Nowe Przykazanie J 13:34,35

Jeśli chciałbyś skomentować jakiś fragment Biblii lub chciałbyś poznać opinie innych użytkowników to jest to przeznaczone do tego miejsce.
Iskierka

Nowe Przykazanie J 13:34,35

Postautor: Iskierka » czw wrz 29, 2016 6:39 pm

Nowe przykazanie

„Daję wam nowe przykazanie, żebyście się wzajemnie miłowali ; tak jak ja was umiłowałem, żebyście wy też miłowali się wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli będzie wśród was miłość” (J 13:34,35).

Dlaczego przykazanie, żeby „wzajemnie się miłować”, Jezus nazwał nowym? Przykazanie wprowadzone przez Jezusa zobowiązuje do większej miłości – miłości, która pobudza nawet do oddania za kogoś życia. Dlaczego przestrzeganie nowego przykazania jest tak ważne? Przypomnijmy sobie słowa Jezusa: „Po tym (po ofiarnej miłości) wszyscy poznają, że jesteście moimi uczniami”.
Oznacza to, że ofiarna miłość stanowi znak rozpoznawczy prawdziwych chrześcijan. Można by ją przyrównać do identyfikatora – na przykład do plakietki, jaką nosi każdy uczestnik dorocznych zgromadzeń okręgowych Świadków Jehowy. Widnieje na niej imię i nazwisko właściciela oraz nazwa jego zboru. Plakietka taka potwierdza zatem czyjąś tożsamość. Podobnie jest z miłością okazywaną sobie nawzajem przez prawdziwych chrześcijan. Uczucie to musi być tak widoczne, by mogło stanowić nasz znak rozpoznawczy - „identyfikator”, dzięki któremu osoby postronne wiedzą, że faktycznie jesteśmy naśladowcami Chrystusa. W związku z tym każdy z nas powinien zadać sobie pytanie:” Czy ja noszę taki ‘identyfikator’?”.

Powyższy komentarz jest z książki pt. „ Bądź Moim Naśladowcą”, wydanej przez Świadków Jehowy w 2007r. rozdział 17 str.176/177.

bernard

Re: Nowe Przykazanie J 13:34,35

Postautor: bernard » pt wrz 30, 2016 8:34 am

Pieknie .
Jednego tylko brakuje . Wszak w prawdziwej i trwalej milosci Chrystusowej nie mozna trwać bez relacji z Nim . Nie ma równiez jednosci z Panem bez Ducha Swietego .
Samo,, zewnetrzne" nasladowanie Pana jest juz jakąs odpowiedzia na glos Ducha Swietego , to jednak poczatek drogi uswiecenia i zbawienia . Jezeli chce isc za Panem to po calosci , do konca , wyzbywszy sie wszystkiego oddajac Mu sie w niewole . Samo nasladowanie Pana przez obserwacje ,,zza płotu" to za malo zeby z czystym sumienie mowic ze trwam w Nim a On we mnie .

Cieszy mnie jednak to zwrocenie oczu Niewolnika na Zbawiciela. Duch działa :)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Re: Nowe Przykazanie J 13:34,35

Postautor: Ann78 » sob paź 01, 2016 8:21 am

To ta różnica: być na Drodze, która jest Chrystus, a patrzeć na te Drogę...
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Wróć do „Komentarze do wersetów”