Gehenna (jezioro ognia)

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Agnieszka

Re: Gehenna (jezioro ognia)

Postautor: Agnieszka » wt maja 09, 2017 4:04 pm

Ja rozmawiając z wieloma byłymi katolikami , prawosławnymi , protestantami różnej maści o Bogu..... - wiecie co uczyniły religie - wspólne / jednomyślnie wierzenia w tych religiach ? Ludzie Ci nie wierzą w Boga , bo powiedzieli mi , że lepiej w nic nie wierzyć niż mieliby uwierzyć w takiego psychopate. To jest przykre...... , dlatego ja wierzę w innego Boga dla niektórych boga i nie potrafiłabym kochać kogoś kto stosuje tak podły szantaż emocjonalny ; ale każdy ma prawo wierzyć w co chce i w kogo chce i jak chce byleby nie krzywdzić również psychicznie innych.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt maja 09, 2017 5:37 pm

Analizuje różne przekłady i tak Objawienie 20 : 14
http://www.biblia-internetowa.pl/Obj/20/14.html
I tu użyty termin hades przetłumaczono m.in. w BW I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
Czyli piekło zostało wrzucone jeszcze do jeziora ognistego :roll: :shock:
Został tu użyty termin hades - αδης , który to w innych wersetach jest także tłumaczone jako kraina umarlych. Jak gra słów może oglupic człowieka ;-)
Mateusza 11 : 23 http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
Objawienie 20 : 14 http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... /undefined

Pozwoliłam sobie zajrzeć również do tekstu hebrajskiego :
Tłumaczenie angielskie brzmi : And death and Hades were cast into the lake of fire. This is the second death, even the lake of fire.
Natomiast hebrajski tekst to nie hades - ponieważ jest to termin grecki .
Tekst hebrajski
וְהַמָּוֶת וְהַשְּׁאוֹל הֻשְׁלְכוּ בַאֲגַם־הָאֵשׁ וְהוּא הַמָּוֶת הַשֵּׁנִי׃ i tu שְּׁאוֹל Szeol
http://www.sarshalom.us/resources/scrip ... bible.html
Tak więc są to takie same terminy .
Revelation 20 : 14

Tanach dla przykładu - 1 Krolewska 2 : 9 :
Lecz teraz, ty nie daruj mu tego, skoroś mąż mądry i zapewne będziesz wiedział, co masz z nim zrobić, aby jego siwizna zbroczona krwią zstąpiła do grobu.
Jaki termin po hebrajsku został użyty : שְׁאוֹל szeol.
Czyli szeol to po grecku hades przetłumaczone na piekło , otchłań , krainę umarlych i grób - synonimy.
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-10-2%20-9.htm

Następny termin gehenna również został przetłumaczony na piekło
Mateusza 5 : 22 BT - ...... podlega karze piekła ognistego
Interlinearny przeklad grecki - gehenne ognia http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR
Czyli mamy dwa piekła - hades to piekło , gehenna to piekło :D
Czyli wszyscy pójdziemy do piekła :mrgreen: :lol:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt maja 09, 2017 7:54 pm

Agnieszka pisze:
Ilyad pisze:Agnieszko. Czy rozumiesz postawione przeze mnie pytanie ?

Skoro jak pisaliscie piekło jest dziełem szatana a nie Boga - to chyba szatana trzeba się bać :mrgreen:
Bo kto normalny stosuje tak piekielny szantaż emocjonalny.

Piekło dziełem szatana?
Jacy "my" tak napisaliśmy? :)

Agnieszka pisze:To ja już wolę zreinkernowac się i zginąć w armagedonie :lol: :mrgreen: ;-)

Dobre! :lol: :lol: :lol:

Agnieszko, pozwól że coś napiszę...
Hades to miejsce przebywania duchów niesprawiedliwych ludzi, którzy czekają na sąd ostateczny. Coś jakby przechowalnia, lub więzienie.
Muszę się jednak z Tobą w czymś zgodzić. Fakt jest taki, że niektóre przekłady rzeczywiście źle oddają słowo hades tłumacząc na piekło i gehennę również. Chyba rzeczywiście komuś mocno zależało na tym aby to piekło ukazać nawet tam gdzie go nie ma. ;)

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt maja 09, 2017 9:00 pm

Agnieszka pisze:
Ilyad pisze:Agnieszko. Czy rozumiesz postawione przeze mnie pytanie ?

Skoro jak pisaliscie piekło jest dziełem szatana a nie Boga

Po raz kolejny przypisujesz mi słowa, których nie napisałem. Ja napisałem że Piekło jest dziełem szatana ?
- to chyba szatana trzeba się bać :mrgreen:

...A może kogoś od niego potężniejszego ? :roll:
Bo kto normalny stosuje tak piekielny szantaż emocjonalny.
To ja już wolę zreinkernowac się i zginąć w armagedonie :lol: :mrgreen: ;-)

A więc rozumiesz przekaz, tylko celowo zaciemniasz i nie chcesz go przyjąć do wiadomości ? :lol:

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt maja 09, 2017 9:22 pm

Agnieszka pisze:Ja rozmawiając z wieloma byłymi katolikami , prawosławnymi , protestantami różnej maści o Bogu..... - wiecie co uczyniły religie - wspólne / jednomyślnie wierzenia w tych religiach ? Ludzie Ci nie wierzą w Boga , bo powiedzieli mi , że lepiej w nic nie wierzyć niż mieliby uwierzyć w takiego psychopate.

Z tym "psychopatą" pod adresem Boga Biblii, to bym na Twoim miejscu uważał. Innego Boga nie ma. Obyś nie musiała przekonać się o tym że "co człowiek sieje, to będzie też żąć" Gal. 6:7
To jest przykre...... , dlatego ja wierzę w innego Boga dla niektórych boga i nie potrafiłabym kochać kogoś kto stosuje tak podły szantaż emocjonalny .

Sama więc widzisz...Rozumiesz przekaz Biblijny, tylko nie jest Ci on na rękę, bo nie pasuje do Twojego wyobrażenia. Ja Ciebie w zasadzie rozumiem - choć nie podzielam Twojego działania. Odrzuciłaś Boga Biblii, wymyślając sobie swojego...A może rozsądniej byłoby PRZYJĄĆ ZAŁOŻENIE ŻE BÓG JEST MIŁOSIERNY I SPRAWIEDLIWY, choć Jego działanie nie zawsze wydaje się zrozumiałe ? Ty jednak wybrałaś inną drogę, "inną" ewangelię.
ale każdy ma prawo wierzyć w co chce i w kogo chce i jak chce byleby nie krzywdzić również psychicznie innych

Mówisz o Bogu, jakby to jaki On jest, było kwestią naszego wyboru. Czy to rozsądne- oceń sama.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt maja 09, 2017 9:48 pm

Odrzuciłaś Boga Biblii, wymyślając sobie swojego...A może rozsądniej byłoby PRZYJĄĆ ZAŁOŻENIE ŻE BÓG JEST MIŁOSIERNY I SPRAWIEDLIWY, choć Jego działanie nie zawsze wydaje się zrozumiałe ? Ty jednak wybrałaś inną drogę, "inną" ewangelię.

Ilyad strach lodówkę otworzyć bo jeszcze mi z niej wyskoczysz :mrgreen:
Nie tylko ja nie wierzę w taką sprawiedliwość - w wieczne literalne piekło więc oceniles też innych - że wybrali inną ewangelię i wymyślili swojego Boga.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr maja 10, 2017 9:56 am

Agnieszka pisze:
Odrzuciłaś Boga Biblii, wymyślając sobie swojego...A może rozsądniej byłoby PRZYJĄĆ ZAŁOŻENIE ŻE BÓG JEST MIŁOSIERNY I SPRAWIEDLIWY, choć Jego działanie nie zawsze wydaje się zrozumiałe ? Ty jednak wybrałaś inną drogę, "inną" ewangelię.

Ilyad strach lodówkę otworzyć bo jeszcze mi z niej wyskoczysz :mrgreen:
Nie tylko ja nie wierzę w taką sprawiedliwość - w wieczne literalne piekło więc oceniles też innych - że wybrali inną ewangelię i wymyślili swojego Boga.

Wiem na czym polega anihilacjonizm, bo sam go wyznawałem wiele lat - nawet jeszcze 10 lat po odejściu z Organizacji. Anihilacjoniści (SJ, Badacze, Adwentyści), przynajmniej zachowują pozory że uznają autentyczność ST. Po prostu nie jesteś w stanie pogodzić się z Bożą Sprawiedliwością, która różni się od naszej - ludzkiej. NA LUDZKI SPOSÓB wielu Bożych poczynań nie jesteśmy sobie w stanie poukładać w głowie, np. można by pomyśleć: jaka w tym sprawiedliwość że za nieposłuszeństwo Adama i Ewy przez sięgnięcie po zakazany owoc skutki w postaci 6000 lat cierpień, bólu spłynęły na całą ludzkość ? - (wiem, pewnie tego też nie uznajesz ;) ). Chcę powiedzieć że Bóg widzi wszystko z innej, doskonalszej perspektywy i wie najlepiej - jako uosobienie sprawiedliwości co jest sprawiedliwe i słuszne. Pokora przed Bogiem nie polega raczej na tym BY PODWAŻAĆ PRAWDOMÓWNOŚĆ JEGO SŁOWA i zarzucać Mu że jest tyranem i stosuje szantaż emocjonalny. Widzę że Ty jednak nie masz z tym najmniejszego problemu ;). Słowa samego Jezusa, by "bać się Tego, który może i duszę i ciało zatracić w Gehennie" również nie zrobiły na Tobie specjalnego wrażenia. Czy to aby właściwa droga ? :roll:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr maja 10, 2017 3:21 pm

Agnieszka pisze:Ilyad strach lodówkę otworzyć bo jeszcze mi z niej wyskoczysz :mrgreen:

Na pewno lodówkę? :)
Bardziej by pasowało, hmmm..., piekarnik :mrgreen:
;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr maja 10, 2017 4:09 pm

Datsun pisze:
Agnieszka pisze:Ilyad strach lodówkę otworzyć bo jeszcze mi z niej wyskoczysz :mrgreen:

Na pewno lodówkę? :)
Bardziej by pasowało, hmmm..., piekarnik :mrgreen:
;)

:lol: :lol: :lol: :lol:
To dzisiaj męża zatrudnie do obsługi piekarnika :lol: :mrgreen:
Datsunie , tak pomyślałam z tym piekarnikiem...... , to Ilyad w zasadzie wybiera się w próżnie - a tam może nawet zamarznac albo też usmażyć się na skwarke :lol: ;) (będzie miał 2 w 1 piekło w niebie ;-) ) więc z piekarnika raczej mi nie wyskoczy ;-)
Ja wybieram i uwielbiam tylko ciepłe kraje - gorące klimaty mnie kręcą :lol: ;-) więc piekarnik to mój żywioł :lol:

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr maja 10, 2017 6:57 pm

:lol:

Przez to co napisałaś przypomniał mi się jeden tekst z życia wzięty. :)
Leżę sobie z bratem, bratankami i synem na plaży w egzotycznym kraju. Słońce jak praży i widzę jak bratanek leży na słońcu i pomimo mojej propozycji nie chciał się przekonać aby się posmarował olejkiem do opalania. Spalisz się -mówię mu. Nic mi nie będzie, odpowiada.
Jak chcesz, mówię, ale uważaj bo będzie... piekło. :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

Sorki za ten off-top ale nie zaszkodzi odrobinę rozluźnienia w temacie. :)
Ilyad na szczęście ma poczucie humoru więc nie powinien się obrazić za Twój żart, Agnieszko. :)

Także z tym opalaniem i gorącymi klimatami uważaj! :D

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”