Naród wybrany

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Agnieszka

Re: Naród wybrany

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 6:41 am

Ido , zapewniam Cię , ze to nie skrót myślowy i to ja jestem w szoku , że głosi się wiernym Armagedon , paruzje czyli obecność a nie powtórne przyjście fizyczne - pisałam o tym i straszy się ludzi bo czymś przecież trzeba, ..... inaczej kościoły byłyby puste.
Objawienie Jana które dał mu Bóg nie jest Apokalipsa pełna grozy itp. Księża też o tym dobrze wiedzą......

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 6:45 am

P.S. Israel w Biblii to nie panstwo - to nie naród w dosłownym tego słowa znaczeniu więc nic nie wypełni się na żadnym liberalnym Izraelu......

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 6:57 am

christianinroman

Postautor: christianinroman » śr lut 01, 2017 1:09 pm

Agnieszko i znowuż, Tym razem w innym temacie błądzisz. Nie wiem jaki duch tobą kieruje, że usilujesz poprzez forum podtrzymać swój pogląd, który nie ma potwierdzenia w Biblii. Bronisz tego co jest kłamstwem a nie jest prawdą.
Określenie ,, lud izraelski " : 2 Kronik 20.7; Izajasza 1.3; 2.6; 5.7; Mateusza 2.6; Czasu brakowałoby, żeby podać tu wszystkie wiersze z ST i NT mówiące o ludzie-narodzie izraelskim.
Ponadto księga Estery podaje nam wydarzenia z pobytu Żydów ( tak, dobrze widzisz, ŻYDÓW !!!) w Persji. Estery 2.5,20; 3.4,6,13; 9.13,16,19-31; 10.3.
W Jezusie Chrystusie wszyscy jesteśmy jedno, ale fizyczny Izrael będzie zbawiony, gdy ostatni poganin nawróci się do Boga. ( list do Rzymian 9 do 11; Ewangelia według Łukasza 21.24 )

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 02, 2017 6:28 pm

christianinroman pisze:Agnieszko i znowuż, Tym razem w innym temacie błądzisz. Nie wiem jaki duch tobą kieruje, że usilujesz poprzez forum podtrzymać swój pogląd, który nie ma potwierdzenia w Biblii. Bronisz tego co jest kłamstwem a nie jest prawdą.
Określenie ,, lud izraelski " : 2 Kronik 20.7; Izajasza 1.3; 2.6; 5.7; Mateusza 2.6; Czasu brakowałoby, żeby podać tu wszystkie wiersze z ST i NT mówiące o ludzie-narodzie izraelskim.
Ponadto księga Estery podaje nam wydarzenia z pobytu Żydów ( tak, dobrze widzisz, ŻYDÓW !!!) w Persji. Estery 2.5,20; 3.4,6,13; 9.13,16,19-31; 10.3.
W Jezusie Chrystusie wszyscy jesteśmy jedno, ale fizyczny Izrael będzie zbawiony, gdy ostatni poganin nawróci się do Boga. ( list do Rzymian 9 do 11; Ewangelia według Łukasza 21.24 )

Pewnie duch diabła mną kieruje!
Zacznij może bardziej odbierać Biblię pod względem duchowym a nie fizycznym.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 02, 2017 6:32 pm

Lud izraelski to walczący z Bogiem a nie literalne państwo Izrael którego nigdy wcześniej nie było i każdy żyd o tym dobrze wie a że są tacy którzy czują się wybrańcami..... - no cóż! Mania wyższości nie zna granic !

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 02, 2017 7:20 pm

Termin Israel odnosił się zawsze do osób żyjących w Duchu Bożym , w Nowym Przymierzu - w Duchu Ewangelii dlatego nie wszyscy przynależeli do Izraela (nie jako państwa - ad. znaczenie terminu) lecz tylko ci którzy pokladac nadzieje w Baranku - w Chrystusie . Rzymian 2 : 28 , 9 : 6 . Nie wszyscy którzy pochodzą od Izraela są Izraelem - wielu ludzi odstąpiło od Boga a dzisiejsi żydzi - chazarowie pomiataja Chrystusem , szydza z Niego , wyśmiewaja się.
Kościół Boży - czyli ludzie w Duchu Bożym są dziedzicami tych samych obietnic co ci którzy w Starym Przymierzu chodzili z Bogiem a nie przynależeli do jakiegoś fizycznego państwa.
Bóg miał zawsze ten sam plan zbawienia? Efezjan 4 : 5 .
Apokalipsa 14 : 6 : Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba mającego ODWIECZNA DOBRĄ NOWINĘ do obwieszczania wśród tych , którzy siedzą na ziemi , wśród KAŻDEGO NARODU , SZCZEPU , JĘZYKA I LUDU. - Jedna Ewangelia i jedno PRZYMIERZE ŁASKI Hebrajczyków 13 : 20 i jeden kościół Apokalipsa 12 rozdział.
Zbawienie jest dla wszystkich którzy przyjmą Chrystusa do swojego serca a nie rozumiane jako literalne państwo i cielesna faworyzacja przez Boga.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 02, 2017 7:29 pm

Rzymian 9 : 8 to znaczy : NIE synowie CO DO CIAŁA , są dziećmi Bożymi , lecz synowie obietnicy są uznani za potomstwo.
Czy zatem chodzi o cielesny Israel???????

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 02, 2017 7:56 pm

Czy Bóg odrzucił lud swój? Kto był i jest zawsze Jego ludem ? Rzymian 11 : 2 : Nie odrzucił Bóg ludu swego który wybrał przed wiekami . Wszyscy którzy okazują posłuszeństwo Chrystusowi stanowią resztkę Bożą Rzymian 11 : 5 Tak przeto i w obecnym czasie ostała się tylko Reszta wybrana przez łaskę. Resztę stanowili zawsze ludzie nawróceni a nie etniczni Hebrajczycy czy jak kto woli żydzi Rzymian 9 : 6 - 8
Rzymian 2 : 11 Plany Boże są NIEZMIENNE - Bóg nie ma względu na osobę.
Jak kto woli - żydzi , ja napiszę ogólnie - wielu ludzi odrzuciło Mesjasza - przestali być instrumentem Bożym lecz każdy indywidualnie może znaleźć zbawienie i być wszczepionym w drzewko oliwne reprezentujące Israel Boży Rzymian 11 : 23 , 24 i 26 i tak CAŁY ISRAEL BĘDZIE ZBAWIONY ? Chyba nie państwo, nie naród , nie pochodzenie etniczne?
Nowe Przymierze (Testament) określa , posługuje się takimi samymi terminami jak Stare Przymierze ( Testament ) : Israel, świątynia , naród wybrany , Jerozolima , Syjon , plemiona izraelskie ale nie odnosi ich do geograficznych rzeczywistości lecz do kościoła - ludu Bożego . Kościół Boży jest świątynią 2 Koryntian 3 : 16 - 18 , 1 Piotra 2 : 5

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 02, 2017 8:07 pm

P.S. Ja czytam Biblię w Duchu Bożym a nie ludzkim , cielesnym przypisywaniem człowieka do określonej grupy pod względem etnicznym względów.
Czy Bóg ma wzgląd na osobę jako przynależacą do określonej narodowości czy na serce człowieka?
Ja wierzę w niezmiennego Boga który od zawsze i zawsze miał i ma wzgląd na nasze wnętrze.
Dziękuję.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”