OGROM ŁASKI - 2 Koryntian 12,9a

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Natan

OGROM ŁASKI - 2 Koryntian 12,9a

Postautor: Natan » śr lis 08, 2017 7:07 pm

Ogrom łaski
Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości.
2 Kor 12,9a

Nasza słabość powinna być ceniona jako ta, która zostawia miejsce dla mocy Boga. Moglibyśmy nigdy nie poznać mocy łaski, gdybyśmy nie odczuli słabości naszej natury. Błogosławiony niech będzie Pan za cierń w ciele i za posłańca szatana (2 Kor 12,7) – dzięki nim zostaniemy zaprowadzeni do mocy Boga.

Dzisiejsze cenne słowo pochodzi z ust samego Pana. Sprawiło ono, że uśmiecham się z radością. Boża łaska mi wystarczy! Powinienem był to wiedzieć. Czy niebo nie wystarcza ptakom, a ocean rybom? Ten, który jest całkowicie wystarczający, zaspokoi moje największe potrzeby. On, który wystarcza niebu i ziemi, z pewnością jest w stanie zadbać o takiego biednego robaczka jak ja.

Wróćmy zatem do polegania na Bogu i Jego łasce. Jeśli nie zabierze naszego smutku, to da nam siłę, by go znieść. Wleje w nas tyle siły, że nawet „robak wymłóci góry” (Iz 41,14-15), a ten, kto jest niczym, odniesie zwycięstwo nad wszystkimi wyniosłymi i potężnymi. Lepiej jest dla nas posiadać moc Bożą niż swoją własną. Gdybyśmy nawet byli tysiąc razy silniejsi, niż jesteśmy, byłoby to niczym w obliczu wroga. A gdybyśmy mogli być słabsi, niż jesteśmy – co jest prawie niemożliwe – to jednak nadal bylibyśmy w stanie zrobić wszystko w Chrystusie (Flp 4,13).

Klejnoty obietnic Bożych, Charles Haddon Spurgeon, BIBLIOTEKA „ŚWIADOMEGO CHRZEŚCIJAŃSTWA”
TORUŃ 2015, rozważanie na dzień 8 listopada, strona 329.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: OGROM ŁASKI - 2 Koryntian 12,9a

Postautor: Ann78 » śr lis 08, 2017 7:32 pm

Natanie,
dziękuję za ten piękny tekst, tak bardzo potrzebny mi w obecnym czasie.
Pozdrawiam serdecznie!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr lis 08, 2017 11:14 pm

Natan pisze:Ogrom łaski
Dosyć masz, gdy masz łaskę moją, albowiem pełnia mej mocy okazuje się w słabości.
2 Kor 12,9a

Jak również dziękuję za to budujące Słowo, czasem gdy gdy rozkładam ręce w geście bezradności, przypominam sobie te słowa.

Pozdrawiam w Panu.
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Natan

Postautor: Natan » czw lis 09, 2017 11:32 am

Drodzy Ann i Sadlorze,

Skoro Was to jedno rozważanie tak bardzo zbudowało, to cieszę się i zachęcam do zakupu tej świetnej pozycji. W razie czego mogę podać w prywatnej wiadomości kontakt do sprzedawcy, który ma najkorzystniejszą ofertę.

Wróć do „Tekst dzienny”