Kolosan 2:8-10

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka
Posty: 1267
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

Kolosan 2:8-10

Postautor: Iskierka » sob sty 06, 2018 12:03 pm

Kolosan 2:8-10

Baczcie, aby was kto nie sprowadził na manowce filozofia i czczym urojeniem, opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach świata, a nie na Chrystusie; gdyż w nim mieszka cieleśnie cala pełnia boskości i macie pełnię w nim”.

Chrystus najskuteczniejszym lekarstwem!

Kolosanie byli z pochodzenia poganami. Nawrócili się i przyjęli Pana Jezusa jako swojego Zbawiciela. W ten sposób stali się Jego własnością, a On stał się ich życiem. Niemniej jednak nadal grzeszyli, chociaż nie byli już niewolnikami grzechu. Choć nie byli już dłużej w ciele (Rzym.8,9) czasem niestety postępowali według ciała, to znaczy z pobudek zmysłowych, dlatego byli podatni na to, co oferuje im świat. Dwie rzeczy były szczególnie niebezpieczne dla Kolosan: filozofia i podania ludzkie. Filozofia to ludzkie teorie odnośnie sensu życia, zaś podania ludzkie to tradycje, także religijne. Te rzeczy również i dla nas są realnym zagrożeniem. Może się zdarzyć, że urosną w naszym życiu do takiej rangi, iż będziemy je traktować jako wytyczne dotyczące naszego życia wiary.
Kolosanie znaleźli się zatem w niebezpieczeństwie, że zwiodą ich ludzkie ideologie i tradycje religijne. Przez to zmętniało ich spojrzenie wiary, które powinno być skierowane na Chrystusa. Ta prawda obowiązuje również w naszym przypadku: im bardziej słuchamy świata i jego zwodniczych teorii, tym bardziej odciągani jesteśmy od Chrystusa.
Co czyni apostoł Paweł wobec tych niebezpieczeństw? Ukazuje wierzącym Kolosanom doskonałość, chwałę i wzniosłość naszego Zbawiciela. List do Kolosan – jak żaden inny list – mówi o chwale Chrystusa. Jest to jedyne, skuteczne lekarstwo, gdy znajdziemy się w niebezpieczeństwie aby zboczyć z drogi wiary. Jedynie świadomość wielkości naszego Pana Jezusa może uchronić nas przed ułudą tego świata i na nowo skierować nasze serca ku niemu.”

Tekst z „Dobry Zasiew” 06.01.2018 r.

robbo1
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 3:47 pm

Re: Kolosan 2:8-10

Postautor: robbo1 » ndz cze 24, 2018 10:02 am

Zawsze istnieje prawdopodobieństwo poddania się "złym ideologiom".
Złych dla jednych,drugich nie.
Jak tł.wer.8
"Nie dopuszczajcie ,żeby czyjaś błędna filozofia niszczyła waszą wiarę i radość.Istnieją bowiem ludzie,którzy rozpowszechniają mylne,płytkie teorie,oparte na ludzkich wymysłach i wyobrażeniach",a nie na naszym zbawicielu.
I jak czyt. w wer.10 mając jego "posiadacie wszystko,a poprzez życie z nim,jesteśmy przepełnieni"stwórcą.

Tak czy inaczej smutne jest i to,że w rozwoju myśli chrześcijan drugiego i trzeciego wieku,to wielu wierzących apologetów walczących w obronie swojej wiary niestety "zniewoliło filozofią" swój sposób myślenia,i innych.


Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości