Wyprane mózgi

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Pstryk Provolone

Re: Wyprane mózgi

Postautor: Pstryk Provolone » sob mar 03, 2018 11:42 am

No i uciekasz po raz kolejny, ale niech ci będzie.
Bo przynajmniej się czegoś może nauczysz jako jeden z niewielu.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

korba

Postautor: korba » sob mar 03, 2018 12:06 pm

Dlaczego uważasz to za psychozy?

Po prostu. Autor filmiku najpierw zasugerował, że 'wyprany mózg' to coś złego, czego należy unikać. Chwilę potem wykazał, że każdy z nas ma myśli, emocje, które powstały pod wpływem kogoś/czegoś. Wychodzi mi na to, że każdy z nas ma wyprany mózg.
Sorry, ale nie przyjmuję tego w taki sposób. Prawdą jest, że jakieś 95% wiedzy jaką posiadamy, pobraliśmy od kogoś/czegoś. Nie nazwałbym tego 'praniem mózgu'. To niewłaściwe nadawanie nazwy rzeczom normalnym i oczywistym. Natomiast jeśli ktoś chce normalnie żyć w społeczeństwie, musi umieć przyjmować cudze.
Cały ten wykład zdąża w niebezpiecznym kierunku, który nazwałbym: NIKOGO nie słuchaj, słuchaj TYLKO SAMEGO SIEBIE.
Nic bardziej głupiego. Dlatego to psychoza... bo w myśl autora, czytanie książki kucharskiej, którą KTOŚ napisał, i KTOŚ podpowiedział, jak zrobić super sałatkę, to już zakrawałoby na 'pranie mózgu'.
Psychoza, albo pomyłka w nazewnictwie.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob mar 03, 2018 3:56 pm

W zależności od tego jak zapatrujumy się na pewne kwestie naszego życia, pod wpływem zdobywanej wiedzy, kreujemy pewne wyobrażenia. Np gdy w telewizji widzisz jakiś spot wyborczy, różne partie polityczne przedstawiają swoje "obietnice", za pomocą swoich opłaconych kanałów telewizyjnych, spośród których ludzie wybierają kandydatów/partię. Nie muszę chyba przypominać jak wiele z tych obietnic nie zostaje spełnionych... Ciekawa jest sprawa że na spoty wyborcze niektórzy pożyczali od Rydzyka... Ale jak to? Ciekawa jest sprawa że zabiorą/położą rękę na pieniądzach z wielkiej orkiestry świątecznej pomocy i ciekawi mnie ile ukradną gdy Polska otrzyma reparacje. Nie muszę chyba przypominać jak są chciwi. Sprawa reprywatyzacji, sprawa Amber gold. A wiesz kto siedział w Magdalence przy tzw okrągłym stole? Ale to dopiero tylko polityka. Historia, posłuchaj jak w niektórych krajach, nawet daleko nie będziesz musiał szukać, mówią o "polskich obozach koncentracyjnych" choć wszyscy w polsce wiemy że to niemieckie obozy na terenie polski, albo o żydach w tych obozach. Słyszałeś o żydowskich kapo? Albo do których obozów byli zwożeni żydzi, w którym roku dopiero? Prawdą jest że sami dajemy wyprać sobie mózg fałszywymi informacjami, które nie są czymś normalnym i oczywistym jak mówisz. Widzisz.. Gdy człowiek zostaje zmanipulowany, przejmując czyjeś fałszywe obietnice polityczne, fałszywe informacje na temat wydarzeń historycznych, czy jakieś inne fałsze sektokorporacyjne, wyrabia sobie pewne wyobrażenie świata/życia , kreuje własne idee, cele, wartości światopogląd. Jest więźniem swojego umysłu a jego funkcjonowanie w tym wyimaginowanym świecie przyrównać można do snu. Co złego jest w tym że trzeźwo patrzy się na pewne sprawy/wydarzenia? Znasz doświadczenie z żabą? Gdy wrzucisz ją do wrzątku, natychmiast wyskoczy, gdy będziesz gotował ją od początku, to nawet nie poczuje.
Wybacz stylistykę, zimno mi w ręce, jestem w drodze do kuzyna, pieszo :)

korba

Postautor: korba » sob mar 03, 2018 6:37 pm

Wybacz, ale... jak dla mnie to tematy NIE NA TO FORUM. Tutaj jest forum dot. byłych, albo obecnych świadków Jehowy, albo tych, którzy zmierzają w tym kierunku, jak sugeruje regulamin.
Po prostu, wg. mnie, chcesz po prostu popolitykować...
Wątpię czy tutejsze forum ma taki kierunek.
Ja dziękuję! Dyskutuj sam ze sobą!
Korba

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 04, 2018 12:12 pm

Nie mam nic wspólnego z polityką...
W nosie ją mam.
Jak się kiedyś dowiesz, że jesteś poręczeniem/wekslem w ich farmie podatkowej... I gdy dowiesz się co najbardziej opłaca się uprawiać...Wspomnisz moje słowa w czasie swej starości...

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn mar 05, 2018 12:04 am

https://youtu.be/x_wQ0XopU_o
Dlaczego będzie globem?
Bo patrzysz z perspektywy tego czy jest płaska - Błąd
Spoglądasz na krawędzie, szukasz krzywizny..? - Błąd
Sprawdź z perspektywy tego czy jest globem..
Przyjrzyj się układowi słonecznemu/solarnemu.
Wtedy zobaczysz efekty prania mózgu.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz mar 25, 2018 9:37 pm

korba pisze:Każdy ma 'swój poziom' :-)

masz wyprany mózg w socjotechnicznej pralce, a nie własny poziom. Jeszcze w dodatku się z tego cieszysz...
:lol:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn mar 26, 2018 5:20 am

Bardzo śmieszne Pstryku, bardzo śmieszne... :roll:
:?

korba

Postautor: korba » pn mar 26, 2018 7:20 am

Z Pstrykiem coś nie 'teges'... :roll: (to widać od dawna).

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » pn mar 26, 2018 12:32 pm

Datsun pisze:Bardzo śmieszne Pstryku, bardzo śmieszne... :roll:
:?

poprostu dziwi mnie to że się z tego cieszy...
Ogólnie to nie jest śmieszne tylko żałosne.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”