Rzymian 10:13

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
morwa

Re: Rzymian 10:13

Postautor: morwa » śr lis 29, 2017 11:33 am

Potwierdzam w całej rozciągłości,że niektórzy z oponentów szanują tylko tych,którzy w 100 % nie zgadzają się z naukami Swiadków Jehowy...
Wszystko co stamtąd pochodzi musi być be ,fałszywe,odrażające i koniecznie trzeba to odrzucić a nawet piętnować.
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

korba

Postautor: korba » śr lis 29, 2017 11:38 am

Na ogół wiele osób powołuje się na kontekst, ale raczej niewielu nim faktycznie operuje.
Podobnie z Rzymian 10:13.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 3:00 pm

Wszystko co z stamtąd pochodzi jest be, bo pochodzi nie od szeregowego śj, tylko od obłąkanych przywódców mieniących się do niedawna pośrednikami między Bogiem a członkami przenajświętszej org, od przywódców którzy ukrywają pedofilię i chronią oprawców małych dzieci k**** m**
Tak jestem oponentem org śj, ale nie Janka Kowalskiego,
Który jest zmanipulowany przez org.
Jednak wielu daje się zwieść, i org wręcz jest dla nich świętością cielca kierowniczego zbrukanego krwią niewinnych dzieci k**** m**
Sugerowanie że jest coś dobrego w org to czcza ułuda.
Umiłowanie takiej org to bałwochwalstwo!!!
Miarą wszystkich rzeczy jest człowiek.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lis 29, 2017 4:01 pm

korba pisze:Na ogół wiele osób powołuje się na kontekst, ale raczej niewielu nim faktycznie operuje.
Podobnie z Rzymian 10:13.

Korbo, spójrzmy na kontekst 13 wersetu 10 rozdziału Listu do Rzymian w przekładzie NŚ...
Zacytuję...
(1) Bracia, dobra wola mego serca oraz moje błaganie, które za nimi zanoszę do Boga, są doprawdy ku ich wybawieniu.
(2) Zaświadczam im bowiem, że mają gorliwość dla Boga, ale nie według dokładnego poznania;
(3) bo nie znając prawości Bożej, lecz starając się ustanowić własną, nie podporządkowali się prawości Bożej.
(4) gdyż Chrystus jest końcem Prawa, aby każdy, kto wierzy, osiągnął prawość.
(5) Albowiem Mojżesz pisze, że człowiek, który by postępował zgodnie z prawymi wymaganiami Prawa, dzięki prawości będzie żył.
(6) A prawość wynikająca z wiary Powiada tak: "Nie mów w sercu swoim: ,Kto wstąpi do nieba?', to znaczy, by Chrystusa na dół sprowadzić,
(7) albo: ,Kto zstąpi do otchłani?', to znaczy, by wyprowadzić Chrystusa spośród umarłych".
(8) Ale co powiada? "Słowo jest blisko Ciebie, w twoich ustach i w twoim sercu" - to znaczy "słowo" wiary, które głosimy.
(9) Bo jeśli publicznie wyznasz to 'słowo w twoich ustach', że Jezus jest Panem, i w swoim sercu uwierzysz, że Bóg wskrzesił go z martwych, to będziesz wybawiony.
(10) Gdyż sercem wierzy się ku prawości, lecz ustami składa się Publiczne wyznanie ku wybawieniu.
(11) Albowiem Pismo mówi: "Nikt z opierających na nim swą wiarę nie będzie Rozczarowany".
(12) Nie ma bowiem różnicy między Żydem a Grekiem, bo nad wszystkimi jest ten sam Pan, bogaty dla wszystkich, którzy go wzywają.
(13) Gdyż "każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony".
(14) Ale jak będą wzywać tego, w którego nie uwierzyli?" A jak uwierzą w tego, o którym nie słyszeli? A Jak usłyszą bez głoszącego?
(15) A jak będą głosić, jeśliby nie zostali posłani? tak jak jest napisane: "Jakże pełne wdzięku są stopy tych, którzy oznajmiają dobrą nowinę o tym, co dobre!"
(16) Jednakże nie wszyscy okazali posłuszeństwo dobrej nowinie. Albowiem Izajasz mówi: "Jehowo, kto uwierzył temu, co od nas usłyszał?"
(17) Toteż wiara idzie w ślad za tym, co się słyszy. To zaś, co się słyszy, jest przez słowo o Chrystusie.

*******************************************************************************************************************************

Kontekst wielokrotnie mówi o Chrystusie,o Jezusie,o konieczności wyznawania że jest PANEM a od w 14 jest mowa o zwiastowaniu...głoszeniu...
Werset 16 nazywa to zwiastowanie DOBRĄ NOWINĄ.
DOBRĄ NOWINĄ NIE O JEHOWIE,TYLKO O CHRYSTUSIE.(WERS. 17)
Jak to możliwe że JEZUS jest w centrum głoszenia,a nie Jego OJCIEC... ?
Dlaczego słowa z Izajasza o wzywaniu imienia można również przypisać Jezusowi? (Na to wskazuje kontekst)
Dzieje się to z przyzwolenia i woli BOŻEJ I JEST WYNIKIEM WYWYŻSZENIA Jezusa.
O tym przeczytasz tutaj:

https://docs.google.com/document/d/1IXWGgpF4jU8XVHjOtsskCXu_dp5LAxBQBR-gDmEv2Ls/edit
Ostatnio zmieniony śr lis 29, 2017 5:19 pm przez morwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lis 29, 2017 4:30 pm

Pstryk Provolone pisze:Wszystko co z stamtąd pochodzi jest be, bo pochodzi nie od szeregowego śj, tylko od obłąkanych przywódców mieniących się do niedawna pośrednikami między Bogiem a członkami przenajświętszej org, od przywódców którzy ukrywają pedofilię i chronią oprawców małych dzieci k**** m**
Jednak wielu daje się zwieść, i org wręcz jest dla nich świętością cielca kierowniczego zbrukanego krwią niewinnych dzieci k**** m**

Pstryku,jak pisałaś nigdy SJ nie byłaś więc Twoja wiedza jest ograniczona potrafię to zrozumieć... i nawet się nie dziwię bo pewnie wykarmiona jesteś na nienawistnych wpisach o SJ... Wiele w tym prawdy co piszesz ale nie wszystko jest be... Uwierz osobie która spedziła tam ponad 30 lat.
Aha... Miałam zapytać...
Co oznacza skrót : k**** m**?

Iskierka

Postautor: Iskierka » śr lis 29, 2017 4:32 pm

korba pisze:Myślę, że wcale się nie kłócimy, no chyba, że proste wyjaśnienia są przez Ciebie tak odbierane :)
NIC nie nawiązałem ani do broszury ani jakiejkolwiek publikacji świadków Jehowy.
A nawet gdybym to zrobił to... co w tym złego? Czy sam fakt, że w broszurce świadków napisano coś logicznego, będzie odrzucone bo to broszura świadków?
No sorry, to jakieś nieuczciwe podejście. Nie wspomnę, że nie biblijne.

Otworzyłam wątek cytując fragment broszury, przeczytaj.
Nie insynuuj mi, że "gmatwam prosty temat" jak się wyraziłeś. Ja zadałam pytanie. Odpowiedzi były inne niż Twoja, jak mogłam się domyśleć, zgodna z myślą broszury, nie widzę potrzeby aby na siłę Ci udowadniać, że chodzi o Chrystusa.

Mam do Ciebie pytanie, bo nie odpowiedziałeś na nie w innym wątku. Zaznaczam, że to nie jest czepianie się.
Ew. Mateusza 3:1-3W owych dniach przyszedł Jan Chrzciciel, głosząc na pustkowiu judejskim i mówiąc: ” Okazujcie skruchę bo przybliżyło się królestwo Niebios”. To właśnie o nim powiedziano przez proroka Izajasza tymi słowy „Słuchajcie! Ktoś woła na pustkowiu Przygotujcie drogę Jehowy, prostymi czyńcie jego szlaki”.” Przekład Nowego Świata.

A to jest świadectwo Jana, gdy Żydzi wysłali do niego kapłanów i lewitów z Jerozolimy aby go zapytali: Kim jesteś?.....powiedział „Jestem głosem wołającego na pustkowiu...” Jan 1:19-23 PNŚ.

W obu przypadkach powołano się na proroctwo Izajasza, mówiące o Drodze Jehowy. Skoro świadkowie Jehowy tak uporczywie twierdzą, że Jahwe (Jehowa) to imię Boga Ojca, to jak to się ma do wypowiedzi z Ewangelii? Komu tak naprawdę Jan szykował drogę? Czy miał na myśli Boga Ojca czy Syna? Świadkowie wierzą, że Jan przygotowywał drogę Jezusowi Chrystusowi. Dlaczego więc zacytowali werset o Jehowie?

Pytam dlatego, że w Rzymian 10:13 jest podobna sytuacja. Zacytowano Joela (PNŚ) i definitywnie stwierdzono, że chodzi o Boga Ojca, bo nie może to być Jezus, ale dlaczego nie Pan Jezus?
Właśnie nie mogę pojąć tego rozumowania u świadków, bo jak Im wygodnie to mówią o Ojcu, a w innym przypadku myślą o Jezusie Chrystusie.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 4:45 pm

morwa pisze:
Pstryk Provolone pisze:Wszystko co z stamtąd pochodzi jest be, bo pochodzi nie od szeregowego śj, tylko od obłąkanych przywódców mieniących się do niedawna pośrednikami między Bogiem a członkami przenajświętszej org, od przywódców którzy ukrywają pedofilię i chronią oprawców małych dzieci k**** m**

Pstryku,jak pisałaś nigdy SJ nie byłaś więc Twoja wiedza jest ograniczona potrafię to zrozumieć... i nawet się nie dziwię bo pewnie wykarmiona jesteś na nienawistnych wpisach o SJ... Wiele w tym prawdy co piszesz ale nie wszystko jest be... Uwierz osobie która spedziła tam ponad 30 lat.
Aha... Miałam zapytać...
Co oznacza skrót : k**** m**?

A więc pierwszy wniosek twój, jest bardzo pochopny!
Drugi to nie prawda co piszesz, to są moje wnioski!
A ja około 8 lat.
Poza tym jestem mężczyzną, a nie kobietą tak jak się do mnie zwracasz..

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lis 29, 2017 5:08 pm

Pstryk Provolone pisze:
A więc pierwszy wniosek twój, jest bardzo pochopny!
Drugi to nie prawda co piszesz, to są moje wnioski!
A ja około 8 lat.
Poza tym jestem mężczyzną, a nie kobietą tak jak się do mnie zwracasz..

8 lat byłeś Swiadkiem?

To dlaczego w wątku reportaż napisałeś:

"Dobry wieczór.
Będzie miała pani szeroki zakres materiału :)
Za jakiś czas napiszę do pani maila.
Choć może i zostawię w tym miejsce dla osób, które oficjalnie i formalnie były ŚJ.."

viewtopic.php?f=3&t=1250&p=19595#p19595

Wnioskuję więc że ochrzczony nie byłeś tylko byłeś wiecznym zainteresowanym...

Aha...mężczyzną,bo jak dobrze pamietam nieraz pisząc stosowałeś końcówki -łam...
Ale mogę się mylić.

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 7:34 pm

8 lat uczęszczałem tam regularnie. Fakt, że nie byłem tam głosicielem zbyt długo..
Co jednak nie znaczy że moja wiedza jest ograniczona, jak to próbujesz insynuować.
Bo to dzięki MOJEJ wiedzy na szczęście nie zostałem śj i nie przyłczyłem się do tego Babilonu wielkiego!
A jak sie czegoś nie jest pewnym i ma sie wrażenie, że można się mylić to po prostu warto zapytać, albo dowiedzieć się czegoś więcej...

Pstryk Provolone

Postautor: Pstryk Provolone » śr lis 29, 2017 7:44 pm

8 lat wystarczyło aby poznać wiele osób z tego kręgu, i ich przemyślenia. Miałem też sporo kontaktu z nieczynnymi i wykluczonymi, mogłem poznać ich punkt widzenia. Poznałem też org od środka, starszych i ich dylematy, nadzorców, misjonarzy. Pozatym byłem bardzo pilny i bardzo się przykładałem do wszystkiego!

Wróć do „Komentarze do wersetów”