Mateusza 24:7: Objawienie 6:4). A teraz przed nami powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a)".
Obecnie nie żyjemy w dniach ostatnich lecz dopiero wchodzimy w początkową fazę Dnia Pańskiego (Ap 1:10; Ap 6:2-8).Dzień Pański od początku do końca czyli Armagedonu będzie trwał - okres życia jednego pokolenia czyli ok.70-80 lat.(Mat.24:34). Cała Apokalipsa opisuje właśnie Dzień Pański w którym będą działy się wszystkie zapisane w niej wydarzenia i to sposób szybki, w pośpiechu. (por.Ap 1:1 - Interlinia: εν ενταχει).

Tak więc wg wizji Marka - Dzień Pański rozpocznie się trzecią wojną światową i Dzień Pański po początku do końca czyli Armagedonu będzie trwał okres życia jednego pokolenia czyli ok. 70 - 80 lat , czyli w przeciągu jeszcze tego czasu będzie IV wojna światowa o której pisal Marek .
Jeżeli Marek twierdzi , że to nie jego wizja , to komu przypisuje takie widzenie?
Czy takie prorokowanie Marku to już nie okultyzm o którym zresztą sam pisałeś?

P.S. Kiedy w innym wątku Datsun spytał Cię :
viewtopic.php?f=32&t=1026&start=40
Oprócz czynienia cudów jest przecież dar prorokowania, mówienia innymi językami, rozróżniania duchów itd. Jeśli ktoś przejawia jeden z tych darów to też według Ciebie okultyzm?

Napisałeś Marku :
Oczywiście, że tak.

Czy proroctwa o których piszesz , a których nie wyczytałam w Biblii - nie w taki sposób jak Ty przedstawiasz , są zatem okultyzmem? Oczywiście jest to pytanie na które już sam wcześniej odpowiedziałeś.

Wróć do „Proroctwa”