,,Cić są;którzy z niewiastami nie pokalali,bo pannami są"

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: ,,Cić są;którzy z niewiastami nie pokalali,bo pannami są"

Postautor: Datsun » czw mar 21, 2019 5:52 am

Nie bądź taki drobiazgowy, Ilyad :mrgreen:
Tam gdzie jest teraz Tadeusz jest trochę cieplej niż-273'C
;)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw mar 21, 2019 6:22 am

Ilyad pisze:
Po prostu nie spełniam warunku bycia w gronie panien.
Czynię natomiast starania aby ,,Ci są ,którzy naśladują Baranka,gdziekolwiek idzie".Obj.14:4 b.
Czynię to w stopniu dostatecznym - niestety - ale obiecuję poprawą a, że nie mam nikogo innego może się ostaną z powołaniem się na łaskę.
,,A w ustach ich nie znalazła się zdrada; albowiem są bez zmazy przed stolicą Bożą".Obj.14:5.
Ten warunek wydaje się, że wypełniam więc proszę Cię o wspomnienia w modlitwie za mnie.

Nie mam co do tego pewności, ale wydaje mi się że nie spełniasz jeszcze kilku innych warunków. Miałbym 2 pytania:
Z którego jesteś plemienia i czy masz napis na czole ?
A Ty gdzie byś mnie posadził, mam na myśli okręgi niebieskie?.

Niestety nie moja to rzecz, by kogokolwiek gdzieś sadzać. Nie to że się czepiam, ale czy ODCZYTUJĄC PAWŁOWĄ WYPOWIEDŹ DOSŁOWNIE, nie powinieneś być jednocześnie między gwiazdami ? Wiesz...słyszałem że jest tam dość zimno. Dochodzi podobno do - 273'C. "POSADZIŁ", to forma dokonana...(Efez.2:6). Oznaczałoby to również że siedzisz tam, zmartwychwstały, conajmniej od 1900 lat i to NIE SAM, bo napisane tam jest że "ożywił i posadził Z CHRYSTUSEM" ;)

Ej Ilad naigrywasz się ze mnie :(
Wiesz jestem już stary, ale że dotyczy to tak osobistej delikatnej mateii relacji z Bogiem Ojcem i Jego synem trochę mnie to dotknęło.

Tu muszę podkreślić że młodzież bardzo przeżywa wszelkie prześmiewcze uwagi co do osobistych indywidualnych zachowań odbiegających od ogółu grupy.

Przykład:
Nie palisz, nie pijesz, nie eksperymentujesz, nie jesteś ,,ruwny gościu" w ale należysz do grupy, w dodatku masz oparcie w starszych osobach świadomych niebezpieczeństw wynikających z zachowań powszechnych w grupie.

Nie popisujesz się przygodami z dziewczynami jest to źródłem podśmiewek reszty grupy w dodatku i starsi robią docinki.

Niestety jesteśmy słowianami i mamy płytkie korzenie w religii a w dodatku szatan chce abyśmy postępowali tak jak postępuje większość .
Nauka o powszechnym zbawieniu jest sekciarska.

Jako że więcej w założonym temacie nie mam nic do dodania dziękuję za możliwość wypowiedzenia się i odpowiedzi.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw mar 21, 2019 1:03 pm

Ej Ilad naigrywasz się ze mnie :(
Wiesz jestem już stary, ale że dotyczy to tak osobistej delikatnej mateii relacji z Bogiem Ojcem i Jego synem trochę mnie to dotknęło.

Nie miałem zamiaru naigrywać się z Ciebie. Nie miałem też zamiaru Cię urazić, a jedynie wykazać absurd jaki wynika czasem z próby dosłownego odczytywania tekstu Biblii, oraz Twoją niekonsekwencję. Nie powinieneś za to się obrażać. Jeszcze raz powtarzam: W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI powinniśmy odczytywać tekst dosłownie. Aby doszukiwać się symboliki czy alegorii, musimy mieć ku temu wyraźne powody, a w przypadku podanych przeze mnie tekstów, takie powody są.
Pozdrawiam w Panu.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr kwie 10, 2019 7:44 pm

Ilyad pisze:
W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI powinniśmy odczytywać tekst dosłownie. Aby doszukiwać się symboliki czy alegorii, musimy mieć ku temu wyraźne powody, a w przypadku podanych przeze mnie tekstów, takie powody są.
Pozdrawiam w Panu.

Jeden wskazane powody ma drugi nie.

Gdzieś czytałem opinie że przedmiotowy werset nie możemy brać dosłownie no bo ap.Piotr miał teściową - no i tak dalej.
W Prawie Mojżeszowym są wysokie mierniki moralne pod groźbą kamieni tak że Piotr o skalaniu z niewiastami przed ślubem - mało wiarygodne.
Natomiast po poślubieniu do nocy jest sporo czasu i wszystko mogło się zdarzyć.
Jak gdzieś czytałem - Prawo M. zakazuje obcowania cielesnego w dzień.

Jest jeszcze druga możliwość Ap.Piotra nie ma w najbliższym otoczeniu JHWH.
Potocznie mówi się, że jest odźwiernym - cieciem w bramie do niebios.

Ilyad

Postautor: Ilyad » sob kwie 13, 2019 11:35 am

Gdzieś czytałem opinie że przedmiotowy werset nie możemy brać dosłownie no bo ap.Piotr miał teściową - no i tak dalej

Powodów jest znacznie więcej. Jeżeli-jak Cię dobrze zrozumiałem-wszystko powinniśmy odczytywać dosłownie, to bądź konsekwentny i górę Syjon i Baranka, też odczytuj dosłownie ;)
W Prawie Mojżeszowym są wysokie mierniki moralne pod groźbą kamieni tak że Piotr o skalaniu z niewiastami przed ślubem - mało wiarygodne.
[/quote]

Dlaczego "skalanie się z kobietami" odnosisz do współżycia cielesnego ? Przecież tam nie ma słowa o cudzołóstwie lub czymś podobnym...

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt kwie 23, 2019 9:28 am

Ilyad pisze:

Gdzieś czytałem opinie że przedmiotowy werset nie możemy brać dosłownie no bo ap.Piotr miał teściową - no i tak dalej

Powodów jest znacznie więcej. Jeżeli-jak Cię dobrze zrozumiałem-wszystko powinniśmy odczytywać dosłownie, to bądź konsekwentny i górę Syjon i Baranka, też odczytuj dosłownie ;)

Dlaczego "skalanie się z kobietami" odnosisz do współżycia cielesnego ? Przecież tam nie ma słowa o cudzołóstwie lub czymś podobnym...[/quote]

Tadeusz pisze:

Z Objawienia wynika że w niebie jest religia i jak są cztery żywe stworzenia to jest baranek jak są czasze to i jest i góra Synaj.

Ja miałem gości na święta i obcowałem z nimi duchowo , czy drugie ich połówki będą podejrzewać że i cieleśnie ?.

Wróć do „Komentarze do wersetów”