1 List do Koryntian 2,14

W tym miejscu można zamieszczać cytaty z chrześcijańskich publikacji dedykowane na dany dzień.
Iskierka
Posty: 1251
Rejestracja: śr lis 11, 2015 8:49 am

1 List do Koryntian 2,14

Postautor: Iskierka » pn lip 30, 2018 5:51 am

1 List do Koryntian 2,14

Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać”.

Dlaczego Biblia ma tylu wrogów? Dlatego, że bezstronnie osądza człowieka, jego myślenie i postępowanie, jego serce (Jer.17:9-10). Obnaża go i mówi prawdę o nim samym, a także o świecie – systemie, w którym żyje.
Diabeł (przeciwnik) nienawidzi Słowa Bożego i posługuje się niedowiarstwem oraz owładniętymi nim ludźmi, aby pozbawić pozostałych ludzi wszelkiego zaufania do Boga.
„Ludzie niewiary” bywają nierzadko wielkimi naukowcami, znawcami sztuki i literatury, humanistami i filozofami. Nic w tym dziwnego – piastują wysokie stanowiska skierowanego przeciwko Bogu systemu organizacyjnego, w którym egzystują. Są układni, posiadają dobrą reputację i na zewnątrz reprezentują nienaganną postawę. Posiadają jednak punkt, w którym się potykają: nie posiadając życia Bożego, nie rozumieją „ani tego, co mówią, ani tego, przy czym się upierają” (1 Tym.1,7).
Publikacje i przemowy ludzi niewierzących na temat Biblii są podobne do starań człowieka od zawsze niewidomego, który pragnie wygłaszania porywających odczytów na temat kolorów i ekspresji barwnych zjawisk. Świat poprzez swoją mądrość nie doszedł do poznania Boga. „Upodobało się Bogu przez głupie zwiastowanie zbawić tych, którzy wierzą(...). Mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, lecz dla nas, którzy otrzymujemy zbawienie, jest mocą Bożą”(1 Kor.1: 18,21).
Dlatego z drżeniem i należną czcią przyjmijmy Słowo Boga i zaakceptujmy Jego stwierdzenie: „wszyscy zgrzeszyli” (Rzym.3:23). Niech będzie również bliskie naszemu sercu i to: „Krew Jezusa Chrystusa, Jego Syna, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu” (1 Jana 1,7) oraz „Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne” (Jana 3:36).

Tekst z „Dobry Zasiew” 30.07. 2018 r.

robbo1
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 05, 2017 3:47 pm

Re: 1 List do Koryntian 2,14

Postautor: robbo1 » ndz paź 07, 2018 9:35 am

Oczywiście zawsze inaczej patrzących można ocenić jako "zmysłowego",który nie umie,czy zwyczajnie nie zechciał "nie może"
- "tych rzeczy"
"duchowo rozsadzać".
Istnieje taka potrzeba "duchowego rozsądzania".
Czyli?

Awatar użytkownika
Ann78
Posty: 1983
Rejestracja: śr wrz 23, 2015 12:16 pm
Kontaktowanie:

Re: 1 List do Koryntian 2,14

Postautor: Ann78 » śr paź 10, 2018 6:42 am

robbo1 pisze:Oczywiście zawsze inaczej patrzących można ocenić jako "zmysłowego",który nie umie,czy zwyczajnie nie zechciał "nie może"
- "tych rzeczy"
"duchowo rozsadzać".
Istnieje taka potrzeba "duchowego rozsądzania".
Czyli?

Czyli podddania się prowadzeniu Ducha Świętego. Słowo Boże nie skalane palcem organizacji Strażnicy (przekład oparty o manuskrypty - NT) i prośba do Boga o prowadzenie.
Duch Święty nas uczy.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl


Wróć do „Tekst dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości