Ew. Jana 3,3

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka

Re: Ew. Jana 3,3

Postautor: Iskierka » pt lip 06, 2018 5:13 am

korba pisze:Jak zapewne pamiętasz (choć kto wie?), świadkowie J. wierzą, że WSZYSCY, którzy przyjęli Jezusa będą dziećmi Boga. Tylko, że nie wszyscy przez nowozrodzenie. Mający nadzieję ziemską też będą dziećmi B. gdy osiągną doskonałość i będą bez grzechu (coś jak Adam w raju).
Tak więc Jana 1:12 nie stoi w sprzeczności z tym w co wierzą świadkowie. Tylko, że jedni wcześniej a drudzy później staną się dziećmi B. Oczywiście przez Jezusa.

Jakiego Jezusa przyjęli? Na czym polega to przyjęcie Jezusa? Dlaczego myślą, że Ich nie dotyczy nowonarodzenie, na czym opierają takie przekonanie? Czy możesz to wyjaśnić?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 06, 2018 1:22 pm

korba pisze:Jak to 'jakiego' Jezusa? Takiego, jak Go opisuje Biblia.

Doprawdy?
Biblia nigdzie nie opisuje Jezusa jako archanioła Michała. Archanioł Michał i Jezus Chrystus to dwie różne osoby i całkowicie odmienne pojęcia.
Jeśli więc ktoś przyjmuje Jezusa archanioła Michała to z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że przyjął innego Jezusa.
Sugeruję to rozważyć Korbo i odrzucić antybiblijne nauczanie.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt lip 06, 2018 4:24 pm

korba pisze:

Tak jak nigdzie nie opisuje Jezusa jako równego swojemu Ojcu czy jako wchodzącego w skład Trójcy. A jednak nowozrodzonym to nie przeszkadza tak traktować Jezusa. Czy to nie jakiś inny Jezus niż naucza Biblia? :
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie każdy nowozrodzony tak się zachowuje.

Nie bardzo rozumiem - nie zastanawiałem się nad nauką protestancką .

Dla mnie nauka o Trójcy w KK jest aby nieświadomych wiernych bardziej przekonywać do władzy Watykanu .
Przecież w o wyborze papieża decyduje Duch Święty - można byłoby że Bóg, tylko obawa - może nie każdy kupi.

Świadkom również łatwiej wmówić że przewodzący organizacji są namaszczeni duchem niż powiedzieć że namaścił Ich JHWH.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt lip 06, 2018 7:15 pm

korba pisze:

Chcesz powiedzieć, że wiara w Trójcę lub nie nie ma wpływu na nowozrodzenie?
A dlaczego wiara w to, że Jezus to archanioł Michał, miałaby mieć znaczenie?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
korba nic nam do tego, że Bóg Wszechmocny JHWH zrodził - usynowił wierzącego w Trójcę lub wierzącego w to, że Pan Jezus to archanioł Michał.

Nie mogę wyobrazić aby w niebie były jakieś niesnaski.

Niewykluczone, że wiara nieprawidłowo wierzącej osoby przewyższa wielokrotnie wiarę osoby prawidłowo wierzącej.
np.
Pan Jezus zgodnie z wolą swego Ojca nauczał:
Mt.6:19.,,Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, ... .
Mt.6:20.,,Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, ... .

2-gi świadek nauki Pana Jezusa.
patrz Bogacz i Łazarz z Łk.16:19-31.gdzie czytamy:
,,Synu wspomnij, że za życia odebrałeś swoje dobro, podobnie jak Łazarz zło.

Niewykluczone, że Bogacz miał takie zrozumienie głębokich spraw Bożych, że mucha nie siada i co z tego.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt lip 06, 2018 7:38 pm

Tadeusz pisze:

Świadkom również łatwiej wmówić że przewodzący organizacji są
namaszczeni duchem niż powiedzieć że namaścił Ich JHWH.

korba pisze:

Nie rozumiem, przecież świadkowie mówią i tak i tak :roll:[/quote]
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Publikacje i czasopisma Strażnicy mówią zgodnie z zapisem w Wnikliwe Poznawanie Pism
tom 2.str 134. ak.4. ,,Pomazańcami można także nazwać naśladowców Jezusa którzy zostali zrodzeni i namaszczeni duchem świętym (2Ko 1:21).".

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt lip 06, 2018 8:17 pm

korba pisze:A dlaczego wiara w to, że Jezus to archanioł Michał, miałaby mieć znaczenie?

Dlatego, że nie jest wszystko jedno w jakiego Jezusa się wierzy. Jeden tylko jest Prawdziwy (1J.5,20). Jeżeli wierzysz w Jezusa - Archanioła Michała, to nie jest to Pan Jezus biblijny. Głosisz wtedy INNEGO JEZUSA i INNĄ EWANGELIĘ, przed czym przestrzegał Paweł.
Mam podać wersety na potwierdzenie tego?
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob lip 07, 2018 5:59 pm

korba pisze:
Ann78 pisze:Dlatego, że nie jest wszystko jedno w jakiego Jezusa się wierzy.

Więc nie wierz w Trójcę, to nie jest Pan Jezus Biblijny. Głosisz wtedy INNEGO JEZUSA i INNĄ EWANGELIĘ, przed czym przestrzegał Paweł.
Mam podać wersety na potwierdzenie tego?

Pan Jezus - Słowo Boże, Syn Boży jest Bogiem. Godny jest wszelkiej czci i wiary.
Dla przypomnienia zobacz tutaj:
viewtopic.php?f=26&t=92
Syn Boży jest Wszechmocny (Mat.28,18), nie jest aniołem (Hebr. 1), nie jest stworzeniem (Dz.13,33), jest jednym Bogiem z Ojcem (J. 10,30), chociaż są różnymi Osobami.
Każdy, kto głosi inaczej, głosi INNEGO Jezusa.
Jest to bardzo poważne.
Korba, Ty mówisz lekceważąco o Panu i Zbawicielu, a powinieneś przed Nim się ukorzyć. Hardo stoisz przed Synem Bożym, a powinieneś zgiąć przed Nim swoje kolana.
Ja Cię nie przekonam, ale Słowo Boże, Duch Boży - może to zrobić. Czy tego chcesz?
Są bezzasadne dalsze dyskusje z Tobą. Potrzebujesz pokory, a nie puszenia się w swojej Strażnicowej "mądrości".
Pozdrawiam Cię i życzę wejścia na właściwą Drogę (J.14,6)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn lip 09, 2018 4:19 am

Dyskusję o tym czy Jezus Chrystus jest archaniołem Michałem przeniosłem tutaj:
viewtopic.php?f=26&t=1910

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pn lip 09, 2018 6:42 am

korba pisze:
Ann78 pisze:Syn Boży jest Wszechmocny (Mat.28,18)

Mowa tam, że dano Jezusowi wszelką władzę, czy ta władza jest na równi z władzą Ojca? Nie. Więc nie jest wszechmocny.

Nie. Napisane jest tam, ze Pan Jezus ma WSZELKĄ MOC, wiec jest WSZECHMOCNY.
WSZELKA MOC i WSZECHMOC znaczy to samo.
„A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.”
Biblia Warszawska Mat.28,18

Słowo ἐξουσία użyte tutaj znaczy moc i władza.
Możemy je znaleźć np. w tym fragmencie:
"I zdumiewali się wszyscy, tak iż pytali się nawzajem: Co to jest? Nowa nauka głoszona z mocą! Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne." Mar.1,27

Różne przekłady różnie oddają Mat. 28,18, niektóre mówią "wszelka moc", inne "wszelka władza". Bądźmy więc obiektywni i przyznajmy, że Pan Jezus ma wszelką moc i władzę, co potwierdzają zresztą inne fragmenty Pisma, np:

"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni."
Biblia Warszawska Dz 4,12

"Jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie
Ponad wszelką nadziemską władzą i zwierzchnością, i mocą, i panowaniem, i wszelkim imieniem, jakie może być wymienione, nie tylko w tym wieku, ale i w przyszłym" BW Ef. 1, 20-21

korba pisze:
Ann78 pisze:nie jest aniołem

Bo jest archaniołem.

Definicja z wikipedii:
"Archanioł – w niektórych religiach: (...) byt duchowy, stojący w hierarchii niebiańskiej wyżej niż pozostali aniołowie, naczelnik aniołów."
Archanioł więc, to - po ludzku rzecz biorąc - także anioł (ten sam byt duchowy, stworzenie Boże), tylko będący zwierzchnikiem innych aniołów.
Tylko Syn Boży został zrodzony, co odróżnia Go od aniołów. O tym właśnie mówi Hebr. 1.

korba pisze:
Ann78 pisze:Korba, Ty mówisz lekceważąco o Panu i Zbawicielu, a powinieneś przed Nim się ukorzyć.

Ann78, Ty mówisz nieprawdę o Panu i Zbawicielu, a powinnaś poznać o Nim prawdę.

To Sam Pan Jezus jest Prawdą (J.14,6; Ef.4,21), czego Ty nie rozumiesz.

korba pisze:
Ann78 pisze:Hardo stoisz przed Synem Bożym, a powinieneś zgiąć przed Nim swoje kolana.

Jakie hardo? Bo go naśladuję i przydaję mu takie miejsce jakie daje mu Biblia?

Jaką masz czelność mówić w ten sposób?!
Ty Panu Jezusowi przydajesz miejsce?
Przyjmij Go do swego serca, uklęknij przed Słowem, wtedy zobaczysz miejsce, jakie Syn Boży ma wśród wszelkiego stworzenia.

korba pisze:Przecież kilka razy pisałem na forum, obserwuję jak 'lipną' argumentacją posługują się przeciwnicy świadków J.
I dzięki takim argumentom, jak Twoje postanowiłem, że jednak zostanę świadkiem Jehowy.

To decyzja rzutująca na całe życie. Twoje życie. Rób jak chcesz.
Zanim się zdecydujesz jednak, przedstaw - jak wiele razy prosił Cię Datsun - tę zupełnie "nie lipną" argumentację organizacji dotyczącą bytu Chrystusa jako Archanioła Michała. Jakoś nie kwapisz się do tego?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn lip 09, 2018 2:04 pm

Korba jakoś się nie kwapi, rzeczywiście. Strategia odwracania kota ogonem nie skutkuje. Jak to możliwe przyjąć wyłącznie "na wiarę", że Jezus Chrystus jest archaniołem Michałem i jednocześnie twierdzić, że wierzy się w tego samego Jezusa co przedstawia Go Biblia?

Strażnica ma "wielką moc". Wystarczy cokolwiek tam napisać i automatycznie staje się to prawdą. :roll:

Wróć do „Tekst dzienny”