1 Mojżeszowa 3,9

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka
Posty: 1267
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

1 Mojżeszowa 3,9

Postautor: Iskierka » pn wrz 25, 2017 9:24 am

Światło i ciemność

Lecz Pan Bóg zawołał na Adama i rzekł do niego: Gdzie jesteś? (1 Moj. 3,9)

Jeśli kiedyś podnieśliście w swoim ogrodzie wielki kamień lub jakiś stary pień drzewa, który długo leżał na ziemi, to zapewne zobaczyliście wówczas, że żyją pod nim liczne stworzenia: piwniczne stonogi, chrząszcze i dżdżownice. Gdy tylko dotrze do nich światło, uciekają przed nim i zagrzebują się tak szybko, jak to tylko możliwe. Próbują ukryć się bezpiecznie w ciemności.

Biblia wyjaśnia, że ludzie zachowują się podobnie jak te stworzenia. „Światłość przyszła na świat lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe” (Ew. Jana 3,19).

Pan Jezus jest światłem dla ludzi. Ale ludzie chcieli je zgasić, dlatego Go ukrzyżowali. Lecz nie udało się im tego zrobić. Świeci nadal w tym ciemnym świecie poprzez ewangelię, przez poselstwo o zmartwychwstałym i uwielbionym Chrystusie.
Skąd takie wrogie nastawienie ludzi wobec Bożego światła? Ludzie nie chcieli Pana Jezusa. Gdyż mówił im prawdę o nich samych, ponieważ Jego doskonałe, czyste i święte życie rzucało światło na grzech i wszelkie zło w ich życiu.

Zdobądź się na odwagę i pozwól, aby ewangelia rzuciła swe światło na Twoje osobiste życie! Bóg chce Ci pomóc i będzie Cię w tym wspierał zgodnie ze swoją obietnicą: „Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was” (Jak. 4,8).

Nie próbuj już więcej ukryć się przed Bogiem – przed Tym, którego wzrok wszystko przenika! Słowo Boże mówi: „Nie ma stworzenia, które by się mogło ukryć przed nim, przeciwnie, wszystko jest obnażone i odsłonięte przed oczami tego, przed którym musimy zdać sprawę” (Hebr.4,13).

Tekst z „Dobry zasiew” 23.09.2017r.

Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość