Islam jednak nie jest religią pokoju ? Premier Danii ma plan przeciwdziałania mowie nienawiści radykalnych imamów.

Dział poświęcony bieżącym wydarzeniom, które chcielibyśmy skomentować.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Islam jednak nie jest religią pokoju ? Premier Danii ma plan przeciwdziałania mowie nienawiści radykalnych imamów.

Postautor: Datsun » pn kwie 04, 2016 7:27 am

Kaznodzieya pisze:
Powtórzę więc chcąc poznać Twoje zdanie: Czemu niby tylko Starego testamentu ? Dlaczego tak uważasz ?

Napisałem "raczej", a nie "tylko".
Bóg może robić wszystko tak jak uważa za słuszne.
Po prostu nigdzie w Biblii nie ma nawet poszlak o tym co zasugerowałeś, więc nie da się zweryfikować. Chyba, że w jakiś nadprzyrodzonych sposób np. poprzez proroka ale to jak wiemy też podlega dyskusji o czym wspominał w swoim liście ap. Paweł.

Kaznodzieya pisze: O dziwo ale też logicznie ujmując takie zagrożenia o jakich się słyszy o islamizacji Europu, mogą obudzić z letargu pewne środowiska chrześcijańskie przypominając także sceptykom czy nawet ateistom o ich korzeniach i własnej tożsamości.

Tak, może to sprzyjać pewnym przebudzeniom.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Re: Islam jednak nie jest religią pokoju ? Premier Danii ma plan przeciwdziałania mowie nienawiści radykalnych imamów.

Postautor: Kaznodzieya » pn kwie 04, 2016 8:07 am

Datsun pisze:Napisałem "raczej", a nie "tylko".

Datsun pisze:Trzymając się jednak jakichś podstaw to Bóg posługiwał się wojnami w swoich celach ale dotyczy raczej to Starego Testamentu. W obecnych czasach gdyby zakładać, że jakaś wojna czy kataklizm jest sprawą Boga to trochę się sprawa komplikuje...

Ok. Przyznam że owo "raczej" sugerowało mi coś więcej w świetle ostatniego zdania. ( i stąd tylko moje pytanie).
Wyjaśniając, chciałem jedynie dojść dlaczego Twoim zdaniem w obecnych czasach sprawa się trochę komplikuje, w momencie gdy takimi właśnie metodami wg. Żydów posługiwał się Bóg ST karcąc tak okoliczne narody jak i lud boży.

Wróć do „Wydarzenia z kraju i ze świata”