Boskość Pana Jezusa a Zwiedzenie Antychrysta

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Iskierka

Re: Boskość Pana Jezusa a Zwiedzenie Antychrysta

Postautor: Iskierka » pn gru 18, 2017 9:15 am

GrzegorzS04 pisze:Dlaczego nie ma tu wzmianki o osobowym Duchu Św. Tak sie wlasnie zastanawiam.
Iskierka pisze:
Temat Ducha Świętego jest w innym wątku. :)

Ja tu nie rozwijam tematu ducha Sw sygnalizuję myśl do przeanalizowania osobiście Sadlor też zahaczal o temat trojcy i problemu nie bylo a trojca tez ma swoj osobny watek.Wersety o duchu ktore mi polecasz (laikiem w tym temacie nie jestem),tez powinny sie zatem znalezc w watku do tego przeznaczonym.

Jak najbardziej są w tym wątku:
viewtopic.php?f=27&t=99&start=230

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn gru 18, 2017 9:20 am

Edward73 pisze:Witaj Iskierko, fakt dawno tu nie zaglądałem.Moja odpowiedź była do Ann78. Nie chciałem ani nie miałem zamiaru nikogo urazić, czy obrazić. Tak jak ten człowiek napisałem szczerze, zresztą nie znoszę obłudy czy nakładanych masek. Nie wiem czy byłbym w stanie pomóc mu w zrozumieniu. Tak masz rację każdy jest na innym etapie, a tylko Pan Bóg daje zrozumienie. Nie będę pisał co sądzę o tym odnośnie tego co napisał ten człowiek, bo dopiero by się narobiło. Zostawiam raczej to Panu Jezusowi, niech On w swej łasce objawi kim jest. Święty Tomasz widział w nim Boga, Jan również o tym pisze. Dzieje Ap. podają o krwi Boga, który wykupił ich.Dla Jana jest Stwórcą. Stary Testament zapowiada Mesjasza, mówi ,ze przebiją Jahwe,że będzie On skałą zgorszenia i potkniecia. że sprzedadzą Pana za trzydzieści srebrników i to w Nowym Testamencie wypełnia się na Jezusie.Dla mnie wystarczające i nie potrzebuję więcej, zresztą to On mnie znalazł właśnie wtedy kiedy Go nie szukałem. Kiedyś też tak podchodziłem do sprawy boskości Jezusa i Trójcy. Wspominam, rozmowę z Bratem Rysiem z Baptystycznego zboru na temat kwestii Jezusa,Trójcy. Powiedział na moje argumenty "Edek masz niewłaściwe poglądy" wtedy też się trochę na niego uniosłem pomyslałem co on bredzi. Mimo, że po naszej rozmowie widywaliśmy się dość często on nigdy nie podjął tematu na temat Trójcy. Był człowiekiem niezwykle inteligentnym, a Słowo Boże znał chyba lepiej niż niejeden z nas. Oddał to Bogu. Ja również w tym przypadku kiedy doczytałem do końca wypowiedź do której się odniosłem -oddaję to Bogu. Pozdrawiam wszystkich,życzę błogosławieństw Stwórcy.

Tak, zgadzam się z tym co napisałeś, nie wszystko daje się ot tak od razu wytłumaczyć, szczególnie w kwestii Istoty Boga. :)

Iskierka

Postautor: Iskierka » wt gru 26, 2017 4:24 pm

Sadlor pisze:To co głównie zainspirowało mnie do napisania tego rozważania to werset z 2 listu do Tesaloniczan, który mówi nam o antychryście.

Czy Pan Jezus kiedykolwiek podawał się za Boga?Czy zrównywał się z Bogiem Ojcem? Moim zdaniem odpowiedź brzmi NIE, nigdy nie zrównywał się z Ojcem ani nigdy nie podawał się za Boga, zawsze mówił że przyszedł od Ojca by spełnić jego wolę i chodź jego związek z Ojcem nie jest tak prosty do wytłumaczenia, ani do porównania go z naszymi międzyludzkimi stosunkami jakie mamy My i nasi Ojcowie. A i w niektórych listach apostołowie piszą w sposób niejednoznaczny, jednak często zaprzecza to reszcie Słowa Bożego, a zgodnie z tym co pisze Piotr, nieprawidłowe zrozumienie tych listów może prowadzić do naszej zguby.

Widzę tutaj poważne niebezpieczeństwo, że wynoszenie Pana Jezusa do pozycji Boga Ojca, może być polem do działania dla Antychrysta. To są już tylko moje dywagacje, ale uważam że antychryst bedzie doskonale znał Pismo Święte i może wykorzytsać nasze niewłaściwe zrozumienie w tej sprawie przeciwko nam, czy możemy przez to przyjąć gdy przyjdzie „innego Chrystusa” ?

[/size]

Z tego co zrozumiałam z rozmowy z Tobą masz przekonanie, że antychryst przyjdzie przed Wielkim Uciskiem, bo tak przekonały Cię wersety ( podałeś je też w innym wątku).
Ponadto masz przekonanie, jak wielu innych, że Pan Jezus przyjdzie powtórnie po "swoich" przy końcu Wielkiego Ucisku. Poruszając ten temat chciałeś zwrócić uwagę na to, że przekonania niektórych chrześcijan, wierzących w powtórne przyjście Chrystusa przed Wielkim Uciskiem mogą doprowadzić niektórych wierzących do zwiedzenia, bo zamiast rozpoznać antychrysta, będą sądzić, że powtórnie już przyszedł Pan Jezus.

Czy dobrze zrozumiałam Twoją wypowiedź? :)

Sadlor

Postautor: Sadlor » wt gru 26, 2017 6:17 pm

Tak chodzi mi o to że najpierw przyjdzie antychryst a później Pan Jezus, chodź szerzej pisałem o tym w tym wątku: viewtopic.php?f=32&t=1139
Tutaj chodziło mi o to że skoro antychryst poda się za Boga i będzie wynosił się nawet ponad Boga, to istnieje niebezpieczeństwo że jeżeli uznajemy że Pan Jezus jest Bogiem równym Ojcu, możemy dać się zwieść antychrystowi który poda się za Najwyższego.
Dlatego podałem tak wiele wersetów mających udowodnić że Pan Jezus nie czynił siebie równym Ojcu i zawsze był Mu podległy.

Co zaś się tyczy ducha antychrysta, to nikogo niechcę oskarżać o posiadanie takiego ducha jedynie chciałem bronić Antytrynitarzy i podałem wersety które mówią czym sie ten duch charakteryzuje.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”