Pochwycenie Kościoła a przyjście antychrysta

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Awatar użytkownika
alert

Re: Pochwycenie Kościoła a przyjście antychrysta

Postautor: alert » śr wrz 27, 2017 11:34 am

Sadlor pisze:

Alercie piszesz, że masz odmienny pogląd niż przedmówcy, powołując się na ( Obj 11 : 18 ), ale właśnie ten fragment podaję w powiązaniu z ( 1 Kor 15 : 50 - 53 ), by dowieść na podstawie Biblii że to właśnie wtedy nastąpi "pochwycenie". Na odgłos 7 trąby.

Możliwe że w tekście który napisałem, jest to trochę zagmatwane, bo głównie zależało mi by wytłuszczyć niebezpieczeństwo przyjęcia antychrysta, związanie z wiarą w pochwycenie przed wielkim uciskiem. Powiem szczerze że opisywanie tego tematu, w innym kontekście niż związanie z antychrystem, nie byłoby aż tak istotne, ciekaw jestem jakie jest wasze zdanie w tej sprawie.

W początkowym wpisie podałeś mnóstwo wersetów, moim zdaniem zbędnie. We fragmencie na którym ja buduję swój pogląd nic nie ma o trąbach. Natomiast jest o Bożym gniewie nad umarłymi, ten fakt jest tutaj kluczowy. Czy człowiek usłyszy Boży glos (te trąby) to jest napisane w Jana 5;25-29
" Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, zbliża się godzina, owszem już nadeszła, kiedy umarli usłyszą głos Syna Bożego i ci, co usłyszą, żyć będą. Jak bowiem Ojciec ma żywot sam w sobie, tak dał i Synowi, by miał żywot sam w sobie. I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd. "

Jest tutaj dobitnie powiedziane że pomimo "trąbienia" niektórzy zmarli nie obudzą się. Chodzi właśnie o tę kwestię że jedni usłyszą zaś inni nie usłyszą. Ten fragment z Ewangelii Jana 5 rozdziału zazębia się z tym z 1 Koryntian 15;34-58, ale ten z Apokalipsy 11 absolutnie nie.

Kwestia przyjęcia Antychrysta dotyczy Izraela (Ap 11-dwaj świadkowie ORAZ Rz 11). Plus oczywiście wszystkich wybranych, świętych Wielkiego Ucisku. Wszyscy oni dołożą własną krew do Krwi Baranka. Już sam ten fakt wskazuje że jednak Oblubienicy na ziemi podczas wylewania gniewu Bożego już nie będzie.
"... wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. "
[Ap 13;15].

Bo gdyby Kościół był w Wielkim Ucisku, to musiałby umrzeć, bo nie przyjąłby znamienia bestii. Byłoby to sprzeczne z tym co apostol napisał w 1 Kor 15;51-52
" Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni w jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. "

Myśl " my zostaniemy przemienieni. " dotyczy żywych fizycznie ludzi.

Takie jest moje zrozumienie, aczkolwiek nie mam pewności. Jednak nie ma to wpływu na zbawienie.
Jezus żyje i wkrótce Powróci

christianinroman

Postautor: christianinroman » czw wrz 28, 2017 7:04 am

Alert. Chyba zapomniałeś o waźnej obietnicy Pana, że ze względu na wybranych dni wielkiego ucisku będą skrócone. Niezależnie od tego w którą możliwość pochwycenia wierzy ( przed uciskiem, w czasie trwania ucisku czy po ucisku) ważne jest zachowanie gotowości i czujności gdyź nie znamy dnia ani godziny.

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » czw wrz 28, 2017 1:45 pm

christianinroman pisze:Alert. Chyba zapomniałeś o waźnej obietnicy Pana, że ze względu na wybranych dni wielkiego ucisku będą skrócone. Niezależnie od tego w którą możliwość pochwycenia wierzy ( przed uciskiem, w czasie trwania ucisku czy po ucisku) ważne jest zachowanie gotowości i czujności gdyź nie znamy dnia ani godziny.

Nie nie pomijam tej kwestii, JEDNAK trzeba powiedzieć wyraźnie. Wybrani ludzie to nie tylko Kościół/Oblubienica. Czy święci Wielkiego Ucisku są wybrani przez Boga ?
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”