Jak dbano o pracowników budujących Warwick

Dział poświęcony bieżącym wydarzeniom, które chcielibyśmy skomentować.
Awatar użytkownika
Grzes55555

Re: Jak dbano o pracowników budujących Warwick

Postautor: Grzes55555 » śr sie 22, 2018 8:33 pm

Czasy o których pisałem są z lat 80-tych, jeszcze w Nadarzynie nie było siedziby na Polskę.
Przyłączam się do pytania Datsuna - Kiedy chrzest?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw sie 23, 2018 7:58 am

Hej korba nie napadaj na Grzesia.

Faktem jest, że człowiek będący w organizacji - przekonany o swej wyjątkowości zrobi wszystko zgodnie z oczekiwaniami organizacji, a nawet więcej.

Mi samemu przemykali przez głowę myśli o zapisaniu czegoś organizacji, och, ale takie są fakty.

Fiskus jak będzie chciał to ma do tego ludzi i środki ażeby zniweczyć każde dzieło , tylko po co i tak na każdej budowie zarabia.

A swoją drogą to mamy wzrost gospodarczy ok.4% i co żyje się coraz trudniej
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw sie 23, 2018 3:26 pm

Wcale mi nie zależy aby przypisać zło świadkom a wręcz przeciwnie, wbrew zakazowi budowali sale królestwa ale nie miały one szyldów i widniały w papierach jako prywatne domy.
Świadkowie mięli dużo odwagi gdy narażając się władzom ( ale to jeszcze wcześniej) roznosili czasopisma i książki.
Wiem że każde NIE wobec działań organizacji jest traktowane jako napastliwość lub prześladowania za wiarę, ale wiara w Boga to też uczciwość a z tym ciało kierownicze jak widać wciąż ma problemy.

Awatar użytkownika
Grzes55555

Postautor: Grzes55555 » czw wrz 13, 2018 4:27 pm

na przykład podatki od darowizny, dochody z przemysłu zbrojeniowego oraz tytoniowego czy nie zgłaszanie przypadków pedofilii władzom.
Czy to aż tak trudno zauważyć?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 14, 2018 1:26 pm

korba pisze:
Grzes55555 pisze:na przykład podatki od darowizny,

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że po prostu rzucasz hasła/zdania bez pokrycia.
Czy aż tak łatwo wychodzi z twoich ust kłamstwo?
Jakie podatki świadkowie, jako organizacja są winni i komu? :roll:
Poczytaj o świadkach J. we Francji, jak państwo obłożyło ich podatkiem, ale niestety w ETPC wygrali i nie musieli płacić podatku..
Chcesz poruszać ten temat choć jest przegrany?
Grześ55555 pisz jakieś prawdziwe zarzuty a nie takie wyssane z palca.
Domyślasz się, że forum czytają ludzie nie głupi...?

Oczywiście, że ludzie czytający to forum nie są głupi. Tutaj się zgadzamy. :)
Ciekawe, że zjechałeś Grzesia nazywając kłamcą i nie domyśliłeś się, że czytelnicy forum zauważą, że całkowicie przemilczałeś wspomniane przez Grzesia afery pedofilskie. Nie ma to jak skierować uwagę na inny tor, prawda? 8-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob wrz 15, 2018 8:29 am

Datsun pisze:
Ann78 pisze:
korba pisze:Dawniej były tzw. anonimowe deklaracje. Głosiciele wiedząc o inwestycji anonimowo na kartkach deklarowali jaką kwotę mogą wrzucać do skrzynki. Na tej podstawie starsi określali miesięczną ratę pożyczki do spłacenia. Podawali ją w rezolucji finansowej dla zboru. Jeśli przeszła to co miesiąc z kasy zboru tyle było przekazywane do Nadarzyna. I tyle.
Nie było żadnych rozliczeń osobistych. Przecież za to groziły (i dalej grożą!) konsekwencje, gdyby fiskus się zorientował. Wszystko musi działać na zasadzie dobrowolności i anonimowości.
Grześ podaje tzw. 'głodne kawałki'.

Ciekawe, ze masz tak szczegółowe informacje na temat, jak było dawniej. Jak na zainteresowanego - dość nietypowe. Pilnuj się, Korba, bo wydaje mi się, ze zbyt się odsłaniasz. Masz za zadanie trollowac to forum, prawda?

Korba jest jak to sami świadkowie nazywają "wiecznie zainteresowany", więc pamięta z dawnych czasów to i owo. Ostatnio jednak zrobił postępy i jest głosicielem. Hej, a chrzest kiedy? :)
Pytam grzecznie i bez sarkazmu. :)

Prawa wyszła na jaw. Forumowicz Korba chrzest przyjął już dawno temu, a tutaj dla zamydlenia oczu pisywał, że jest nieochrzczonym głosicielem. Czy to uczciwa strategia to musi każdy sam ocenić i chyba nie powinno być z tym problemu. Niby to chce zostać świadkiem Jehowy, przekonuje że to dobra i najlepsza droga i tym samym próbuje zachęcić do tego innych.
Na innych forach został zbanowany za charakterystyczne jemu aroganckie zachowanie lub podobne sprawy. Znany jest też pod nickiem "Bobo". Nie jest to żaden mój wymysł, bo piszą o tym też na innych forach.
Nawiasem mówiąc takie zachowanie nie sprzyja dobrej opinii o świadkach Jehowy. Wiemy przecież wszyscy, że jest tam wielu pożądnych i uczciwych ludzi. Nie zapominajmy o tym.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt wrz 21, 2018 8:17 pm

Datsunie Korba związał Tobie dużo energii ubolewam nad tym.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Wydarzenia z kraju i ze świata”