Psalm 90:1

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Psalm 90:1

Postautor: tadeusz2904 » sob sty 06, 2018 8:39 pm

Iskierka pisze:
,,No brak mi słów........a może to skutek picia bimbru w Nowy Rok."

Może to kogoś rozweseli, czy zasmuci, ale ja podobnie jak Jeżyk, nie piję.
https://www.google.pl/search?q=jerzyk+n ... e&ie=UTF-8

Mądre słowa:9 min.24sek.
,,Jak wam zdrowia nie szkoda to pijcie, rozwalajcie sobie wątroby".
Mądra postawa:13min.30sek.
W przeciwieństwie do księdza jakiegoś kościoła, Jerzyk ma wyższe zasady moralne i pobudki jakimi się kieruje
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » sob sty 06, 2018 11:10 pm

Pstryk Provolone pisze:robbo1 uważaj na autorytety, na które się powołujesz bo choć wielu jest znanych itd.. to nawet oni wypowiadają puste słowa

:?: ... Pstryku, wielu ( nie tylko robbo1) przytacza słowa pewnych "autorytetów", jeśli związane to jest z jakimś tematem, my też tak robimy, prawda? :)[/quote]

Owszem. Prawda. Ale nie przytaczamy pierwszych lepszych pustych słów, pierwszego lepszego autora...
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

robbo1

Postautor: robbo1 » czw sty 11, 2018 6:14 pm

Mam w domu ciekawe komentarze do tych wyjątkowych pieśni religijnych napisanych przez Gianfranco Ravasi.Tomy od I-V
,co daje razem ponad 2200 stron.
I w istocie dla niektórych psalm,jak każdy inny. I jak każda "pieśń" o tematyce religijnej niewiele znacząca.
Przy czym tak naprawdę to od tego psalmu zaczyna się czwarta część psałterza ,zgodnie z podziałem dokonanym przez żydów.
Pewne jest,że jak każdy psalm jest sobie charakterystyczny.
Niemniej tym samym wyjątkowy przez to jaki jest,jest i ten.
I w istocie nad każdym z psalmów można się rozwodzić i rozwodzić się powinno,jak czyni to wspomniany przez mnie już od jakiegoś czasu arcybiskup G.Ravasi.
I nie umniejszam jego wykładowi pomimo bycia "świadkiem".
O wyjątkowości tego psalmu świadczy i to,że tylko ten jest bezpośrednio przypisany wyzwolicielowi izraelitów z niewoli.
Chociaż w jego usta wkładane są i inne pieśni.
patrz. Wyj.15:1;czy PWT.31:19.30;32:1

Wróć do „Tekst dzienny”