Uczestnictwo w Wieczerzy Pańskiej

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Natan

Re: Pytania do chrztu

Postautor: Natan » wt mar 21, 2017 7:23 am

morwa pisze:Tak Natanie,nie przeczę że takie osoby mozna było spotkać i być może jeszcze bywają w organizacji... Też znałam takie osoby... i wierzą że tak dalece rozwinęły się w nauce i charakterze naszego Pana,ze były ...są członkami Ciała Chrystusowego...
Jednak ogólna tendencja przebiegu Wieczerzy Pamiatkowej u SJ jest taka jak opisałam... ....

Ja przypadkiem trafiłam kiedyś na Wieczerzę w pewnym zborze zielonoświatkowym... Nie wiedziałam ze tego dnia bedzie... Robią raz w miesiącu... Było to tuż po nabożeństwie w południe, niedziela, co jak sądzę nie sprzyja zadumie i koncentracji...bo niektórzy znużeni ,myslą o obiedzie,ponadto obecni byli nie poswięceni ludzie (goście) nie wiedzący jak się zachować...
Podano chleb z zakwasem... Pora nie ta... To dla mnie nie do przyjęcia...

Zgadzam się z Tobą, że ogólna tendencja u Świadków jest ściśle rzecz biorąc taka, jak to bardzo rzetelnie opisałaś.

Rozumiem, że źle trafiłaś, jeśli chodzi o Wieczerzę w zborze zielonoświątkowym. Ja miałem to błogosławieństwo, że znalazłem się na Wieczerzy poważnej, godnej, wieczornej w takim konserwatywnym zborze ewangelicznym. Pamiętam, jak wspaniała atmosfera panowała. Były śpiewane stare pieśni chrześcijańskie, pełne miłości i wdzięczności dla Pana Jezusa. Była taka serdeczna i pełna skupienia atmosfera, a także odczuwało się radość z wielkiego zbawienia, zgotowanego przez Boga Ojca w Chrystusie. Moje serce było tak szczęśliwe, roztopiło się pod wpływem doświadczanej cudownej miłości Boga Ojca i Jego jedynego Syna.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt mar 21, 2017 8:37 am

Natan pisze:
korba pisze:Morwa, nie daj się swojemu zgorzknieniu. Mam wrażenie, że cokolwiek by nie było o świadkach w twoich oczach będzie TYLKO źle.
Z tym liczeniem to... zwykła przesada w czepianiu się.

Muszę tu stanąć w obronie Siostry Morwy. Siostra jest znana z bardzo obiektywnego i sprawiedliwego oceniania Świadków. Nie widzi ona u nich samych wad i błędów. Nie czepia się ich ani nie ulega duchowi zgorzknienia. Nadal ceni ona pozytywne cechy Świadków. Po prostu w kwestii Wieczerzy Pańskiej uważa, że w organizacji jest ona niewłaściwie sprawowana, tak że mija się z celem.

Dziękuję Ci Natanie, za tę opinię...:)
Miło mi niezmiernie...

Tak to prawda... Widzę wśród braci Świadków wielu potencjalnych uczniów Chrystusa...Modlę się za nich...I serce naprawdę rośnie,gdy widzę jak niektórzy budzą się dostrzegając pewne nieprawidłowości w organizacji... Dla mnie najważniejszą rzeczą jest by taki ktoś zrozumiał że Jezus nie był jedynie narzędziem w ręku Boga aby złożyć okup...On jest i powinien być naszym Panem bo taka jest wola Ojca, bo ma boską naturę JEST BOGIEM jest Panem Panów i Królem Królów jak Go Biblia określa...
I muszę powiedzieć że serce mi się raduje widząc jak niektórzy z moich znajomych SJ budzą się po latach...
Ci którzy po naszym odejściu z organizacji odwrócili sie od nas ,dziś piszą maile,przepraszają za swoją postawę sprzed lat ,dzielą się swoimi przemysleniami... Nie kieruję ich do żadnej religii,organizacji... dla mnie najważniejsze jest by przyszli do Chrystusa,a co dalej z tą wiedzą zrobią to ich osobista rzecz...Ważne by ożywcza Ewangelia o naszym Panu pobudziła ich do działania na rzecz TEGO który za nich umarł...

Dzisiaj tu w Ravensburgu mam kolejne spotkanie ze SJ...O 14.30 tak ze dwie godziny porozmawiamy... Mam nadzieję pobudzić te osoby do myslenia... proszę o modlitwę...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt mar 21, 2017 8:39 am

Natan pisze:
morwa pisze:...... Ja miałem to błogosławieństwo, że znalazłem się na Wieczerzy poważnej, godnej, wieczornej w takim konserwatywnym zborze ewangelicznym. Pamiętam, jak wspaniała atmosfera panowała. Były śpiewane stare pieśni chrześcijańskie, pełne miłości i wdzięczności dla Pana Jezusa. Była taka serdeczna i pełna skupienia atmosfera, a także odczuwało się radość z wielkiego zbawienia, zgotowanego przez Boga Ojca w Chrystusie. Moje serce było tak szczęśliwe, roztopiło się pod wpływem doświadczanej cudownej miłości Boga Ojca i Jego jedynego Syna.

I tak to powinno wyglądać... Uroczystość ta powinna być przeżyciem,a nie formalnością... Byłam kiedyś na takiej Wieczerzy gdzie podczas pieśni dziękczynnych za Golgotę wiele osób płakało...

Natan

Postautor: Natan » wt mar 21, 2017 9:21 am

morwa pisze:Tak to prawda... Widzę wśród braci Świadków wielu potencjalnych uczniów Chrystusa...Modlę się za nich...I serce naprawdę rośnie,gdy widzę jak niektórzy budzą się dostrzegając pewne nieprawidłowości w organizacji... Dla mnie najważniejszą rzeczą jest by taki ktoś zrozumiał że Jezus nie był jedynie narzędziem w ręku Boga aby złożyć okup...On jest i powinien być naszym Panem bo taka jest wola Ojca, bo ma boską naturę JEST BOGIEM jest Panem Panów i Królem Królów jak Go Biblia określa...
I muszę powiedzieć że serce mi się raduje widząc jak niektórzy z moich znajomych SJ budzą się po latach...
Ci którzy po naszym odejściu z organizacji odwrócili sie od nas ,dziś piszą maile,przepraszają za swoją postawę sprzed lat ,dzielą się swoimi przemysleniami... Nie kieruję ich do żadnej religii,organizacji... dla mnie najważniejsze jest by przyszli do Chrystusa,a co dalej z tą wiedzą zrobią to ich osobista rzecz...Ważne by ożywcza Ewangelia o naszym Panu pobudziła ich do działania na rzecz TEGO który za nich umarł...

Dzisiaj tu w Ravensburgu mam kolejne spotkanie ze SJ...O 14.30 tak ze dwie godziny porozmawiamy... Mam nadzieję pobudzić te osoby do myslenia... proszę o modlitwę...

Droga Siostro, ja także widzę wśród Świadków wiele zagubionych owiec Pańskich. Wierzę, że w końcu usłyszą głos Dobrego Pasterza. Tak, bardzo ważne jest, by ujrzeli Chrystusa w takiej chwale i roli, jaką ukazuje Pismo Święte. Ja także mam tę radość, że niektórzy moi dawni znajomi budzą się po latach - tak samo, jak Twoje, i moje serce się z tego raduje.

Masz słuszność kierując ich do Chrystusa, do Słowa Bożego, a nie do kolejnej religii czy organizacji. Ja tak ciągle robię od 2002 roku.

Zaraz pomodlę się z sprawie Twojej rozmowy ze Świadkami. Wierzę, że Bóg przez Ducha Świętego da Ci mądre i dobre słowa.

bernard

Re: Uczestnictwo w Wieczerzy Pańskiej

Postautor: bernard » wt mar 21, 2017 9:26 am

I ja sie przyłączam do modlitwy :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt mar 21, 2017 9:37 am

Natan pisze:
morwa pisze:

Zaraz pomodlę się z sprawie Twojej rozmowy ze Świadkami. Wierzę, że Bóg przez Ducha Świętego da Ci mądre i dobre słowa.

Dziękuję Natanie i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt mar 21, 2017 9:38 am

bernard pisze:I ja sie przyłączam do modlitwy :)

Dzięki piękne Beranrdzie :) Pozdrawiam :)

Natan

Postautor: Natan » wt mar 21, 2017 11:05 am

morwa pisze:
Natan pisze:
morwa pisze:

Dziękuję Natanie i pozdrawiam :)

Ja także serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twojego Męża :) .

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » wt mar 21, 2017 7:05 pm

morwa pisze:Dla mnie najważniejszą rzeczą jest by taki ktoś zrozumiał że Jezus nie był jedynie narzędziem w ręku Boga aby złożyć okup...

Otóż to. To tak bardzo mnie razi. Przedmiotowe podejście do Pana Jezusa. Mam takie samo odczucie, Morwo...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » śr mar 22, 2017 2:29 pm

Dokładnie , tez mam odczucie ze Pan jest w Org. traktowany jak przedmiot . Ostatnio oglądałem wykład który ma być puszazany na tegorocznej Pamiątce . Jezus jest na uboczu. Trzeba wierzyć w Okup i być posłusznym Jehowie. Zero relacji do Pana Jezusa , a przecież bez naszej z Nim relacji reszta nie ma racji bytu . Wiara w Okup ważniejsza od Jezusa, a przecież to On nadaje moc i sens dej Ofiarze.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”