,,Cić są;którzy z niewiastami nie pokalali,bo pannami są"

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
tadeusz2904

,,Cić są;którzy z niewiastami nie pokalali,bo pannami są"

Postautor: tadeusz2904 » pt mar 08, 2019 5:38 pm

Może to ten dzień, w którym dopadają wieści o kobietach. :D

,,Cić są, którzy z niewiastami nie pokalali, bo pannami są.
Ci są, którzy naśladują Baranka,gdziekolwiek idzie .
Ci kupieni są z ludzi, aby byli pierwiastkami Bogu i Barankowi." prz.Oxforcki, Obj 14:4.

Rzecz dzieje się w niebie a tam są Bóg, Baranek i Ci.

Nadmieniam, że nie należę do żadnego kościoła tak ,że żadne interpretacje poza dosłownością - nie wchodzą w grę - liczy się dosłownie.
No bo jakie elementy z tego jednego zdania wyrzucimy ?.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Ilyad

Re: ,,Cić są;którzy z niewiastami nie pokalali,bo pannami są"

Postautor: Ilyad » wt mar 12, 2019 1:01 am

żadne interpretacje poza dosłownością - nie wchodzą w grę - liczy się dosłownie.

Ja też PRZEDE WSZYSTKIM interpretuję tekst dosłownie. To podstawowa zasada hermeneutyki. Czasej jednak nie da się dosłownie ;), jednak muszą być ku temu mocne powody.

Samo współżycie z kobietą nie jest grzechem, jednak codzienne życie w małżeństwie, troski, odmienne zapatrywania na różne sprawy czasem prowadzą do "skalania", np. kłótni, sporu czy nieporozumienia. Stan wolny może być pomocny w służbie Bogu, np. jako praca misjonarza-ewangelisty i jest dla Boga szczególnie cenny:

1Kor 7:37-38: "Kto jednak mocno postanowił w sercu swoim, bez przymusu, a panuje nad wolą swoją, i rozstrzygnął we w własnym sercu, że zachowa swoją pannę w dziewictwie, dobrze uczyni. Tak więc, kto poślubia pannę swoją, dobrze czyni, ale kto nie poślubia, lepiej czyni."

Myślę że w omawianym tekście właśnie o takich, nawróconych Żydach mowa.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt mar 12, 2019 12:02 pm

Ilyad pisze:
żadne interpretacje poza dosłownością - nie wchodzą w grę - liczy się dosłownie.

Ja też PRZEDE WSZYSTKIM interpretuję tekst dosłownie. To podstawowa zasada hermeneutyki. Czasej jednak nie da się dosłownie ;), jednak muszą być ku temu mocne powody.

Samo współżycie z kobietą nie jest grzechem, jednak codzienne życie w małżeństwie, troski, odmienne zapatrywania na różne sprawy czasem prowadzą do "skalania", np. kłótni, sporu czy nieporozumienia. Stan wolny może być pomocny w służbie Bogu, np. jako praca misjonarza-ewangelisty i jest dla Boga szczególnie cenny:

1Kor 7:37-38: "Kto jednak mocno postanowił w sercu swoim, bez przymusu, a panuje nad wolą swoją, i rozstrzygnął we w własnym sercu, że zachowa swoją pannę w dziewictwie, dobrze uczyni. Tak więc, kto poślubia pannę swoją, dobrze czyni, ale kto nie poślubia, lepiej czyni."

Myślę że w omawianym tekście właśnie o takich, nawróconych Żydach mowa.

Twoja interpretacja brzmi przekonująco, Ilyadzie.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt mar 12, 2019 8:08 pm

Ilad pisze:

Tadeusz pyta:

A co na przykład z Biblii zinterpretować dosłownie się nie da ?

Ilad pisze:

Myślę że w omawianym tekście właśnie o takich, nawróconych Żydach mowa.[/quote]

Tadeusz pisze:

Masz rację Żydzi nie są tacy ,,gorąco ułańscy" i romantyczni jak my i dlatego im łatwiej w tym temacie.
Dlatego śmiem twierdzić że w pewnym poziomie nieba większość albo wszyscy będą Żydzi.
O tych poziomach w niebie - to od Datsuna.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 14, 2019 4:55 pm

Zinterpretować się oczywiście da, tylko interpretacja będzie NIE DO PRZYJĘCIA ! ;)
Np tu :

J 6:55-57: "Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim. Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie."

...niektórzy z uczniów zinterpretowali te słowa Pana dosłownie. Zapewne wiesz co się z nimi stało. Tu masz inny przykład:

Ef 2:5-6: "I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie,"

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » ndz mar 17, 2019 10:34 am

Ilyad pisze:

Zinterpretować się oczywiście da, tylko interpretacja będzie NIE DO PRZYJĘCIA ! ;)
Np tu :

J 6:55-57: "Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim. Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie."

...niektórzy z uczniów zinterpretowali te słowa Pana dosłownie. Zapewne wiesz co się z nimi stało. Tu masz inny przykład:

Ef 2:5-6: "I nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście - I wraz z nim wzbudził, i wraz z nim posadził w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie,"

Niektórzy tak, niektórzy nie.
Dla Pana Jezusa spożywanie Jego ciała i Jego krwi jest niezbędną czynnością dla Jego naśladowców.
Jeżeli co nie którym trudno się z tą wypowiedzią zgodzić - być może była to prowokacja ze strony Pana Jezusa.
Chcąc prostym ludziom podkreślić wagę tej potrzeby można odwołać się podstępu - ci co są od niego przełkną inii nie.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn mar 18, 2019 9:26 pm

[/quote]

Niestety ażeby znaleść się ,,w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie" trzeba upaść !.
Można upaść tak jak Mojżesz, Abraham ,nawet Dawid.
Pan Jezus też pozostawił nam wzór poniósł haniebną śmierć jako złoczyńca, ze złoczńcami,powieszony przez złoczyńców - okupantów.

Naprawdę przykro mi oglądać członków Ciała Kierowniczego i pastorów protestanckich elokwentnych i porywających a nic nie wiedzących o prawdziwym życiu gdzie obok jest tyle zgryzot powodujących przedwczesną śmierć którym trzeba pomóc fizycznie ogałacając samego siebie materialnie i zdrowotnie.
Wszyscy oprócz wyrodka ew.Jana chodzący z PJ upadli jako sekciarze ,,umarli przez upadek" a wystarczyło być cichszym a dalej wierzącym i wewnątrz Chrystusowym.

Ilyad

Postautor: Ilyad » wt mar 19, 2019 12:26 pm

Niestety ażeby znaleść się ,,w okręgach niebieskich w Chrystusie Jezusie" trzeba upaść !.

Widzisz więc że nie da się wszystkich wypowiedzi Biblii odczytywać dosłownie ;) Dowód: pokaż gdzie Ciebie Pan posadził w okręgach niebieskich ?
przykro mi oglądać członków Ciała Kierowniczego i pastorów protestanckich elokwentnych i porywających a nic nie wiedzących o prawdziwym życiu

Dlatego nie dajmy się zgryzocie i szukajmy i naśladujmy te dobre przykłady :)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr mar 20, 2019 7:28 am

Ilyad pisze:

Widzisz więc że nie da się wszystkich wypowiedzi Biblii odczytywać dosłownie ;) Dowód: pokaż gdzie Ciebie Pan posadził w okręgach niebieskich ?
przykro mi oglądać członków Ciała Kierowniczego i pastorów protestanckich elokwentnych i porywających a nic nie wiedzących o prawdziwym życiu

Dlatego nie dajmy się zgryzocie i szukajmy i naśladujmy te dobre przykłady :)

Może napiszę gdzie Pan nie posadził mnie w okręgach niebieskich.
Nie posadził mnie przed swym tronie,,A około onej stolicy było stolic dwadzieścia i cztery;a na onych stolicach widziałem dwudziestu i czterech starców siedzących, ... a na głowach swoich mieli korony złote." Obj.4:4.

Po prostu nie spełniam warunku bycia w gronie panien.
Czynię natomiast starania aby ,,Ci są ,którzy naśladują Baranka,gdziekolwiek idzie".Obj.14:4 b.
Czynię to w stopniu dostatecznym - niestety - ale obiecuję poprawą a, że nie mam nikogo innego może się ostaną z powołaniem się na łaskę.
,,A w ustach ich nie znalazła się zdrada; albowiem są bez zmazy przed stolicą Bożą".Obj.14:5.
Ten warunek wydaje się, że wypełniam więc proszę Cię o wspomnienia w modlitwie za mnie.

A Ty gdzie byś mnie posadził, mam na myśli okręgi niebieskie?.

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 21, 2019 12:18 am

Po prostu nie spełniam warunku bycia w gronie panien.
Czynię natomiast starania aby ,,Ci są ,którzy naśladują Baranka,gdziekolwiek idzie".Obj.14:4 b.
Czynię to w stopniu dostatecznym - niestety - ale obiecuję poprawą a, że nie mam nikogo innego może się ostaną z powołaniem się na łaskę.
,,A w ustach ich nie znalazła się zdrada; albowiem są bez zmazy przed stolicą Bożą".Obj.14:5.
Ten warunek wydaje się, że wypełniam więc proszę Cię o wspomnienia w modlitwie za mnie.

Nie mam co do tego pewności, ale wydaje mi się że nie spełniasz jeszcze kilku innych warunków. Miałbym 2 pytania:
Z którego jesteś plemienia i czy masz napis na czole ?
A Ty gdzie byś mnie posadził, mam na myśli okręgi niebieskie?.

Niestety nie moja to rzecz, by kogokolwiek gdzieś sadzać. Nie to że się czepiam, ale czy ODCZYTUJĄC PAWŁOWĄ WYPOWIEDŹ DOSŁOWNIE, nie powinieneś być jednocześnie między gwiazdami ? Wiesz...słyszałem że jest tam dość zimno. Dochodzi podobno do - 273'C. "POSADZIŁ", to forma dokonana...(Efez.2:6). Oznaczałoby to również że siedzisz tam, zmartwychwstały, conajmniej od 1900 lat i to NIE SAM, bo napisane tam jest że "ożywił i posadził Z CHRYSTUSEM" ;)

Wróć do „Komentarze do wersetów”