Dyskusja o forum

Jeśli masz jakieś uwagi w sprawach forum to napisz w tym dziale.
Awatar użytkownika
morwa

Re: Dyskusja o forum

Postautor: morwa » czw wrz 07, 2017 3:52 pm

Tak,to prawda ,Natanie...
Widziałam na forach degradację ex Świadków Jehowy którzy w przeciągu paru miesięcy stali się ludzmi niewierzącymi.
Najbardziej żal mi było jednej zainteresowanej,która zerwała kontakt ze SJ,ale o Bogu,Chrystusie chetnie ze mną rozmawiała. Dzwoniłyśmy do siebie,w planie było spotkanie w realu,bo ma rodzinę w naszym mieście. Wtedy jeszcze ani ona ani ja na tym sławetnym forum nie byłyśmy...Dyskutowałyśmy poprzez Naszą Klasę...Myślała o chrzcie,o poświęceniu się...
Ale z czasem ona pierwsza trafiła na to wcześniejsze forum SJ,tam nawiązała nowe niebudujące znajomości ,przestała się ze mną kontaktować a jak czytałam jej posty pózniej to uwierzyć nie mogłam,co się z tą dziewczyną stało...Pózniej doszły mnie słuchy że się rozpiła... Dla niej chyba byłoby lepiej gdyby w tej organizacji zakotwiczyła...Takich przykładów można mnożyć,znam jeszcze kilka...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Awatar użytkownika
Datsun

Re: Podziękowanie

Postautor: Datsun » czw wrz 07, 2017 5:09 pm

morwa pisze:kiedy ja do Ciebie pisałam jako do administratora... krytycznie...???
Chyba tylko dzisiaj... w sprawie bernarda.
No,chyba że mi coś umknęło, to proszę opublikuj,albo prześlij mi ma priv.
Bo ja sprawdzałam wszystkie wiadomości wysłane do Ciebie na priv. i niczego krytycznego tam nie znajduję...
Możesz mnie oświecić i wskazać gdzie i kiedy to było?
Może i było...pokaż zatem.

Morwo, a to co napisałaś dzisiaj to jest o.k?
Korba od razu podchwycił wątek i bije pianę przyklaskując.
Krytykować forum to jest bardzo łatwo ale nie zapominaj, że to my wszyscy je tworzymy -Ty również. Piszesz jakieś dziwne rzeczy, że kogoś wykluczyłem itd. (zresztą chyba nie pierwszy raz). Morwo, nikt nie prześladuje bernarda za poglądy. To on napisał, że czuje się jakoś niekomfortowo. Być może myślał, że będzie się mu tutaj przyklaskiwać i uwierzy ktoś we wniebowzięcie Marii, że trzeba się modlić do świętych, obrazów itp. Jakaś granica musi być i nie mogę milczeć gdy faszeruje się forum rzekomo biblijnymi naukami, które wprost zahaczają nawet o spirytyzm (modlitwa do zmarłych).
Forum jest dla świadków i byłych świadków i co sama niedawno zauważyłaś -najlepiej się ze sobą dogadują. Bernard nie był, nie jest i na pewno nigdy nie będzie świadkiem Jehowy. Jestem natomiast na 100% pewien, że najlepszym miejscem według jego byłoby zaprowadzenie kogoś do KK.
To forum nie po to powstało i KK jest chyba ostatnim miejscem gdzie bym skierował człowieka. Gdy na forum ktoś pisze i zachęca nowego użytkownika do uczęszczania na nabożeństwa do KK albo wykazuje, że rzekomo biblijną rzeczą jest modlitwa do zmarłych świętych itd. to przyglądać się temu biernie nie będę. Jak ktoś chce to robić to niech robi na forach katolickich ale nie tutaj.

Odnośnie Twoich innych (krytykanckich) wypowiedzi to przypomniałem sobie kilka i jeśli chcesz to wyślę na PW. Wolałbym tego nie robić, bo przypomniałem też sobie wiele bardzo sympatycznych. ;)

Odnośnie krytyki to czasami jest dobra. Gdy jednak czytam, że całe forum jest do niczego to ręce opadają...
Piszesz tutaj dwa lata i twierdzisz, że forum nic dobrego nikomu nie przynosi i nie pomaga. Masz zły dzień, czy co? :)
Wskaż lepsze forum to sam chętnie tam popiszę jako zwykły user. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw wrz 07, 2017 5:12 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Jeżeli pieniacze szukają takich miejsc, jak napisałeś to przypominam, że też tutaj piszesz. ;)

Tyle, co kot napłakał. I zapewne coraz mnie będzie tego mojego udziału...

A dlaczego?
Tutaj nikt Ciebie nie obraża i masz pełny wachlarz możliwości nas nawrócić na "jedyną religię prawdziwą". Nie zniechęcaj się, Korbo! :)
Możesz próbować nawracać na innych forach ale uprzedzam: będzie bolało... ;)

Awatar użytkownika
Ann78
Kontaktowanie:

Postautor: Ann78 » czw wrz 07, 2017 9:29 pm

korba pisze:Generalnie, nie tylko na tym forum ale na innych podobnych, jakoś ta 'pomoc' byłym świadkom J. jest po prostu mizerna. Kto z byłych świadków zaangażował się w pisanie na forach to raczej o pomoc nie prosi...
Natomiast jakieś tam spotkanie z exami (czasem w kościele!) to wg. mnie nic nie warte.
Co to za pomoc, gdy na forach daje się im/umożliwia głównie upust frustracji i... nic więcej?
Istnieje bliźniacze forum o podobnej tematyce w necie. Jak czytam byłych świadków to... jakiś żal mnie ogarnia, jak ci ludzie się, za przeproszeniem, upodlili. A tak jest. przykłady mogę przytoczyć.

Korbo, sprytnie podłapałes negatywną wypowiedz innego użytkownika, żeby skrytykować forum ...
Chwyt poniżej pasa.
Forum spełnia swoje zadanie, powstało jako alternatywa dla innych podobnych temu, miejsc w internecie, dla byłych i wątpiących SJ.
Tutaj głównym tematem rozmów jest wiara. Jedni piszą, inni czytają, jeszcze inni potrzzebują znaleźć pomoc w realu, Biblię, kontakt - to tez otrzymują. Ty tego nie widzisz, ale to się dzieje :)

Pamietam początki rozmów o potrzebie utworzenia takiego miejsca :). Na Apollosie 3 lata temu. Byłam tam wtedy pierwszy raz. Poznałam Datsuna, Natana... Bardzo miło wspominam to pierwsze spotkanie. Udzielałam się wtedy na innym forum (podobnie jak wspomniani Bracia w Chrystusie). Tam jednak wszelkie próby rozmów o Chrystusie gaszone były w zarodku. Stąd pomysł Datsuna.

Takich miejsc nigdy za dużo!
Warto to robić, choćby dla jednej osoby :)
Datsunie, nie zrażaj się :). Większość z nas docenia Twoją pracę. Ja na pewno. I dziękuję :)
Zapraszam na www.jwpomoc.pl

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 08, 2017 5:19 am

Dziękuję Ann za Twoje słowa. :)
Z powyższych poprzednich wypowiedzi można by odnieść wrażenie, że to forum to jakaś porażka. :shock:
Łatwo jest narzekać, krytykować i oskarżać -to potrafiłby każdy. Nic nie przyniosło dobrego?
Na forum osobiście zamieszczali byli świadkowie swoje piękne świadectwa nawrócenia. Otrzymałem wiele pochlebnych wypowiedzi o forum. Niektórzy forumowicze zarejestrowali się tutaj będąc jeszcze oficjalnie świadkami Jehowy jak np. Ida.
Na forum istnieje sieć chrześcijańskich grup wsparcia czego nie ma nigdzie. One działają, bo mam potwierdzone przypadki gdzie ktoś trafił do takiej grupy i regularnie się spotyka. Warto było, jak napisała Ann, takie forum stworzyć choćby tylko dla jednej osoby, której się pomogło i za to dziękuję Panu Bogu :)

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt wrz 08, 2017 7:19 am

korba pisze:....
No bo o co głównie tu chodzi?
Co do nawróceń... jestem baaardzo sceptycznie nastawiony do tego, co ktoś nazywa nawróceniem. Najczęściej to polega na tym, że ktoś po prostu przestał być świadkiem J i... tyle. Ależ nawrócenie :-/

W takim razie korbo,gdybyś mógł, to wyjaśnij... Czym wg. Ciebie jest NAWRÓCENIE... ?
Bo przecież jest to termin biblijny...

Mt 18:3 bp "i powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeżeli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Łk 13:5 bp "Bynajmniej - powiadam wam - ale jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie!"

W którym momencie zatem wg. Ciebie człowiek się nawraca?
Czy można się nawrócić nie wstępując do organizacji?

Mam nadzieję,że odniesiesz się do tych pytań... :)

Co do grup wsparcia... to kolejna fikcja. Owszem, Natan co jakiś czas informuje o powstaniu w jakimś regionie, potem informuje, że grupy już nie ma bo się rozpadła itd. Jeśli z tych wszystkich 'grup' przez te dwa/trzy lata jakakolwiek wciąż działa to chyba cud :-)
A nawet jeśli działa to... co to oznacza? Kolejną religię/sektę? ;-)

Korbo,religia nie zbawia... Nadal wierzysz że tylko w organizacji jest zbawienie?
Jezus mówił...
Mt 18:20 bt4 "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich."
Znam wiele tak małych grup nie związanych z żadną religią świetnie dajacych sobie radę...

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt wrz 08, 2017 7:57 am

Datsun pisze:Morwo, a to co napisałaś dzisiaj to jest o.k?

Przyznałam,że ten wpis to jedyny wpis krytyczny o Tobie jako o administratorze... Wcześniejszych nie pamietam,więc nie żałuję...
W tym ostatnim,może trochę przesadziłam,poczułeś się urażony więc przepraszam...
Jednak pożegnanie bernarda mnie trochę ubodło, widziałam jakie emocje towarzyszyły Waszej dyskusji aż przykro było czytac...
Uważam,że jeśli dyskusja dochodzi do czerwoności powinno się ją zakończyć... Stało się inaczej...
Piszesz jakieś dziwne rzeczy, że kogoś wykluczyłem itd.

Ktoś mógłby się tak poczuć...I się poczuł....
Forum jest dla świadków i byłych świadków i co sama niedawno zauważyłaś -najlepiej się ze sobą dogadują. Bernard nie był, nie jest i na pewno nigdy nie będzie świadkiem Jehowy. Jestem natomiast na 100% pewien, że najlepszym miejscem według jego byłoby zaprowadzenie kogoś do KK.

Ktoś bernarda tu zaprosił czy przybył sam? Wszyscy wiedzieli łacznie z Tobą przez tak długi czas że SJ nie był...i było ok.

To forum nie po to powstało i KK jest chyba ostatnim miejscem gdzie bym skierował człowieka. Gdy na forum ktoś pisze i zachęca nowego użytkownika do uczęszczania na nabożeństwa do KK albo wykazuje, że rzekomo biblijną rzeczą jest modlitwa do zmarłych świętych itd. to przyglądać się temu biernie nie będę. Jak ktoś chce to robić to niech robi na forach katolickich ale nie tutaj.

Czy to ujęte jest w regulaminie forum?

Odnośnie Twoich innych (krytykanckich) wypowiedzi to przypomniałem sobie kilka i jeśli chcesz to wyślę na PW. Wolałbym tego nie robić, bo przypomniałem też sobie wiele bardzo sympatycznych. ;)

Odnośnie tych INNYCH moich wypowiedzi, to nigdy nie były one krytyką Twojej osoby... Jeśli już to krytykowałam... jakiś pogląd...w sensie że się z nim nie zgadzałam ...

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt wrz 08, 2017 11:15 am

korba pisze:Wielu mówi, że po wyjściu od świadkow ma traumę i nie chce z 'deszczu pod rynnę' tylko... założenie NT wtedy nie zostaje spełnione.
dlaczego mnie to nie dziwi, że mając takie usposobienie, nie mógł być też i wśród świadków? Moje spostrzeżenie jest takie: to nie świadkowie, ale często usposobienie odchodzącego sprawia, że praktycznie wszędzie go gdzieś coś 'uwiera' więc nie przynależy NIGDZIE. :-)
Obserwuję to zjawisko od dziesiątków lat...

Korba,wielu ale nie wszyscy... Sporo osób ma swój zbór a w nim nadzór pasterzy jeśli Ci o to chodzi...
Co do usposobienia,nie pozwalającego pozostać wśród świadków...
Opowiem Ci o pewnym Bracie z organizacji,którego "wychowaliśmy w prawdzie" wespół z mężem... To był młody człowiek odkryty gdzieś na zabitej dechami wsi,zdala od zboru...Nie ubliżając prosty człowiek,słabo wykształcony,nie potrafiący nawet płynnie czytać. Nie piszę tego,żeby wykazać że my byliśmy wtedy lepsi od niego,bardziej ogarnięci,ale po to by wskazać jak usposobienie kreowane przez organizację może na człeka wpływać.
Brat K. był materiałem bardzopodatnym do kształtowania,ambitnym,pilnym uczniem i zrobił naprawdę spore postępy. Podziwialiśmy jego samozaparcie... Dojeżdżał rowerem na zebrania 14 km. Plucha,czy mróz nie było ważne...Zawsze był...
Postanowiliśmy że zamieszka u nas...
Do strażnicy przygotowywał się 4-5 godzin czytajac na głos...
Wyćwiczył się w czytaniu...
Uczenie go jak robić notatki ze służby to była prawdziwa orka...
Potem znależliśmy mu żonę siostrę ...
Został sługą ,potem starszym wyjechał po ślubie i nadal piął się w górę...Kurs Usługiwania...chyba dziś jest koordynatorem...
Niestety,nabył JEDYNIE straznicowej wiedzy zrobił karierę w organizacji ale z usposobienia to jest wciąż taki sam...uparty,zawsze mający rację nie otwarty na innych.
Kiedyś w służbie trafił na adwentystę... Nie poradził sobie z argumentami,które tamten przedstawiał...
Powiedział z pogardą...." Adwentyści mnie nie interesują"...
Jego wiedza ogranicza się jedynie do Strażnicy.
Głosząc ludziom był bardzo natarczywy,pewny siebie,nieraz musieliśmy go stopować.
Myślę że SJ pozostanie do końca,bo dla niego poza organizacją jest tylko ten świat który opuszczał...

Usposobienie ex-ów bywa zgoła inne jeśli chodzi samodzielne badanie czy tak się rzeczy mają....
Każdy sprawdził ponownie swoją religię,gruntownie!
Otwartość na poglądy innych i chęć ich poznania,brak bojazni by sprawdzić- to wspólny mianownik prawie wszystkich ex-ów.
Różnią się jedynie SPOSOBEM WYKORZYSTANIA WNIOSKÓW DO KTÓRYCH DOSZLI.
Ostatnio zmieniony pt wrz 08, 2017 2:36 pm przez morwa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 08, 2017 2:23 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Z powyższych poprzednich wypowiedzi można by odnieść wrażenie, że to forum to jakaś porażka. :shock:
Łatwo jest narzekać, krytykować i oskarżać -to potrafiłby każdy.

Datsunie, sęk w tym, że właśnie na tym forum (na innych tego typu też!) 'łatwo się narzeka, krytykuje i oskarża' świadków Jehowy :-)
No bo o co głównie tu chodzi?

Chodzi o pomaganie świadkom i byłym świadkom w przyjściu do Pana Jezusa. Wiesz przecież..., ale oczywiście będziesz anty. ;)
korba pisze:Co do nawróceń... jestem baaardzo sceptycznie nastawiony do tego, co ktoś nazywa nawróceniem. Najczęściej to polega na tym, że ktoś po prostu przestał być świadkiem J i... tyle. Ależ nawrócenie :-/

A znasz jakiś niezawodny i pewny sposób na sprawdzenie czy ktoś jest nawrócony?
Świadkowie Jehowy standardowo mówią, że nie muszą się narodzić na nowo. Po odejściu z "organizacji" wielu ludzi mówi, że narodziło się na nowo i opisują swoje nawrócenie. Powinieneś uważnie poczytać te świadectwa na naszym forum. Może w końcu to zrozumiesz? :)
korba pisze:Co do grup wsparcia... to kolejna fikcja. Owszem, Natan co jakiś czas informuje o powstaniu w jakimś regionie, potem informuje, że grupy już nie ma bo się rozpadła itd. Jeśli z tych wszystkich 'grup' przez te dwa/trzy lata jakakolwiek wciąż działa to chyba cud :-)

To powinieneś w końcu uwierzyć w cuda, bo to co napisałeś jest stekiem bzdur. O ile mi wiadomo wszystkie grupy są aktywne i brat Natan oraz inne osoby na tym forum są w ciągłym kontakcie. To, że jakaś przestaje być aktywna to co w tym takiego dziwnego? Kto powiedział, że wszystko ma być super i że będzie z górki?

korba pisze:A nawet jeśli działa to... co to oznacza? Kolejną religię/sektę? ;-)

Ryzyko powstania sekty jest zawsze i twierdząc, że grupy wsparcia to sekty zwyczajnie świadczy o Twojej ignorancji. Niby skąd to możesz wiedzieć? Masz z nimi kontakt? Czepiasz się i obrażasz tych wszystkich ludzi, ot co. Nieładnie...

korba pisze:Datsun, nie wiem z czego się to aż tak cieszyć?

Jest się z czego cieszyć. Ja się cieszę, że ludzie się nawracają i przychodzą do Jezusa, a inni może cieszą się, że jakaś grupa wsparcia się rozpada i ma powód wbić przysłowiową szpilę.
Korbo, narzekasz, czepiasz się i oskarżasz...
Chłopie, na co narzekasz? Na każdym innym forum za takie złośliwości zwyczajnie by Ciebie prześladowali i mieli jeszcze poczucie dobrze spełnionej misji. Jak chcesz to zapodam kilka linków. ;) Po pisaniu na innych forach wrócisz do nas i jeszcze podziękujesz. :mrgreen:
Korbo, pisz merytorycznie i nie wysysaj sensacji z palca o jakichś niby nowych sektach i rzekomym rozpadzie grup wsparcia bo to zwyczajna nieprawda.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 08, 2017 3:35 pm

morwa pisze:
Datsun pisze:Morwo, a to co napisałaś dzisiaj to jest o.k?

Przyznałam,że ten wpis to jedyny wpis krytyczny o Tobie jako o administratorze... Wcześniejszych nie pamietam,więc nie żałuję...
W tym ostatnim,może trochę przesadziłam,poczułeś się urażony więc przepraszam...

Ależ, Morwo!
Nie chodzi mi o to, że masz mnie przeprosić, nawet o tym nie pomyślałem. Martwi mnie to co napisałaś, a mianowicie, że:
"A forum,no cóż istnieje już trochę... Mi minie niedługo 2 lata jak tu jestem... Jakoś nie przypominam sobie by pomogło ono komuś z byłych czy obecnych SJ ... "
Morwo, naprawdę tak myślisz, czy po prostu zadziałały emocje?
To forum nikomu w niczym nie pomogło? Jest tyle rzeczy, które mógłbym wymienić ale naprawdę nic nie dostrzegasz?
To jest po prostu smutne, naprawdę...

morwa pisze:
Datsun pisze:Piszesz jakieś dziwne rzeczy, że kogoś wykluczyłem itd.

Ktoś mógłby się tak poczuć...I się poczuł....

Nie pisał że poczuł się wykluczony ale że niekomfortowo czy coś takiego. Dokładnie tak samo poczułbym się gdybym zarejestrował się na forum katolickim i tłumaczył im, że np. papież nie jest następcą apostoła Piotra albo, że nie ma czyśćca. Sądzisz, że reakcja ich byłaby entuzjastyczna i przyjazna? Tak samo Epifanista poczułby się wcześniej czy później gdyby na forum dla zielonoświątkowców tłumaczył im, że np. pastor Russell to siódmy anioł z księgi Objawienia albo, że od 1874 roku panuje już Królestwo Boże (to tylko takie przykłady). To, że ktoś czuje się gdzieś niekomfortowo to już nic na to się nie poradzi. Widziałem wiele drastycznych posunięć na forach chrześcijańskich gdzie usuwano kogoś bez dyskusji i ceregieli, bo np. nie wierzył w "Trójcę". Do tej pory nikogo jeszcze nie usunąłem z forum za prywatne poglądy i nie mam takiego zamiaru. Jeśli już to usuwałem kogoś za chamskie zachowanie (po wcześniejszych prośbach o zachowanie kultury) albo forumowicza "Sivę" bo nawracał nas na... "Sivę".

morwa pisze:
Datsun pisze:To forum nie po to powstało i KK jest chyba ostatnim miejscem gdzie bym skierował człowieka. Gdy na forum ktoś pisze i zachęca nowego użytkownika do uczęszczania na nabożeństwa do KK albo wykazuje, że rzekomo biblijną rzeczą jest modlitwa do zmarłych świętych itd. to przyglądać się temu biernie nie będę. Jak ktoś chce to robić to niech robi na forach katolickich ale nie tutaj.

Czy to ujęte jest w regulaminie forum?

Nie jest. Nie jest też w regulaminie forum, że niewskazane jest nawracanie na wierzenia np. Mormonów. To forum tematyczne dla świadków i byłych świadków Jehowy -sama nazwa wszystko już tłumaczy. Tak naprawdę jednak nie jest najważniejsze do jakiej religii ktoś obecnie należy ale co usiłuje na to forum przemycić, jakie stosuje podejrzane praktyki religijne i wręcz zachęca (np. modlitwa różańcowa) i czy przypadkiem nie agituje kogoś do religii, która daleko odbiegła od nauk Biblii. Tego zwyczajnie muszę pilnować jako administrator i taka ciąży na mnie odpowiedzialność. Co do religii katolickiej moje zdanie jest twarde i na pewno się nie zmieni. Nie zwalczam tej religii ale nie mam zamiaru w niczym jej pomagać.
morwa pisze:
Datsun pisze:]Odnośnie Twoich innych (krytykanckich) wypowiedzi to przypomniałem sobie kilka i jeśli chcesz to wyślę na PW. Wolałbym tego nie robić, bo przypomniałem też sobie wiele bardzo sympatycznych. ;)

Odnośnie tych INNYCH moich wypowiedzi, to nigdy nie były one krytyką Twojej osoby... Jeśli już to krytykowałam... jakiś pogląd...w sensie że się z nim nie zgadzałam ...

Znalazłem jak już wspomniałem we wcześniejszym poście Twoje wypowiedzi ale nie widzę potrzeby drążyć dalej tego tematu. Nie prowadzę przecież z Tobą jakiejś walki czy coś takiego. Dyskutujemy sobie i tyle. :)

Wróć do „Ogłoszenia, propozycje, sugestie i pytania odnośnie forum”