Synowie czy córki?

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Ilyad

Re: Synowie czy córki?

Postautor: Ilyad » śr lip 24, 2019 11:07 pm

Czyżby Jahwe Wszechmocny był za słaby i potrzebni są jeszcze inni wszechmocni? Jezus jest reprezentantem Boga Jahwe, Jego Posłańcem, Mesjaszem ale nie samym Wszechmocnym
.
...a jednak Tomasz nazywa Pana Jezusa SWOIM BOGIEM:

J 20:28: "Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój."

W tym wypadku apostoł nie wypowiedział bluźnierstwa. W jego zrozumieniu Pan Jezus był Bogiem w innym sensie niż diabeł lub greccy bogowie. Potrafisz to wyjaśnić ?

podanie strony www.synowieboga.pl do publicznej wiadomości, to też jest poselstwo Ewangelii, tak że zarzut nietrafiony.

Jeżeli poselstwem Ewangelii jest głoszenie potrzeby upamiętania się przed Bogiem, uznania Pana Jezusa swoim Panem i Zbawicielem i zaproszenie Go do swego życia (dz.ap.26:20), to podana strona, w mojej ocenie zawiera inne poselstwo.

Ilyad

Postautor: Ilyad » śr lip 24, 2019 11:10 pm

Tadeuszu:
Pan Jezus to pomniejszy Bóg zrodzony czy stworzony przez swego Ojca - Boga Wszechmocnego.

Czy również Twój Bóg ? Tak się do Niego zwracasz ? Jeżeli nie, to WZOREM APOSTOŁA TOMASZA - powinieneś.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » śr lip 31, 2019 1:15 pm

Ilyad pisze:Tadeuszu:
Pan Jezus to pomniejszy Bóg zrodzony czy stworzony przez swego Ojca - Boga Wszechmocnego.

Czy również Twój Bóg ? Tak się do Niego zwracasz ? Jeżeli nie, to WZOREM APOSTOŁA TOMASZA - powinieneś.

Iladzie

Pan Jezus syn Boga Wszechmocnego - Wszechmogącego jak w pacierzu katolickim .
Często czy czasami w traumie wołam ,,Boże,Jezu Chryste" a myślami przebiegam( każdorazowo w różnym procencie np 95/5) w kierunku Pana Jezusa oraz Boga Ojca czasami w myślach odwrotnie.

Natomiast malejąco coraz rzadziej Jehowo.

Trzeba analizy i zestawienia mocy słów ap.Tomasza i Piotra ,,Pan mój i Bóg mój" z ,,Tyś jest Chrystus" ale ja się tego nie podejmuje jestem za cienki. :)
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Komentarze do wersetów”