Biblijne spojrzenie na kłamstwo.

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Olaf

Re: Finanse Towarzystwa Straznica - Zdziwicie się w co inwestują

Postautor: Olaf » ndz wrz 16, 2018 9:45 pm

Datsun pisze:
Olaf pisze:Datsun, wydziel może temat. W tym akurat Grzegorz ma swoje 5 minut.

Ok, wydzieliłem. Czekamy na Grzegorza.

"W tym", miałem na myśli o finansach. No ale oczywiście, jak tylko Grzesiek w tym również zechce, no to przecież nic nie stoi na przeszkodzie.

Datsun pisze:Olafie...
Chcesz na podstawie Biblii udowodnić, że można kłamać? :shock:
Powinieneś wiedzieć, że Korbę uprzedzałem i wielokrotnie prosiłem aby zmienił swój agresywny i napastliwy stosunek do forum i forumowiczów.
Ja "zabiłem" Korbę? :?
Czy aby nie przesadzasz z tymi metaforami? :)
On sam się "zabił", a kłamstwo tylko było przysłowiowym gwoździem do trumny.
Jeżeli na tym forum miałbym tolerować świadome okłamywanie forumowiczów w "szczytnym celu" i zasłaniać to jeszcze Biblią to szybciej je zamknę niż to zrobię.
Przypominam, że to jest forum chrześcijańskie, a punktem docelowym kłamców jest jezioro płonące ogniem i siarką (Obj.21:8).
Na Twoim miejscu Olafie zastanowiłbym się nad tym czy aby na pewno wziąłeś w obronę właściwą stronę. ;)

Datsunie, nie miej proszę pretensji, że czasem ludziom się jakieś sytuacje kojarzą i zapewniam Cię, że nie usiłowałem Ci w mych skojarzankach w jakiś sposób ubliżyć. No jakoś w tych słowach Samuela, które cytowałem, przebijała chęć życia. Aby je utrzymać musiał zachować pewną tajemnicę. W realu jak czapa to czapa, ale cyberprzestrzeń daje możliwość "zmartwychwstania". Jeśli regulamin mówi "nie wolno ci zmartwychwstać" a jednak chcesz "żyć", a Bobo najwyraźniej w tej konkretnie forumowej przestrzeni żyć chce, no to siłą rzeczy musisz swoje "zmartwychwstanie" utrzymać w tajemnicy. Nawet nie sądziłem, że z tego temat się zrobi, no ale skoro już się zrobił, no to niech będzie. Podam Ci pewien przykład, Datsunie.

Czasy II WW, wstępna selekcja transportu na rampie w jednym z niemieckich obozów śmierci. Siostra z opowiadań wiedziała już co się święci. Umorusała nieco twarz, i gdy przyszła jej kolej hitlerowiec aż ją musiał spytać:
- Ile masz lat?
- 18 - odrzekła z błyskiem w oku.
- Na prawo.
W rzeczywistości była po 40 i poszłaby na lewo i nigdy tej historii po wojnie nie opowiedziała. Czy miałbyś jej za złe, że skłamała? Przecież naruszała chrześcijański "regulamin".

Przejdę może do wersetów, jutro.

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Biblijne spojrzenie na kłamstwo.

Postautor: Datsun » pn wrz 17, 2018 5:05 am

Różnych przykładów można mnożyć bez końca.
Tutaj akurat chodzi o to, że ktoś przekonuje do swojej "jedynej religii prawdziwej", przedstawia tę religię oraz jej członków w jak najlepszym świetle, cytuje Biblię non stop, powołuje się na ustalone przez Boga normy moralne, pisze o sobie że głosi wszędzie Ewangelię i jednocześnie był wielokrotnie strofowany przez uczestników forum za aroganckie i nieprzystojne zachowanie.
Poza tym na naszym forum nikt wcześniej ktoś taki jak Korba czy Bobo nie był zbanowany. Nie było powodu kombinować. Pisanie o sobie nieprawdy miało na celu zamydlenie oczu, że jako osoba zainteresowana ma zamiar zostać świadkiem Jehowy, że to dobra droga i inni też to powinni zrobić. Wielokrotnie też pisał, że powinienem się "nawrócić" i powrócić do organizacji. :shock:
Nie wiem jak innych ale jakoś mnie swoimi metodami nie przekonał... :?

Grząski grunt oraz podejrzane metody "nawracania", nie sądzisz Olafie?

Nie wiem jakie biblijne teksty chcesz jeszcze podać ale bardzo proszę nie o poszlaki, nadinterpretacje lub domniemania. Podając różne starotestamentowe przykłady w taki sposób jak już wspomniałem wcześniej udowodnić można wszystko, nawet istnienie UFO. ;)

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn wrz 17, 2018 6:23 am

Olaf pisze:
Ilyad pisze:
A jak korba broni prawdy....

Kłamstwo to niezbyt dobra metoda na obronę prawdy drogi Bobo...

(Biblia Warszawska, 1Sm 16:1-5)
1. I rzekł Pan do Samuela: Dopókiż będziesz bolał nad Saulem, że Ja nim wzgardziłem, aby nie był królem nad Izraelem? Napełnij swój róg olejem i idź; posyłam cię do Isajego w Betlejem, albowiem upatrzyłem sobie króla między jego synami.
2. Samuel zaś rzekł: Jakże mogę pójść? [b]Gdy usłyszy o tym Saul, zabije mnie! A Pan odrzekł: Weź z sobą jałówkę i mów, że przybyłeś złożyć ofiarę Panu.[/b]
3. Zaproś też Isajego na ucztę ofiarną, a Ja cię potem powiadomię, co masz dalej czynić. Namaścisz mi zaś tego, którego ci wskażę.
4. I uczynił Samuel, jak mu nakazał Pan: Poszedł do Betlejemu, a starsi miasta, wystraszeni, wyszli naprzeciw niego i rzekli: Czy twoje przyjście oznacza pokój?
5. On odrzekł: Pokój! Przyszedłem, aby złożyć ofiarę Panu. Poświęćcie się, aby móc pójść ze mną na ucztę ofiarną. Poświęcił też Isajego wraz z jego synami i zaprosił ich na ucztę ofiarną.

Samuelowi się udało, Bobo nie. Bywa rożnie... aż Panu się w końcu uda, lub odrzuci dokumentnie ;)

Olaf pisze:
Ilyad pisze:
Olaf pisze:Samuelowi się udało, Bobo nie. Bywa rożnie... aż Panu się w końcu uda, lub odrzuci dokumentnie ;)

Pomijasz Olafie ważny szczegół: ofiara została przez Samuela złożona. Bóg nie kazał mu kłamać, jedynie nie powiedzieć od razu całej prawdy. Korba kłamał że nie jest ŚJ. Widzisz różnicę ?

Troszkę widzę to inaczej. Prawdziwym powodem odwiedzin Betlejem przez Samuela było to, że Bóg nakazał mu namaścić na króla jednego z synów Isajego. Samuel był znaną postacią i z pewnością jego wizyta tu czy tam mogła nastręczać pytanie o jej cel. A zatem owa ofiara była przykrywką dla celu, a nie celem i nawet jeśli ktoś coś by zobaczył, to miał to postrzegać, że celem jest przykrywka. Wiązało się to z tym, że informacja o rzeczywistym celu wizyty Samuela, gdyby dotarła do Saula, narażała życie Samuela.
Analogia będzie taka: Saul nie dowiedział się o sekrecie Samuela - Samuel przeżył. Sekret korby wyszedł na jaw - Datsun go "zabił".

Olaf, moim zdaniem to porównanie do zachowania Korby nie jest właściwe. Jeśli Bóg kieruje sprawą, jest w tym też powodzenie. Samuel miał obawy o swoje życie i to powiedział Bogu, bo usłyszał tylko polecenie "idź i namaść na króla jednego z synów Isajego". Nawet wtedy nie zostało Mu objawione o którego syna chodzi. Dalej został szczegółowo poinformowany, co ma robić, w przypadku gdyby było zagrożone Jego życie, stąd informacja o złożeniu ofiary. Dawid przedwcześnie, tak po prostu po ludzku, obawiał się o swoje życie w związku z tą misją, zamiast zaufać Bogu.

Sprawa forum jest jednak inna. Wspomniałeś, że jeśli ktoś wirtualnie chce żyć, a został zbanowany - "uśmiercony", to musi "zmartwychwstać" pod innym nickiem, aby nie być rozpoznany za łamanie regulaminu. Po co te kombinacje, w jakim celu, to celowe wprowadzanie w błąd, a tym samym lekceważenie innych użytkowników forum, takie bawienie się "w kotka i myszkę" ;) , czyżby chodziło takiemu o ratowanie życia innym? Taki niby szczytny cel? Przecież Datsun nie banuje za poglądy, ale za niewłaściwe zachowanie, celowe kłamstwa, które świadczą w gruncie rzeczy o tym, że takie osoby nie mają za grosz szacunku do pozostałych.
Zauważ, że sporo osób opisało swoje świadectwa nawrócenia, wielu z nas pisze nadal, bywa że te osoby są rozpoznane, bo nie mają nic do ukrycia. Ale osoby z grona świadków Jehowy np. korba, piszą sobie co chcą, jak chcą, ukrywają swoją tożsamość. Jeśli są "w prawdzie", to co mają do ukrycia? No jak widzę, osoby tego pokroju nie są posłuszne swoim starszym zboru, bo nawet w literaturze podkreślano aby nie wchodzić na strony "odstępców", nie pisać, dyskutować nawet w tzw. szczytnym celu, czyli pozyskiwanie ludzi do organizacji. Nic dziwnego, że pozostaje tylko ukryć się jak chytry lis i czekać na "ofiary" ;) .

A tak przy okazji tych Twoich sekrecików, o których wspomniałeś przy witaniu się, to jakoś nasunęła mi się myśl - może Ty "zmartwychwstałeś"? :D ;) .... i szykujesz sobie grunt, aby pozostać?...oczywiście jeśli się mylę, to przepraszam.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 17, 2018 6:48 pm

Iskierko!
Piszesz ,,Może Ty zmartwychstałeś?".
No nie wyglądasz mi na Szerloka Holmsa ponieważ:
korba to jest rzecz,
http://info-car.pl/infocar/artykuly/mot ... losci.html
a Olaf to osoba w dodatku pukająca do drzwi,
https://www.youtube.com/watch?v=6Zl5MsGWc0o
no zastanów się jako Iskierka,
https://www.youtube.com/watch?v=HeJpBAx_ptM
Pozdrawiam.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Olaf

Postautor: Olaf » pn wrz 17, 2018 6:57 pm

Iskierka pisze:Olaf, moim zdaniem to porównanie do zachowania Korby nie jest właściwe. Jeśli Bóg kieruje sprawą, jest w tym też powodzenie. Samuel miał obawy o swoje życie i to powiedział Bogu, bo usłyszał tylko polecenie "idź i namaść na króla jednego z synów Isajego". Nawet wtedy nie zostało Mu objawione o którego syna chodzi. Dalej został szczegółowo poinformowany, co ma robić, w przypadku gdyby było zagrożone Jego życie, stąd informacja o złożeniu ofiary. Dawid przedwcześnie, tak po prostu po ludzku, obawiał się o swoje życie w związku z tą misją, zamiast zaufać Bogu.

Iskierko, dwa krótkie pytania. Co zrobiłby Saul z Samuelem, gdyby dowiedział się o tym, że Samuel poszedł namaścić kogoś innego niż Saul, którego przecież Samuel namaszczał wcześniej? I czy zrobiłby z nim to samo, gdyby dowiedział się, że poszedł złożyć tylko ofiarę.
Ja wyciągnąłem z tego tylko pewną metaforę i aby to zrobić ilustracja nie musi być adekwatna w każdym calu, skoro sens można dostrzec.

Iskierka pisze:Sprawa forum jest jednak inna. Wspomniałeś, że jeśli ktoś wirtualnie chce żyć, a został zbanowany - "uśmiercony", to musi "zmartwychwstać" pod innym nickiem, aby nie być rozpoznany za łamanie regulaminu. Po co te kombinacje, w jakim celu, to celowe wprowadzanie w błąd, a tym samym lekceważenie innych użytkowników forum, takie bawienie się "w kotka i myszkę" ;) , czyżby chodziło takiemu o ratowanie życia innym? Taki niby szczytny cel? Przecież Datsun nie banuje za poglądy, ale za niewłaściwe zachowanie, celowe kłamstwa, które świadczą w gruncie rzeczy o tym, że takie osoby nie mają za grosz szacunku do pozostałych.

Oj, widzę że temat tematem, ale przyjdzie mi robić za "adwokata diabła" ;)

Jn 7:1-10
1. Potem Jezus obchodził Galileję. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi mieli zamiar Go zabić.
2. A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów.
3. Rzekli więc Jego bracia do Niego: Wyjdź stąd i idź do Judei, aby i uczniowie Twoi ujrzeli czyny, których dokonujesz.
4. Nikt bowiem nie dokonuje niczego w ukryciu, jeżeli chce się publicznie ujawnić. Skoro takich rzeczy dokonujesz, to okaż się światu!
5. Bo nawet Jego bracia nie wierzyli w Niego.
6. Powiedział więc do nich Jezus: Dla Mnie stosowny czas jeszcze nie nadszedł, ale dla was - zawsze jest do rozporządzenia.
7. Was świat nie może nienawidzić, ale Mnie nienawidzi, bo Ja o nim świadczę, że złe są jego uczynki.
8. Wy idźcie na święto; Ja jeszcze nie idę na to święto, bo czas mój jeszcze się nie wypełnił.
9. To im powiedział i pozostał w Galilei.
10. Kiedy zaś bracia Jego udali się na święto, wówczas poszedł i On, jednakże nie jawnie, lecz skrycie.
(BT)

Iskierko, czy skryta forma podróży Jezusa do Judei była uczciwa w stosunku do tych, którzy chcieli go zabić? Czyż nie uczciwiej byłoby podróżować tak, aby mogli go z miejsca rozpoznać?

Iskierka pisze:Zauważ, że sporo osób opisało swoje świadectwa nawrócenia, wielu z nas pisze nadal, bywa że te osoby są rozpoznane, bo nie mają nic do ukrycia. Ale osoby z grona świadków Jehowy np. korba, piszą sobie co chcą, jak chcą, ukrywają swoją tożsamość. Jeśli są "w prawdzie", to co mają do ukrycia? No jak widzę, osoby tego pokroju nie są posłuszne swoim starszym zboru, bo nawet w literaturze podkreślano aby nie wchodzić na strony "odstępców", nie pisać, dyskutować nawet w tzw. szczytnym celu, czyli pozyskiwanie ludzi do organizacji. Nic dziwnego, że pozostaje tylko ukryć się jak chytry lis i czekać na "ofiary" ;) .

A czy uczciwym jest w stosunku do przychodzących na to forum SJ wywieszanie szyldu, że jest ono również dla nich, a później wypominanie im, że to tak a tak jest w literaturze? Czyż nie byłoby uczciwej napisać że jest dla byłych, a jak się jakiś SJ przyplącze, no to wtedy mu dopiero Strażnicą? Jak tak bardzo wymagacie uczciwości, no to niech będzie w obie strony.
Jakiś czas temu na innym forum o podobnym szyldzie ("dla obecnych oraz byłych"), w moją stronę szły podobne teksty. Podziękowałem za troskę o moje sumienie i poprosiłem o zbanowanie.

Iskierka pisze:A tak przy okazji tych Twoich sekrecików, o których wspomniałeś przy witaniu się, to jakoś nasunęła mi się myśl - może Ty "zmartwychwstałeś"? :D ;) .... i szykujesz sobie grunt, aby pozostać?...oczywiście jeśli się mylę, to przepraszam.

Szykuję sobie grunt pod odejście. Chodzi mi tylko o to, abyśmy mimo wszystko się na koniec mile wspominali.
No, ale wróćmy do tematu.

2 Sm 17:15-22
15. Chuszaj rzekł kapłanom Sadokowi i Abiatarowi: Taką a taką radę Absalomowi i starszym Izraela dał Achitofel, taką a taką radę dałem ja.
16. Teraz więc szybko wyślijcie do Dawida wiadomość: Nie zatrzymuj się tej nocy przy przejściach na pustyni, idź dalej natychmiast, inaczej bowiem królowi i całemu jego otoczeniu mogłaby zagrażać zguba.
17. Tymczasem Jonatan i Achimaas stali u źródła Rogel, czekając, by przyszła służąca i przekazała wieści, które oni mieli zanieść do króla Dawida: nie mogli się bowiem pokazywać, przychodząc do miasta.
18. Ujrzał ich jednak pewien chłopiec. Zawiadomił o tym Absaloma. Obaj więc poszli dalej w pośpiechu. Przybyli do domu pewnego człowieka w Bachurim, który miał studnię na swoim podwórzu. Weszli do niej.
19. Potem kobieta wzięła przykrywę, ułożyła ją nad otworem studni, rozsypała na niej ziarno, tak że nic nie zauważono.
20. Słudzy Absaloma przybyli do tej kobiety, do jej domu, pytając: Gdzie jest Achimaas i Jonatan? Odpowiedziała im kobieta: Poszli dalej za zbiornik wody. Szukali ich, lecz nie znaleźli. Powrócili więc do Jerozolimy.
21. Po ich odejściu tamci wyszli ze studni i udali się w drogę, i zanieśli królowi Dawidowi wiadomość. Mówili Dawidowi: Ruszajcie! Przeprawcie się szybko przez wodę, bo taką a taką radę podał co do was Achitofel.
22. Dawid więc wraz z całym swym otoczeniem wstał i przeprawił się przez Jordan. Do rana nie brakowało już ani jednego, kto by się nie przeprawił przez Jordan.
(BT)

Będziesz bronić tej kłamczuchy?

Olaf

Postautor: Olaf » pn wrz 17, 2018 7:02 pm

Datsun pisze:
Olaf pisze:Podam Ci pewien przykład, Datsunie.

Czasy II WW, wstępna selekcja transportu na rampie w jednym z niemieckich obozów śmierci. Siostra z opowiadań wiedziała już co się święci. Umorusała nieco twarz, i gdy przyszła jej kolej hitlerowiec aż ją musiał spytać:
- Ile masz lat?
- 18 - odrzekła z błyskiem w oku.
- Na prawo.
W rzeczywistości była po 40 i poszłaby na lewo i nigdy tej historii po wojnie nie opowiedziała. Czy miałbyś jej za złe, że skłamała? Przecież naruszała chrześcijański "regulamin".

Różnych przykładów można mnożyć bez końca.

Owszem, ale skoro już mamy ten, no to powtórzę pytanie: Czy miałbyś jej za złe, że skłamała?

Datsun pisze:Tutaj akurat chodzi o to, że ktoś przekonuje do swojej "jedynej religii prawdziwej", przedstawia tę religię oraz jej członków w jak najlepszym świetle, cytuje Biblię non stop, powołuje się na ustalone przez Boga normy moralne, pisze o sobie że głosi wszędzie Ewangelię i jednocześnie był wielokrotnie strofowany przez uczestników forum za aroganckie i nieprzystojne zachowanie.
Poza tym na naszym forum nikt wcześniej ktoś taki jak Korba czy Bobo nie był zbanowany. Nie było powodu kombinować. Pisanie o sobie nieprawdy miało na celu zamydlenie oczu, że jako osoba zainteresowana ma zamiar zostać świadkiem Jehowy, że to dobra droga i inni też to powinni zrobić. Wielokrotnie też pisał, że powinienem się "nawrócić" i powrócić do organizacji. :shock:
Nie wiem jak innych ale jakoś mnie swoimi metodami nie przekonał... :?

Grząski grunt oraz podejrzane metody "nawracania", nie sądzisz Olafie?

korba/Bobo to mój brat. A jak wiesz... rodziny się nie wybiera :D
Co ja poradzę na to, że on udawał zainteresowanego?

1 Sm 21:11-15
11. Powstawszy więc Dawid, jeszcze tego dnia uciekł przed Saulem: i udał się do Akisza, króla Gat.
12. Słudzy Akisza mówili: Czy to nie Dawid, król ziemi? Czy to nie ten, któremu śpiewano wśród pląsów: Pobił Saul tysiące, a Dawid dziesiątki tysięcy?
13. Dawid przejął się tymi słowami, a że obawiał się bardzo Akisza, króla Gat,
14. zaczął udawać wobec nich szalonego, dokonywać wśród nich nierozumnych czynności: tłukł rękami w skrzydła bramy i pozwalał ślinie spływać na brodę.
15. I rzekł Akisz do swych poddanych: Widzicie człowieka szalonego. Po co sprowadziliście mi go tutaj? Czy brakuje mi szaleńców, że sprowadziliście jeszcze tego, by szalał przede mną? I ten ma wejść do mojego domu?
(BT)

Dawid udawał, Bobo udawał... może obaj siebie warci?

Datsun pisze:Nie wiem jakie biblijne teksty chcesz jeszcze podać ale bardzo proszę nie o poszlaki, nadinterpretacje lub domniemania. Podając różne starotestamentowe przykłady w taki sposób jak już wspomniałem wcześniej udowodnić można wszystko, nawet istnienie UFO. ;)

Spokojnie, Datsun, teksty lecą konkretne. Tym razem wykazałeś się świetnym wyczuciem w tytule tematu. Zostawmy już Bobo. Może był i potrzebny, aby temat zaistniał, ale nie musimy nim kończyć.

1 Sm 19:10-17
10. I Saul usiłował dzidą przybić Dawida do ściany. Uniknął on jednak [ciosu] Saula, a dzida utkwiła w ścianie. Tej też nocy Dawid ratował się ucieczką.
11. Tymczasem Saul wysłał posłańców do domu Dawidowego, aby go pilnowali i zaraz z rana zabili. Jednak Mikal, żona Dawida, przestrzegła go, mówiąc: Jeżeli tej nocy nie ujdziesz z życiem, jutro będziesz zabity.
12. Mikal spuściła przeto Dawida przez okno, a on uszedł, zbiegł i ocalał.
13. Wzięła potem posążek i ułożyła w łożu, umieściła poduszkę z koziej sierści u jego wezgłowia i przykryła płaszczem.
14. Gdy więc Saul przysłał posłańców, aby przyprowadzili Dawida, powiedziała, że jest chory.
15. Wysłał więc Saul posłańców, aby go odwiedzili, mówiąc: Przynieście go wraz z łożem do mnie, aby go zabić.
16. Kiedy jednak posłańcy przyszli, zobaczyli w łożu posążek, a u wezgłowia poduszkę z koziej sierści.
17. Powiedział Saul do Mikal: Czemu mnie oszukałaś, pozwalając, by mój wróg uratował się ucieczką? Mikal odpowiedziała Saulowi: Sam mi powiedział: Wypuść mnie, bo inaczej cię zabiję.
(BT)

Żona Dawida nie tylko była inicjatorką ucieczki swego męża, ale też ukryła ten fakt przed swym ojcem. Ciekawe, kto w tym temacie pierwszy rzuci w nią kamieniem?

Olaf

Postautor: Olaf » pn wrz 17, 2018 7:10 pm

Iskierka pisze:ale ostro poleciałeś Datsun, ja się boję ;) ...co do Korby to z tą Jego agresywnością można polemizować, facet po prostu bronił tego w co wierzył, bolało Go, że we wszystkim co w organizacji co niektórzy upatrują zło, a jeśli teraz Olaf ma się bić w piersi bo nie wolno Mu wyrazić swojej opinii i zdania, toż to tak samo jak w organizacji ;) ......

Oj, niebawem Ci za to podziękuję. ;)

Olaf

Postautor: Olaf » pn wrz 17, 2018 7:22 pm

tadeusz2904 pisze:Te amin szukam lubika ale nie mogę znaleść.

Też jakiś czas temu szukałem. Aż dziwne, że nie ma. ;)

tadeusz2904 pisze:Olafie powaliłeś mnie tą wykładnią sceny z Bibli.
Jak będę kiedyś powoływał rząd, będę Cię namawiał na premiera. 8-)

To wszystko i tak "wina Tuska", jego nikt nie przebije. :lol:
No, ale dla Ciebie też coś mam.

Hbr 11:31
31. Przez wiarę nierządnica Rachab nie zginęła razem z niewierzącymi, bo przyjęła gościnnie wysłanych na zwiady.
(BT)

Jk 2:17-26
17. Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie.
18. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków.
19. Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą.
20. Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna?
21. Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?
22. Widzisz, że wiara współdziała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała.
23. I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość, i został nazwany przyjacielem Boga.
24. Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary.
25. Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki?
26. Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.
(BT)

Rz 15:4
4. To zaś, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję.
(BT)

Olaf

Postautor: Olaf » pn wrz 17, 2018 7:31 pm

Ilyad pisze:Olafie. OK. Teraz rozumiem. Chodzi mi oto, że jeżeli Bożym Dzieciom wolno kłamać w szczytnym celu, wiedząc kto jest ojcem kłamstwa, to KTO W TAKIM RAZIE POWINIEN MÓWIĆ PRAWDĘ ?

Wiemy, kto jest ojcem kłamstwa. Tyle, że na arenie wiary toczy się walka. Bronią podstawową jest prawda, ale są i takie sytuacje:

2 Król. 10:15-28
15. A wyruszywszy stamtąd, spotkał Jonadaba, syna Rekaba, idącego mu naprzeciw. A gdy ten go pozdrowił, zapytał go: Czy jesteś tak samo szczery wobec mnie, jak ja wobec ciebie? Jonadab odpowiedział: Tak jest, tak jest! Podaj mi swoją rękę. I podał mu rękę, i wciągnął go do siebie do rydwanu.
16. Potem rzekł: Jedź ze mną i przyjrzyj się mojej gorliwości dla Pana. I pozwolił mu jechać z sobą na swoim rydwanie.
17. A gdy przybył do Samarii, kazał wytracić wszystkich, którzy jeszcze pozostali z rodu Achaba w Samarii, aż wytępił ten ród doszczętnie według słowa Pana, jakie wypowiedział do Eliasza.
18. Potem Jehu zabrał cały lud i rzekł do niego: Achab mało służył Baalowi, Jehu służyć mu będzie więcej.
19. Zwołajcie więc teraz do mnie wszystkich proroków Baala, wszystkich jego czcicieli i wszystkich jego kapłanów, niechaj nikogo nie braknie, gdyż chcę złożyć wielką ofiarę dla Baala. Nikt, kogo zabraknie, nie pozostanie przy życiu. Lecz Jehu czynił to podstępnie, ażeby wytępić czcicieli Baala.
20. Jehu nakazał więc: Obwołajcie uroczyste zgromadzenie dla Baala. I oni obwołali.
21. Potem Jehu rozesłał po całym Izraelu i zeszli się wszyscy czciciele Baala, i nie było nikogo, kto by nie przyszedł. Weszli tedy do świątyni Baala i wypełniła się świątynia Baala po brzegi.
22. Następnie kazał przełożonemu szatni: Wydaj szaty wszystkim czcicielom Baala. I wydał im szaty.
23. A gdy Jehu wszedł wraz z Jonadabem, synem Rekaba, do świątyni Baala, rzekł do czcicieli Baala: Zbadajcie dokładnie i przyjrzyjcie się, czy nie ma tu wśród was kogoś ze sług Pana, a są tylko czciciele Baala.
24. Potem weszli, aby złożyć ofiary krwawe i całopalne. Jehu tymczasem ustawił sobie na zewnątrz osiemdziesięciu wojowników i rzekł: Jeśliby ktoś pozwolił wymknąć się komukolwiek z tych ludzi, których ja wydaję w wasze ręce, przypłaci to swoim życiem.
25. Gdy tedy zakończono składanie ofiar całopalnych, rzekł Jehu do gońców i adiutantów; Wejdźcie tam i wybijcie ich, niech nikt nie wyjdzie cało. Wtedy gońcy i adiutanci wybili ich ostrzem miecza i powyrzucali ich, i doszli aż do baszty świątyni Baala,
26. Potem wynieśli bałwany z świątyni Baala i spalili je.
27. Następnie rozbili posąg Baala, zburzyli też świątynię Baala i uczynili z niej kloaki, i tak jest aż do dzisiaj.
28. W ten sposób Jehu usunął Baala z Izraela.
(BW)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 17, 2018 7:52 pm

Olaf kochanie co Ty tak piszesz kto to ogarnie o tej porze?
A co sklepy pozamykane, jak tak to CPN-y otwarte.
Jak masz dalej to weś kijki.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”