Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
korba

Re: Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Postautor: korba » czw cze 28, 2018 5:13 pm

Więc skoro Bóg wie, to znaczy, że ja nie będę wiedział. W tym tkwi sekret.
Chcesz, żeby członkowie CK świadków udowadniali, że są niewolnikiem, a sama nie udowodnisz, że jesteś nowozrodzona.
O twoim zyciu też nic nie mogę powiedzieć. Tylko tyle, że psioczysz na świadków J. Ale to nie dowód nowozrodzenia.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw cze 28, 2018 6:05 pm

korba pisze:
tadeusz2904 pisze:Mt 16:18 i Mt24:45 mają po jednym świadku.

Tadeuszu, co masz na myśli pisząc 'po jednym świadku'?

Korba, trochę szukałem, ale nic takiego czytelnego ( w temacie) nie znalazłem.

Napiszę tak.

Mówca w wykładzie (sala królestwa itp.) rozwijając temat na poparcie jakiegoś twierdzenia zawsze sięga do Biblii.
Jeśli zagadnienie jest kluczowe to popiera to 2-ma, 3-ma,4-ma wersetami z Biblii mówiąc, że to są wiarygodni świadkowie.

Członkowie Ciała Kierowniczego jako grupa tworzą ,,niewolnika wiernego i roztropnego".Mt 24:45-47.
Dla mnie słaby świadek,co prawda, z nauki Pana Jezusa, ale zawartej w przykładzie (jak to będzie z przyjściem PJ).

Także to miałem na myśli mówiąc o świadku na podstawie którego świadectwa należy zaopatrywać się w pokarm duchowy wyłącznie od danej grupy tj,CK.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Ilyad

Postautor: Ilyad » czw cze 28, 2018 6:22 pm

Chcesz, żeby członkowie CK świadków udowadniali, że są niewolnikiem, a sama nie udowodnisz, że jesteś nowozrodzona.
O twoim zyciu też nic nie mogę powiedzieć. Tylko tyle, że psioczysz na świadków J. Ale to nie dowód nowozrodzenia.

A jakich BIBLIJNYCH dowodów należałoby się spodziewać ? Że będzie chodzić po wodzie ? A jak "niewolnik" udowodnił Ci że to ludzie nowozrodzeni ? :lol:

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw cze 28, 2018 7:57 pm

korba pisze:Więc skoro Bóg wie, to znaczy, że ja nie będę wiedział. W tym tkwi sekret.

Oj korba kręcisz i kręcisz.
PROSZĘ zajrzyj do artykułów ze strażnicy do studium przed PAMIĄTKĄ 2016r.
Byłem wówczas gorliwym świadkiem i doskonale pamiętam takie zdanie.
,Nie ma potrzeby tłumaczyć skąd osoba namaszczona duchem (nowonarodzona) o tym wie bo jeżeli nią nie jesteś lub masz wątpliwości (np.pytasz się kogoś-radzisz ) to nią nie jesteś.

I co ciekawe - (obiektywnie) - nie podano żadnych warunków lub ograniczeń.
Tak, że każdy ochrzczony świadek mógł spożywać.
Zagadka dlaczego tak mało osób to robi?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw cze 28, 2018 8:26 pm

W poprzednich latach, przed 1916r. był warunek ,,jest starszym"

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt cze 29, 2018 6:19 am

tadeusz2904 pisze:W poprzednich latach, przed 1916r. był warunek ,,jest starszym"

Chodziło Tobie, że przed 2016 rokiem? ;)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » pt cze 29, 2018 7:12 am

korba pisze:Więc skoro Bóg wie, to znaczy, że ja nie będę wiedział. W tym tkwi sekret.

Basia psioczy na SJ?
Człowieku, Ona broni ich przy każdej okazji!
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob cze 30, 2018 7:38 am

Bóg wie i jak mówi Rzymian 8:14,16 On potwierdza każdemu osobiście, i to nie jest sekret. Sekret to dla tych, co nie doznali nowozrodzenia i dlatego nie mogą go pojąć ani zrozumieć. Tego nie można wytłumaczyć, to trzeba osobiście przeżyć.

Poza tym "nowozrodzenie" nie oznacza doskonałości człowieka, ale dzięki temu, że jesteśmy Dziećmi Bożymi, możemy przystępować do Tronu Łaski, do Ojca w modlitwie. Warto na spokojnie prześledzić 8 rozdział listu do Rzymian, np.werset 9-11 mówi, że "...jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. Jeśli jednak Chrystus jest w was, to chociaż ciało jest martwe z powodu grzechu, jednak duch jest żywy przez usprawiedliwienie.......". Wszystko zatem skupia się wokół PANA Jezusa Chrystusa, bez Niego nie przyjdziesz do Ojca.

Tak się składa, że w żadnym moim poście nie pisałam o tym aby CK świadków udowadniało mi " swoje nowonarodzenie" ;) , a co ja mam Tobie udowadniać?

Z tym psioczeniem przeze mnie na świadków, to mnie rozbawiłeś :D ....czyżby Ci nerwy puszczały? ;)

korba

Postautor: korba » czw lip 05, 2018 12:09 pm

Iskierka pisze:Bóg wie i jak mówi Rzymian 8:14,16 On potwierdza każdemu osobiście, i to nie jest sekret.

Nie zrozumiałaś (tadeusz zresztą też).
Skoro tylko Bóg wie, że Iskierka jest nowozrodzona i Iskierka o tym wie, to NIKT inny tego już nie będzie wiedział. Dlatego jakieś prośby o weryfikacje i jak mantra powtarzanie, że jestem w Chrystusie itd. itp. to... można tylko sobie mówić. A nie tłoczyć nam do głowy coś czego i tak nikt tu nie stwierdzi.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 05, 2018 3:43 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Bóg wie i jak mówi Rzymian 8:14,16 On potwierdza każdemu osobiście, i to nie jest sekret.

Nie zrozumiałaś (tadeusz zresztą też).
Skoro tylko Bóg wie, że Iskierka jest nowozrodzona i Iskierka o tym wie, to NIKT inny tego już nie będzie wiedział. Dlatego jakieś prośby o weryfikacje i jak mantra powtarzanie, że jestem w Chrystusie itd. itp. to... można tylko sobie mówić. A nie tłoczyć nam do głowy coś czego i tak nikt tu nie stwierdzi.

Korbo, o tym że Iskierka jest narodzona na nowo to nie tylko Bóg i Iskierka o tym wie ale też wielu ludzi, którzy ją znają osobiście. :)
...i nie musi tego nikomu udowadniać. ;)

Wróć do „Komentarze do wersetów”