Wylanie Ducha Świętego w dniach ostatecznych.

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
christianinroman

Re: Wylanie Ducha Świętego w dniach ostatecznych.

Postautor: christianinroman » wt cze 20, 2017 11:01 am

Agnieszka i Marek_. Wszystko to jest prawdą co piszecie, ale prawdą nie absolutną, gdyż sam Chrystus powiedział przed swoim wstąpieniem do Ojca : " Dana mi jest WSZELKA MOC ( władza) na niebie i na ziemi." - ewangelia według Mateusza 28:18 oraz apostoł Jezusa tak o Swoim Panu i Zbawicielu pisał : " Jezus Chrystus, wczoraj, i dzisiaj,i na wieki TEN SAM." - list do Hebrajczyków 13:8. Kto podważa Słowo Boże czyli naukę Pana Jezusa i oskarża, ten staje po stronie OSKARŻYCIELA a nie po stronie WSTAWIENNIKA - JEZUSA CHRYSTUSA. Z postów Marka jasno wynika, że jesteśmy po przeciwnych stronach. Marek_ stawia na LOGICZNE MYŚLENIE, a ja STAWIAM NA WIARĘ.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt cze 20, 2017 1:50 pm

Kto podważa Słowo Boże czyli naukę Pana Jezusa i oskarża, ten staje po stronie OSKARŻYCIELA a nie po stronie WSTAWIENNIKA - JEZUSA CHRYSTUSA. Z postów Marka jasno wynika, że jesteśmy po przeciwnych stronach. Marek_ stawia na LOGICZNE MYŚLENIE, a ja STAWIAM NA WIARĘ.

Witaj Romanie. Czy uważasz / utozsamiasz brak wiary w uzdrowicieli / w ludzkie dzisiaj objawienia , że pochodzą od Boga z staniem po stronie OSKARŻYCIELA ?
Czy np. ja będąc gościem w jakiejś spolecznosci , nie będę czuła tego , że panuje tam Duch Boży , nie będę wierzyła albo będę miała mieszane uczucia , że uzdrowienia tam dokonywane pochodzą od Boga , jest równoznaczne z tym , że nie stoję po stronie Boga?
Dzisiaj wielu byłych sJ postawiło na logiczne myślenie , dlatego ludzie Ci opuścili organizację , co nie znaczy , że Boga.
Oskarżyciele niewolnika sa odstepcami i jednocześnie przez to występują przeciw samemu Bogu.

Chcialabym jeszcze dodać , że oskarżanie w drugą stronę może również zastanawiać...... i czy przypadkiem to ludzie ci nie postawili siebie na piedestale jakoby sprzeciwianie się praktykom tych osób wiązało się z grzechem przeciwko Duchowi Świętemu. A skąd ja niby mam wiedzieć , że dany człowiek działa pod wpływem Ducha Świętego? Mam wszystkim bezwiednie wierzyć / ufać?
Jeszcze raz fragment tekstu z linku podanego przez Ilyada :
"Michał Romaniec powiedział, że to od Boga, dlatego powstrzymywać ludzi posługujących się Bożymi darami nie można. Bóg jak sędzia weźmie w obronę tych braci. A ci którzy staną przeciwko Duchowi Świętemu i jego działaniu, mogą być ukarani przez Boga. Wtedy zostawili nas w spokoju".

Czyli z tego fragmentu wynika , że osoby które powstrzymywalyby tych ludzi przed darami utożsamiane są / stoją przeciwko Duchowi Świętemu - tak to rozumiem i już w tym momencie "zapala mi się czerwona lampka" w mojej głowie.

CZY TAKTYKA STOSOWANA W PRZEBUDZENIACH ZAWIERA ELEMENTY PRANIA MÓZGU?

Wnikliwi obserwatorzy przebudzeń zapewne już zauważyli, że niektóre (jeśli nie wszystkie) powyższe techniki są stosowane w kościołach „przebudzeniowych” oraz w ramach nowych nauk promujących globalizm, ekumenię, chrystianizację świata, usunięcie przeciwników Boga, ustanowienie autorytetu nowych apostołów i tak dalej.

Niektóre taktyki są powszechnie znane, na przykład długie sesje „uwielbienia”, polegającego na głośniej muzyce, klaskaniu, tańcu, skakaniu i obracaniu się w kółko, co odbywa się w zapierającej dech atmosferze, w której nie ma miejsca na krytyczne myślenie, a niezgoda na określone zachowania jest widziana jako bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu. Publiczne wyznawanie grzechów, podkreślanie lojalności względem grupy, jawna adoracja niektórych kaznodziejów i mówców, potępianie krytyków – wszystko się zgadza!
Źródło :
http://mariuszjurgablog.com/nieporawnie ... -kosciele/

Tak każdy może obrażać innych stosując wg mnie psychomanipulacje , bo jak można pisać w taki sposób że powstrzymywanie tychże uzdrowicieli jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu i w dodatku takie osoby może ukarać Bóg.
To , że jakiś uzdrowiciel jest przekonany , że działa pod wpływem Ducha Świętego , nie oznacza tego , że ja również muszę być o tym przekonana , a już na pewno utożsamianie mnie , Ciebie czytelniku który masz prawo do własnego odbioru i nic nie musisz - nie musisz zawierzac tylko ludziom z bluźnierca w dodatku przeciwko samemu Bogu.
To prawie jak teksty z Strażnicy i tak to odbieram.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt cze 20, 2017 3:59 pm

Witam Cię Marku .
Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem - rozumiem również , że masz rodzinę i nie sposób poświęcać się tylko forum itp. , ale jeśli znajdziesz chwilę czasu i chęci na obejrzenie świadectwa uzdrowienia przez Boga , chciałabym żebyś podzielił się swoim odbiorem - czy jesteś pozytywnie nastawiony na to świadectwo?
https://youtu.be/zhV02IisNb8

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 21, 2017 6:45 am

Mam jeszcze takie pytanie do osób które być może są w takich charyzmatycznych wspólnotach gdzie kładzie się ręce na osobę i wygania się z niej demony , siły nieczyste.
Skoro jesteśmy dziećmi Bozymi , wychodzi na to , że w takich społecznościach jest więcej osób opetanych przez demony , niż majacych Boga w sercach , wijacych się po podłodze , mających drgawki i inne przeróżne dziwaczne przeżycia? Pastor naklada ręce i czary mary demona / złego , nieczystego ducha już nie ma. Manifestacja jacy to z nas uzdrowiciele.
O co w tym wszystkim chodzi? Ja tego nie ogarniam.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 21, 2017 4:09 pm

Film - gdzie wypowiada się prezbiter Marek Kamiński - Naczelny kościoła zielonoswiatkowego w Polsce.
https://youtu.be/VKecz1MwWpA
Mniej więcej od 4 minuty 20 sekundy słyszymy taką treść :
Wielu z nas a właściwie chciałbym powiedzieć wszyscy z nas bądź duża większość z nas to ludzie którzy otrzymali dotyk Ducha Świętego nazywany chrztem Duchem Świętym dzięki temu mówimy innymi językami tak jak nam Duch Święty podaje ale też dzięki obecności Ducha Świętego zmienia się nasze życie , możemy posługiwać się darami Ducha Świętego i nasze życie zamienia się w służbę tutaj na ziemi. A więc jest to jedyna możliwość by godnie sprawować służbę na tej ziemi i kiedy jesteśmy pełni Ducha Świętego.
Wierzymy podobnie , że każdy chrześcijanin powinien otrzymać dar Ducha Świętego szczególną Bożą obecność , szczególne działanie Ducha Bożego w nas.

Chrzest Duchem Świętym utożsamiany jest tu z darami Ducha Świętego - wyraźny nacisk na dary Ducha Świętego które absolutnie nie są tożsame z chrztem Duchem Świętym. Jest wielu ludzi którzy nie posiadają żadnych darów a mają Chrystusa w sercu i ja absolutnie nie zaliczam się do osób które uważają , że każdy powinien otrzymać dar Ducha Świętego i mówić językami itp. i nie utożsamiam tego z jakimś wyszczegolnieniem - faworyzacja - że jest to szczególna obecność Boża. Szczególną obecnością Bożą są Owoce Ducha które są "w zasięgu ręki" dla każdego , nawet najprostszych ludzi .
W takiej społeczności , z takim naczelnikiem z pewnością mogłabym poczuć się kimś gorszym .
Nie posiadam żadnych darów - jestem zwykłym , prostym człowiekiem który całkowicie zawierza Chrystusowi i moje sumienie podpowiada mi też aby nie korzystać z wszelakich uzdrowicieli do których mam prawo podchodzić sceptycznie , nie mieć zaufania i korzystając z uzdrowicieli czułabym się jakbym zdradzała samego Boga - jest to oczywiście mój subiektywny odbiór , moje odczucia do których mam prawo. Oczywiście wsparcie modlitwą bez żadnych ceregielii uważam za poprawne i sama również modlę się o osoby które są w chorobie , smutku , potrzebie , itp.

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr cze 21, 2017 4:34 pm

Agnieszka. Dziękuję za to świadectwo Lucyny Leśniewskiej ze zboru Anastasis z Legnicy. Wierzę, że jest autentyczne i prawdziwe oddające chwałę Panu Jezusowi. Zadałaś pytanie Markowi w sprawie tego świadectwa uzdrowienia. Marek_ wszystkie uzdrowienia czyli cuda powiązał z diabłem, a jak pamiętam to właśnie świadkowie Jehowy nie wierzą w uzdrowienia ciała i w uwolnienia od demonów. Agnieszka, ja jestem bardzo ostrożny co do wszystkich uzdrowień i daleki od wypędzania demonów z wierzących. Wszystko trzeba konfrontować ze Słowem Bożym.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 21, 2017 4:42 pm

christianinroman pisze:Agnieszka. Dziękuję za to świadectwo Lucyny Leśniewskiej ze zboru Anastasis z Legnicy. Wierzę, że jest autentyczne i prawdziwe oddające chwałę Panu Jezusowi. Zadałaś pytanie Markowi w sprawie tego świadectwa uzdrowienia. Marek_ wszystkie uzdrowienia czyli cuda powiązał z diabłem, a jak pamiętam to właśnie świadkowie Jehowy nie wierzą w uzdrowienia ciała i w uwolnienia od demonów. Agnieszka, ja jestem bardzo ostrożny co do wszystkich uzdrowień i daleki od wypędzania demonów z wierzących. Wszystko trzeba konfrontować ze Słowem Bożym.

Zgadzam się z Tobą Romanie i nawet jeśli nie mam do czegoś przekonania , nie utożsamiam tego od razu z diabłem.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr cze 21, 2017 10:01 pm

Starałam się poszukać czegoś pozytywnego , ale niestety..... - otwieram stronę i czytam :
Szkoła charyzmatyczna - 3 moduły proroctwo / uzdrowienie / egzorcyzm i tu opłata :
Cena pełnego udziału w Szkole Charyzmatycznej wynosi 1 800PLN za cały program (9 zjazdów realizowanych w okresie od marca 2017 do maja 2018).

Cena za pojedynczy moduł wynosi 600PLN (3 zjazdy).
http://szkolacharyzmatyczna.koscioldlaciebie.pl/
Czegoś tu nie rozumiem - to Bóg udziela Darów Ducha Świętego poprzez szkoły charyzmatyczne za które jeszcze trzeba nie mało zapłacić? :shock:
Następnie mamy krótki filmik :
https://youtu.be/rUKERcTK4pI
I tutaj słyszymy takie oto słowa : prezbitra Marka Kamińskiego : "Bez charyzmatów jesteśmy nadzy".
W takim razie ja jestem cała "naguśka" ;)
Nie brzmi to zachęcająco - przynajmniej dla mnie.
Dalej inny pan mówi tak : "Współczesny kościół potrzebuje jakby dwóch skrzydeł - nowoczesnych form i duchowego wyposażenia". To brzmi jak kampania marketingowa.
P.S. Tak na marginesie z marketingiem mam wiele wspólnego lecz w swojej pracy zawodowej , poza tym skończyłam Uniwersytet - profil : zarządzanie przedsiębiorstwem , bądź inaczej - zarządzanie zasobami ludzkimi z blogiem prawno - ekonomicznym i jestem bardzo wyczulona na to kiedy ktoś próbuje , chce mi coś sprzedać.

Awatar użytkownika
Marek_

Postautor: Marek_ » czw cze 22, 2017 4:30 pm

Agnieszka pisze:Witam Cię Marku .
Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem - rozumiem również , że masz rodzinę i nie sposób poświęcać się tylko forum itp. , ale jeśli znajdziesz chwilę czasu i chęci na obejrzenie świadectwa uzdrowienia przez Boga , chciałabym żebyś podzielił się swoim odbiorem - czy jesteś pozytywnie nastawiony na to świadectwo?
https://youtu.be/zhV02IisNb8

Marek pisze:
We wszystkich kościołach i we wszystkich religiach ludzie modlą się do Boga w różnych sprawach i są wysłuchiwani. Tego przykładu wyzdrowienia nie chce interpretować kto pomógł pomóc tej dziewczynie – różnie można to tłumaczyć. Ktoś powie, że Pan Bóg zaingerował, ktoś inny że spirytyzm (bo to kościół charyzmatyczny) ale akurat w tym wyzdrowieniu – z tego co mówiła ta dziewczyna nie było żadnych cudów, nakładania rąk itp. Jedynie sama modlitwa. Jeżeli tak faktycznie było to nie można tego nazwać spirytyzmem.

Mogą być różne opinie, ktoś powie, że przypadek, gdyż czasem guzy nowotworowe potrafią się same cofać. Tego typu przypadki cofnięcia się choroby, guza się zdarzają, pamiętam przypadek wśród SJ. Kobieta SJ z Wałbrzycha miała raka nerki, prosili ordynatora szpitala oto żeby zrobili jej operację bez transfuzji krwi, lecz nikt nie chciał się podjąć. Termin operacji był przekładany a co najdziwniejsze, okazało się, że guz zaczął się cofać i całkowicie znikł, ta siostra oraz bracia z jej zboru też się modlili.

Teściu mojego znajomego miał nowotwór kości, nowotwór rozsypał mu się wszędzie po całym ciele, sytuacja była praktycznie beznadziejna. Znajomy oraz jego teść modlili się i wyszedł z tej choroby. Nie wiem czy to Bóg spowodował czy przypadek, można dyskutować na ten temat, w każdym razie wyzdrowiał.

Przyjmując, że to Bóg pomógł w tych wypadkach to nie znaczy, że religia SJ, Zielonoświątkowców czy jakaś inna jest prawdziwa, bo ludzie ze wszystkich religii modlą się do Boga i Bóg wysłuchuje.
Pan Jezus, jak go prosili o pomoc to wszystkich uzdrawiał: faryzeuszy, saduceuszy, zelotów , pogankę Syrofenicjankę, setnika rzymskiego czy osoby z greckiego Dekapolu wszyscy otrzymali pomoc mimo że nie byli w religii prawdziwej, podobającej się Bogu.
Jeżeli ktoś prosi z wiarą, podoba się Bogu oraz odpowiednio uargumentuje swoją prośbę to może liczyć na pomoc Boga. Inaczej jest jeżeli ktoś do obrazu się modli i potem mówi, że to obraz „Matki Boskiej” pomógł, to wiadomo, że to nie Pan Bóg. Jeżeli ktoś do Boga się modli to oczywiście, że Bóg może pomóc. We wszystkich kościołach mogą być takie uzdrowienia. Oczywiście to nie jest dowód, że Bóg posługuje się tą religią (charyzmatyczną).
Przyczyny akurat tego uzdrowienia mogły być różne, trudno to powiedzieć, z tym, że wielu ludzi również modli się i też Zielonoświątkowców i nic się nie dzieje, jej akurat się udało i guz się cofnął.
Dan 11:28-30 - Rozpad UE i NATO powrót Rosji i III WŚ.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw cze 22, 2017 4:40 pm

Dziękuję Ci Marku za odpowiedz.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”