Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
Datsun

Re: Czy ap. Piotr jest Opoką z Mateusza 16:18?

Postautor: Datsun » sob lip 07, 2018 5:19 pm

Błagam, Korbo ogarnij się :)
Ja nic takiego do Ciebie nie napisałem.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 07, 2018 6:02 pm

korba pisze:Datsun... Pan NAJPIERW ustanawia niewolnika, a rozlicza go wtedy, gdy przyjdzie. Tekst jest prosty. Z czego rozliczy? Ano właśnie z tego, czy rozdaje pokarm. Dziwne rzeczy wtłaczasz nam do głowy, że od chwili ustanowienia niewolnika nie wiadomo kto nim jest. Znów miesza się Tobie kolejność jak w wielu innych kwestiach biblijnych :-D
Zadanie niewolnika to rozdawać pokarm. Kiedy miał go rozdawać? Wiadomo, że w okresie od ustanowienia go do przyjścia Pana.
KTOŚ to więc robi. KTO?

Wbijano Tobie do głowy, że niewolnik jest jeden i że na pewno jest nim grupa ludzi, którzy rządzą religią świadków Jehowy. Tymczasem w tej przypowieści jest wyraźnie powiedziane, że ów ustanowiony niewolnik mógłby jeść i pić z pijakami i bić swoje współsługi. Wygląda więc na to, że są różni niewolnicy, jedni dobrzy,a drudzy źli.
Pytałeś kto jest tym dobrym niewolnikiem więc uczciwie napisałem, że okaże się to gdy przyjdzie Pan Jezus. Nic nie mieszam ale to Pan Jezus stwierdzi kto jest dobrym niewolnikiem. Tymczasem pewna grupa ludzi rządzących świadkami Jehowy omijając Pana Jezusa sami siebie ustanowili "dobrym" niewolnikiem i wszystkich innych biją nazywając religią fałszywą co dowodzi, że tym dobrym niewolnikiem wcale nie są.

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 6:13 pm

A ty wciąż to samo. Pytam KTO JEST a nie KTO NIE JEST tym niewolnikiem.
Pokarm miał ktoś rozdawać PRZED przyjściem. Czy oprócz niewolnika świadków widzisz jeszcze jakiegoś innego niewolnika?

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » sob lip 07, 2018 6:20 pm

korba pisze:
Ann78 pisze:Zasadniczy, nie jest obojętne Kim jest Pan Jezus dla Ciebie. Pokładać nadzieję możesz w Kimś, Kto ma moc i może Cię zbawić. W innym przypadku wołasz w próżnię.

Przepraszam bardzo, ale co masz do tego to, że Jezus mógłby być archaniołem, któremu Bóg dał właśnie taką moc i możliwość zbawienia? Dlaczego Z UPOWAŻNIENIA BOGA archanioł nie może tego zrobić? Czyżby Bóg nie miał dość kompetencji zrobić to dla archanioła?
Czemu takie nielogiczności piszesz?
Dziwisz się dokładnie tak jak żydzi, którzy widząc Jezusa dziwili się, że oprócz Boga ktoś jeszcze może np. odpuszczać grzechy. A jednak może i to człowiek imieniem Jezus. Bo Bogu się tak spodobało dać mu taką możliwość. I co z tym zrobić? Nic. Zaakceptować.

Oczywiście, dla Boga wszystko jest możliwe, dlatego stał się człowiekiem i Barankiem ofiarnym dla odkupienia nas, upadłych, grzesznych ludzi.
Urągasz Bogu pisząc, jak powyżej. Można tylko prosić Pana, aby zlitował się nad Tobą i otworzył Twoje oczy.
Życzę Ci, aby zajaśniał Ci Chrystus tak, jak jest napisane:
"Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, A zajaśnieje ci Chrystus." Efez 5,14b
"Spójrzcie na niego, a zajaśniejecie I oblicza wasze nie okryją się wstydem!" Ps 34,6

Nic nie pomoże Tobie trzymanie się kurczowo strażnicowych nauk, nie znajdziesz wybawienia i przebaczenia w tych gazetkach i na stronie jw org. Znajdziesz je tylko na stronach czystego Słowa Bożego.

Teraz nie jesteś na to gotowy, ale kiedy będziesz - pamiętaj, do Kogo się zwrócić i Czyjego Imienia wezwać:
"Każdy bowiem, kto wzywa imienia Pańskiego, zbawiony będzie." Rzym 10,13
"Wszakże każdy, kto będzie wzywał imienia Pańskiego, zbawiony będzie." Dz 2,21
"I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni." Dz 4,12

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 6:42 pm

Słuchaj Jezusa a nie wygłaszaj tyrady na Jego temat.

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob lip 07, 2018 7:21 pm

korba pisze:
Iskierka pisze:Jak sam Ojciec patrzy na swego Syna, czy zrównuje Go z aniołami- służebnymi duchami?

Nie, nie zrównuje, gdyż Jezus jest ARCHANIOŁEM a nie zwykłym aniołem. Archanioł jest tylko jeden i jest przez to wyjątkowy. O zrównaniu nie ma mowy.
Mam nadzieję, że łatwo zrozumieć, że Archanioł nie jest równy aniołowi, a ty chcesz powiedzieć, że archanioł=anioł. Szkolny błąd.
Skoro dla Ojca, Jezus jest Kimś, Jego Synem, zrodzonym z Ojca, a dla Ciebie obojętne bo może to Archanioł Michał, to uderz się w pierś przed Bogiem, bo przed Nim wystawiasz swoją "przemądrzałą gębę".

Nie rozumiem, co ma być dla mnie obojętne? :roll:
Dlaczego dla Ojca KIMŚ nie może być archanioł, pierworodny Syn?
Z tą gębą to nie przesadzaj, raczej ja Ciebie tak postrzegam.
Piszesz, że to nie ma znaczenia z nowonarodzeniem. Taki jesteś pewien? Doczytaj w ewangeliach jak Ojciec traktuje Syna i zobaczysz, że nie jest obojętne dla Niego kogo zrodzi jako swoje dziecko.

[b]Ale co w tym traktowaniu jest takiego, że Ojciec nie może tak traktować Jezusa, który mógłby być jest archaniołem[/b]?
No i wciąż zagadka, co z nowonarodzeniem chrześcijanina ma fakt, że Jezus nie mógłby być archaniołem? Jakaś blokada dla Boga? Bo widzisz... w traktowaniu Boga jako Boga nie ma nic wyjątkowego i dla Ojca to nie dziwne. Jednak w sposób wyjątkowy uznać kogoś, kto nie jest równy Ojcu, ale Ojciec chce, aby traktować go wyjątkowo, to... tak naprawdę wtedy szanuje się zdanie Ojca.
Skoro wszystko jedno dla Ciebie - Kim Jest Jezus, to może warto pomyśleć, czy dla Ojca to też wszystko jedno, że Jego Syn jest lekceważony i zrównany z aniołami? "Każdy kto podaje w wątpliwość Syna, nie ma i Ojca. Kto wyznaje Syna ma i Ojca"

Przekręcasz. Nie jest dla mnie obojętne kim jest dla mnie Jezus. Nie zakładaj bezmyślnych twierdzień.
Świadkowie nie podają w wątpliwość Syna. No bo jak? Nie kwestionują tego, że Jezus jest Synem Bożym.
Widzę, że wymyśliłeś sobie swojego Jezusa i swoją wersję nowego zrodzenia........

[b]Myślę raczej, że nie potrafisz tego wyjaśnić stosując tego typu argumenty[/b].

1.Jezus jest PANEM dla Archanioła, a nie Archaniołem. On stwarzał, a nie Archanioł dlatego nie równaj Go z Archaniołem.
2. Archanioł jeden - ma pod sobą zastępy aniołów, którymi kieruje, jest na ich czele, tak to rozumiem, jeśli się mylę to mnie popraw. Jest wyższy tylko rangą, ale jest stworzeniem tak samo jak i pozostali aniołowie.
3.Dla Boga Ojca Jezus nie jest Archaniołem, jest Jego Synem, z którym wszystko stworzył. Biblia podkreśla kilkakrotnie jak Ojciec traktuje Syna, gdzie masz napisane, że dla Boga Ojca Archanioł Michał = Jezus? (Hebr.1 rozdz.). Oczywiście dla Boga wszystko jest możliwe, ale skoro oddziela On Syna od aniołów i archanioła, bo tak się Jemu upodobało, a zwraca uwagę na SYNA, to nie szukaj "innej furtki " na siłę. SYN to SYN, a Archanioł Michał, to Archanioł.
4. Ostatnie moje zdanie to Twój cytat z poprzedniego Twojego postu do mnie, a ja tylko odbiłam piłeczkę, więc nie gadaj, że stosuję tego typu argumenty , bo Ty robisz to samo :D .........

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 7:57 pm

Iskierka pisze:1.Jezus jest PANEM dla Archanioła, a nie Archaniołem. On stwarzał, a nie Archanioł dlatego nie równaj Go z Archaniołem.

Im dłużej dyskutujemy, tym większa chęć wymyślania argumentów z kapelusza :-D
Gdzie masz w Biblii choćby sugestię, że Jezus jest Panem dla archanioła? ;-)
No i dlaczego archanioł nie mógłby mieć udziału w stwarzaniu, jeśli zaprosił go sam Ojciec? Znów ograniczasz kompetencje Ojca... to poważna sprawa.
2. Archanioł jeden - ma pod sobą zastępy aniołów, którymi kieruje, jest na ich czele, tak to rozumiem, jeśli się mylę to mnie popraw. Jest wyższy tylko rangą, ale jest stworzeniem tak samo jak i pozostali aniołowie.

Jesteś blisko Królestwa Bożego :-)
Tylko... znów wraca temat: czym się różni to, że Bóg kogoś zrodził od tego, że kogoś stworzył. Jak to się ma w dziedzinie duchowej?
3.Dla Boga Ojca Jezus nie jest Archaniołem, jest Jego Synem, z którym wszystko stworzył. Biblia podkreśla kilkakrotnie jak Ojciec traktuje Syna, gdzie masz napisane, że dla Boga Ojca Archanioł Michał = Jezus? (Hebr.1 rozdz.). Oczywiście dla Boga wszystko jest możliwe, ale skoro oddziela On Syna od aniołów i archanioła, bo tak się Jemu upodobało, a zwraca uwagę na SYNA, to nie szukaj "innej furtki " na siłę. SYN to SYN, a Archanioł Michał, to Archanioł.

Znów logika szwankuje. Chcesz powiedzieć, że twój wujek to wujek, a kapitan to kapitan? A co jak wujek jest... kapitanem?
Dlaczego Syn nie może być archaniołem skoro aniołów Bóg w ogóle nazywa swoimi synami?
List do Hebrajczyków chybiony, gdyż tam mowa o ANIOŁACH a my tu o ARCHANIELE czyli kimś wyjątkowym spośród innych duchowych stworzeń.
4. Ostatnie moje zdanie to Twój cytat z poprzedniego Twojego postu do mnie, a ja tylko odbiłam piłeczkę, więc nie gadaj, że stosuję tego typu argumenty , bo Ty robisz to samo :D .........

Podtrzymuję zdanie. Argumenty są... lipne; nielogiczne, więcej jest założeń bez podstaw i 'chęci' ale nic z dowodów. Za to dostrzeganie w tekstach czegoś czego nie ma.

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 8:08 pm

Datsun pisze:Tymczasem w tej przypowieści jest wyraźnie powiedziane, że ów ustanowiony niewolnik mógłby jeść i pić z pijakami i bić swoje współsługi. Wygląda więc na to, że są różni niewolnicy, jedni dobrzy,a drudzy źli.

Znów brak dokładności. Jezus nie powiedział, że będzie też zły niewolnik. Bo..., najpierw cytat z Bw (twojej ulubionej! :-D ):
45 Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze? ​​​ [Mt 25:21];
46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. ​​​
47 Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim. ​​​ Mt 25:21-23;
48 Jeśliby zaś ów zły sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, ​​​ Kzn 8:11; [2P 3:4];
49 I zacząłby bić współsługi swoje, jeść i pić z pijakami, ​​​ [Łk 21:34];
50 Przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna. ​​​
51 I usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. ​​​ Mt 8:12;

Datsun! Zwrot z wersetu 48: 'Jeśliby zaś' wskazuje tylko na hipotetyczną możliwość. Tymi słowy Jezus nie zakładał, jak Ty, że będzie zły niewolnik.
To tak jakbym powiedział: Kto tu jest adminem? Kto rządzi na forum? A jeśli będzie niesprawiedliwy to dostanie kopa! ;-)

Czy tak ujmując, sugeruję, że jeden admin będzie dobry a drugi zły? Nie. Jest warunek: jeśli.
Tak to ujął Jezus.
Rzecz sprowadza się do tego, że... KAŻDY NOWOZRODZONY zna tekst o niewolniku, ale... jakoś wszyscy wodę w usta nabierają, gdy mają pokazać, KOGO Pan ustanowił, nie pytałem o to kogo i jak osądzi, ale KOGO USTANOWIŁ jakiś czas przed swoim przyjściem.
Datsun, naszła mnie taka myśl, że skoro rozdawałeś kiedyś tysiące Nowych Testamentów, to może to TY jesteś tym niewolnikiem? ;-)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » sob lip 07, 2018 9:27 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Tymczasem w tej przypowieści jest wyraźnie powiedziane, że ów ustanowiony niewolnik mógłby jeść i pić z pijakami i bić swoje współsługi. Wygląda więc na to, że są różni niewolnicy, jedni dobrzy,a drudzy źli.

Znów brak dokładności. Jezus nie powiedział, że będzie też zły niewolnik. Bo..., najpierw cytat z Bw (twojej ulubionej! :-D ):
45 Kto więc jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan postawił nad czeladzią swoją, aby im dawał pokarm o właściwej porze? ​​​ [Mt 25:21];
46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan jego, gdy przyjdzie, zastanie tak czyniącego. ​​​
47 Zaprawdę powiadam wam, że postawi go nad całym mieniem swoim. ​​​ Mt 25:21-23;
48 Jeśliby zaś ów zły sługa rzekł w sercu swoim: Pan mój zwleka z przyjściem, ​​​ Kzn 8:11; [2P 3:4];
49 I zacząłby bić współsługi swoje, jeść i pić z pijakami, ​​​ [Łk 21:34];
50 Przyjdzie pan sługi owego w dniu, w którym tego nie oczekuje, i o godzinie, której nie zna. ​​​
51 I usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. ​​​ Mt 8:12;

Datsun! Zwrot z wersetu 48: 'Jeśliby zaś' wskazuje tylko na hipotetyczną możliwość. Tymi słowy Jezus nie zakładał, jak Ty, że będzie zły niewolnik.
To tak jakbym powiedział: Kto tu jest adminem? Kto rządzi na forum? A jeśli będzie niesprawiedliwy to dostanie kopa! ;-)

Czy tak ujmując, sugeruję, że jeden admin będzie dobry a drugi zły? Nie. Jest warunek: jeśli.
Tak to ujął Jezus.
Rzecz sprowadza się do tego, że... KAŻDY NOWOZRODZONY zna tekst o niewolniku, ale... jakoś wszyscy wodę w usta nabierają, gdy mają pokazać, KOGO Pan ustanowił, nie pytałem o to kogo i jak osądzi, ale KOGO USTANOWIŁ jakiś czas przed swoim przyjściem.
Datsun, naszła mnie taka myśl, że skoro rozdawałeś kiedyś tysiące Nowych Testamentów, to może to TY jesteś tym niewolnikiem? ;-)

Korbo, skoro zły sługa mógłby bić swoje współsługi to chyba jednoznaczne, że nie jest jedynym sługą. Naprawdę tak ciężko to pojąć? :)
Poza tym trzymając się Twojej argumentacji to Twój samozwańczy domniemany i jedyny "niewolnik" możliwe, że zostanie zganiony i potępiony. Bierzesz to pod uwagę? Może więc jednak warto abyś się zastanowił czy ta papka, którą karmi wszystkich świadków Jehowy i sympatyków jest pochodzenia Bożego. Bóg nie zmienia zdania co chwilę i nie podaje nauk dziś takich, a jutro im zaprzeczających.

korba

Postautor: korba » sob lip 07, 2018 9:41 pm

Datsun! KOGO Pan ustanowił, aby rozdawał pokarm w czasie słusznym?
Masz jakąś wykładnię, czy wciąż będziesz się migał?
Pokaż mi pożywny, zdrowy pokarm a zastanowię się nad tym, czy to nie przypadkiem ten prawdziwy niewolnik.
Korbo, skoro zły sługa mógłby bić swoje współsługi to chyba jednoznaczne, że nie jest jedynym sługą.

Aleś Amerykę odkrył. Przecież to symboliczny sługa za którym kryje się grono osób, tylko, że zjednoczonych a nie jakieś jednostki rozrzucone nie wiadomo gdzie :-D
Więc albo sługa będzie dobry (czyli grono będzie OK) albo sługa będzie zły (grono się nie postara).
KTO jest tym ustanowionym przez Pana?
Bo widzisz... Jeśli Pan kogoś ustanawiał, to wszyscy wiedzieli. Nie był to ktoś tajemniczy...
Znasz go? Tzn. tego niewolnika?

Wróć do „Komentarze do wersetów”