Sobory chrześcijańskie

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Agnieszka

Re: Sobory chrześcijańskie

Postautor: Agnieszka » pn lut 06, 2017 7:03 am

Ewangelia to nie straszenie wiernych piekłem w męczarniach bądź armagedonem , dla mnie to jest ....... propaganda.
Czytając przepychanki między katolikami a śJ i tu katolicy zarzucają śJ, że nie głoszą Ewangelii tylko Armagedon a z kolei śJ katolikom , że księża straszą piekłem. Przywódcy zamiast podbudowywac wiernych na duchu uciekają do praktyk zastraszania - czy to jest z Boga?????? Czy to jest głoszenie Ewangelii - Miłości Chrystusowej???????? - pytanie do przywódców!

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 06, 2017 7:33 am

bernard pisze:
Agnieszka pisze:
bernard pisze:Śmieje się z tego typu filmików .

Mi natomiast nie jest do śmiechu i cenię sobie ludzi wnikliwych pobudzających innych do refleksji i sprawdzania jak rzeczy mają się. Ja natomiast nie potrafię śmiać się kiedy widzę / oglądam w TV takiego typu zachowania gdzie orszak duchownych wystawia publicznie martwe ciało ojca Pio i uświęca je , kiedy wychwala się i oddaje cześć martwym figurkom itp. Dla mnie wartościowe jest obejrzenie takiego typu filmików które z kolei śmieszą Ciebie niż oglądanie takich scen w TV bądź uczestniczenie w takich ceregielach które uczą czego ????? i stawiają na pedestale kogo ?????

bernard

Postautor: bernard » pn lut 06, 2017 10:41 am

Agnieszka pisze:Ewangelia to nie straszenie wiernych piekłem w męczarniach bądź armagedonem , dla mnie to jest ....... propaganda.
Czytając przepychanki między katolikami a śJ i tu katolicy zarzucają śJ, że nie głoszą Ewangelii tylko Armagedon a z kolei śJ katolikom , że księża straszą piekłem. Przywódcy zamiast podbudowywac wiernych na duchu uciekają do praktyk zastraszania - czy to jest z Boga?????? Czy to jest głoszenie Ewangelii - Miłości Chrystusowej???????? - pytanie do przywódców!

Sama mowa o możliwości bycia potępiony jest , czy tego chcesz czy nie , obecna na ustach naszego Pana.Jezus często mówi o "gehennie ognia nieugaszonego" przeznaczonej dla tych, którzy do końca swego życia odrzucają wiarę i nawrócenie. Mogą oni zatracić w niej zarazem ciało i duszę . Jezus zapowiada z surowością, że "pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego Królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, i wrzucą ich w piec rozpalony;tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" (Mt 13 41-42). On sam wypowie słowa potępienia: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny!" (Mt 25, 41).
Agnieszko, Ewangelię przyjmujemy taka jaka jest, a nie tylko to co jest nam wygodne.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 06, 2017 11:05 am

Ewangelia to szlachetna , radosna , nowina o Chrystusie , o Jego Miłości a nie o zagładzie i faktycznie interpretujac wszystko dosłownie stwarzamy mitologiczny obraz.
Później napiszę o podobienstwach mitologii greckiej , sumeryjskiej itp. i takim samym obrazie w Biblii - ale tylko dosłowny odczyt czyni z Pisma Świętego taki sam liberalny obraz jak w owych mitologiach . Jak będę w domu , wyśle również linki jak wierzyli wczesniejsi chrześcijanie, itp

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 06, 2017 11:07 am

P S. Berbardzie pisaliśmy już o gehennie - nieugaszonym wiecznym ogniu który już dawno zgasł.....

bernard

Postautor: bernard » pn lut 06, 2017 11:37 am

Czy Jezus nauczał o zagładzie tych którzy odrzucili Boga ? Krótko - tak czy nie ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 06, 2017 11:58 am

bernard pisze:Czy Jezus nauczał o zagładzie tych którzy odrzucili Boga ? Krótko - tak czy nie ?

Tak , sami siebie ludzie doprowadzają do zagłady. Taką Ewangelię niech głoszą przywódcy między sobą - bo sami się nie boją a wiernym propagują żeby bali się.
Zgrzytanie zębów i płacz to przenosnia :-) Martwy fizycznie człowiek nie może ani płakać ani zgrzytac zębami :-)

bernard

Postautor: bernard » pn lut 06, 2017 1:10 pm

Tak , sami siebie ludzie doprowadzają do zagłady.

Oczywiście, rzeczywistość potepienia jest wynikiem odrzucenia ewangelii a nie widzimisię Boga.
Taką Ewangelię niech głoszą przywódcy między sobą - bo sami się nie boją a wiernym propagują żeby bali się.

To już Twoja interpretacja.
W dzisiejszych czasach mowa o możliwości potępienia wiecznego jest niewygodna. Niewygodna tez była w czasach Jezusa.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn lut 06, 2017 1:33 pm

Wieczne potępienie ? Strach się bać :-) ale i strach respektować kogoś kto mógłby wiecznie nas tępić.
Dobre do krzyżówki ;-) Któż to taki - kto mógłby WIECZNIE TĘPIĆ?
A tak z ciekawości spytam - na czym będzie polegać to wieczne potępienie? Ogień odpada bo musi mieć co spalać :-)

bernard

Postautor: bernard » pn lut 06, 2017 1:42 pm

Nie czytasz uważnie. Wiara w piekło nie oznacza ze Bóg kogoś będzie tam męczył. Zapoznaj się bliżej z czyms z czym polemizujesz.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”