DEPRESJA

Ten dział poświęcony jest zagadnieniom zdrowotnym. Można tutaj podzielić się sugestiami odnośnie diety oraz wszelkimi radami, które pomagają przywrócić zdrowie lub utrzymać się w jak najlepszej formie.
Szaweł

Re: DEPRESJA

Postautor: Szaweł » wt lip 12, 2016 10:37 am

Dla mnie poznanie prawdy było mocnym wsparciem dla mojego zdrowia psychicznego. Oczywiście nigdy nie miałem depresji w sensie chodzenia do psychiatrów czy brania tzw psychotropów. Moim zdaniem zdrowy tryb życia, normalna rodzina czy zadowalająca praca powodują, że ciężko popaść w depresję a jak jeszcze człowiek wierzy w prawdę objawioną w Biblii to naprawdę życie staje się bardzo fajne .

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt lip 12, 2016 12:09 pm

Ratunek dla nas, zdrowych i chorych jest w Chrystusie, gdyż prawda, o której piszesz, Szawle, jest tylko w Nim:

...prawda jest w Jezusie. Ef. 4, 21b

Szaweł

Postautor: Szaweł » wt lip 12, 2016 3:15 pm

Ann78 pisze:Ratunek dla nas, zdrowych i chorych jest w Chrystusie, gdyż prawda, o której piszesz, Szawle, jest tylko w Nim:

Mylisz się albo Jezus kłamał, mówiąc, że jest tylko jedna wąska brama prowadząca do zbawienia. Ta brama to m in poznanie prawdy, która wyzwala.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt lip 12, 2016 8:35 pm

Szaweł pisze:
Ann78 pisze:Ratunek dla nas, zdrowych i chorych jest w Chrystusie, gdyż prawda, o której piszesz, Szawle, jest tylko w Nim:

Mylisz się albo Jezus kłamał, mówiąc, że jest tylko jedna wąska brama prowadząca do zbawienia. Ta brama to m in poznanie prawdy, która wyzwala.

1. Wyraziłam nie swoją opinię, ale zacytowałam Pismo.

2. Ta wąska brama to Chrystus:

(7) Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec. (8) Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich. (9) Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie. J. 10

3. Wyzwala tylko Syn:

36) Jeśli więc Syn was wyswobodzi, prawdziwie wolnymi będziecie. J. 8

Szaweł

Postautor: Szaweł » śr lip 13, 2016 10:30 am

Szkoda, że nie zacytowałaś dalej :
17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać. 18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca». (J 10, 17-18 )

Dlatego idziemy do Ojca, Boga Jahwe, przez bramę, którą jest Jezus i jego nauki i jego ofiara. Tak uczy Biblia .
A tu masz jasno zapisane to co cały czas uczy Biblia :
"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus" ( 2 Tym 2:5 ).
A jak ktoś modli się do boga Jezusa i to przez jakieś matki boskie czy innych świętych to niestety ale taki ktoś wierzy w nauki z broszurek a nie w to co nakazuje Jahwe i Jezus.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » śr lip 13, 2016 9:17 pm

Szaweł pisze:Szkoda, że nie zacytowałaś dalej :
17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je [potem] znów odzyskać. 18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca». (J 10, 17-18 )

Tak. Nikt Panu Jezusowi życia nie odebrał. On oddał je Sam. Miał moc je oddać i miał moc je odzyskać

Szaweł pisze:A jak ktoś modli się do boga Jezusa i to przez jakieś matki boskie czy innych świętych to niestety ale taki ktoś wierzy w nauki z broszurek a nie w to co nakazuje Jahwe i Jezus.

Nikt na tym forum nie mówi o dodatkowych pośrednikach i modlitwie do nich.
Mowa jest cały czas o Panu Jezusie jako JEDYNYM pośredniku.

Taki przykład: jeżeli król ustanawia pośrednika, a człowiek, który chce rozmawiać z królem, pomija tegoż pośrednika, czy nie lekceważy tym samym króla? Wyobraź sobie posła, który przychodzi w imieniu króla i jest lekceważony. Nikt nie chce z nim rozmawiać. Czy taką postawę król pochwali, czy też raczej może ona być zarzewiem wojny?

Szaweł

Postautor: Szaweł » śr lip 13, 2016 9:33 pm

Ann78 pisze:
Szaweł pisze:Szkoda, że nie zacytowałaś dalej :

Tak. Nikt Panu Jezusowi życia nie odebrał. On oddał je Sam. Miał moc je oddać i miał moc je odzyskać

Szaweł pisze:A jak ktoś modli się do boga Jezusa i to przez jakieś matki boskie czy innych świętych to niestety ale taki ktoś wierzy w nauki z broszurek a nie w to co nakazuje Jahwe i Jezus.

Nikt na tym forum nie mówi o dodatkowych pośrednikach i modlitwie do nich.
Mowa jest cały czas o Panu Jezusie jako JEDYNYM pośredniku.

Taki przykład: jeżeli król ustanawia pośrednika, a człowiek, który chce rozmawiać z królem, pomija tegoż pośrednika, czy nie lekceważy tym samym króla? Wyobraź sobie posła, który przychodzi w imieniu króla i jest lekceważony. Nikt nie chce z nim rozmawiać. Czy taką postawę król pochwali, czy też raczej może ona być zarzewiem wojny?

To Jezus jest pośrednikiem do kogo ?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pn lip 18, 2016 5:58 pm

Szaweł pisze:To Jezus jest pośrednikiem do kogo ?

Do Ojca.
(6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. J. 14
Przyjdź do Niego. On poprowadzi Cię do Ojca.

Wróć do „Zdrowie”