Biblijne spojrzenie na kłamstwo.

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Biblijne spojrzenie na kłamstwo.

Postautor: tadeusz2904 » pt wrz 21, 2018 7:38 pm

Datsun jesteś bez grzechu w życiu prywatnym-rodzinnym, zawodowym wal kamieniami.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt wrz 21, 2018 8:47 pm

Iskierka pisze:
Ann78 pisze:Olaf/Sabekk
Pogubiłeś się, człowieku. Pozwalasz sobie na zło, a ono bedzie chciało więcej i więcej.
Pomimo powyzszego, chociaz nie wiem, czy jesteś w stanie odpowiedziec szczerze, proszę o wyjaśnienie następujących kwestii:
1. Napisałeś, ze czytałeś moje świadectwo dwa razy ze względu na okolicznoscii.... - na jakie okoliczności?
2. Zbierasz materiały, do czego i po co?

Ann78, Olaf wiedział, że będzie zbanowany, zarejestrował się pod innym nickiem czego zabrania regulamin. Uczynił jednak to w tym celu (użył fortelu) aby pewne tematy zakończyć, bo Sabekk/Olaf to jedna osoba. Skorzystał tylko z chwili, aby coś napisać, no nie udało się na dłuższą metę. Na początku wspomniał, że ma dwa sekrety, a w poście do mnie podkreślił, że szykuje się do odejścia. :) . Już to powinno dać do myślenia.

Iskierko, czytałam posty, a znich wynikało jasno, ze Olaf to Sabekk. Zrozumiałam to dużo wcześniej zanim napisałam tego posta (zacytowany przez Ciebie). W dalszym ciągu podtrzymuję swoje słowa, ze pogubił się ten człowiek.
Zgadzam się w pełni z decyzją Datsuna. Kłamstwo nie powinno być tutaj promowane.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt wrz 21, 2018 8:51 pm

Ann Ty to jesteś niezmienna w poglądach a myślałem że dotyczy to tylko świadków.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob wrz 22, 2018 7:00 am

Iskierka pisze:
Ann78 pisze:Iskierko, ten człowiek nas okłamywał. Robił to celowo. Kiedy rozmawiasz z kims takim, nie wiesz, czy pisze on szczerze, czy aby osiągnąć określony cel. Cel uświęca środki Twoim zdaniem? Moim, nie.
Potrzebne są radykalne decyzje. Po to jest regulamin, żeby go przestrzegać.

Ann 78 , ale o jakich konkretnych kłamstwach piszesz? Logowanie pod innymi nickami? - okey. Niemniej zawrzało w dyskusjach doktrynalnych albo w tematach dotyczących WTS, no cóż Ci panowie mieli prawo bronić organizacji, tak samo jak my bronimy prawd biblijnych. W co ktoś święcie wierzy, tego broni.

Natomiast tu w temacie "potrzebna pomoc" pewne uwagi można było zachować dla siebie, takie jest moje zdanie :) .
Nawiasem mówiąc zrobił się wielki szum, wielkie bum, z powodu dwóch panów...a teraz nastanie cisza i błogi spokój ;) .

Iskierko, przeniosłam kawałek naszej rozmowy z innego wątku, bo tutaj będzie to bardziej związane z tematem.

Logowanie się jednej osoby pod różnymi nickami służy temu, żeby zaśmiecać forum. Jest kłamstwem.

Jak myślisz, jaki był cel tych userów, którzy takie praktyki stosowali? Czy chodziło im o merytoryczną, spokojną dyskusję, czy weszli tutaj, aby dowiedzieć się czegoś, bo "wątpią" w organizację i potrzebują rozmowy? Czy może raczej ich celem było "zarzucenie" forum postami (wszystko jedno, czy ktoś pyta, odpowiada, rozmawia, czy nie), zaśmiecenie go, zabałaganienie po to, aby wątpiący Świadek Jehowy zagubił się w gąszczu tych "pyskówek" i nic dla siebie nie wyniósł? Myślisz, że organizacja nie "patroluje" naszego forum i nie chce jego ośmieszenia i dyskredytacji?

Uważam, że Datsun jest i tak bardzo tolerancyjny. Jeżeli pozwalałby na takie praktyki, to forum przestało by być ewangeliczne, gdyż naszych postów po prostu nie byłoby widać. Nikt z nas nie ma czasu odpowiadać na kilka postów z kolei. Na innych forach jest blokada, nie możesz napisać dwóch postów jeden po drugim. Może to by było rozwiązaniem? Nie wiem.

Co do kłamstwa, z Przypowieści Salomona 3:
29)Nie knuj złego przeciwko swemu bliźniemu, gdy ci ufa mieszkając z tobą!

Czyż my tutaj nie ufamy sobie nawzajem? Czy ludzie nie powinni czuć się tutaj bezpiecznie?
Użytkownik Sabekk natomiast napisał, że jego celem jest "zbieranie informacji", i czynil "swoją powinność"

(32) gdyż przewrotny jest obrzydliwością dla Pana; lecz szczerzy są jego przyjaciółmi.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob wrz 22, 2018 7:48 am

Ann78 pisze:
Iskierka pisze:
Ann78 pisze:Iskierko, ten człowiek nas okłamywał. Robił to celowo. Kiedy rozmawiasz z kims takim, nie wiesz, czy pisze on szczerze, czy aby osiągnąć określony cel. Cel uświęca środki Twoim zdaniem? Moim, nie.
Potrzebne są radykalne decyzje. Po to jest regulamin, żeby go przestrzegać.

Ann 78 , ale o jakich konkretnych kłamstwach piszesz? Logowanie pod innymi nickami? - okey. Niemniej zawrzało w dyskusjach doktrynalnych albo w tematach dotyczących WTS, no cóż Ci panowie mieli prawo bronić organizacji, tak samo jak my bronimy prawd biblijnych. W co ktoś święcie wierzy, tego broni.

Natomiast tu w temacie "potrzebna pomoc" pewne uwagi można było zachować dla siebie, takie jest moje zdanie :) .
Nawiasem mówiąc zrobił się wielki szum, wielkie bum, z powodu dwóch panów...a teraz nastanie cisza i błogi spokój ;) .

Iskierko, przeniosłam kawałek naszej rozmowy z innego wątku, bo tutaj będzie to bardziej związane z tematem.

Logowanie się jednej osoby pod różnymi nickami służy temu, żeby zaśmiecać forum. Jest kłamstwem.

Jak myślisz, jaki był cel tych userów, którzy takie praktyki stosowali? Czy chodziło im o merytoryczną, spokojną dyskusję, czy weszli tutaj, aby dowiedzieć się czegoś, bo "wątpią" w organizację i potrzebują rozmowy? Czy może raczej ich celem było "zarzucenie" forum postami (wszystko jedno, czy ktoś pyta, odpowiada, rozmawia, czy nie), zaśmiecenie go, zabałaganienie po to, aby wątpiący Świadek Jehowy zagubił się w gąszczu tych "pyskówek" i nic dla siebie nie wyniósł? Myślisz, że organizacja nie "patroluje" naszego forum i nie chce jego ośmieszenia i dyskredytacji?

Uważam, że Datsun jest i tak bardzo tolerancyjny. Jeżeli pozwalałby na takie praktyki, to forum przestało by być ewangeliczne, gdyż naszych postów po prostu nie byłoby widać. Nikt z nas nie ma czasu odpowiadać na kilka postów z kolei. Na innych forach jest blokada, nie możesz napisać dwóch postów jeden po drugim. Może to by było rozwiązaniem? Nie wiem.

Co do kłamstwa, z Przypowieści Salomona 3:
29)Nie knuj złego przeciwko swemu bliźniemu, gdy ci ufa mieszkając z tobą!

Czyż my tutaj nie ufamy sobie nawzajem? Czy ludzie nie powinni czuć się tutaj bezpiecznie?
Użytkownik Sabekk natomiast napisał, że jego celem jest "zbieranie informacji", i czynil "swoją powinność"

(32) gdyż przewrotny jest obrzydliwością dla Pana; lecz szczerzy są jego przyjaciółmi.

Ann78, zrozumiałam Twój post. :)
Może warto by w nazwie forum doprecyzować o jakich obecnych świadków chodzi, czy Tych co są przekonani o jedynej prawdzie w organizacji i tu na forum będą to udowadniać i "zaśmiecać", jak napisałaś, a tacy się rejestrują skoro widzą, że jest dla obecnych SJ, czy Tych, którzy na dzień dzisiejszy nie mogą opuścić organizacji, ale mają wątpliwości i szukają wsparcia, bo inaczej wychodzą takie "kwiatki, a założeniem forum jest ewangelizacja tyle, że nie świadkowa.
ale też znalazłam taki komentarz na innym forum- cytuję:
"Już chyba wiem, to Datsun, założyciel, ten który u nas był i chciał koniecznie ewangelizować. Sztorcowałem go i odszedł. Ale ma tam ładny bajzelek jak widzę, a myślał, że to ciepły chlebek. ;D
Teraz podszył się częściowo w nazwie pod nas
..."

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 22, 2018 7:56 am

Iskierka pisze: ale też znalazłam taki komentarz na innym forum- cytuję:
"Już chyba wiem, to Datsun, założyciel, ten który u nas był i chciał koniecznie ewangelizować. Sztorcowałem go i odszedł. Ale ma tam ładny bajzelek jak widzę, a myślał, że to ciepły chlebek. ;D
..."

Tak, czytałem...
I niby dlaczego to zacytowałaś?

Że bajzelek jest to widać i prawdę mówiąc to nie jestem nim zaskoczony, bo na forach pisuję od wielu lat.
Nie zrozumiałem jednak w jaki sposób podszyłem się w nazwie po nich. To, że w nazwie jest fraza "świadkowie Jehowy"? :)
Bardzo proszę, wytłumacz bo widzę że celowo podkreśliłaś.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob wrz 22, 2018 8:10 am

Datsun pisze:
..."

Tak, czytałem...

Że bajzelek jest to widać i prawdę mówiąc to nie jestem nim zaskoczony, bo na forach pisuję od wielu lat.
Nie zrozumiałem jednak w jaki sposób podszyłem się w nazwie po nich. To, że w nazwie jest fraza "świadkowie Jehowy"? :)

W poście powyżej do Ann78, napisałam, że wyszły "kwiatki" może dlatego, że nie doprecyzowano w nazwie o jakich "obecnych świadków chodzi". Datsunie, ja zacytowałam tylko wypowiedź, czy podać link, bo o naszym forum też plotkują, ale nie chciałam tego tu pisać, link mogę Ci podać na PW, a nie domyślasz się kto to pisał?

wysłałam na PW

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 22, 2018 8:26 am

Iskierka pisze:
Datsun pisze:
..."

Tak, czytałem...

W poście powyżej do Ann78, napisałam, że wyszły "kwiatki" może dlatego, że nie doprecyzowano w nazwie o jakich "obecnych świadków chodzi". Datsunie, ja zacytowałam tylko wypowiedź, czy podać link, bo o naszym forum też plotkują, ale nie chciałam tego tu pisać, link mogę Ci podać na PW, a nie domyślasz się kto to pisał?

wysłałam na PW

Dzięki za link, Iskierko. Czytałem to już wcześniej. :)
Mnie takie komentarze jak na tamtym forum "ni ziębią ni grzeją". Tamte forum jest mi całkowicie obojętne i bynajmniej nie mam zamiaru z kimś tam dyskutować lub coś sobie wyjaśniać.
Nie rozumiem jednak w czym niby w nazwie podszyłem się pod ich forum...
Szczerze mówiąc to wolałbym zrobić wszystko aby nazwa tego forum nie kojarzyła się z tamtym. To są przecież całkowicie inne założenia i cele.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob wrz 22, 2018 8:35 am

Datsun pisze:
Iskierka pisze:
Datsun pisze:
..."

Tak, czytałem...

wysłałam na PW

Dzięki za link, Iskierko. Czytałem to już wcześniej. :)
Mnie takie komentarze jak na tamtym forum "ni ziębią ni grzeją". Tamte forum jest mi całkowicie obojętne i bynajmniej nie mam zamiaru z kimś tam dyskutować lub coś sobie wyjaśniać.
Nie rozumiem jednak w czym niby w nazwie podszyłem się pod ich forum...
Szczerze mówiąc to wolałbym zrobić wszystko aby nazwa tego forum nie kojarzyła się z tamtym. To są przecież całkowicie inne założenia i cele.

Może trzeba pomyśleć o nazwie, zrobić jakiś konkurs i wybrać, która nazwa bliżej określi założenie forum, no bo "Starszy Brat" jest niepocieszony ;) ....

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 22, 2018 9:26 am

To tamto forum to "starszy brat"? :)

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”