Biblijny potop mit czy rzeczywistość?

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Agnieszka

Re: Biblijny potop mit czy rzeczywistość?

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 8:13 am

bernard pisze:Agnieszko trudno się z Tobą rozmawia. Zbyt emocjonalnie do tego wszystkiego podchodzisz.

Bernardzie , Ty również kiedy pisze o rzeczywistości KRK .

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 8:24 am

P.S. Bernardzie , zanim napiszesz coś pod moim adresem o tym czy działa bądź jak działa na mnie Duch Święty i jak Go pojmuje ( bo z pewnością jak hebrajczycy - czyli m.in.Abraham i współcześni żydzi śladami za Abrahamem a nie współczesnym chrześcijaństwem) , to zapytaj najpierw przede wszystkim siebie jak na Ciebie działa Duch Święty , bo jeżeli będziesz oceniał moje pojmowanie i nie tylko moje , bo każdy pojmuje różnie...... a to postępowanie / czyny są najważniejsze / priorytetem - oceń najpierw samego siebie. I wiesz co ? O dbijam teraz piłeczkę - szanujmy się.....

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 8:50 am

A czy ja coś mówiłem o działaniu Ducha Świętego w Tobie ? :shock:

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 8:56 am

Agnieszka pisze:
bernard pisze:Agnieszko trudno się z Tobą rozmawia. Zbyt emocjonalnie do tego wszystkiego podchodzisz.

Nie chodzi o pisaniu o KRK w ogóle tylko o to ze w niemal każdym temacie musisz coś na jego lub inny kościół wtrącić.
Tu mamy wątek potopu a Ty kiedy rozmowa przybiera niekorzystny dla Ciebie obrót jedziesz po kimś , po czyimś kościele albo po chrześcijaństwie w ogóle. Męczące to jest trochę i zniechęca do rozmowy.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 9:02 am

bernard pisze:
Agnieszka pisze:

Nie chodzi o pisaniu o KRK w ogóle tylko o to ze w niemal każdym temacie musisz coś na jego lub inny kościół wtrącić.
Tu mamy wątek potopu a Ty kiedy rozmowa przybiera niekorzystny dla Ciebie obrót jedziesz po kimś , po czyimś kościele albo po chrześcijaństwie w ogóle. Męczące to jest trochę i zniechęca do rozmowy.

Tak mamy wątek potopu ale oceniasz mojego ducha i piszesz czy tak działa Duch Święty odnośnie pojmowania literalnego bądź nie.
To dla Ciebie rozmowa przybiera bardzo często niekorzystny , niewygodny obrót .
Odnos się zatem merytorycznie a nie oceniasz mojego ducha!
Dla mnie też jest meczaca i zniechecajaca rozmowa z Tobą Bernardzie.

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 9:16 am

Znowu nie czytasz uważnie. Gdzie mówiłem cos o Twoi duchu czy działaniu Ducha w Tobie ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 10:15 am

bernard pisze:Agnieszka
Biblia używa bardzo często symbolicznego języka

Co nie znaczy ze zawsze.Najczesciej jest tak ze zawiera równocześnie kilka warstw znaczeniowych a nie tylko jedna. I co najważniejsze , wszystkie one się nawzajem uzupełniają a nie wykluczają. Ty troszeczkę popełniasz błąd ze np literalnie odczytanie stoi w sprzeczności z symbolicznym . Tak Duch Święty nie działa. Słowo Boże nigdy nie jest sprzeczne z sobą, jeżeli zaś tak się dzieje to błąd leży po stronie człowieka a nie Słowa.

Bernardzie , nie mam czasu kopiować części Twojej wypowiedzi - więc jeszcze raz przeczytaj sam siebie od słów : "To troszkę popelniasz błąd......" i dalej : "Tak Duch Święty nie działa". To są Twoje - nie moje słowa. Więc zacznij pisać merytorycznie sam najpierw bez wtracania Ducha Świętego , bo wyjdzie na to , że tylko Ty masz rację i tylko w Twoim zrozumieniu działa Duch Święty - bo tak to można odebrać.
Jak zauważyłeś na tym forum działa Duch Święty na każdego w inny sposób w zrozumieniu wielu kwestii a tak na prawdę kluczowe jest nasze postępowanie , bo zrozumienie jest u każdego różne - podam przykład - to że sJ interpretują dosłownie 144 tyś.nie znaczy , ze nie mają Ducha Świętego - liczy się wewnętrznie człowiek który bardzo często pojmuje inaczej ale ma za to otwarte serce na Chrystusa i nawet wśród sJ są tacy ludzie - we wnatrz posiadają Ducha Chrystusowego inaczej Świętego a nie tylko Ducha Jehowy.

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 10:37 am

To troszkę popelniasz błąd......" i dalej : "Tak Duch Święty nie działa". To są Twoje - nie moje słowa.

Oj , chodziło mi o działanie Ducha Świętego przez Słowo Boże a nie przez Ciebie. Opacznie to wszystko zrozumiałaś ;)
Przepraszam za moze niezbyt jasna moja wypowiedź :)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » czw mar 23, 2017 10:54 am

bernard pisze:
To troszkę popelniasz błąd......" i dalej : "Tak Duch Święty nie działa". To są Twoje - nie moje słowa.

Oj , chodziło mi o działanie Ducha Świętego przez Słowo Boże a nie przez Ciebie. Opacznie to wszystko zrozumiałaś ;)
Przepraszam za moze niezbyt jasna moja wypowiedź :)

Bernardzie i jak zauważyłeś chociażby na tym forum Duch Święty działa poprzez Słowo Boże..... że i tak każdy różnie pojmuje wiele kwestii :-)

bernard

Postautor: bernard » czw mar 23, 2017 10:58 am

Agnieszka
Jak zauważyłeś na tym forum działa Duch Święty na każdego w inny sposób w zrozumieniu wielu kwestii a tak na prawdę kluczowe jest nasze postępowanie , bo zrozumienie jest u każdego różne - podam przykład - to że sJ interpretują dosłownie 144 tyś.nie znaczy , ze nie mają Ducha Świętego - liczy się wewnętrznie człowiek który bardzo często pojmuje inaczej ale ma za to otwarte serce na Chrystusa i nawet wśród sJ są tacy ludzie - we wnatrz posiadają Ducha Chrystusowego inaczej Świętego a nie tylko Ducha Jehowy.

Tu się akurat z Tobą nie zgodzę. Oczywiście masz pełną rację w tym ze najważniejsze jest nasze wnętrze, nasza metanoia. Zauważmy jednak ze nasz Pan mimo że nawoływał do pokuty/nawrócenia wielka tez wagę przywiązywał do prawdy i jedności. Wszak sam był czysta prawdą. Nie nauczał w ten sposób źe kochamy się wszyscy , najważniejsza jest miłosc a to jak ktoś rozumie Boga itd to już nieistotne. Popatrz Trwali oni w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba . Nauka Apostołów jest jedna, jedna jest wiara gdyż jeden jest Duch. Oczywiście moga wystąpić różnice w zrozumieniu pewnych kwestii, jednak powinny się one raczej nawzajem uzupełniać a nie być w sprzeczności, co też wynika z natury i działania Ducha Świętego który prowadzi do jedności i wzajemnego uzupelniania się i budowania a nie do sprzeczności .

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”