Ew. Mateusza 18:3 Nawrócenie

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
morwa

Ew. Mateusza 18:3 Nawrócenie

Postautor: morwa » pt wrz 08, 2017 10:07 am

Mt 18:3 bp "i powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeżeli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Korba powtórzę tu zadane Ci pytania z sąsiedniego wątku,bo na nich chciałabym budować naszą rozmowę...

W którym momencie wg. Ciebie człowiek się nawraca?
Czy można się nawrócić nie wstępując do organizacji?

korba pisze: Na pewno nie jest to TYLKO rezygnacja z bycia świadkiem J.

Jeśli nie TYLKO, to czym jest w istocie rzeczy NAWRÓCENIE ?
Mógłbyś rozwinąć myśl?

Z drugiej strony... czy wśród świadków J. nie ma nawróconych? Czy nie ma też nowozrodzonych itd?

Myślę że są ale nie wszyscy...
A nowonarodzeni... Hmmm, a jak myslisz zgodnie z tym czego naucza strażnica?

Nasuwasz mi kolejne spostrzeżenia, które obserwuję już od lat wśród exów, otóż jak mantrę powtarza się, że 'religia nie zbawia'.
Z tego, co zauważyłem, to świadkowie też tak uważają.

Czyżby? Religia może nie zbawia ale organizacja ZBAWIA...Bez niej zbawienia nie ma jak podano! TRZEBA W NIEJ TRWAĆ BY BYĆ ZBAWIONYM...
A tak naprawdę to TYLKO krew JEZUSA ma moc zbawczą...

Obrazek

Wciąż rzecz się sprowadza do tego... co JEST herezją, która wyklucza ze zboru.
Powiedz, kto wyklucza w twoim zborze? Na jakiej podstawie? Kto ustala co jest herezją?

Ciekawy temat,chetnie podejmę... Załóż nowy wątek porozmawiamy o tym...
Nie jestem zwolenniczką poruszania wielu tematów na raz... To wprowadza chaos... Zatrzymajmy się na razie na tym... Na nawróceniu... Opisz proszę jak Ty widzisz nawrócenie...
I to drugie pytanie... Czy wyłącznie w organizacji można się nawrócić...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Re: Ew. Mateusza 18:3 Nawrócenie

Postautor: Agnieszka » ndz wrz 10, 2017 10:25 am

Korba pisze : Nasuwasz mi kolejne spostrzeżenia, które obserwuję już od lat wśród exów, otóż jak mantrę powtarza się, że 'religia nie zbawia'.

To co i jak wydawcy uważają.... , to kręćka można dostać.... , mixu w mózgu.
http://piotrandryszczak.pl/polemika2aa/ ... ienia.html
Ja przytoczę fragmenty z tych nowszych rocznikowo ratujących życie ludzi publikacji :-)
„Warto się nad tym zastanowić, zanim rozpowszechnimy jakąś publikację. Gdyby była wyblakła, zabrudzona, miała rozdarcia czy też pozaginane rogi, źle świadczyłoby to o naszej organizacji i mogłoby odwrócić uwagę czytelnika od pięknej i ratującej życie treści naszych publikacji” (Nasza Służba KrólestwaNr 10, 2011 s. 7).

Co jest niezbędne, żeby ludzie zostali wybawieni? Ze sprawozdania za rok służbowy 2014 wynika, że lud Boży z zapałem i gorliwością głosi dobrą nowinę o Królestwie (Mat. 24:14). Dzięki służbie od drzwi do drzwi, specjalnym kampaniom z traktatami i zaproszeniami oraz świadczeniu publicznemu prawda biblijna dociera do ludzi na niespotykaną dotąd skalę. Jednak żeby ktoś został wybawiony, musimy studiować z nim Biblię i pomóc mu stać się uczniem Jezusa (1 Tym. 2:4)” (Nasza Służba Królestwa Nr 7, 2015 s. 1).

Wskazówki organizacji Jehowy, od których będzie zależało nasze życie, według ludzkiej oceny mogą się wtedy wydać niepraktyczne. Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie” (Strażnica 15.11 2013 s. 20).

„Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy prawdziwej radości ani nadziei na zbawienie” (Strażnica Nr 18, 1993 s. 22).

„Studiujący Biblię muszą się zapoznać z organizacją »jednej trzody«, o której mówił Jezus w Jana 10:16. Muszą w pełni zrozumieć, że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia” (Nasza Służba Królestwa Nr 11, 1990 s. 7).

„Podobnie mądrze jest uważnie przyjrzeć się religii [w ang. a religious organization]. Jeśli jakąś wyznajesz, w gruncie rzeczy powierzasz jej swoje życie duchowe. W grę wchodzi twoje zbawienie” (Strażnica 01.07 2013 s. 3).

„Nie wolno nam brać udziału w żadnej współczesnej formie bałwochwalstwa, takiej jak oddawanie czci wizerunkom czy symbolom przez określone gesty albo przypisywanie zbawieniaczłowiekowi lub organizacji” (Strażnica Nr 21, 1990 s. 26).

„BAŁWOCHWALSTWO (...) formy: (...) przypisywanie zbawienia człowiekowi lub organizacji” (Skorowidz do publikacji Towarzystwa Strażnica 1986-2000, 2003 s. 36-37).

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz wrz 10, 2017 10:28 am

korba pisze:
Nasuwasz mi kolejne spostrzeżenia, które obserwuję już od lat wśród exów, otóż jak mantrę powtarza się, że 'religia nie zbawia'.

Korbo,
A tu masz kolejne cytaty z literatury SJ wskazujace na to, że się naucza oficjalnie iż przynależność do organizacji zbawia...
Czekam na rzeczową rozmowę z Tobą na ten temat, bo o niego zahaczyłeś i o nawróceniu...Wiem,że byłeś na forum jednak tematu nie podjałeś...
Mimo wszystko zapraszam :)

Obrazek
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz wrz 10, 2017 10:40 am

Korba , możesz też na ten temat podyskutować na innym forum :-)
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/bib ... ow-jehowy/

Do takich wiernych sług należał Iosif Jucan, który mawiał: »Jeśli przestaniemy regularnie karmić się ze stołu Bożego i utrzymywać bliską więź z ‘Matką’, nie przeżyjemy Armagedonu«. Miał na myśli pozostawanie w ścisłym kontakcie z ziemską częścią organizacji Jehowy. Tacy bracia byli dla współwyznawców prawdziwym skarbem...” (Rocznik Świadków Jehowy 2006 s. 117).

Awatar użytkownika
alert

Postautor: alert » pn wrz 11, 2017 8:00 am

morwa pisze:Mt 18:3 bp "i powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeżeli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Nawrócenie to zwrot o 180 stopni w myśleniu, postępowaniu, upodobaniach, zwyczajach i etc. Zaś bycie dzieckiem odnosi się do tego że wiedza-poznanie nie jest rzeczą priorytetową, lecz raczej doznanie...
W postawie dziecięcej powinniśmy być naiwni, wierzyć swemu Ojcu niebiańskiemu, mimo że możemy czegoś do końca nie rozumieć...
Jezus żyje i wkrótce Powróci

Wróć do „Komentarze do wersetów”