Zdumiewające odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Dział poświęcony bieżącym wydarzeniom, które chcielibyśmy skomentować.
Agnieszka

Re: Zdumiewające odkrycie w Bazylice Grobu Pańskiego

Postautor: Agnieszka » wt kwie 04, 2017 10:54 am

bernard pisze:Wierzący nie praktykujący to ten który mówi ze wierzy ale nie chce żyć zgodnie z wiarą. W to tez wpisuje się między innymi udział w nabożeństwach.
Postawa typu ,,wierze ale nie chce chodzić do kościoła, do zboru , wystarczy że się pomodle w domu sam ,w lesie itd i inni nie są mi do niczego potrzebni " itp jest tylko oszukiwanie siebie ,sa lenistwem duchowym.

Coś takiego?
A czy uczestnictwo w niebiblijnych praktykach w kościołach nie jest sprzeczne / dalekie od Boga.- nie jest oszukiwaniem samego siebie i Boga?
Można spotykać się w lesie i w parku i w domu by uwielbiac Chrystysa :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt kwie 04, 2017 11:02 am

Wybacz Bernardzie , ale prawda jest taka , że Bóg mieszka w naszych sercach - jeśli otworzymy je i wpuscimy Go do naszego wnętrza - nie w świątyniach uczynionymi ręka ludzka - tylko w nas, a już na pewno nie w świątyniach z figurami , obrazami i z krzyżem do góry nogami - o czym pisałam w temacie o kosciele katolickim i umiescilam linki.

bernard

Postautor: bernard » wt kwie 04, 2017 11:07 am

Mówiłem ogólnie a nie o KK .
Oczywiście ze Boga można spotkać i wielbić wszędzie , nie zapominajmy jednak o tym żeby nie zaniedbywać wspólnych zebrań jak to maja w zwyczaju niektórzy .Hbr 10,25
Chrześcijan to ten który oprocz modlitwy prywatnej ...trwa we wspólnocie i w łamaniu chleba ... Dz 2,42
Ostatnio zmieniony wt kwie 04, 2017 11:21 am przez bernard, łącznie zmieniany 2 razy.

bernard

Postautor: bernard » wt kwie 04, 2017 11:09 am

Agnieszka pisze:Wybacz Bernardzie , ale prawda jest taka , że Bóg mieszka w naszych sercach - jeśli otworzymy je i wpuscimy Go do naszego wnętrza - nie w świątyniach uczynionymi ręka ludzka - tylko w nas, a już na pewno nie w świątyniach z figurami , obrazami i z krzyżem do góry nogami - o czym pisałam w temacie o kosciele katolickim i umiescilam linki.

Agnieszko czy Ty zawsze w każdym wątku musisz wyrażać swoją ,,milosc" do KK ? Umiesz rozmawiać o wierze tak ogólnie bez wątku denominacyjnego?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt kwie 04, 2017 1:14 pm

Brrnardzie pisaliśmy już kiedyś o tym .
Gdzie się dwóch spotyka w imie moje jestem pośród was. Piszę z pamięci - bo nie mam.czasu.
Poza tym skąd ja znam ten tekst - "lenistwo duchowe" - nie bylo Cię na zebraniu , nie glosisz wystarczająco (z zegarkiem w ręku ) itd. :lol: Kontrola wiernych .
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie odnosnie sprzecznych praktyk z tzw. "wiarą".
Wiara to przede wszystkim zaufanie Bogu , nie ludzkim praktykom i tradycji bez których wg wielu ortodoksyjnych np. katolików czy prawosławnych nie czynimy wystarczająco dla Boga - tylko wiele tych praktyk jest niezgodnych z wolą Boga - już tego pod uwagę nie bierze się - zaczyna się tak na prawdę usprawiedliwienie i oszukiwanie samego siebie. Siebie i być może innych można oszukiwać lecz nie Boga.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt kwie 04, 2017 1:38 pm

Wybacz Bernardzie , ale dzisiaj wielu wiernych daje wiarę martwym placzacym figurkom i ich uswiecanie / uwielbieniem niżChrystusowi . Jak jest napisane w Biblii - cytuję z pamięci - zamienili chwałę Boga żywego na martwe przedmioty które nic uczynić nie mogą .

bernard

Postautor: bernard » wt kwie 04, 2017 1:41 pm

Agnieszko, temat wątku jest inny .Wiesz, tu jakiś czas temu był pewien kolega sympatyczny który w niemal każdym wątku mówił tylko o Imieniu Bożym. Ty zaś dla odmiany musisz coś wtrącić o KK bądź porównać go i wszystkie inne Koscioly do ŚJ . Umiesz inaczej ?

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt kwie 04, 2017 1:41 pm

P.S. Być może i teraz będzie uswiecac się domniemany grób Pański niż samego Boga - pożyjemy zobaczymy :-)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » wt kwie 04, 2017 1:53 pm

bernard pisze:Agnieszko, temat wątku jest inny .Wiesz, tu jakiś czas temu był pewien kolega sympatyczny który w niemal każdym wątku mówił tylko o Imieniu Bożym. Ty zaś dla odmiany musisz coś wtrącić o KK bądź porównać go i wszystkie inne Koscioly do ŚJ . Umiesz inaczej ?

Wybacz , ze jestem dla Ciebie niesympatyczna - ale za to prawdziwa :-)
Zareagowalam w tym temacie , za względu na Twój wpis - więc być może to Ty Bernardzie wychodzisz poza merytoryke i stąd taki a nie inny wydźwięk dyskusji .
Dyskryminujesz wg Ciebie tych "wierzących" tylko na podstawie tego , ze nie uczęszczają do określonej denominacji . Czyżbyś jak wielu sJ utozsamiasz ludzi , ze nie podobają się Bogu , ze kłamią że przynależą do Boga na podstawie uczestnictwa w denominacji?
A może to Ty jesteś niesympatyczny również względem innych ? Wymuszasz jakoby żebyśmy podreptali do kościoła bo inaczej nasza wiara jest nic nie warta ??????

bernard

Postautor: bernard » wt kwie 04, 2017 1:54 pm

Agnieszka pisze:Wybacz Bernardzie , ale dzisiaj wielu wiernych daje wiarę martwym placzacym figurkom i ich uswiecanie / uwielbieniem niżChrystusowi . Jak jest napisane w Biblii - cytuję z pamięci - zamienili chwałę Boga żywego na martwe przedmioty które nic uczynić nie mogą .

Czytasz w sercach ?
Wiesz , ja codziennie w modlitwie klękam przed kucyfiksem , wylewam swoją duszę przed Panem i całuje ten znak miłości Boga dla mnie / dla nas. I jestem w tym wszystkim wolny .
Jeżeli uważasz ze pokładam przez to nadzieje w stworzeniu to się bardzo mylisz i sadzisz po pozorach.

Ps.watek jest o czym innym i rad bym był , jeżeli ktoś chce dyskutować , trzymać się tego .

Wróć do „Wydarzenia z kraju i ze świata”