Dzieje 17, 16-34 Kogo głosił ap. Paweł na Areopagu

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
korba

Re: Dzieje 17, 16-34 Kogo głosił ap. Paweł na Areopagu

Postautor: korba » śr lis 29, 2017 9:40 am

Ma być tak jak chciał Jezus. A On chciał, aby Ojciec przysłaniał Jego samego. Nie raz i nie dwa tak dawał do zrozumienia.

Iskierka

Re: Dzieje 17, 16-34 Kogo głosił ap. Paweł na Areopagu

Postautor: Iskierka » śr lis 29, 2017 4:53 pm

korba pisze:Skoro Jezus jest 'drogą do Ojca' to byłoby dziwne, gdyby apostołowie głosili TYLKO Jezusa, tak jakby On był celem samym w sobie a nie 'drogą'.
To tak, jakby kochać listonosza, kuriera, który przyniósł mi paczkę od Ojca, ale o nim samym niewiele mówić, nie nawiązywać do niego. Tylko skupiać się na dostawcy :)

Prawie każdy list apostolski zaczyna się zwrotem " łaska i pokój od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa". Zatem nie można pomijać Ojca, bo Pan Jezus stawiał Ojca wyżej siebie, okazując Mu szacunek i posłuszeństwo. Niemniej apostołowie szczególnie akcentowali Osobę Pana Jezusa, bo właśnie w Niego nie uwierzyli Żydzi,a w Jezusie było zbawienie.

morwa pisze:W pewnych kręgach Jezus przesłania OJCA ,a w innych Ojciec przesłania SYNA...
Dostrzegam nawet iż DUCH Św. bywa najważniejszy...dla niektórych...
A jak powinno być?

Też to zauważyłam Morwo, nawet słyszałam w pewnej społeczności zielonoświątkowej, że teraz jest "Era Ducha Świętego, dlatego na Nim skupia się cała uwaga. :)

Wróć do „Komentarze do wersetów”