Wyprane mózgi

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Pstryk Provolone

Wyprane mózgi

Postautor: Pstryk Provolone » śr gru 20, 2017 11:59 am

Pranie mózgu (nazywane także reformą procesu myślenia albo reedukacją) – termin używany na określenie działań przymusowych albo o charakterze dobrowolnym mających na celu zmianę poglądów lub zachowań jednej lub większej liczby osób. Dyskusyjne jest to, od jakiego momentu działanie nakierowane na zmianę osobowości należy uznać za pranie mózgu.

Zazwyczaj pranie mózgu stosuje się dla celów politycznych, religijnych lub marketingowych.

Współcześnie
Obecnie termin pranie mózgu jest stosowany także do innych metod perswazji, a nawet do skutecznego użycia zwykłej propagandy. Termin ten często jest używany na określenie metod nawracania stosowanych przez ruchy religijne.

źródło: Wikipedia
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Pstryk Provolone

Re: Wyprane mózgi

Postautor: Pstryk Provolone » śr gru 20, 2017 12:45 pm

Załóżmy, że jakieś ugrupowanie religijne X twierdzi, że tylko tam jest jedyna święta prawda. I naucza swoich wyznawców oraz nowo nawróconych, że w związku z tym będą prześladowani. I co się dzieje wówczas gdy ktoś z innego ugrupowania religijnego Y, lub ktoś nie przynależący do żadnego ugrupowania religijnego, porusza jakiś niewygodny temat dla ugrupowania religijnego X?
Przypuszczam że wieloletni wyznawca ugrupowania X wcale się nie odezwie, a nowo nawrócony (zachłyśnięty jedyną świętą prawdą) będzie bronił siebie no i przecież całego ugrupowania (w celu marketingowym) rękami i nogami, nie zauważając że poruszony niewygodny temat nie jest atakiem na jego osobę. Taki nowo nawrócony z wypranym mózgiem, w ramach niepotrzebnej obrony siebie i ugrupowania X, będzie atakował innych, jak to się mówi, odwracał kota ogonem. Efekt poczynań nowo nawróconego z ugrupowania X, niczym szaleństwo... Najbardziej będzie to zauważalne dla kogoś kto nie przynależy do ugrupowania ani X ani Y, ani żadnego innego. Najciekawsze jest to że takie poczynania nie będą się podobały przełożonym z ugrupowania X. I co wtedy? Wtedy pozostaje tylko wyprany mózg...

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » czw mar 01, 2018 4:06 am

korba

Postautor: korba » czw mar 01, 2018 9:36 am

Eeee....

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob mar 03, 2018 6:59 am

korba pisze:Eeee....

Jak nie rozumiesz to przeczytaj lub obejrzyj jeszcze z 10 razy

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob mar 03, 2018 7:16 am

korba pisze:Eeee....

co Eeee....? Ile razy i w jaki sposób sprawdziłeś czy org jest tak czysta i święta jak o sobie mówi? Ile razy i w jaki sposób sprawdziłeś czy historia nie jest zakłamana? Ile razy i w jaki sposób sprawdziłeś czy polityka naszego państwa działa do końca w sposób legalny? Ile razy i w jaki sposób sprawdziłeś czy służba zdrowia jest jeszcze SŁUŻBĄ zdrowia? Ile razy lub w jaki sposób sprawdziłeś czy system edukacyjny nie jest przypadkiem systemem indoktrynacyjnym? Ile razy i w jaki sposób sprawdziłeś czy nie zostałeś zmanipulowany, podprogowo zaprogramowany i uwarunkowany?

korba

Postautor: korba » sob mar 03, 2018 7:46 am

Ile razy i jak sprawdziłeś, czy to forum nie jest sposobem na monitorowanie Ciebie?
A jak sprawdzić, czy TY nie jesteś agentem mosadu albo szyickim fanatykiem szukającym ofiary?

Eeeee... nie wszedłem na to forum, aby o takich psychozach rozmawiać... sorry, ale dziękuję za uwagę!

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob mar 03, 2018 9:48 am

Zatem dziękuję łaskawemu panu za diagnozę. I żegnam.

Ku... wszedł na ten wątek żeby mi to powiedzieć..

No tak, wujcio mówił by nie uczyć świni śpiewu..
Bo i czas stracisz i świnię zdenerwujesz..

Przypomina mi się tu jeszcze historia o biznesmenie, który wszedł do baru, usiadł i zobaczył faceta z bananem w uchu. Wyobraź sobie, z bananem w uchu! I myśli sobie: “Czy ja czasem nie powinienem mu jakoś o tym powiedzieć? Nie, przecież to nie moja sprawa”. Ale myśl ta nie daje mu spokoju. Po jednym czy dwóch drinkach zwraca się do faceta:

- Przepraszam, hmm, ma pan banana w uchu.

Facet na to:

- Przykro mi, ale nie wiem, o co panu chodzi.

Biznesmen powtarza:

- Ma pan banana w uchu!

Na co indagowany:

- Głośniej, proszę, bo mam banana w uchu!

korba

Postautor: korba » sob mar 03, 2018 11:33 am

Każdy ma 'swój poziom' :-)

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob mar 03, 2018 11:36 am

Dlaczego uważasz to za psychozy?
Uzasadnij, bo jestem ciekaw twego poziomu.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”