List do Kolosan 1,17

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
GrzegorzS04

Re: List do Kolosan 1,17

Postautor: GrzegorzS04 » śr maja 02, 2018 9:26 pm

Nie zmienia to faktu,ze uniemozliwiasz tym działaniem, odniesienie się do podnoszonej przeze mnie kwestii która dotyczy konkretnego wpisu w danym wątku.Uznałem to za złośliwość bo nie był to pierwszy przypadek z Twojej strony. Jeśli nie przemyslałeś sprawy i zrobiłeś to odruchowo, to ok. Mam nadzieję,że tak było.

Sadlor

Postautor: Sadlor » śr maja 02, 2018 9:48 pm

Bracia każdy z nas może popełnić błąd. Niechcę być adwokatem Datsuna i myślę że nawet nie muszę, ale nie powiedziałbym by był on intencjonalnie złośliwy, miał ostatnio troche ciężkiej pracy z Pstrykiem i może coś wydarzyło sie nie do końca zgodnie z zamierzeniem. Moderowanie forum to nie jest lekka robota.

( Kol 3 : 13 ) "znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!"

Pozdrawiam was pokojem Chrystusowym :)
z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

Natan

Postautor: Natan » czw maja 03, 2018 7:03 am

GrzegorzS04 pisze:
Natan pisze:
Szanowny Bracie Grzegorzu,

Odpowiadam: Chrystus mówił tu o Swoim Ojcu jako o Stwórcy. Bóg Ojciec jest Źródłem stworzenia, a[url]Chrystus - aktywnym Pośrednikiem w stwarzaniu[/url] (1 Koryntian 8:4-6), co w przekonaniu wielu chrześcijan pozwala Go nazwać Stwórcą.

Też tak myślę Natanie ,żeJezus jest pośrednikiem w stwarzaniu ,zaś inicjatorem dzieła stwórczego jest BÓG OJCIEC .
Przekonanie wielu chrześcijan pomija ten bardzo ważny fakt, usuwając Boga JHWH w głęboki cień. To poważny bład.

Bracie Grzegorzu, tak, te skrajności są złe. Niedobrze jest pomijać lub pomniejszać Chrystusa, ale niewłaściwe jest też usuwanie w cień Boga Ojca i zapominanie o Nim.

Natan

Postautor: Natan » czw maja 03, 2018 7:47 am

Bracie Datsunie,

Jeśli możesz, to proszę, uszanuj prośbę Brata Grzegorza i pozostaw ten wątek tutaj, a w innym dziale go skasuj.

Poza tym myślę, że powinniście rozmówić się telefonicznie i lepiej się poznać. Obydwaj trochę źle się odbieracie wzajemnie - tak to odczuwam.

Obydwaj chcecie dobrze, ale zaszło nieporozumienie.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw maja 03, 2018 10:30 am

Natan pisze:Bracie Datsunie,

Jeśli możesz, to proszę, uszanuj prośbę Brata Grzegorza i pozostaw ten wątek tutaj, a w innym dziale go skasuj.

Poza tym myślę, że powinniście rozmówić się telefonicznie i lepiej się poznać. Obydwaj trochę źle się odbieracie wzajemnie - tak to odczuwam.

O.k.
Kasuję tamten wątek.

GrzegorzS04

Postautor: GrzegorzS04 » czw maja 03, 2018 10:32 am

Datsun pisze:
Natan pisze:Bracie Datsunie,

O.k.
Kasuję tamten wątek.

Dziękuję Tobie ,a Natanowi szczególnie :)

Edward73

Postautor: Edward73 » czw maja 03, 2018 10:50 am

Pozwolę sobie zacytować słowa brata Ryszarda, który ostatnio tak napisał o tym jak postrzega Jezusa odnośnie stwarzania i osobiście zgadzam się z Natanem oraz Ryszardem- Jezus jest Stwórcą:"W Psalmie 102:26 są zanotowane takie oto słowa dotyczące Stwórcy. Brzmią one tak : "Tyś z dawna założył ziemię,a niebiosa są dziełem twoich rąk". Na ten werset i jeszcze na sąsiedni - Psalm 102:27 - powołał się apostoł Paweł w Liście do Hebrajczyków 1:10-12. I w tym fragmencie odniósł je do Pana Jezusa Chrystusa. Taki wniosek można też wyciągnąć, gdy te 3 wersety przeczyta się z ich Bibli, z przekładu Nowego Świata. A więc nie tylko Ojciec Niebiański jest Stwórcą, co wynika z Księgi Rodzaju 1:26 (gdzie pisze "uczyńmy człowieka na nasz obraz i podobnego do nas") , ale też Boski Pan Jezus jest Stwórcą. Syn Boży nie jest tylko mistrzowskim wykonawcą, jest Stwórcą świata zwierząt,roślin i ludzi. Odebranie Synowi Bożemu tytułu Stwórca obraża Go i obraża też Jego Ojca w niebie. Ponadto z Księgi Hioba 33:4 wynika, że Święty Duch Boży też miał jakiś znaczący udział w stwarzaniu człowieka, to tym bardziej Ojciec Niebiański i Syn Boży mieli udział w stwarzaniu świata i ludzi. Tak więc I Ojciec Niebiański i Jego Syn zasługują na tytuł Stwórca. A sam Jezus powiedział o sobie i Ojcu tak - Ja i Ojciec jedno jesteśmy. (Ewangelia według Jana 10:30). Więc nie logicznie by to brzmiało takie twierdzenie : Bóg Ojciec jest Stwórcą, a Jego Boski Syn tylko mistrzowskim wykonawcą. Chwała Ojcu, Jego Synowi i Duchowi Świętemu. Amen."

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob maja 12, 2018 1:52 pm

Datsun pisze:
GrzegorzS04 pisze:
Datsun pisze:"Czysta złośliwość" :shock:
Grzegorzu, usiłuję prowadzić jako taki porządek.
Gdybym usunął Twój post bez powodu to może by to i było uzasadnione.
Założyłem oddzielny wątek do dyskusji i wydzieliłem posty. Inaczej technicznie się nie da jak założenie wątku w Twoim imieniu.

To zaden porządek,tylko wprowadzanie chaosu.
Skoro odnoszę się do postu powyzej do myśli w niej wyrażonej oczekując na komentarze w tym temacie,a Ty mój wpis usuwasz i to dwukrotnie, tworząc w moim imieniu nowy watek to jak to mam rozumiec?
Chyba tylko jak brak dobrej woli z Twojej strony,by na dany temat wyrażony w Kolosan 1,17 dyskutować...
To nie jest w porządku z Twojej strony.
A jesli już zakładasz nowy wątek to zakładaj go w swoim, a nie w moim imieniu.

Nie usunąłem żadnych wpisów, tylko przeniosłem. Powtarzam jeszcze raz: technicznie inaczej nie da się tego zrobić jak założenie wątku w Twoim imieniu. Poza tym wysłałem do Ciebie powiadomienie na PW. Zamiast grzecznie odpisać to wyganiasz mi publicznie jakąś "złośliwość". Czy za każdym razem musisz do mnie i o mnie pisać jak do jakiegoś wroga? Może byś się zwyczajnie zastanowił nad tym, że może wrogiem nie jestem? Myślisz, że jest mi miło coś takiego ciągle od Ciebie czytać? Zrobiłem Tobie coś złego, że mnie tak ciągle traktujesz?
A'propos tego tematu...
Do dyskusji teologicznych jest dział "dyskusje teologiczne", a nie teksty dzienne, które ktoś z dobrej woli zamieszcza.

Datsunie, myślę, że tekst dzienny też można omawiać, właśnie tu. Dziwne jest gdy nie ma żadnego odzewu na zamieszczany tekst dzienny, jakby spłynęło po kaczce, a "kłótnie-dyskusje" to są tylko przy okazji Istoty Boga - sprawa trójcy, duszy, życia po śmierci....
To, że wydzieliłeś wątek, nie widzę w tym nic złośliwego :) .

Natanie, to co napisałeś, że Jezus jest aktywnym Pośrednikiem w stwarzaniu, bo źródłem stworzenia jest Ojciec, jest właśnie pojmowane przez świadków tak, że Jezus jest "narzędziem w ręku Ojca", "mistrzowskim wykonawcą", ale nie Stwórcą sam z siebie, tylko z polecenia Ojca, widać w tym zależność od Ojca, czy tak?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob maja 12, 2018 3:54 pm

Otóż to, Iskierko...
Od czasu do czasu można przecież coś napisać pozytywnego, a nie żreć się tylko w kółko o to samo.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob maja 12, 2018 7:57 pm

źródłem stworzenia jest Ojciec, jest właśnie pojmowane przez świadków tak, że Jezus jest "narzędziem w ręku Ojca", "mistrzowskim wykonawcą", ale nie Stwórcą sam z siebie, tylko z polecenia Ojca, widać w tym zależność od Ojca, czy tak?

Wydaje mi się że nie przeczy to koncepcji trójjedyności Istoty Boga. Ja i moja żona w świetle prawa nie różnimy się i oboje jesteśmy 100% ludźmi, ale pod względem funkcji w rodzinie już tak, i żona jest mi uległa, bo ja płacę rachunki. ;)

Wróć do „Tekst dzienny”