Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
tadeusz2904

Re: Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Postautor: tadeusz2904 » pt lip 06, 2018 4:31 pm

Datsun pisze:Brzmi zachęcająco ale dość abstrakcyjnie, Tadeuszu. :)
Proponuję aby na początek coś razem zaśpiewali. Może np. pieśń z autoryzowanego śpiewnika pt. "Duchem patrz"? :)
... albo, nie wiem,... chociaż "Poranne zorze". ;)

No hipotetycznie możliwe.
Tylko jakby coś do czego, to byłbym lekko zazdrosny.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Iskierka

Postautor: Iskierka » pt lip 06, 2018 4:57 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Nie to powinno zaprzątać Twoją głowę, po czym poznać nowonarodzonych,

Dziękuję za te słowa. Czyli jednak nie muszę się trudzić czy 'niewolnik' składa się z nowonarodzonych, bo i tak nie mają, jak to zauważyłaś, aureolki, nie są dokonali, nie fruwają w chmurach :-D

Wyrwałeś słowa z kontekstu i tym samym zmieniasz sens, a poza tym nic tu do śmiechu.......

a cała wypowiedź to:

Iskierka pisze:Nie to powinno zaprzątać Twoją głowę, po czym poznać nowonarodzonych, bo nie od rozpoznawania tych ludzi zależy Twoje zbawienie, ale też trudno ze "ślepym" mówić o kolorach, ale jaką relację Ty sam osobiście masz ze swoim Zbawicielem, Kim jest dla Ciebie Jezus Chrystus, czy uznajesz Go za swego Pana. Bo jeśli Pan Jezus to tylko stworzenie o imieniu "Michał archanioł", to co tu mówić o nowonarodzeniu? Zasłona pozostanie na oczach.

Tematu rozwijać nie będę.....

korba

Postautor: korba » pt lip 06, 2018 6:21 pm

Iskierka pisze:Bo jeśli Pan Jezus to tylko stworzenie o imieniu "Michał archanioł", to co tu mówić o nowonarodzeniu?

Nie mogę się zgodzić na takie zestawienie. Co nowozrodzenie ma z tym, że ktoś uznaje Jezusa za archanioła? NIC. Jaki widzisz związek jednego z drugim?
Przecież tego zrodzenia dokonuje Ojciec Jezusa a nie Jezus. Co stoi Ojcu na przeszkodzie zrodzić kogoś jako swoje dziecko? Status innego syna (Jezusa)?
Wybacz, ale to są dla mnie mity nie mające NIC wspólnego z nowym zrodzeniem. Ani Jezus tego nie powiązał ani w ogóle Biblia.
Tak oto sobie wymyślasz swojego Jezusa i swoją wersję nowego zrodzenia.
Oczywiście, że nie ma co ciągnąć tego tematu tak ujętego. Żenada.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » pt lip 06, 2018 8:20 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Bo jeśli Pan Jezus to tylko stworzenie o imieniu "Michał archanioł", to co tu mówić o nowonarodzeniu?

Nie mogę się zgodzić na takie zestawienie. Co nowozrodzenie ma z tym, że ktoś uznaje Jezusa za archanioła? NIC. Jaki widzisz związek jednego z drugim?

Zasadniczy, nie jest obojętne Kim jest Pan Jezus dla Ciebie. Pokładać nadzieję możesz w Kimś, Kto ma moc i może Cię zbawić. W innym przypadku wołasz w próżnię.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt lip 06, 2018 9:01 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Na Twoim miejscu Korbo bardziej zainteresowałbym się tym czy ten domniemany "niewolnik" na pewno jest jakimś "kanałem łączności z Bogiem". Bo jeśli to "ślepi przewodnicy"...?

Więc kto jest tym prawdziwym niewolnikiem, którego ustanowił Pan?

Przeczytaj uważnie ten fragment Pisma to dowiesz się, że kto jest takim niewolnikiem okaże się wtedy gdy przyjdzie Pan Jezus. Ktoś kto już teraz twierdzi, że nim jest i, że to tylko i wyłącznie on - to zwykła pycha i ślepe zapatrzenie w siebie. A "Bóg się pysznym przeciwstawia"...

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 6:52 am

Ann78 pisze:Zasadniczy, nie jest obojętne Kim jest Pan Jezus dla Ciebie. Pokładać nadzieję możesz w Kimś, Kto ma moc i może Cię zbawić. W innym przypadku wołasz w próżnię.

Przepraszam bardzo, ale co masz do tego to, że Jezus mógłby być archaniołem, któremu Bóg dał właśnie taką moc i możliwość zbawienia? Dlaczego Z UPOWAŻNIENIA BOGA archanioł nie może tego zrobić? Czyżby Bóg nie miał dość kompetencji zrobić to dla archanioła?
Czemu takie nielogiczności piszesz?
Dziwisz się dokładnie tak jak żydzi, którzy widząc Jezusa dziwili się, że oprócz Boga ktoś jeszcze może np. odpuszczać grzechy. A jednak może i to człowiek imieniem Jezus. Bo Bogu się tak spodobało dać mu taką możliwość. I co z tym zrobić? Nic. Zaakceptować.

Datsun pisze:Przeczytaj uważnie ten fragment Pisma to dowiesz się, że kto jest takim niewolnikiem okaże się wtedy gdy przyjdzie Pan Jezus. Ktoś kto już teraz twierdzi, że nim jest i, że to tylko i wyłącznie on - to zwykła pycha i ślepe zapatrzenie w siebie. A "Bóg się pysznym przeciwstawia"...

Datsun... Pan NAJPIERW ustanawia niewolnika, a rozlicza go wtedy, gdy przyjdzie. Tekst jest prosty. Z czego rozliczy? Ano właśnie z tego, czy rozdaje pokarm. Dziwne rzeczy wtłaczasz nam do głowy, że od chwili ustanowienia niewolnika nie wiadomo kto nim jest. Znów miesza się Tobie kolejność jak w wielu innych kwestiach biblijnych :-D
Zadanie niewolnika to rozdawać pokarm. Kiedy miał go rozdawać? Wiadomo, że w okresie od ustanowienia go do przyjścia Pana.
KTOŚ to więc robi. KTO?
Ostatnio zmieniony sob lip 07, 2018 11:13 am przez korba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob lip 07, 2018 7:28 am

korba pisze:
Ann78]Zasadniczy, nie jest obojętne Kim jest Pan Jezus dla Ciebie. Pokładać nadzieję możesz w Kimś, Kto ma moc i może Cię zbawić. W innym przypadku wołasz w próżnię.[/quote]
Przepraszam bardzo, ale co masz do tego to, że Jezus mógłby być archaniołem, któremu Bóg dał właśnie taką moc i możliwość zbawienia? Dlaczego Z UPOWAŻNIENIA BOGA archanioł nie może tego zrobić? Czyżby Bóg nie miał dość kompetencji zrobić to dla archanioła?
Czemu takie nielogiczności piszesz?
Dziwisz się dokładnie tak jak żydzi, którzy widząc Jezusa dziwili się, że oprócz Boga ktoś jeszcze może np. odpuszczać grzechy. A jednak może i to człowiek imieniem Jezus. Bo Bogu się tak spodobało dać mu taką możliwość. I co z tym zrobić? Nic. Zaakceptować.

[quote="Datsun pisze:
Przeczytaj uważnie ten fragment Pisma to dowiesz się, że kto jest takim niewolnikiem okaże się wtedy gdy przyjdzie Pan Jezus. Ktoś kto już teraz twierdzi, że nim jest i, że to tylko i wyłącznie on - to zwykła pycha i ślepe zapatrzenie w siebie. A "Bóg się pysznym przeciwstawia"...

Datsun... Pan NAJPIERW ustanawia niewolnika, a rozlicza go wtedy, gdy przyjdzie. Tekst jest prosty. Z czego rozliczy? Ano właśnie z tego, czy rozdaje pokarm. Dziwne rzeczy wtłaczasz nam do głowy, że od chwili ustanowienia niewolnika nie wiadomo kto nim jest. Znów miesza się Tobie kolejność jak w wielu innych kwestiach biblijnych :-D
Zadanie niewolnika to rozdawać pokarm. Kiedy miał go rozdawać? Wiadomo, że w okresie od ustanowienia go do przyjścia Pana.
KTOŚ to więc robi. KTO?

Korbo, zredaguj ten tekst odpowiednio. Pomieszałeś moją wypowiedz ze swoją odpowiedzią. Popraw to, wtedy ustosunkuję się do tego, co napisałeś do mnie.

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 11:13 am

Przepraszam! Już poprawiłem! :-D

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lip 07, 2018 12:09 pm

korba pisze:

Przecież tego zrodzenia dokonuje Ojciec Jezusa a nie Jezus. Co stoi Ojcu na przeszkodzie zrodzić kogoś jako swoje dziecko? Status innego syna (Jezusa)?
Wybacz, ale to są dla mnie mity nie mające NIC wspólnego z nowym zrodzeniem. Ani Jezus tego nie powiązał ani w ogóle Biblia.
Tak oto sobie wymyślasz swojego Jezusa i swoją wersję nowego zrodzenia.
Oczywiście, że nie ma co ciągnąć tego tematu tak ujętego. Żenada.

Dla Ciebie Archanioł Michał to Jezus. Dla mnie Archanioł Michał to inna osoba niż Jezus. Jak sam Ojciec patrzy na swego Syna, czy zrównuje Go z aniołami- służebnymi duchami? Hebrajczyków 1 rozdział- warto przeczytać.
Skoro dla Ojca, Jezus jest Kimś, Jego Synem, zrodzonym z Ojca, a dla Ciebie obojętne bo może to Archanioł Michał, to uderz się w pierś przed Bogiem, bo przed Nim wystawiasz swoją "przemądrzałą gębę".
Piszesz, że to nie ma znaczenia z nowonarodzeniem. Taki jesteś pewien? Doczytaj w ewangeliach jak Ojciec traktuje Syna i zobaczysz, że nie jest obojętne dla Niego kogo zrodzi jako swoje dziecko.

Skoro wszystko jedno dla Ciebie - Kim Jest Jezus, to może warto pomyśleć, czy dla Ojca to też wszystko jedno, że Jego Syn jest lekceważony i zrównany z aniołami? "Każdy kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna ma i Ojca" (1 Jana 2,23; ew. Jana 5:23).

Widzę, że wymyśliłeś sobie swojego Jezusa i swoją wersję nowego zrodzenia........

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 3:02 pm

Iskierka pisze:Jak sam Ojciec patrzy na swego Syna, czy zrównuje Go z aniołami- służebnymi duchami?

Nie, nie zrównuje, gdyż Jezus jest ARCHANIOŁEM a nie zwykłym aniołem. Archanioł jest tylko jeden i jest przez to wyjątkowy. O zrównaniu nie ma mowy.
Mam nadzieję, że łatwo zrozumieć, że Archanioł nie jest równy aniołowi, a ty chcesz powiedzieć, że archanioł=anioł. Szkolny błąd.
Skoro dla Ojca, Jezus jest Kimś, Jego Synem, zrodzonym z Ojca, a dla Ciebie obojętne bo może to Archanioł Michał, to uderz się w pierś przed Bogiem, bo przed Nim wystawiasz swoją "przemądrzałą gębę".

Nie rozumiem, co ma być dla mnie obojętne? :roll:
Dlaczego dla Ojca KIMŚ nie może być archanioł, pierworodny Syn?
Z tą gębą to nie przesadzaj, raczej ja Ciebie tak postrzegam.
Piszesz, że to nie ma znaczenia z nowonarodzeniem. Taki jesteś pewien? Doczytaj w ewangeliach jak Ojciec traktuje Syna i zobaczysz, że nie jest obojętne dla Niego kogo zrodzi jako swoje dziecko.

Ale co w tym traktowaniu jest takiego, że Ojciec nie może tak traktować Jezusa, który mógłby być jest archaniołem?
No i wciąż zagadka, co z nowonarodzeniem chrześcijanina ma fakt, że Jezus nie mógłby być archaniołem? Jakaś blokada dla Boga? Bo widzisz... w traktowaniu Boga jako Boga nie ma nic wyjątkowego i dla Ojca to nie dziwne. Jednak w sposób wyjątkowy uznać kogoś, kto nie jest równy Ojcu, ale Ojciec chce, aby traktować go wyjątkowo, to... tak naprawdę wtedy szanuje się zdanie Ojca.
Skoro wszystko jedno dla Ciebie - Kim Jest Jezus, to może warto pomyśleć, czy dla Ojca to też wszystko jedno, że Jego Syn jest lekceważony i zrównany z aniołami? "Każdy kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna ma i Ojca"

Przekręcasz. Nie jest dla mnie obojętne kim jest dla mnie Jezus. Nie zakładaj bezmyślnych twierdzień.
Świadkowie nie podają w wątpliwość Syna. No bo jak? Nie kwestionują tego, że Jezus jest Synem Bożym.
Widzę, że wymyśliłeś sobie swojego Jezusa i swoją wersję nowego zrodzenia........

Myślę raczej, że nie potrafisz tego wyjaśnić stosując tego typu argumenty.
Ostatnio zmieniony sob lip 07, 2018 6:11 pm przez korba, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Komentarze do wersetów”