"Hardcorowe" wersety a 10 Przykazań

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
bernard

Re: "Hardcorowe" wersety a 10 Przykazań

Postautor: bernard » śr lut 01, 2017 2:49 pm

Agnieszka
Jutro mam półroczny / polowkowy egzamin z hebrajskiego :-) Trzymaj kciuki żebym przeszła na wyższy level

Znajomość języków biblijnych to nie wszystko. Sama znajomość np języka hebrajskiego nie oznacza ze dobrze zrozumie się przesłanie Biblii.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 4:06 pm

bernard pisze:Agnieszka
Jutro mam półroczny / polowkowy egzamin z hebrajskiego :-) Trzymaj kciuki żebym przeszła na wyższy level

Znajomość języków biblijnych to nie wszystko. Sama znajomość np języka hebrajskiego nie oznacza ze dobrze zrozumie się przesłanie Biblii.

No tak Bernardzie, najlepiej Biblię tłumacza teolodzy i najlepiej ją rozumieją - bo mają największą siłę przebicia wśród denominacji :-) i trzeba być z nimi zgodnym, bo jak nie...... , to tak jak PIS we wszystkim ma rację i nie można demonstrować i sprzeciwiać się , trzeba iść z duchem czasu , postepu i zgadzać się we wszystkim :-) ;-)
Wiesz , jest takie mądre powiedzenie : Umiesz liczyć ???
Licz na siebie plus jeszcze do tego szczera modlitwa do Boga - wiara czyli całkowite zaufanie Bogu - nie dostojnikom , panom tego świata - nic bardziej pięknego :-)
To taka moja refleksja :-)

bernard

Postautor: bernard » śr lut 01, 2017 4:21 pm

Czy taka indywidualistyczna i anarchistyczna postawa jest obrazem chrześcijaństwa opisanego np w Dziejach Apostolskich?

Powiedz mi , czy jesteś uczestnikiem Wieczerzy Pańskiej?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 4:40 pm

http://stacja7.pl/wiara/7-najwiekszych- ... ch-biblii/
http://www.eioba.pl/a/4bol/bledy-w-tlumaczeniu-biblii
To tylko nieliczne pomyłki , ja prowadząc internetowe prywatne dyskusje ze studentami a także wykładowcami z Australii , Kanady , UK , etc. dzielimy się również swoimi spostrzeżeniami - ci od hebraistyki wiedzą o co chodzi ;-)
Pozdrawiam :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 4:54 pm

bernard pisze:Czy taka indywidualistyczna i anarchistyczna postawa jest obrazem chrześcijaństwa opisanego np w Dziejach Apostolskich?

Powiedz mi , czy jesteś uczestnikiem Wieczerzy Pańskiej?

Bernardzie , wyjaśnimy sobie jedną podstawowa rzecz! Nie będziesz rozliczal mnie z niczego i teraz odbijam piłeczkę dla Twojej powściągliwości - czy stosujesz się do 2 przykazania : Nie czyn sobie podobizny rzezbionej czegokolwiek , co jest na niebie , w górze i na ziemi w dole . Nie będziesz się im klanial i nie będziesz nim służył!
Odpowiedz przed Bogiem - nie przede mną!
Rzymian 10 : 12 - 13 : Jeden bowiem jest Pan wszystkich. On rozdziela swe bogactwa WSZYSTKIM ktorzy Go wzywaja. Albowiem każdy kto wezwie imienia Pańskiego będzie zbawiony."
Mamy bezpośredni kontakt z Bogiem który daje każdemu , udziela swojego Ducha Świętego kto o to szczerze Go poprosi, nie przez dostojników tego świata!
Już kiedyś na blogu dyskutowałam z fanatykiem KRK który gdyby mógł to oczy by mi wydlubal, tak zaciekle bronił swoich ojców świętych i innej ekscelencji - więc mam dosyć!

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 5:00 pm

P.S. Do Bernarda .
Psalm 146 : 3 : Nie pokladajcie ufności w ksiazetach ani w człowieku u którego nie ma wybawienia!
Masz wolną wolę - oddać się tylko i wyłącznie pod kierownictwo Boże i tylko Bogu zaufać albo kierownictwo Twoich kierowników którzy kierują / sterują Twoim umysłem jak ciało kierownicze świadkami Jehowy .

bernard

Postautor: bernard » śr lut 01, 2017 5:23 pm

Agnieszko , zamiast emocji i ad personam, możesz porostu odpowiedzieć na pytanie ? Zbyt emocjonalnie do tego wszystkiego podchodzisz, przez co jest trochę utrudniona z Tobą konwersacja ;)
Rozmawiamy tylko :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » śr lut 01, 2017 5:36 pm

bernard pisze:Agnieszko , zamiast emocji i ad personam, możesz porostu odpowiedzieć na pytanie ? Zbyt emocjonalnie do tego wszystkiego podchodzisz, przez co jest trochę utrudniona z Tobą konwersacja ;)
Rozmawiamy tylko :)

Bernardzie, pisaliśmy już o tym w temacie tekst dzienny :-) , a teraz pozwól mi proszę odetchnąć :-) , potrzebuje wypocząć, zrelaksować się trochę przed jutrzejszym dniem tym bardziej , że dzisiaj miałam "hardcor" :evil: w pracy :-) ;-)
I' m off now :-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr lut 01, 2017 6:31 pm

Agnieszka pisze:
Datsun pisze:Agnieszko z "profesorem" Ilyadem już nieraz rozmawiałem. :) :mrgreen:
Byłoby miło abyś odniosła się do tego co napisałem.

Datsunie , w wolnym czasie postaram się :-)
Jutro mam półroczny / polowkowy egzamin z hebrajskiego :-) Trzymaj kciuki żebym przeszła na wyższy level :-) Szkoda , ze wcześniej nie zagadalam z Ilyad , może pomogły mi się przygotować a tak pewnie obleje :lol: ;-)

Nie zgrywaj się z Ilyada, bo mógłby Ciebie w niejednym jeszcze zaskoczyć. Spróbuj po prostu ogarnąć i wniknąć w to co on do Ciebie pisze. Zapewniam, że pisze to jako przyjaciel. :)

No to trzymamy kciuki abyś zdała ten egzamin. Nie stresuj się tylko zbyt mocno. ;)
No i czekam na odpowiedź i komentarz do moich wersetów.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw lut 02, 2017 5:52 pm

Hi Datsun. Miałam dzisiaj ciężki dzień, w dodatku coś mnie łapie - chyba grypa żołądkowa i czuję się fatalnie.
Za dwa tygodnie będą wyniki z egzaminu ale poszło mi nie źle :-)
Odniosę się dzisiaj do 4 Mojzeszowej 14 : 26 - 30
Nie można wyrywać wersetów z kontekstu - kluczem do zrozumienia - a nie zawsze jest to łatwe , potrzeba czytać całość, czasem "biegać" po wersetach.
Ad. Liczb 32 : 13 : "Wtedy rozgniewal się Pan na Izraela i sprawił , że blakal się on po pustyni przez 40 lat , póki nie wymało pokolenie , które uczyniło to , co jest złe w oczach Pana. " Ludzie ci zwyczajnie poumierali - trupy legly na pustyni.
Poza tym użyte w Biblii liczby nie są przypadkowe..... ,ale to już wyższa szkoła jazdy....
To ludzie w tamtych czasach używali tak barwnego języka do opisu . Bóg dawałal wizję a człowiek w tamtym czasie na tamtejszy język tak przekładal.

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”