2 Piotra 3:13

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
bernard

Re: 2 Piotra 3:13

Postautor: bernard » pn gru 14, 2015 7:32 pm

Okres milenium jest wspomniany w Biblii . Jestem milenarysta w tym sensie ze wierze w taki okres ludzkosci i swiata umiejscawiam ten czas nie jako przyszlosc ktora ma nadejsc lecz jako terazniejszosc ,jako okres od wcielenia Pana do Jego ponownego przyjscia w chwale czyli paruzje.
Milenium wiec nie jest Nowa Ziemia i Niebem gdyz takowa bedxie po paruzji i sadzie .

Awatar użytkownika
exe

Postautor: exe » wt gru 15, 2015 1:48 pm

morwa pisze:To nie jest sztuczny podział,ale naturalny...Tak jak w tej wypowiedzi...

Ps 115:16 bw "Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim."

Dwa obszary przebywania: dla istot niebiańskich i ziemskich i żadnej filozofii tu nie potrzeba

Sorry Bernardzie,ale nie zgodzę się z Twoim dziwnym jak dla mnie tłumaczeniem :)

Trzeba by zgodzić się z bernardem Droga morwo , ponieważ :

""Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym." (Rz 14, 17).

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » wt gru 15, 2015 2:10 pm

bernard pisze:Okres milenium jest wspomniany w Biblii . Jestem milenarysta w tym sensie ze wierze w taki okres ludzkosci i swiata umiejscawiam ten czas nie jako przyszlosc ktora ma nadejsc lecz jako terazniejszosc ,jako okres od wcielenia Pana do Jego ponownego przyjscia w chwale czyli paruzje.
Milenium wiec nie jest Nowa Ziemia i Niebem gdyz takowa bedxie po paruzji i sadzie .

Dobrze Ciebie rozumiem? Żyjemy zatem w tysiącletnim Królestwie?

bernard

Postautor: bernard » śr gru 16, 2015 9:51 am

Jak juz mowiłem Tysiaclecie to okres miedzy pierwszym a drugim przyjsciem Pana.
Przejrzysty opis dziejow swiata ( terazniejszosci ) zakonczony Paruzja ,Sądem i Zyciem Wiecznym opisuje Mt 24 nn .
Widzisz gdzies tam okres milenium ?

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » śr gru 16, 2015 11:27 am

bernard pisze: Jak juz mowiłem Tysiaclecie to okres miedzy pierwszym a drugim przyjsciem Pana.

Żyjemy więc w tysiącleciu,a szatan obecnie jest w otchłani? Tylko pytam...

bernard pisze:Przejrzysty opis dziejow swiata ( terazniejszosci ) zakonczony Paruzja ,Sądem i Zyciem Wiecznym opisuje Mt 24 nn .

Jak zobaczyć tam w tym fragmencie millenium skoro Mat. 24 rozdz. kończy się własnie paruzją. To ja powinienem się Ciebie zapytać: gdzie przed paruzją Pana opisane jest tam millenium?

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » śr gru 16, 2015 1:17 pm

Tak sobie czytam tu i ówdzie w kwestiach eschatologicznych (nie chcąc dokładać do pieca) nie mogę się oprzeć wrażeniu że jak wyjdziemy z błędnego punktu założenia to nie ma możliwości dojścia do prawdy. Choćby to najpiękniej warunkować fragmentami z objawienia.

Niewątpliwie przyjdzie mi podłożyć ogień pod ten kociołek ;)

boję się deczko ... ale czas pokaże czy było warto :mrgreen:
Ostatnio zmieniony śr gru 16, 2015 2:07 pm przez Kaznodzieya, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » śr gru 16, 2015 1:35 pm

Pociągnę zatem nieco jako "obiektywnie starający się patrzeć krytyk".

Czy zatem szatan obecnie jest związany w otchłani ? Dobre pytanie !

Ale równie dobrze można zapytać czy miliony wierzących Chrześcijan są dowodem na fakt, iż Chrystus obecnie króluje czy zaprzeczyć temu ?
Z Chrześcijaństwem (jak dalej zwał tak zwał) indentyfikuję się wg. pewnych źródeł już nie kilkunastu Jego uczniów
ale 32% ludności świata, więc ok 2.2 miliarda ludzi. Urosło po obumarciu jak owo ziarno wrzucone w glebę cz zakwas który nadal "dochodzi".

Można by powiedzieć że Królestwo wyznawców tego imienia urosło "nieco" od czasów jego bytności i nauczania na ziemi prawda ?
Nie podciągam tu kwestii jakości i owoców owej wiary, gdyż nie mi sądzić ale skupiam się jedynie na chwale imienia Jezus i wierzących w to imię ludzi, które to imię obecnie jest jak owa błyskawica od wschodu do zachodu nieba. Czyli widoczny znak dla wielu i nie sposób zaprzeczyć jej istnienia i światła.

Nawiasem pisząc warto by rozwinąć osobną kwestię czym literalnie może być owo związanie szatana, skoro mamy dociekać tak złożonych aspektów eschatologicznych. Zdefiniowanie pewnych pojęć ułatwi tak mi jak zapewne i wielu innym czytelnikom ogarnięcie tego tematu a już na pewno pogłębi wiedzę biblijną.

bernard

Postautor: bernard » czw gru 17, 2015 11:21 am

Datsun pisze:
bernard pisze:Przejrzysty opis dziejow swiata ( terazniejszosci ) zakonczony Paruzja ,Sądem i Zyciem Wiecznym opisuje Mt 24 nn .

Jak zobaczyć tam w tym fragmencie millenium skoro Mat. 24 rozdz. kończy się własnie paruzją. To ja powinienem się Ciebie zapytać: gdzie przed paruzją Pana opisane jest tam millenium?

Zestawiwszy Obj z Mt milenium nie moze byc jakims okresem ktory ma nadejsc.Logicznie wiec milenium trzrba umiejscowic gdzie indziej a wyjscie jest jedno- tetwxniejsxosc

Awatar użytkownika
Kaznodzieya

Postautor: Kaznodzieya » czw gru 17, 2015 12:14 pm

Jeżeli odczytywać 34 werset 24 rozdziału Mateusza (nie przeminie to pokolenie)
jako do żydów słuchających tych słów, to Mateusz też niewiele tu wnosi.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw gru 17, 2015 5:37 pm

bernard pisze:Zestawiwszy Obj z Mt milenium nie moze byc jakims okresem ktory ma nadejsc.Logicznie wiec milenium trzrba umiejscowic gdzie indziej a wyjscie jest jedno- tetwxniejsxosc

Nie widzę w tym najmniejszego sensu. Nie sądziłem, że jednym zdaniu można wytłumaczyć jedną z najważniejszych nauk Nowego Testamentu.
No, a moje pytanie?
Szatan jest związany czy nie?

Wróć do „Komentarze do wersetów”