Ew. Mateusza 6,9-13

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
morwa

Ew. Mateusza 6,9-13

Postautor: morwa » sob sie 27, 2016 8:38 am

Witam,
Mam pytanie do Was drodzy związane z tym tekstem biblijnym...
Dotyczy ono zaleceń naszego Pana by modlić się DO OJCA w niebie...
Jak to wygląda w Waszym przypadku... w Waszych macierzystych kościołach, zborach oraz w osobistych modlitwach...
Czy modlicie się DO OJCA czy wyłącznie do JEZUSA...
Interesuje mnie ta kwestia,ponieważ zauważam w tej materii wiele rozbieżności wśród chrześcijan...

Obrazek
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Ilyad

Re: Ew. Mateusza 6,9-13

Postautor: Ilyad » sob sie 27, 2016 11:25 pm

morwa pisze:Witam,
Jak to wygląda w Waszym przypadku... w Waszych macierzystych kościołach, zborach oraz w osobistych modlitwach...
Interesuje mnie ta kwestia,ponieważ zauważam w tej materii wiele rozbieżności wśród chrześcijan...

Ja częściej modlę się do Jezusa. Bracia i siostry w moim zborze również. Nie oceniam negatywnie tych co częściej modlą się do Ojca, ale wiem że modlitwa do Jezusa jest konieczna i właściwa. Jak można "przyjść do Niego" po ukojenie, wziąć na siebie Jego "jarzmo", wreszcie wyznać Go Zbawicielem i nie modlić się do Niego ?

Mt 11:28-30: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie."

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz sie 28, 2016 5:03 am

Ilyad pisze:
morwa pisze:Witam,

Ja częściej modlę się do Jezusa. Bracia i siostry w moim zborze również. Nie oceniam negatywnie tych co częściej modlą się do Ojca, ale wiem że modlitwa do Jezusa jest konieczna i właściwa. Jak można "przyjść do Niego" po ukojenie, wziąć na siebie Jego "jarzmo", wreszcie wyznać Go Zbawicielem i nie modlić się do Niego ?

Mt 11:28-30: "Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie. Weźcie na siebie moje jarzmo i uczcie się ode mnie, że jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest miłe, a brzemię moje lekkie."

Dzięki Ilyadzie za wpis...Ja z kolei nie oceniam negatywnie tych którzy częściej modlą się do Jezusa..
Uważam na podstawie obserwacji że większość chrześcijan tak właśnie robi...
Jednak myślę,że w takiej postawie kryje się pewne niebezpieczeństwo....niebezpieczeństwo usuwania w cień roli OJCA w dziele zbawczym...
Przypomina mi to trochę postawę Świadków Jehowy,którzy w cień usuwają Syna Bożego skupiając się wyłącznie na Ojcu...
Wg.mnie powinna być w tej gestii zachowana równowaga...
Skoro mamy być naśladowcami Pana,a ON wielokrotnie i wszelkimi sposobami wskazywał na rolę TEGO który GO posłał...wywyższał GO ponad SIEBIE...modlił się do NIEGO... nie powinniśmy tego zaniedbywać i czynić podobnie jak ON to czynił.

bernard

Postautor: bernard » ndz sie 28, 2016 6:04 am

Masz racje Morwo , dwie skrajne postawy - tylko Ojciec a Syn na marginesie , lub tylko Syn a Ojciec na marginesie - sa , mysle , zaprzeczeniem Dobrej Nowiny. Jsk ktos moze mowic ze jest oddany Ojcu skoro pomija Syna , czy jest oddany Synowi a pomija Ojca .
Chrzescijanin to ten kto oddal swoje zycie Synowi Bozemu , po to zeby uwielbic Ojca w pelni . Przychodze do Syna by byc w pelni ku Ojcu . Nie mozna byc w pelni w Synu, bez nasladowania Jego stosunku do Ojca.Pierwszą i zasadniczą cechą Chrystusowego życia jest jego całkowite zorientowanie ku Ojcu. Bez przerwy Jezus podkreśla to że cokolwiek posiada otrzymał od Ojca. Zrodzony przez Ojca, wyposażony przez Ojca, posłany przez Ojca. Zna doskonale Ojca, zna wszystkie Jego życzenia, pragnie wypełnić wolę Ojca. Nie przychodzi na świat po to aby pełnic wole swoją, ale wolę Ojca. Nie zyje dla własnej chwały, ale dla chwały Ojca. Chrystus naśladowany staje się dla człowieka warunkiem i gwarancją oddania Bogu nieskończonej chwały, realną podstawą postanowień i dążeń, które po ludzku biorącsą nie możliwe do spełnienia. Tajemnicą oddania Bogu nieskończonej chwały jest ścisłe związanie się z Chrystusem, utożsamienie się z Nim.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz sie 28, 2016 7:32 am

Dokładnie tak jak piszesz Bernardzie...
Umniejszanie roli OJCA bądz SYNA to poważne naruszenie nie harmonizujące z przesłaniem Dobrej Nowiny.
Ostatnio gościłam na pewnym nabożeństwie gdzie zebrani wspólnie pomodlili się do OJCA słowami modlitwy OJCZE NASZ...
Brakowało mi modlitwy własnymi słowami do OJCA ,ale lepsze to niż nic...
Pozostałe modlitwy wypowiadane jednocześnie były jak sądzę w przeważającej większości do Jezusa,ale w tym szumie trudno było to uchwycić.

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz sie 28, 2016 7:59 am

Nie sposób zapominać o Ojcu wywyższając Syna, gdyż właśnie wywyższając Syna wielbimy Ojca.
Pozdrawiam Was, Kochani, i rownież życzę błogosławionych Nabożeństw i wspólnot :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

bernard

Postautor: bernard » ndz sie 28, 2016 8:09 am

Chrzescijanin zyje ku Ojcu ,przez Syna , w Duchu Swietym.

Zycze blogoslawionego Dnia Pańskiego :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pn sie 29, 2016 6:28 pm

morwa pisze:Dokładnie tak jak piszesz Bernardzie...
Umniejszanie roli OJCA bądz SYNA to poważne naruszenie nie harmonizujące z przesłaniem Dobrej Nowiny.
Ostatnio gościłam na pewnym nabożeństwie gdzie zebrani wspólnie pomodlili się do OJCA słowami modlitwy OJCZE NASZ...
Brakowało mi modlitwy własnymi słowami do OJCA ,ale lepsze to niż nic...
Pozostałe modlitwy wypowiadane jednocześnie były jak sądzę w przeważającej większości do Jezusa,ale w tym szumie trudno było to uchwycić.

Dokładnie...
W takiej sytuacji ciężko jest czasami powiedzieć "amen" bo nie wiadomo jaka była treść czyjejś modlitwy. W pełni się z Tobą zgadzam, Morwo.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz maja 07, 2017 8:00 pm

Dzisiaj otwierając interlinearny przeklad grecki na modlitwie Ojcze nasz , pozwoliłam sobie kliknąć pod terminami greckimi i tu werset 9 - niech zostanie uswiecone vm Aor Pas 3 SgCzasownik Tryb rozkazujący Czas przeszły dokonany Strona bierna Trzecia osoba Liczba pojedyncza

Copyright © 2011 - 2017 Oblubienica
Czyli powinno być - zostało uswiecone imię Twoje

10 werset - niech przyjdzie vm 2Aor Act 3 SgCzasownik Tryb rozkazujący Czas drugi przeszły dokonany Strona czynna Trzecia osoba Liczba pojedyncza

Czyli powinno być - przyszło królestwo
I dalej w tym wersecie - niech stanie się wola Twoja vm 2Aor Act 2 SgCzasownik Tryb rozkazujący Czas drugi przeszły dokonany Strona czynna Druga osoba Liczba pojedyncza

Czyli powinno być - stała się wola Twoja ( Jezus też powiedział - Wykonało się )

11 werset - daj nam dzisiaj vm Aor midD 2 SgCzasownik Tryb rozkazujący Czas przeszły dokonany Deponens medialny Druga osoba Liczba pojedyncza

Czyli powinno być - dałeś nam dzisiaj

12 - werset - i odpuść vm 2Aor Act 2 SgCzasownik Tryb rozkazujący Czas drugi przeszły dokonany Strona czynna Druga osoba Liczba pojedyncza

Czyli powinno być - i odpuściłeś nam nasze winy

http://biblia.oblubienica.eu/interlinea ... version/TR

Wróć do „Komentarze do wersetów”