Uczestnictwo w Wieczerzy Pańskiej

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Awatar użytkownika
morwa

Re: Pytania do chrztu

Postautor: morwa » wt mar 21, 2017 9:37 am

Natan pisze:
morwa pisze:

Zaraz pomodlę się z sprawie Twojej rozmowy ze Świadkami. Wierzę, że Bóg przez Ducha Świętego da Ci mądre i dobre słowa.

Dziękuję Natanie i pozdrawiam :)
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Re: Uczestnictwo w Wieczerzy Pańskiej

Postautor: morwa » wt mar 21, 2017 9:38 am

bernard pisze:I ja sie przyłączam do modlitwy :)

Dzięki piękne Beranrdzie :) Pozdrawiam :)

Natan

Postautor: Natan » wt mar 21, 2017 11:05 am

morwa pisze:
Natan pisze:
morwa pisze:

Zaraz pomodlę się z sprawie Twojej rozmowy ze Świadkami. Wierzę, że Bóg przez Ducha Świętego da Ci mądre i dobre słowa.

Dziękuję Natanie i pozdrawiam :)

Ja także serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twojego Męża :) .

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt mar 21, 2017 7:05 pm

morwa pisze:Dla mnie najważniejszą rzeczą jest by taki ktoś zrozumiał że Jezus nie był jedynie narzędziem w ręku Boga aby złożyć okup...

Otóż to. To tak bardzo mnie razi. Przedmiotowe podejście do Pana Jezusa. Mam takie samo odczucie, Morwo...

bernard

Postautor: bernard » śr mar 22, 2017 2:29 pm

Dokładnie , tez mam odczucie ze Pan jest w Org. traktowany jak przedmiot . Ostatnio oglądałem wykład który ma być puszazany na tegorocznej Pamiątce . Jezus jest na uboczu. Trzeba wierzyć w Okup i być posłusznym Jehowie. Zero relacji do Pana Jezusa , a przecież bez naszej z Nim relacji reszta nie ma racji bytu . Wiara w Okup ważniejsza od Jezusa, a przecież to On nadaje moc i sens dej Ofiarze.

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 1:05 pm

Wracając do tematu to jak obchodzicie w swoich wspólnotach Wieczerze Pańską?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw mar 23, 2017 5:12 pm

bernard pisze:Wracając do tematu to jak obchodzicie w swoich wspólnotach Wieczerze Pańską?

Bernardzie tutaj już niektórzy o tym wspominali...Na przykład Natan...
Nasza Wieczerza Pańska jest w kameralnym gronie...Obchodzimy dorocznie 14 Nisan,podawany jest przaśny chleb i wino gronowe czerwone wytrawne,jeden kielich...
Kazanie (wykład) brata zwiazane z tym dniem,pieśni i modlitwy dziękczynne i wychwalające Pana,po odśpiewaniu ostatniej pieśni rozchodzimy się... Nie ma zwyczajowego wspólnego goszczenia się typu kawa herbata ciasto etc.
A jak to wyglada u Ciebie?

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 23, 2017 8:45 pm

U nas nabożeństwo z reguły jest wówczas dłuższe - nawet 2,5-3 godz. Nabożeństwo z pierwszą usługą "otwierającą", nie koniecznie na temat Pamiątki, potem kazanie w temacie, czasami jeszcze jedna usługa Słowem Bożym. Na koniec obchodzimy zwyczaj umywania nóg bracia-braciom a siostry siostrom (oczywiście w oddzielnych pomieszczeniach). Bracia i siostry podczas umywania sobie nóg, błogosławią się wzajemnie na głos. Pozostali na kolanach modlą się. Potem jest podawany chleb oraz wino z jednego kielicha. Chleb jest pieczony przez przewodniczącego wspólnoty w nocy wg. specjalnego przepisu, bez zakwasu. W międzyczasie odczytywane są na głos fragmenty z Ewangelii o ostatniej wieczerzy. Przed spożywaniem chleba i wina, przewodniczący wspólnoty w kazaniu z reguły zachęca uczestników by zanim przystąpią do spożywania pojednali się z innymi członkami wspólnoty, jeżeli jest taka potrzeba. Zwyczajowo po nabożeństwie z Pamiątką jest wspólny obiad, którą nazywamy "ucztą Agape". Do pamiątki mogą przystąpić ochrzczeni uczestnicy (niekoniecznie z naszego zboru), którzy nie są wykluczeni, lub naznaczeni.

bernard

Postautor: bernard » pt mar 24, 2017 7:42 am

Ilyad
Na koniec obchodzimy zwyczaj umywania nóg bracia-braciom a siostry siostrom

O , żadko spotykana praktyka ,choć tak bogata w treść .

korba

Postautor: korba » pt mar 24, 2017 8:35 am

Ilyad pisze:Do pamiątki mogą przystąpić ochrzczeni uczestnicy (niekoniecznie z naszego zboru), którzy nie są wykluczeni, lub naznaczeni.

O! To macie kogoś takiego jak wykluczony w odróżnieniu od naznaczonego?
Jak to w praktyce wygląda, mogą oni przyjść na pamiątkę tylko nie mogą spożywać? Po prostu nie podaje się im chleba i wina? Czy nawet nie mogą przyjść na spotkanie?
No i zastanowiła mnie Twoja wzmianka o wspólnym obiedzie po nabożeństwie. Obiad podczas wieczerzy? To nie obchodzicie tego po zachodzie słońca?

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”