Dusza i dech żywota

Jest to miejsce do dyskusji na wszelkiego rodzaju tematy Pisma Świętego
Iskierka

Dusza i dech żywota

Postautor: Iskierka » sob kwie 01, 2017 7:34 pm

Dusza i dech żywota - różnica

Znalazłam ciekawy i dla niektórych kontrowersyjny artykuł, ciekawa jestem Waszego zdania :) .

http://www.52prawdy.pl/8a-czy-zmarli-powstana-do-zycia/

Awatar użytkownika
Ann78

Re: Dusza i dech żywota

Postautor: Ann78 » sob kwie 01, 2017 9:11 pm

"Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej" Fil. 1, 23
Jak można być z Chrystusem nie mając świadomości tego, albo będąc w stanie snu?
Czy ap. Paweł nie wierzył, że po śmierci idzie do Pana?
Wierzył.
Tak samo i my wierzymy.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob kwie 01, 2017 9:22 pm

Niestety to, co na proponowanej powyżej stronie piszą nt Pana Jezusa, jest mocno niepokojące. Wystarczy przejrzeć zakładkę z Jego imieniem.
Tego rodzaju strony raczej nie pomogą byłym SJ odnaleźć się w Chrystusie.
Takie jest moje zdanie :( .

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 01, 2017 11:28 pm

Ann78 pisze:Niestety to, co na proponowanej powyżej stronie piszą nt Pana Jezusa, jest mocno niepokojące. Wystarczy przejrzeć zakładkę z Jego imieniem.

Wybacz Ann,ale to już daleko idący osąd...
Ktoś kto nie wierzy w duszę nieśmiertelną nie odnajduje się w Chrystusie? Piszesz min. o mnie... bo ja wierzę podobnie...
Pozostaw to proszę osądowi Bożemu,ok?
Tak bardzo martwisz się o los byłych SJ...
Ale pozwól im samym decydować w co chcą wierzyć...
Niech trwają przy Chrystusie ale credo niech sami sobie wybiorą w harmonii z własnym sumieniem...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 01, 2017 11:30 pm

Ann78 pisze:"Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej" Fil. 1, 23
Wierzył.
Tak samo i my wierzymy.

Po śnie następuje zmartwychwstanie....Tak jak w przypadku Łazarza który "spał" 4 dni. Gdzie był? Czy był z Panem przez ten okres?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob kwie 01, 2017 11:48 pm

Iskierka pisze:Dusza i dech żywota - różnica

Znalazłam ciekawy i dla niektórych kontrowersyjny artykuł, ciekawa jestem Waszego zdania :) .

Gdyby założyć że autor się myli,to jak wytłumaczyć szereg biblijnych tekstów że dusza umiera,jest śmiertelna zniszczalna ?

Mt 10:28 Bw „I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.”

Jk 5:20 bw "niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów."

bernard

Postautor: bernard » ndz kwie 02, 2017 5:17 am

morwa pisze:
Ann78 pisze:"Albowiem jedno i drugie mnie pociąga: pragnę rozstać się z życiem i być z Chrystusem, bo to daleko lepiej" Fil. 1, 23
Wierzył.
Tak samo i my wierzymy.

Po śnie następuje zmartwychwstanie....Tak jak w przypadku Łazarza który "spał" 4 dni. Gdzie był? Czy był z Panem przez ten okres?

Logika wskazuje że nie mógł ,, wejść poza zasłonę ", wszak dopiero Ofiara Pana daje do niej dostęp. Łazarz wiec był w szeolu , tak jak i wszyscy przed Chrystusem.

bernard

Postautor: bernard » ndz kwie 02, 2017 5:26 am

morwa pisze:
Iskierka pisze:Dusza i dech żywota - różnica

Gdyby założyć że autor się myli,to jak wytłumaczyć szereg biblijnych tekstów że dusza umiera,jest śmiertelna zniszczalna ?

Mt 10:28 Bw „I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle.”

Jk 5:20 bw "niech wie, że ten, kto nawróci grzesznika z błędnej drogi jego, wybawi duszę jego od śmierci i zakryje mnóstwo grzechów."

Pomijając to że termin dusza może mieć różne znaczenie , sens przytoczonych wersetów mówi o ostatecznym losie człowieka.
Chrystus jest zmartwychwstaniem i życiem . Trwanie w Nim zakłada Nowe Życie nie tylko kiedyś tam przy zmartwychwstaniu , lecz rozpoczyna się już tu i teraz. Śmierć ciała nie przerywa tego , lecz raczej wzmacnia,zmartwychwstanie zaś dopełnia zbawienie całego człowieka.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz kwie 02, 2017 5:30 am

morwa pisze:
Wierzył.
Tak samo i my wierzymy.

Morwo, Łazarz nie mógł być z Panem, gdyż Chrystus jeszcze wtedy nie zmartwychwstał.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » ndz kwie 02, 2017 5:32 am

morwa pisze:
Ann78 pisze:Niestety to, co na proponowanej powyżej stronie piszą nt Pana Jezusa, jest mocno niepokojące. Wystarczy przejrzeć zakładkę z Jego imieniem.

Wybacz Ann,ale to już daleko idący osąd...
Ktoś kto nie wierzy w duszę nieśmiertelną nie odnajduje się w Chrystusie? Piszesz min. o mnie... bo ja wierzę podobnie...
Pozostaw to proszę osądowi Bożemu,ok?
Tak bardzo martwisz się o los byłych SJ...
Ale pozwól im samym decydować w co chcą wierzyć...
Niech trwają przy Chrystusie ale credo niech sami sobie wybiorą w harmonii z własnym sumieniem...

Morwo, bardziej chodziło mi o to, co autorzy tej strony piszą o Chrystusie. Podają argumenty dobrze nam znane skądinąd. Prawda?

Wróć do „Różne zagadnienia Biblii”