Dyskusja o forum

Jeśli masz jakieś uwagi w sprawach forum to napisz w tym dziale.
korba

Re: Dyskusja o forum

Postautor: korba » czw wrz 07, 2017 2:54 pm

Datsun pisze:Jeżeli pieniacze szukają takich miejsc, jak napisałeś to przypominam, że też tutaj piszesz. ;)

Tyle, co kot napłakał. I zapewne coraz mnie będzie tego mojego udziału...

Awatar użytkownika
morwa

Re: Podziękowanie

Postautor: morwa » czw wrz 07, 2017 3:22 pm

morwa pisze:
Datsun pisze:
morwa pisze:
Datsun pisze:Od Ciebie zawsze na tym forum słyszałem tylko krytykę. ...

Taaaak? Tylko? Super podsumowanie mojego wkładu...
Pozwól że nie skomentuję tego szerzej...

Aby było ściślej...
Jak piszesz coś do mnie jako administratora to krytycznie. Ciężko dogodzić...
Ja tego nie robię dla przyjemności, zapewniam.

Tak,aby było ściślej Datsunie...
Jak się już pisze do administratora w sprawie funkcjonowania forum, to nie w celu pogaduszek tylko w jakiejś konkretnej sprawie...
Hmmm...
kiedy ja do Ciebie pisałam jako do administratora... krytycznie...???
Chyba tylko dzisiaj... w sprawie bernarda.
No,chyba że mi coś umknęło, to proszę opublikuj,albo prześlij mi ma priv.
Bo ja sprawdzałam wszystkie wiadomości wysłane do Ciebie na priv. i niczego krytycznego tam nie znajduję...
Możesz mnie oświecić i wskazać gdzie i kiedy to było?
Może i było...pokaż zatem.

Jak wyżej...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Natan

Postautor: Natan » czw wrz 07, 2017 3:24 pm

morwa pisze:Korba,
Jednak nie wszyscy się upodlili,uwierz...
Nie piszę tu o sobie broń Boże, jestem daleka od tego,choć staram się...ale mówię o tych,których poznałam w necie i poza siecią...
Jest to jednak nieliczne grono w porównaniu z tą pierwszą grupą,ale jednak jest...
Tak,to prawda,że szanujący się SJ czytając wpisy niektórych ex-ów na sąsiednim forum mogą być zniesmaczeni ...
Ale tam,jeśli myślimy o tym samym miejscu zagościli przede wszystkim byli SJ którzy deklarują się dziś jako niewierzący,jako korzystający z wolności i świata.
Wierzących jest tam mniejszość i raczej ich mozliwości są ograniczone.

Przychylam się do opinii Morwy. Znam wielu przyzwoitych i moralnych byłych Świadków, prawdziwie wierzących, oddanych Bogu oraz przejawiających bezinteresowną miłość bliźniego, potwierdzaną konkretnymi szlachetnymi czynami. Większość z nich rzadko, o ile w ogóle udziela się na forach o Świadkach. Za to są aktywni w realnym życiu. Odwiedzają chorych, głoszą Ewangelię więźniom, wpierają ubogich, itp.

Spotkałem też takich, którzy niestety po odejściu z organizacji poszli w bezbożny świat.

Skłaniam się do poglądu, że lepiej pozostać w organizacji Świadków i pozostać dobrym, etycznym człowiekiem, zachowującym wiarę w Boga i choć ułomną wiarę w Chrystusa (bo nauka o Jezusie w organizacji jest mylna), jeśli alternatywą byłoby stoczenie się w grzech, sceptycyzm, cynizm lub niewiarę.

Z tych powodów uważam, że to żadna sztuka zburzyć wiarę u Świadka Jehowy lub odciągnąć go od organizacji, bez zapewnienia lepszej opcji duchowej.

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » czw wrz 07, 2017 3:52 pm

Tak,to prawda ,Natanie...
Widziałam na forach degradację ex Świadków Jehowy którzy w przeciągu paru miesięcy stali się ludzmi niewierzącymi.
Najbardziej żal mi było jednej zainteresowanej,która zerwała kontakt ze SJ,ale o Bogu,Chrystusie chetnie ze mną rozmawiała. Dzwoniłyśmy do siebie,w planie było spotkanie w realu,bo ma rodzinę w naszym mieście. Wtedy jeszcze ani ona ani ja na tym sławetnym forum nie byłyśmy...Dyskutowałyśmy poprzez Naszą Klasę...Myślała o chrzcie,o poświęceniu się...
Ale z czasem ona pierwsza trafiła na to wcześniejsze forum SJ,tam nawiązała nowe niebudujące znajomości ,przestała się ze mną kontaktować a jak czytałam jej posty pózniej to uwierzyć nie mogłam,co się z tą dziewczyną stało...Pózniej doszły mnie słuchy że się rozpiła... Dla niej chyba byłoby lepiej gdyby w tej organizacji zakotwiczyła...Takich przykładów można mnożyć,znam jeszcze kilka...

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw wrz 07, 2017 5:09 pm

morwa pisze:kiedy ja do Ciebie pisałam jako do administratora... krytycznie...???
Chyba tylko dzisiaj... w sprawie bernarda.
No,chyba że mi coś umknęło, to proszę opublikuj,albo prześlij mi ma priv.
Bo ja sprawdzałam wszystkie wiadomości wysłane do Ciebie na priv. i niczego krytycznego tam nie znajduję...
Możesz mnie oświecić i wskazać gdzie i kiedy to było?
Może i było...pokaż zatem.

Morwo, a to co napisałaś dzisiaj to jest o.k?
Korba od razu podchwycił wątek i bije pianę przyklaskując.
Krytykować forum to jest bardzo łatwo ale nie zapominaj, że to my wszyscy je tworzymy -Ty również. Piszesz jakieś dziwne rzeczy, że kogoś wykluczyłem itd. (zresztą chyba nie pierwszy raz). Morwo, nikt nie prześladuje bernarda za poglądy. To on napisał, że czuje się jakoś niekomfortowo. Być może myślał, że będzie się mu tutaj przyklaskiwać i uwierzy ktoś we wniebowzięcie Marii, że trzeba się modlić do świętych, obrazów itp. Jakaś granica musi być i nie mogę milczeć gdy faszeruje się forum rzekomo biblijnymi naukami, które wprost zahaczają nawet o spirytyzm (modlitwa do zmarłych).
Forum jest dla świadków i byłych świadków i co sama niedawno zauważyłaś -najlepiej się ze sobą dogadują. Bernard nie był, nie jest i na pewno nigdy nie będzie świadkiem Jehowy. Jestem natomiast na 100% pewien, że najlepszym miejscem według jego byłoby zaprowadzenie kogoś do KK.
To forum nie po to powstało i KK jest chyba ostatnim miejscem gdzie bym skierował człowieka. Gdy na forum ktoś pisze i zachęca nowego użytkownika do uczęszczania na nabożeństwa do KK albo wykazuje, że rzekomo biblijną rzeczą jest modlitwa do zmarłych świętych itd. to przyglądać się temu biernie nie będę. Jak ktoś chce to robić to niech robi na forach katolickich ale nie tutaj.

Odnośnie Twoich innych (krytykanckich) wypowiedzi to przypomniałem sobie kilka i jeśli chcesz to wyślę na PW. Wolałbym tego nie robić, bo przypomniałem też sobie wiele bardzo sympatycznych. ;)

Odnośnie krytyki to czasami jest dobra. Gdy jednak czytam, że całe forum jest do niczego to ręce opadają...
Piszesz tutaj dwa lata i twierdzisz, że forum nic dobrego nikomu nie przynosi i nie pomaga. Masz zły dzień, czy co? :)
Wskaż lepsze forum to sam chętnie tam popiszę jako zwykły user. :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » czw wrz 07, 2017 5:12 pm

korba pisze:
Datsun pisze:Jeżeli pieniacze szukają takich miejsc, jak napisałeś to przypominam, że też tutaj piszesz. ;)

Tyle, co kot napłakał. I zapewne coraz mnie będzie tego mojego udziału...

A dlaczego?
Tutaj nikt Ciebie nie obraża i masz pełny wachlarz możliwości nas nawrócić na "jedyną religię prawdziwą". Nie zniechęcaj się, Korbo! :)
Możesz próbować nawracać na innych forach ale uprzedzam: będzie bolało... ;)

Awatar użytkownika
Ann78

Postautor: Ann78 » czw wrz 07, 2017 9:29 pm

korba pisze:Generalnie, nie tylko na tym forum ale na innych podobnych, jakoś ta 'pomoc' byłym świadkom J. jest po prostu mizerna. Kto z byłych świadków zaangażował się w pisanie na forach to raczej o pomoc nie prosi...
Natomiast jakieś tam spotkanie z exami (czasem w kościele!) to wg. mnie nic nie warte.
Co to za pomoc, gdy na forach daje się im/umożliwia głównie upust frustracji i... nic więcej?
Istnieje bliźniacze forum o podobnej tematyce w necie. Jak czytam byłych świadków to... jakiś żal mnie ogarnia, jak ci ludzie się, za przeproszeniem, upodlili. A tak jest. przykłady mogę przytoczyć.

Korbo, sprytnie podłapałes negatywną wypowiedz innego użytkownika, żeby skrytykować forum ...
Chwyt poniżej pasa.
Forum spełnia swoje zadanie, powstało jako alternatywa dla innych podobnych temu, miejsc w internecie, dla byłych i wątpiących SJ.
Tutaj głównym tematem rozmów jest wiara. Jedni piszą, inni czytają, jeszcze inni potrzzebują znaleźć pomoc w realu, Biblię, kontakt - to tez otrzymują. Ty tego nie widzisz, ale to się dzieje :)

Pamietam początki rozmów o potrzebie utworzenia takiego miejsca :). Na Apollosie 3 lata temu. Byłam tam wtedy pierwszy raz. Poznałam Datsuna, Natana... Bardzo miło wspominam to pierwsze spotkanie. Udzielałam się wtedy na innym forum (podobnie jak wspomniani Bracia w Chrystusie). Tam jednak wszelkie próby rozmów o Chrystusie gaszone były w zarodku. Stąd pomysł Datsuna.

Takich miejsc nigdy za dużo!
Warto to robić, choćby dla jednej osoby :)
Datsunie, nie zrażaj się :). Większość z nas docenia Twoją pracę. Ja na pewno. I dziękuję :)

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » pt wrz 08, 2017 5:19 am

Dziękuję Ann za Twoje słowa. :)
Z powyższych poprzednich wypowiedzi można by odnieść wrażenie, że to forum to jakaś porażka. :shock:
Łatwo jest narzekać, krytykować i oskarżać -to potrafiłby każdy. Nic nie przyniosło dobrego?
Na forum osobiście zamieszczali byli świadkowie swoje piękne świadectwa nawrócenia. Otrzymałem wiele pochlebnych wypowiedzi o forum. Niektórzy forumowicze zarejestrowali się tutaj będąc jeszcze oficjalnie świadkami Jehowy jak np. Ida.
Na forum istnieje sieć chrześcijańskich grup wsparcia czego nie ma nigdzie. One działają, bo mam potwierdzone przypadki gdzie ktoś trafił do takiej grupy i regularnie się spotyka. Warto było, jak napisała Ann, takie forum stworzyć choćby tylko dla jednej osoby, której się pomogło i za to dziękuję Panu Bogu :)

korba

Postautor: korba » pt wrz 08, 2017 6:56 am

Datsun pisze:Z powyższych poprzednich wypowiedzi można by odnieść wrażenie, że to forum to jakaś porażka. :shock:
Łatwo jest narzekać, krytykować i oskarżać -to potrafiłby każdy.

Datsunie, sęk w tym, że właśnie na tym forum (na innych tego typu też!) 'łatwo się narzeka, krytykuje i oskarża' świadków Jehowy :-)
No bo o co głównie tu chodzi?
Co do nawróceń... jestem baaardzo sceptycznie nastawiony do tego, co ktoś nazywa nawróceniem. Najczęściej to polega na tym, że ktoś po prostu przestał być świadkiem J i... tyle. Ależ nawrócenie :-/
Co do grup wsparcia... to kolejna fikcja. Owszem, Natan co jakiś czas informuje o powstaniu w jakimś regionie, potem informuje, że grupy już nie ma bo się rozpadła itd. Jeśli z tych wszystkich 'grup' przez te dwa/trzy lata jakakolwiek wciąż działa to chyba cud :-)
A nawet jeśli działa to... co to oznacza? Kolejną religię/sektę? ;-)
Datsun, nie wiem z czego się to aż tak cieszyć?

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » pt wrz 08, 2017 7:19 am

korba pisze:....
No bo o co głównie tu chodzi?
Co do nawróceń... jestem baaardzo sceptycznie nastawiony do tego, co ktoś nazywa nawróceniem. Najczęściej to polega na tym, że ktoś po prostu przestał być świadkiem J i... tyle. Ależ nawrócenie :-/

W takim razie korbo,gdybyś mógł, to wyjaśnij... Czym wg. Ciebie jest NAWRÓCENIE... ?
Bo przecież jest to termin biblijny...

Mt 18:3 bp "i powiedział: Zaprawdę powiadam wam: Jeżeli się nie nawrócicie i nie staniecie się jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego."

Łk 13:5 bp "Bynajmniej - powiadam wam - ale jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie!"

W którym momencie zatem wg. Ciebie człowiek się nawraca?
Czy można się nawrócić nie wstępując do organizacji?

Mam nadzieję,że odniesiesz się do tych pytań... :)

Co do grup wsparcia... to kolejna fikcja. Owszem, Natan co jakiś czas informuje o powstaniu w jakimś regionie, potem informuje, że grupy już nie ma bo się rozpadła itd. Jeśli z tych wszystkich 'grup' przez te dwa/trzy lata jakakolwiek wciąż działa to chyba cud :-)
A nawet jeśli działa to... co to oznacza? Kolejną religię/sektę? ;-)

Korbo,religia nie zbawia... Nadal wierzysz że tylko w organizacji jest zbawienie?
Jezus mówił...
Mt 18:20 bt4 "Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich."
Znam wiele tak małych grup nie związanych z żadną religią świetnie dajacych sobie radę...

Wróć do „Ogłoszenia, propozycje, sugestie i pytania odnośnie forum”