Ewangelia Jana 1,36

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Natan

Ewangelia Jana 1,36

Postautor: Natan » śr kwie 25, 2018 7:04 pm

I ujrzawszy Jezusa przechodzącego, rzekł: Oto Baranek Boży.
Ewangelia Jana 1,36

Tak jak uczniowie Jana mogli patrzeć na doskonałe życie Pana Jezusa, tak i my dzisiaj możemy je podziwiać. On jest dla nas najlepszym przykładem wypełnienia wszystkich Bożych przykazań dotyczących naszego życia na tej ziemi. Wciąż na nowo możemy zadawać sobie pytanie: jak postąpiłby w tej sytuacji Chrystus? Rozważmy kilka przykładów.

„Według Ducha postępujcie”. W życiu Pana Jezusa i w Jego służbie dla Boga działanie Ducha Świętego nie było nigdy i przez nic stłumione, dlatego w każdym momencie mógł On wypełniać Bożą wolę.

„Chodźcie w miłości”. Miłość Pana Jezusa była skierowana do każdego człowieka. On miłował swoich uczniów również wtedy, gdy przez swoją niewierność lub małą wiarę Go zasmucali. On miłował również tych, przez których był odtrącony, znienawidzony i pohańbiony, i o których musiał ze smutkiem powiedzieć: „Znienawidzili mnie za miłość moją”.

„Chodźcie w światłości”. W życiu naszego Pana nie było niczego, co mogłoby przyćmić światło Bożej świętości. On nie tylko nie popełnił żadnego grzechu, ale także nie było w Nim nic nieszczerego, dwuznacznego, ukrytego, dlatego mógł powiedzieć Bogu: „Doświadczyłeś serce moje, nawiedziłeś nocą. Wypróbowałeś mnie, nic nie znajdując. Złe zamysły nie przekroczą ust moich” (Ps. 17,3).

„Żyjcie w prawdzie”. My, ludzie, często dużo mówimy, ale mało czynimy, jednak w życiu Pana Jezusa tak nie było. On mógł na pytanie Żydów: „Któż ty jesteś?”, odpowiedzieć: „To, co wam z początku powiadam” (Biblia Gdańska, Ew. Jana 8,25). Oznacza to, że słowa Pana Jezusa świadczą o tym, że JEST On prawdą.

Źródło: Rozważanie z kalendarza "Dobry Zasiew" na dzień 25 kwietnia 2018 r.

robbo1

Re: Ewangelia Jana 1,36

Postautor: robbo1 » ndz cze 24, 2018 9:36 am

Nikt nie pozostawił nam lepszego wzoru do naśladowania.
z tej przyczyny w 1 Kor.11:1 nawoływano do :
"Stańcie się moimi naśladowcami,jak ja jestem naśladowcą..."
Tak ,tak naszego zbawiciela.
Wcześniej czytamy:
4:16-18
także zawołanie,dosł.prośbę do "...bądźcie moimi naśladowcami".
W tym celu wysłano człowiek,który jest "wierny".
"On przypomni wam drogi" wytyczone przez naszego zbawiciela.
Czy Fil.3:17
"Bracia,bądźcie moimi naśladowcami i podążajcie za przykładem tych,którzy postępują zgodnie ze wzorem jaki w nas macie".

Wróć do „Tekst dzienny”