analiza wybranych wersetów

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Awatar użytkownika
Datsun

analiza wybranych wersetów

Postautor: Datsun » pt wrz 09, 2016 2:07 pm

Witam.
Postanowiłem wydzielić osobny wątek i poddać merytorycznej analizie kilka wersetów, które podał Zibi. Według Zibiego zaprzeczają one boskości Jezusa.
Oto one:

Mar. 10:17-18
17. A gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny?
18. A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.
(BW)

1 Tym. 2:5
5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)

Bardzo proszę o komentarze. Zibi na kilku wątkach powołuje się na te teksty więc wypadałoby aby w tym miejscu określić swoje zrozumienie i nie wracać ciągle na każdym wątku forum do tematu pt."Trójca".
Pozdrawiam wszystkich.

Awatar użytkownika
morwa

Re: analiza wybranych wersetów

Postautor: morwa » sob wrz 10, 2016 7:50 am

Datsun pisze:Witam.
Postanowiłem wydzielić osobny wątek i poddać merytorycznej analizie kilka wersetów, które podał Zibi. Według Zibiego zaprzeczają one boskości Jezusa.
Oto one:

17. A gdy się wybierał w drogę, przybiegł ktoś, upadł przed nim na kolana i zapytał go: Nauczycielu dobry! Co mam czynić, aby odziedziczyć żywot wieczny?
18. A Jezus odrzekł: Czemu mię nazywasz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden Bóg.
(BW)

5. Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
(BW)

Trudno na podstawie 2 wersetów czemuś zaprzeczyć tym bardziej,że są inne teksty przemawiające za tym że Jezus jest Bogiem...
No ale jeśli już to proszę...

Zibi...

Ów ktoś upadł przed JEZUSEM na kolana, a ON nie protestował,nie powiedział:

'Wstań jestem TYLKO' człowiekiem...'

DLACZEGO?

Jest kilka miejsc w Biblii wskazujacych na to, że JEZUS ODBIERAŁ CZEŚĆ! Jak to wyjaśnisz?

Obrazek

(BW)

Jezus na ziemi był człowiekiem doskonałym równym pod względem natury Adamowi.
Tego wymagała ofiara na Golgocie.
Po zmartwychwstaniu i wyniesieniu do chwały wrócił do poprzedniej boskiej natury dodatkowo będąc przez OJCA wielce wywyższony...
Otrzymał dar posiadania życia sam w sobie,jest godzien czci i uwielbienia...JEST BOGIEM...

Ap 5:13 bt4 "A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: Zasiadającemu na tronie (BOGU) i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!"
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » sob wrz 10, 2016 1:58 pm

Tak. Nawet Dziecięciu Jezusowy oddali pokłon mędrcy i pastuszkowie. Mędrcy nawet specjalnie po to szli do Betlejem. Mówi o tym 2 rozdz Ew. Mateusza.
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Iskierka

Postautor: Iskierka » sob wrz 10, 2016 8:39 pm

Zibi, w ew.Marka 10: 17-18 Jezus nie zaprzecza, że jest Bogiem. To, że do człowieka, który do Niego podszedł, powiedział " dlaczego mnie nazywasz dobrym, dobry jest tylko Bóg", pokazuje jak bardzo Jezus podkreśla rolę swego Ojca. Zawsze przy swoim Ojcu Jezus będzie jak ten "pomniejszy" ale nie dlatego, że nie uważa się za Boga, bo Nim był, jest i będzie, tylko całym sobą pokazuje, że Ojca uważa ponad wszystko. Nie upierał się za wszelką cenę aby chwałę przypisywać sobie. Taka postawa jest dla nas wzorem do naśladowania. Dlatego Ojciec widząc taką postawę swego Syna obdarza Go chwałą i traktuje na równi. Poza tym Jezus wiedział KIM był, KIM jest, w jakim celu przyszedł na ziemię. Niestety aby to ogarnąć musisz zastanowić się nad innymi wersetami, które wskazują na boskość Jezusa. Gdyby Biblia składała się z tych dwóch, trzech wersetów na które się ciągle powołujesz, to faktycznie obraz Syna Bożego wydaje się zniekształcony, taki niepełny ale inne wersety w kontekście całej Biblii pokazują prawdę o Jezusie. No niestety kłania się tu preegzystencja Jezusa, jeśli tego nie uznajesz, zostanie "masło maślane" i kręcenie się w "kółko".

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » ndz wrz 11, 2016 8:33 am

Zgadzam się z Tobą, Iskierka, w całej pełni :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Zibi

Postautor: Zibi » pn wrz 12, 2016 5:42 am

morwa pisze:
Datsun pisze:Witam.
Oto one:

(BW)

(BW)

Trudno na podstawie 2 wersetów czemuś zaprzeczyć tym bardziej,że są inne teksty przemawiające za tym że Jezus jest Bogiem...
No ale jeśli już to proszę...

Zibi...

Ów ktoś upadł przed JEZUSEM na kolana, a ON nie protestował,nie powiedział:

'Wstań jestem TYLKO' człowiekiem...'

DLACZEGO?

Jest kilka miejsc w Biblii wskazujacych na to, że JEZUS ODBIERAŁ CZEŚĆ! Jak to wyjaśnisz?

Obrazek

(BW)

Jezus na ziemi był człowiekiem doskonałym równym pod względem natury Adamowi.
Tego wymagała ofiara na Golgocie.
Po zmartwychwstaniu i wyniesieniu do chwały wrócił do poprzedniej boskiej natury dodatkowo będąc przez OJCA wielce wywyższony...
Otrzymał dar posiadania życia sam w sobie,jest godzien czci i uwielbienia...JEST BOGIEM...

Ap 5:13 bt4 "A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: Zasiadającemu na tronie (BOGU) i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!"

Bzdury piszesz , jesteś zwiedzona przez diabła.

Jezus w niebie też jest człowiekiem, skoro tego nie wiesz kłania sie nisko Twój brak znajomości biblii, pisze o tym w Dz.Ap. 17:31BW-P

Wyznaczył On też dzień, w którym dokona sprawiedliwego sądu nad światem przez Człowieka, w tym właśnie celu posłanego, po uwierzytelnieniu Jego posłannictwa wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.

Jezus przed narodzinami nie miał boskiej natury, po prostu nie istniał, o początku Jezusa pisze Łukasz 1:35, wtedy też Jezus stał się Synem Boga, nie wcześniej. W innym miejscu pisze że Jezus przyszedł na świat w ciele , jak każdy inny człowiek. Gdyby wcześniej istniał przyszedłby do ciała ale tak nie było.

Radzę Ci oprzytomnij i skończ okłamywać innych.

1 Jana 4:2

A oto, po czym poznaje się Ducha Bożego: każdy, kto uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł na świat w ciele, jest z Boga.

Ty tego nie uznajesz więc nie jesteś z Boga tylko diabła.

Zibi

Postautor: Zibi » pn wrz 12, 2016 5:47 am

Iskierka pisze:Zibi, w ew.Marka 10: 17-18 Jezus nie zaprzecza, że jest Bogiem. To, że do człowieka, który do Niego podszedł, powiedział " dlaczego mnie nazywasz dobrym, dobry jest tylko Bóg", pokazuje jak bardzo Jezus podkreśla rolę swego Ojca. Zawsze przy swoim Ojcu Jezus będzie jak ten "pomniejszy" ale nie dlatego, że nie uważa się za Boga, bo Nim był, jest i będzie, tylko całym sobą pokazuje, że Ojca uważa ponad wszystko. Nie upierał się za wszelką cenę aby chwałę przypisywać sobie. Taka postawa jest dla nas wzorem do naśladowania. Dlatego Ojciec widząc taką postawę swego Syna obdarza Go chwałą i traktuje na równi. Poza tym Jezus wiedział KIM był, KIM jest, w jakim celu przyszedł na ziemię. Niestety aby to ogarnąć musisz zastanowić się nad innymi wersetami, które wskazują na boskość Jezusa. Gdyby Biblia składała się z tych dwóch, trzech wersetów na które się ciągle powołujesz, to faktycznie obraz Syna Bożego wydaje się zniekształcony, taki niepełny ale inne wersety w kontekście całej Biblii pokazują prawdę o Jezusie. No niestety kłania się tu preegzystencja Jezusa, jeśli tego nie uznajesz, zostanie "masło maślane" i kręcenie się w "kółko".

Masz problem ze zrozumieniem prostego wersetu, to kompromitacja. W dodatku nie masz pojęcia o tym co pisze w biblii a tam również inne miejsca potwierdzają ze Jezus nie jest Bogiem, 1 Tym 2:5, Ap. 1:1.
Te wersety napisałem już kilkadziesiąt razy, a wy dalej piszecie te same głupoty. Normalnie ręce opadają..Ąż się prosi żeby was określić dosadnie..Ludzie ogarnijcie się, to że sobie przytakujecie to nie znaczy że macie choć troszkę zrozumienia tego co pisze w biblii.

Podobno człowiek to istota myśląca, mam spore wątpliwości.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pn wrz 12, 2016 5:57 am

Zibi pisze:Jezus w niebie też jest człowiekiem, skoro tego nie wiesz kłania sie nisko Twój brak znajomości biblii, pisze o tym w Dz.Ap. 17:31BW-P

Wyznaczył On też dzień, w którym dokona sprawiedliwego sądu nad światem przez Człowieka, w tym właśnie celu posłanego, po uwierzytelnieniu Jego posłannictwa wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych.

.....

A oto, po czym poznaje się Ducha Bożego: każdy, kto uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł na świat w ciele, jest z Boga.

Jezus w niebie też jest człowiekiem,....?????
Zibi nie rozśmieszaj mnie...

1Kor 15:50 bw "A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone."

Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. 1 Piotra 3:18
\
"Radzę Ci oprzytomnij i skończ okłamywać innych." ....

Zibi...sorry za plagiat,ale tak często to powtarzasz więc udzieliło mi się :)

A co Ty na to, że człowiek Jezus odbierał cześć od ludzi?
I jak czytamy w Apokalipsie jest godzien wszelkiej czci i chwały tak samo jak TEN który zasiada na tronie ?
Ani słowem o tym nie wspomniałeś ...nie odniosłeś się...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Zibi

Postautor: Zibi » pn wrz 12, 2016 6:59 am

morwa pisze:
Zibi pisze:Jezus w niebie też jest człowiekiem, skoro tego nie wiesz kłania sie nisko Twój brak znajomości biblii, pisze o tym w Dz.Ap. 17:31BW-P

.....

Jezus w niebie też jest człowiekiem,....?????
Zibi nie rozśmieszaj mnie...

1Kor 15:50 bw "A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone."

Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga; w ciele wprawdzie poniósł śmierć, lecz w duchu został przywrócony życiu. 1 Piotra 3:18
\
"Radzę Ci oprzytomnij i skończ okłamywać innych." ....

Zibi...sorry za plagiat,ale tak często to powtarzasz więc udzieliło mi się :)

A co Ty na to, że człowiek Jezus odbierał cześć od ludzi?
I jak czytamy w Apokalipsie jest godzien wszelkiej czci i chwały tak samo jak TEN który zasiada na tronie ?
Ani słowem o tym nie wspomniałeś ...nie odniosłeś się...

Tu jak byk PISZE ŻE JEZUS W NIEBIE JEST NADAL CZŁOWIEKIEM.

Dz.Ap. 17:31

Nie wierzysz biblii, nie wierzysz Jezusowi..Diabelskie zwiedzenie..Głupota?

Iskierka

Postautor: Iskierka » pn wrz 12, 2016 7:17 am

..... myślę, że szkoda czasu na Pana Zibi, sam sobie zaprzecza własnymi słowami...

Wróć do „Komentarze do wersetów”