2 Piotra 3:13

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
morwa

2 Piotra 3:13

Postautor: morwa » pn lis 16, 2015 8:08 am

Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość.
(2 Piotr. 3:13)

Nowe niebiosa i nowa ziemia których oczekujemy...
Dlaczego stare niebiosa przeminą? Czym jest nowa ziemia?
Jak rozumiecie ten tekst?
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

bernard

Re: 2 Piotra 3:13

Postautor: bernard » wt lis 17, 2015 8:58 am

Tak jak nasze ciala zostana przemienione tak i cala rzeczywistosc stworzona ( niebo i ziemia ) zostanie przemieniona ,bedzie uczestniczyc w ,,chwale dzieci Bożych" Rz 8,18 nn

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » wt lis 17, 2015 3:11 pm

bernard pisze:Tak jak nasze ciala zostana przemienione tak i cala rzeczywistosc stworzona ( niebo i ziemia ) zostanie przemieniona ,bedzie uczestniczyc w ,,chwale dzieci Bożych" Rz 8,18 nn

Bernardzie,
Idąc Twoim tokiem rozumowania ,nowe niebo dla "przemienionych", a nowa ziemia dla kogo?

bernard

Postautor: bernard » wt lis 17, 2015 8:21 pm

A dlaczego dzielisz sztucznie ,,Nowe Niebo i ziemie" na to co przyrodzone ( np nasza planeta) i na to co nadprzyrodzone ( Niebo jako miejsce przebywania Boga ).Bibilijne zwrot ,,Niebo i Ziemia " jest typowym hebraizmem oznaczajacym cala rzeczywistosc stworzoną .Nie ma tu podziału.
Niebo jako rzeczywistosc boża nie potrzebuje przemiany czy jakiegos odnowienia gdyz bylo,jest i bedzie zawsze czyms doskonalym ,odnowienia potrzebuje tylko to co stworzone ( ,,Niebo i Ziemia" ) .
Generalnie mozna powiedziec ze stworzenie zostanie wyniesione do chwaly Nieba ,bedxie ucz3stniczyc w chwale dzieci Bozych.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lis 18, 2015 8:06 am

To nie jest sztuczny podział,ale naturalny...Tak jak w tej wypowiedzi...

Ps 115:16 bw "Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim."

Dwa obszary przebywania: dla istot niebiańskich i ziemskich i żadnej filozofii tu nie potrzeba

Sorry Bernardzie,ale nie zgodzę się z Twoim dziwnym jak dla mnie tłumaczeniem :)

bernard

Postautor: bernard » śr lis 18, 2015 1:20 pm

Tylko ze przytoczony psalm mowiac o niebie i ziemi ma inny sens niz jezeli chodzi o hebraizm ,,niebo i ziemia".Podobnie jest np z innym hebraizmem ,,cialo i krew" ktory oznacza poprostu czlowieka w jego doczesnosci a nie osobno cialo i osobno krew .
Uwazasz ze zbawieni beda podzieleni na tych ziemskich i tych niebianskich ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr lis 18, 2015 3:07 pm

Bernardzie, a skomentuj to:

Izaj. 65:17-23
17. Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.
18. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co Ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!
19. I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
21. Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
22. Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.
23. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.
(BW)

Ta inna rzeczywistość to jakby podobna to takiej jaką człowiek z krwi i kości sobie wyobraża.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » śr lis 18, 2015 3:33 pm

No tak,w ten sposób można wszystko wytłumaczyć...
Tutaj hebraizm a tam nie....
Skąd wiadomo zatem gdzie hebraizm a gdzie go nie ma?
I kto,lub co o tym decyduje...?
Hebraizm to inaczej zwrot z języka hebrajskiego...
Z tego co wiem Nowy Testament był spisywany nie po hebrajsku... więc skąd hebraizm?
Niezbyt przekonywujące to,co piszesz...
Pytasz:
Czy uwazam ze zbawieni beda podzieleni na tych ziemskich i tych niebianskich ?
Tak,biorę to pod uwagę...
Święci w niebie mają wespół z Jezusem PANOWAĆ...MAJĄ BYĆ KRÓLAMI ,SĘDZIAMI...
Nad kim mają panować i kogo sądzić?

bernard

Postautor: bernard » pn lis 23, 2015 8:45 am

Datsun pisze:Bernardzie, a skomentuj to:

Izaj. 65:17-23
17. Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.
18. A raczej będą się radować i weselić po wszystkie czasy z tego, co Ja stworzę, bo oto Ja stworzę z Jeruzalemu wesele, a z jego ludu radość!
19. I będę się radował z Jeruzalemu i weselił z mojego ludu, i już nigdy nie usłyszy się w nim głosu płaczu i głosu skargi.
20. Nie będzie już tam niemowlęcia, które by żyło tylko kilka dni, ani starca, który by nie dożył swojego wieku, gdyż za młodzieńca będzie uchodził, kto umrze jako stuletni, a kto grzeszy, dopiero mając sto lat będzie dotknięty klątwą.
21. Gdy pobudują domy, zamieszkają w nich, gdy zasadzą winnice, będą spożywać ich plony.
22. Nie będą budować tak, aby ktoś inny mieszkał, nie będą sadzić tak, aby ktoś inny korzystał z plonów, lecz jaki jest wiek drzewa, taki będzie wiek mojego ludu, i co zapracowały ich ręce, to będą spożywać moi wybrani.
23. Nie będą się na próżno trudzić i nie będą rodzić dzieci przeznaczonych na wczesną śmierć, gdyż są pokoleniem błogosławionych przez Pana, a ich latorośle pozostaną z nimi.
(BW)

Ta inna rzeczywistość to jakby podobna to takiej jaką człowiek z krwi i kości sobie wyobraża.

Jest to raczej opis przyszlej rzeczywistosci opisanej jezykiem i wyobrazeniami dostepnymi ludzkiej wyobrazni,przyszla zas chwała,to co Bóg nam obiecał nas przerasta - ,,serce czlowieka nie jest w stanie ogarnąc jakich wielkich rzeczy Bóg przygotowal tym ktorzy Go miłują"

bernard

Postautor: bernard » pn lis 23, 2015 8:56 am

morwa pisze:No tak,w ten sposób można wszystko wytłumaczyć...
Tutaj hebraizm a tam nie....
Skąd wiadomo zatem gdzie hebraizm a gdzie go nie ma?
I kto,lub co o tym decyduje...?
Hebraizm to inaczej zwrot z języka hebrajskiego...
Z tego co wiem Nowy Testament był spisywany nie po hebrajsku... więc skąd hebraizm?
Niezbyt przekonywujące to,co piszesz...
Pytasz:
Czy uwazam ze zbawieni beda podzieleni na tych ziemskich i tych niebianskich ?
Tak,biorę to pod uwagę...
Święci w niebie mają wespół z Jezusem PANOWAĆ...MAJĄ BYĆ KRÓLAMI ,SĘDZIAMI...
Nad kim mają panować i kogo sądzić?

Gdzie jest hebraizm decydują zasady jezyka hebrajskiego ,kultura itd.
Zauwaz ze NT powstawal w srodowisku zydowskim i byl spisany przez zydow i mimo greckiej szaty jezykowej widac w nim liczne hebraizmy.Poprostu autorzy nie mogli wyzbyc sie swojej tozsamosci i kultury ,tymkim byli od urodzenia.

Co do panowania naszego Pana to dlaczego myslisz na wzor ,,tego swiata" jako dominacja jednych nad drugimi ? Czy takie panowanie Jezus mial na mysli ?

Wróć do „Komentarze do wersetów”