Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
korba

Re: Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Postautor: korba » czw lip 05, 2018 3:57 pm

Datsun, a po czym to wiedzą?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » czw lip 05, 2018 4:58 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Bóg wie i jak mówi Rzymian 8:14,16 On potwierdza każdemu osobiście, i to nie jest sekret.

Nie zrozumiałaś (tadeusz zresztą też).
Skoro tylko Bóg wie, że Iskierka jest nowozrodzona i Iskierka o tym wie, to NIKT inny tego już nie będzie wiedział. Dlatego jakieś prośby o weryfikacje i jak mantra powtarzanie, że jestem w Chrystusie itd. itp. to... można tylko sobie mówić. A nie tłoczyć nam do głowy coś czego i tak nikt tu nie stwierdzi.

Korba- dokładnie.

Powiem więcej sprawa nowonarodzenia czy namaszczenia ( jak czytamy w Strażnicy ) to jest sprawa między tą osobą która takiej łaski dostąpiła a Tym który takiej łaski udzielił.
Myślę, że trzeba okazywać wstrzemięźliwość z obnoszeniem, że takiej łaski się dostąpiło.

Tak Korba, napisz do Nadarzyna że Tadeusz ma wątpliwości - czy należy pisać w publikacjach Strażnicy o danym człowieku, że jest namaszczony lub jak teraz pisze się częściej ,,mający nadzieję niebiańską" jak nikt nie może tego potwierdzić.

Tak więc po co o tym informować czy ktoś namaszczony - bądźmy konsekwentni na dole organizacji nie prowadzi się imiennie takich list tylko statystyki-liczby.

Do niczego to nie jest potrzebne, chyba że do posłuchu przy sprawowaniu władzy.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw lip 05, 2018 8:44 pm

korba pisze:Datsun, a po czym to wiedzą?

A po czym rozpoznać czy ktoś jest prawdziwym chrześcijaninem?
Wiem, Korbo że to trochę niegrzeczne odpowiadać pytaniem na pytanie ale pisałem przecież o ludziach, którzy Iskierkę osobiście znają. ;)

korba

Postautor: korba » czw lip 05, 2018 9:01 pm

Zmieniasz pytanie. A ono brzmi tak:
Po czym poznać, że ktoś (niekoniecznie Iskierka) jest nowozrodzonym? (skoro o tym wie tylko Bóg i nowozrodzony).
Czy są jakieś oznaki? Gdybym znał taką osobę osobiście, to co miałbym zobaczyć?

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt lip 06, 2018 4:46 am

korba pisze:Zmieniasz pytanie. A ono brzmi tak:
Po czym poznać, że ktoś (niekoniecznie Iskierka) jest nowozrodzonym? (skoro o tym wie tylko Bóg i nowozrodzony).
Czy są jakieś oznaki? Gdybym znał taką osobę osobiście, to co miałbym zobaczyć?

Tak krótko.
Po czym poznajesz "namaszczonych" w organizacji? Czy są wokół Ciebie, czy tylko czytasz o Nich w strażnicy? Czym różnili się np. prorocy ST od "zwykłych" ludzi, czy mieli na sobie jakąś aureolę? Czy byli doskonali? Czy fruwali w obłokach?
Poza tym chyba niedokładnie czytałeś mój post.

Nie to powinno zaprzątać Twoją głowę, po czym poznać nowonarodzonych, bo nie od rozpoznawania tych ludzi zależy Twoje zbawienie, ale też trudno ze "ślepym" mówić o kolorach, ale jaką relację Ty sam osobiście masz ze swoim Zbawicielem, Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus, czy uznajesz Go za swego Pana. Bo jeśli Pan Jezus to tylko stworzenie o imieniu "Michał archanioł", to co tu mówić o nowonarodzeniu? Zasłona pozostanie na oczach.

tadeusz2904 pisze:Powiem więcej sprawa nowonarodzenia czy namaszczenia ( jak czytamy w Strażnicy ) to jest sprawa między tą osobą która takiej łaski dostąpiła a Tym który takiej łaski udzielił.
Myślę, że trzeba okazywać wstrzemięźliwość z obnoszeniem, że takiej łaski się dostąpiło.

Tak, nowonarodzenie jest Łaską od Boga, a nie powodem do obnoszenia się tym przed ludźmi. Jeśli ktoś notorycznie domaga się dowodu od takiej osoby, to znaczy, że nie doznał jeszcze tej Łaski i dlatego patrzy cieleśnie,bo nie ma duchowego rozeznania....i szuka znaków, jak kiedyś ŻYDZI mając obok siebie Bożego Syna, którego nie rozpoznali, mimo że wcześniej o Nim czytali w proroctwach.

korba

Postautor: korba » pt lip 06, 2018 12:38 pm

Iskierka pisze:Nie to powinno zaprzątać Twoją głowę, po czym poznać nowonarodzonych,

Dziękuję za te słowa. Czyli jednak nie muszę się trudzić czy 'niewolnik' składa się z nowonarodzonych, bo i tak nie mają, jak to zauważyłaś, aureolki, nie są dokonali, nie fruwają w chmurach :-D

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 06, 2018 1:15 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Nie to powinno zaprzątać Twoją głowę, po czym poznać nowonarodzonych,

Dziękuję za te słowa. Czyli jednak nie muszę się trudzić czy 'niewolnik' składa się z nowonarodzonych, bo i tak nie mają, jak to zauważyłaś, aureolki, nie są dokonali, nie fruwają w chmurach :-D

Na Twoim miejscu Korbo bardziej zainteresowałbym się tym czy ten domniemany "niewolnik" na pewno jest jakimś "kanałem łączności z Bogiem". Bo jeśli to "ślepi przewodnicy"...?

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pt lip 06, 2018 1:16 pm

korba pisze:

O korba!

Jak chcesz to możesz być miły dla Iskierki.

No, jeszcze może wspólna wyprawa na Gubałówkę lub kremówki na rynku w Krakowie.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 06, 2018 1:30 pm

Brzmi zachęcająco ale dość abstrakcyjnie, Tadeuszu. :)
Proponuję aby na początek coś razem zaśpiewali. Może np. pieśń z autoryzowanego śpiewnika pt. "Duchem patrz"? :)
... albo, nie wiem,... chociaż "Poranne zorze". ;)

korba

Postautor: korba » pt lip 06, 2018 2:27 pm

Datsun pisze:Na Twoim miejscu Korbo bardziej zainteresowałbym się tym czy ten domniemany "niewolnik" na pewno jest jakimś "kanałem łączności z Bogiem". Bo jeśli to "ślepi przewodnicy"...?

Więc kto jest tym prawdziwym niewolnikiem, którego ustanowił Pan?

Wróć do „Komentarze do wersetów”