Rzymian 8:16

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka

Rzymian 8:16

Postautor: Iskierka » sob lis 25, 2017 2:40 pm

List do Rzymian 8:16
Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy”.

Kto jest dzieckiem Bożym?

„Wiele osób sądzi, że wszyscy ludzie są dziećmi Bożymi. Ci, co tak twierdzą, są niestety w wielkim błędzie. Prawdą jest, że każdy z nas jest stworzeniem Bożym, jednakże nie wszyscy są Jego dziećmi. Bóg stworzył człowieka, ale przez swój upadek oddalił się on od Stwórcy i tym samym znalazł się pod panowaniem szatana. Tak, z Bożej perspektywy każdy, kto się nie nawróci, jest poprzez grzechy i upadki „umarły” dla Boga. (Efez.2,1).

Bóg nie pozostawił nas jednak samych w tej beznadziejnej sytuacji. On pragnie, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni, dlatego też posłał na świat swojego jednorodzonego Syna. Każdy, kto w Niego uwierzy, otrzyma przebaczenie swoich win, pokój z Bogiem oraz życie wieczne. Bóg uczyni z takiej osoby zupełnie nowego człowieka. Biblia nazywa go „na nowo narodzonym”. Pan Jezus mówi o tym wyraźnie w 3 rozdziale Ewangelii Jana. W każdym, kto przyjmie Zbawiciela do swojego serca, zamieszka Duch Święty.

Posiadanie Ducha Świętego ma decydujące znaczenie w życiu każdego wierzącego. Tylko ci, którzy Go posiadają, są prawdziwie dziećmi Bożymi: „Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego” (Rzym.8,9).
Każdy, kto przyszedł do Pana z wyznaniem swojej winy, otrzyma od Ducha Świętego tę pewność, że jest dzieckiem Bożym. Nazywanie się dzieckiem Bożym nie jest więc przypisywaniem sobie prawa do czegoś, co się nam nie należy, ale jest to obietnica pochodząca z wiarygodnego Słowa Bożego.
Życzę Tobie, drogi Czytelniku abyś również Ty mógł powiedzieć: wielki Bóg w niebie jest moim Ojcem!”

Tekst z „Dobry Zasiew”, 25.11.2017 r.

robbo1

Re: Rzymian 8:16

Postautor: robbo1 » wt sty 02, 2018 4:22 pm

Pewne jest,że wszyscy możemy zostać ożywieni dzięki naszemu zbawicielowi.
Niemniej co powiedzieć o ludziach,którzy uznają się za wierzących ,a pozostają "duchowo martwi,pogrążeni w grzechach i przestępstwach".Ef.2:1
Żyją "jak ten cały ten świat,posłuszny swojemu duchowemu władcy,panującemu nad siłami zła,który obecnie działa prze zbuntowanych ludzi"Ef.2:2
Jeżeli ludzie podający się za wierzących "tak jak oni[nadal] pozostają "pragnieniom naszego ciała i zmysłowym przyjemnościom" wer.3
Czy tacy to także "dzieci" naszego ojca w niebie.
To prawda,że nasz stwórca ,który jest "pełnym miłości,tak bardzo nas pokochał,że kiedy byliśmy duchowo martwi i pogrążeni w grzechach,razem [ze swoim synem,jak swojego syna] przywrócił nas do życia".wer.4
Tylko,że czy ci spomiędzy wierzących,którzy wypowiadają swoją wiarę,a żyją "jak cały ten świat" także pomimo swojego przekonania stanowią "dzieci" naszego ojca w niebie.
Nie stanowią tych,o których można powiedzieć:;
"Kiedyś byliście...żyliście jak ten świat...kiedyś my wszyscy ,tak jak oni..."
I nie idzie tu o pomniejszanie zasługi naszego zbawiciela,który "przez swoją krew" nas wyswobodził.
Niemniej,czy stwórca sprawił,że dzięki jego synowi "staliśmy się innymi,nowymi ludźmi" Ef.2:10
Jeżeli nie trudno przypisywać sobie "synostwo".
Prawda,czy nie?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt sty 02, 2018 6:58 pm

robbo1 pisze:Pewne jest,że wszyscy możemy zostać ożywieni dzięki naszemu zbawicielowi.
Niemniej co powiedzieć o ludziach,którzy uznają się za wierzących ,a pozostają "duchowo martwi,pogrążeni w grzechach i przestępstwach".Ef.2:1
Żyją "jak ten cały ten świat,posłuszny swojemu duchowemu władcy,panującemu nad siłami zła,który obecnie działa prze zbuntowanych ludzi"Ef.2:2
Jeżeli ludzie podający się za wierzących "tak jak oni[nadal] pozostają "pragnieniom naszego ciała i zmysłowym przyjemnościom" wer.3
Czy tacy to także "dzieci" naszego ojca w niebie.
To prawda,że nasz stwórca ,który jest "pełnym miłości,tak bardzo nas pokochał,że kiedy byliśmy duchowo martwi i pogrążeni w grzechach,razem [ze swoim synem,jak swojego syna] przywrócił nas do życia".wer.4
Tylko,że czy ci spomiędzy wierzących,którzy wypowiadają swoją wiarę,a żyją "jak cały ten świat" także pomimo swojego przekonania stanowią "dzieci" naszego ojca w niebie.
Nie stanowią tych,o których można powiedzieć:;
"Kiedyś byliście...żyliście jak ten świat...kiedyś my wszyscy ,tak jak oni..."
I nie idzie tu o pomniejszanie zasługi naszego zbawiciela,który "przez swoją krew" nas wyswobodził.
Niemniej,czy stwórca sprawił,że dzięki jego synowi "staliśmy się innymi,nowymi ludźmi" Ef.2:10
Jeżeli nie trudno przypisywać sobie "synostwo".
Prawda,czy nie?

robbo 1 literuję z twego postu .
,,Czy tacy to także ,,dzieci"naszego ojca w niebie".
To wreszcie Michał i jego aniołowie w 1914 zrzucili pradawnego węża na ziemię,
czy jeszcze nie.

No i jeszcze, czy czytasz czasami biblię,czy nie masz na to czasu i ograniczasz się do opracowań.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » wt sty 02, 2018 9:39 pm

robbo1 pisze:Pewne jest,że wszyscy możemy zostać ożywieni dzięki naszemu zbawicielowi.

Możemy, ale to nie dzieje się automatycznie.
Pierwszy post w tym temacie doskonale to wyjaśnia. Mowa tam jest o nowym narodzeniu.
"Każdy, kto przyszedł do Pana z wyznaniem swojej winy, otrzyma od Ducha Świętego tę pewność, że jest dzieckiem Bożym. Nazywanie się dzieckiem Bożym nie jest więc przypisywaniem sobie prawa do czegoś, co się nam nie należy, ale jest to obietnica pochodząca z wiarygodnego Słowa Bożego."
Warto może przypomnieć parę wersetów z Listu do Rzymian m.in. 10,13:
"Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie."

robbo1

Postautor: robbo1 » śr sty 03, 2018 2:59 pm

W swoim komentarzu oparłem się wyłącznie na wersetach.
Nie korzystałem z żadnego "opracowania",chociaż mam ich wiele.
Wykorzystałem dwa nowotestamentowe przekłady tzw."Słowo życia".
Dwa odmienne.
Niestety nie odnieśliście się do moich wywodów,a chętnie poznam wasze zdanie.
"Nowe narodzenie" w ruchach charyzmatycznych jest inaczej rozumiane niż w tzw. ruchu ewangelicznym,np.ewangeliczni chrześcijanie.
Pytam ponownie,czy "nowo narodzony" żyjący "jak ten cały świat" mają prawo nazywać siebie "dziećmi" naszego ojca w niebie.
Tak,czy nie?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sty 03, 2018 3:58 pm

robbo 1
O którego OJCA ci chodzi.
Z Jn.8.44 czy Łk.2.49.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sty 03, 2018 4:18 pm

Nowo narodzony z ducha Bożego raczej nie będzie i nie może żyć jak ten cały świat. Chyba że ktoś sobie ubzdura że narodził się na nowo, albo gdy rodzi się na nowo ale świat go zwycięża.. Tak zapatruję się na tą sprawę w dniu dzisiejszym
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

robbo1

Postautor: robbo1 » śr sty 03, 2018 4:18 pm

Jeżeli nie stać cię na konstruktywną rozmowę,mi szkoda czasu na niekonstruktywną.
Nie zaczynaj zamiast argumentów,używać arogancji.
Tym wystawisz nie o mnie ,tylko o sobie świadectwo.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr sty 03, 2018 4:30 pm

robbo1 pisze:Jeżeli nie stać cię na konstruktywną rozmowę,mi szkoda czasu na niekonstruktywną.
Nie zaczynaj zamiast argumentów,używać arogancji.
Tym wystawisz nie o mnie ,tylko o sobie świadectwo.

robbo1 nie wszyscy są elokwentni, nie wszyscy potrafią konstruktywnie rozmawiać, choćby bardzo i z całego serca chcieli, mogą tego nawet poprostu nie widzieć. Opanuj gniew. Moim zdaniem Tadeusz słusznie zwrócił uwagę. Już w czasach szkolnych, kształtuje się nas na wzór tego systemu rzeczy i jego ducha, w czasach pozaszkolnych, chodzimy/żyjemy wg niego.
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr sty 03, 2018 4:38 pm

Pstryk Provolone pisze:Nowo narodzony z ducha Bożego raczej nie będzie i nie może żyć jak ten cały świat. Chyba że ktoś sobie ubzdura że narodził się na nowo, albo gdy rodzi się na nowo ale świat go zwycięża.. Tak zapatruję się na tą sprawę w dniu dzisiejszym

Pstryku,dla mnie mistrzostwo świata.
Wypowiedziałeś się prawidłowo.
Wzorem naszego Pana Jezusa jakbyś podał przykłady.
,,Wszystko to Jezus mówił do tłumów w przykładach.Doprawdy, bez użycia przykładu niczego do nich nie mówił:.PNŚ Mt.13.34.

Wróć do „Tekst dzienny”