Modlitwa za ofiary pedofilii

Dział poświęcony bieżącym wydarzeniom, które chcielibyśmy skomentować.
Iskierka

Modlitwa za ofiary pedofilii

Postautor: Iskierka » pt mar 03, 2017 9:20 am

Ofiary pedofilii – modlitwa 3 marca

KK przyznając się do tego precedensu w szeregach duchownych, przeprasza i jednocześnie ogłosił dzień 3 marca 2017 r., dniem modlitwy za ofiary pedofilii.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

Czy organizacja Świadków Jehowy publicznie przeprosi za taki precedens jaki ma miejsce w niektórych zborach, bo modląc się musiałaby przyznać, że jest obarczona winą za ukrywanie tego przestępstwa.

Awatar użytkownika
morwa

Re: Modlitwa za ofiary pedofilii

Postautor: morwa » pt mar 03, 2017 10:08 am

Nigdy tego nie zrobią...
Wzorem naszego przyjaciela z forum wytłumaczą to sobie..."Pedofilię i pedofilów można spotkać wszędzie,a SJ to tylko ludzie"
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Arcykapłan

Postautor: Arcykapłan » pt mar 03, 2017 10:04 pm

morwa pisze:Nigdy tego nie zrobią...
Wzorem naszego przyjaciela z forum wytłumaczą to sobie..."Pedofilię i pedofilów można spotkać wszędzie,a SJ to tylko ludzie"

Swoi postem zasugerowałaś, że popieram pedofilię, bardzo brzydko z twojej strony !
Powtórzę raz jeszcze - każdy kto jest ofiarą pedofilii zamiast opisywać to na forach publicznych może niech pójdzie do prokuratury ;)
Powtórzę jeszcze raz - miejsce każdego przestępcy jest za kratkami !

A swoją drogą to ciekawy jest ten przypadek :
http://wiadomosci.wp.pl/kat,143594,titl ... aid=118ba0

Ja i moi znajomi nieźle uśmialiśmy się ;)
„Jam jest Jehowa, twój Bóg ..." Wj 20,2, PNŚ

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » sob mar 04, 2017 4:22 am

Arcykapłan pisze:

Swoi postem zasugerowałaś, że popieram pedofilię, bardzo brzydko z twojej strony !
Powtórzę raz jeszcze - każdy kto jest ofiarą pedofilii zamiast opisywać to na forach publicznych może niech pójdzie do prokuratury ;)

Dojrzałeś w poście coś, czego tam nie ma...
Podkreśliłam jedynie metodę usprawiedliwiania wszelkiego zła dziejącego się w organizacji tymi słowami...
"To dzieje się wszędzie a SJ to tylko ludzie"...
Klasyczny sposób uśpienia własnego sumienia i wrażliwości , który i ja niegdyś stosowałam , kiedy atakowano organizację,bądz gdy sama dostrzegałam w niej coś bardzo niepokojącego.
Założę się,że tysiące osób w ten sposób dzisiaj usprawiedliwia przypadki pedofilii w szeregach SJ czy inne złe czyny.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz gru 24, 2017 4:46 am

morwa pisze:
Arcykapłan pisze:

Podkreśliłam jedynie metodę usprawiedliwiania wszelkiego zła dziejącego się w organizacji tymi słowami...
Klasyczny sposób uśpienia własnego sumienia i wrażliwości , który i ja niegdyś stosowałam , kiedy atakowano organizację,bądz gdy sama dostrzegałam w niej coś bardzo niepokojącego.
Założę się,że tysiące osób w ten sposób dzisiaj usprawiedliwia przypadki pedofilii w szeregach SJ czy inne złe czyny.

tu nie trzeba się zakładać. Mieliśmy żywy przykład, całkiem niedawno. Klasyczny przykład wypranego mózgu, skostniałego serca, zapadniętych oczu, odpadniętych uszu. Pech w tym że Datsun chyba wszystkie jego posty pousuwał.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz gru 24, 2017 8:14 am

Pstryk Provolone pisze:
morwa pisze:
Arcykapłan pisze:

Klasyczny sposób uśpienia własnego sumienia i wrażliwości , który i ja niegdyś stosowałam , kiedy atakowano organizację,bądz gdy sama dostrzegałoam w niej coś bardzo niepokojącego.

tu nie trzeba się zakładać. Mieliśmy żywy przykład, całkiem niedawno. Klasyczny przykład wypranego mózgu, skostniałego serca, zapadniętych oczu, odpadniętych uszu. Pech w tym że Datsun chyba wszystkie jego posty pousuwał.

To nie pech Pstryku ale planowe działanie. Dawid1 to wielokrotnie banowana jedna i ta sama osoba rejestrująca się pod różnymi nickami. Zasada podstawowa na forach dyskusyjnych: nie karmić trolla.
Upatrzył sobie nasze forum i widocznie bardzo polubił. Dobry materiał na pracę magisterską z psychologii.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz gru 24, 2017 10:16 am

Wiem że planowane, bo się domyśliłem. Tylko nie wiem dlaczego usuwasz te posty. Tak przynajmniej byłby to nasz... Jak się to mówi... "przypadek do którego można się odnieść" , gdyby ktoś nie mógł uwierzyć, że np został zmanipulowany, a następnie podprogowo zaprogramowany. A tak, to ktoś, może nam wystawić diagnozę o teoriach spiskowych. Wiem, bo próbowałem otworzyć oczy jednemu starszemu. To mi tłumaczył, że przecież, wszystko czego się tam dowiedział, sprawdzał sam i niczego nie przyjmował bezkrytycznie... I że przesadzam.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » ndz gru 24, 2017 10:31 am

Pstryk Provolone pisze:Wiem że planowane, bo się domyśliłem. Tylko nie wiem dlaczego usuwasz te posty. Tak przynajmniej byłby to nasz... Jak się to mówi... "przypadek do którego można się odnieść" , gdyby ktoś nie mógł uwierzyć, że np został zmanipulowany, a następnie podprogowo zaprogramowany. A tak, to ktoś, może nam wystawić diagnozę o teoriach spiskowych. Wiem, bo próbowałem otworzyć oczy jednemu starszemu. To mi tłumaczył, że przecież, wszystko czego się tam dowiedział, sprawdzał sam i niczego nie przyjmował bezkrytycznie... I że przesadzam.

Ej, tam Pstryku nie pouczaj Datsuna, chyba się trochę zna.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz gru 24, 2017 11:45 am

Pstryk Provolone pisze:Wiem że planowane, bo się domyśliłem. Tylko nie wiem dlaczego usuwasz te posty. Tak przynajmniej byłby to nasz... Jak się to mówi... "przypadek do którego można się odnieść" , gdyby ktoś nie mógł uwierzyć, że np został zmanipulowany, a następnie podprogowo zaprogramowany. A tak, to ktoś, może nam wystawić diagnozę o teoriach spiskowych. Wiem, bo próbowałem otworzyć oczy jednemu starszemu. To mi tłumaczył, że przecież, wszystko czego się tam dowiedział, sprawdzał sam i niczego nie przyjmował bezkrytycznie... I że przesadzam.

Poprzednie wcielenia jak Arcykapłan, Szaweł, Paweł, arcymistrz, Paulina (!) i kilka innych są całkowicie w stanie nienaruszonym. Ostatnie natomiast usuwam, bo zwyczajnie treść jest identyczna.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » ndz gru 24, 2017 12:06 pm

Nie no ja sie nie czepiam. Tylko niewyobrażalnie było wszystko jak na tacy ws pedofilii. Mówię: "niewyobrażalnie" bo po dziś dzień jestem zszokowany.

Wróć do „Wydarzenia z kraju i ze świata”