Przygotowuję publikację o wykluczonych

Jeśli masz jakieś uwagi w sprawach forum to napisz w tym dziale.
Agnieszka

Re: Przygotowuję publikację o wykluczonych

Postautor: Agnieszka » ndz wrz 17, 2017 4:47 pm

Korba pisze :
Czytam Cię Datsunie i oczom nie wierzę, że tak jakoś... mało inteligentnie, sorry za określenie, reagujesz.
Po pierwsze, nie spotkałem się z nauką u świadków, że wykluczenie stanowi podstawę do zagłady w armagedonie. Czytam o tym tu:

"Nawet jeśli komitet sądowniczy wyklucza nie okazującego skruchy grzesznika, nie musi to oznaczać, że popełnił on niewybaczalny grzech. Jednakże aby mógł dostąpić przebaczenia i zostać przyłączony, musi pokornie przestrzegać praw Bożych, wydawać owoce odpowiadające skrusze i zwrócić się do starszych z prośbą o przyjęcie do społeczności. Kiedy w starożytnym Koryncie człowiek dopuszczający się rozpusty został wykluczony ze zboru, Paweł napisał: „Takiemu wystarczy ta kara, jak została nałożona przez większość, tak, że przeciwnie, wy raczej powinniście przebaczyć mu i dodać otuchy, aby go przypadkiem nadmiar smutku nie pochłonął. Dlatego proszę was, abyście postanowili okazać mu miłość” (2 Koryntian 2:6-8; 1 Koryntian 5:1-13)." (Strażnica 1992 15 września s. 19).

Korba , a ja natomiast znalazłam też inną treść :
„Nie myśl, że można chodzić różnymi drogami i zaskarbić sobie życie wieczne w nowym systemie Bożym. Jest tylko jedna droga. Tylko jedna arka przetrwała potop, a nie pewna liczba łodzi. I tylko jedna organizacja – widzialna organizacja Boża – przetrwa szybko nadciągający „wielki ucisk”. (...). Jeśli chcesz być błogosławiony życiem wiecznym, to musisz należeć do organizacji Jehowy i spełniać Jego wolę (Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi, str. 255, par 14)”.

Ach! Te nowe światła :-)
Tu czytamy tak a gdzie indziej inaczej :-)
Może w wolnej chwili jeszcze coś inteligentnego znajdę w publikacjach wydawców :D

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz wrz 17, 2017 5:32 pm

korba pisze:Przecież tu nie ma sprzeczności. Jeden artykuł prawi o organizacji a drugi o jednostkach, które Bóg osądzi indywidualnie.
Świadkowie nie uczą, że ten osąd koniecznie będzie negatywny, czyli do zagłady.

Korbo, nie udawaj,ze nie rozumiesz o co chodzi w tej wypowiedzi...
Jeśli chcesz być błogosławiony życiem wiecznym, to musisz należeć do organizacji Jehowy
I drugi cytat:
''aby mógł dostąpić przebaczenia i zostać przyłączony, musi pokornie przestrzegać praw Bożych, wydawać owoce odpowiadające skrusze i zwrócić się do starszych z prośbą o przyjęcie do społeczności."-

Jednym słowem musi wrócić do organizacji...
Choćby się ktoś dwoił się i troił poza organizacją, przestrzegając praw Bożych nic mu to nie pomoże...
MUSI wejść z powrotem do arki,bo inaczej zbawiony nie bedzie...Taką macie naukę!
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz wrz 17, 2017 5:58 pm

Korba , pisaliśmy już o tym , co wydawcy piszą w swoich publikacjach , jak nauczają , że przynależność do organizacji Jehowy jest niezbędna do zbawienia” 
viewtopic.php?f=37&t=1129
Z tego jasno wynika , że Ci co nie przynależą nie będą zbawieni , zginą w armagedonie - nie mogą mieć perspektyw na życie wieczne w raju na ziemi :-(

Awatar użytkownika
morwa

Postautor: morwa » ndz wrz 17, 2017 6:43 pm

korba pisze:Wyślę morwo, że po prostu generalizujesz. Tyle rozmów z różnymi świadkami na różnych stanowiskach i żaden jednoznacznie nie powiedział, że wykluczony na pewno zginie w armagedonie. Po prostu nie wierzę, że ktoś Tobie tak powiedział, no chyba, że jakaś prywatna interpretacja.
Nie twierdzę, że pozycja osoby wykluczonej jest cacy cacy przed Bogiem, jednak, jak to zwykle mówią świadkowie, NIKT nie wie, kto zgrzeszył przeciwko duchowi świętemu. Wykluczenie nie jest dowodem na to, że tak akurat zgrzeszył.
Wasze podejście to kolejna ściema próbująca 'wykazać' jacy to świadkowie okropni ;-)

Korbo,
to nie świadkowie są okropni,ale nauka organizacji jest okropna...

Sama byłam SJ ok. 30 lat i wiem,jaka nauka obowiazuje...

Wewnętrznie burzyłam się na te zasady z jednej strony,a z drugiej karciłam w myśli,że takim buntem zasmucam Jehowę...
Kiedy mijałam bez słowa na ulicy osoby które odeszły, a sama ich do organizacji przyprowadzałam z Kościoła Katolickiego serce bolało i się buntowało...
Ale milczałam...
Z czasem zaczęłam odpowiadać na dzień dobry mojego przyjaciela, który odłączył się i przystał do adwentystów,a którego ja wychowywałam w tzw."prawdzie"
Bogobojny człowiek wraz z zoną...

Kolejne teksty z literatury wskazujące na to, że nie generalizuję...

„Ale jeśli odsuniemy się od organizacji Jehowy, w żadnym innym miejscu nie znajdziemy prawdziwej radości ani nadziei na zbawienie” (Strażnica Nr 18, 1993 s. 22).

„Noe i jego bogobojni domownicy ocaleli dzięki schronieniu się w arce, a nasze ocalenie zależy od okazywania wiary oraz od lojalnej współpracy z ziemską częścią wszechświatowej organizacji Jehowy” (Strażnica Nr 10, 2006 s. 22-23).

Znam osobę z tzw.ostatka która mnie zmieszała z błotem po moim i męża odejściu, dziś sama jest już świadoma że organizacja bładzi... Jest po przeczytaniu :Kryzysu sumienia" i wielu innych jeszcze rzeczy...
Przeprasza mnie za swoją postawę sprzed lat... Mam nadzieję ,że i Ty Korbo nie omieszkasz sprawdzić paru rzeczy...
1Kor 4:5 bw "Przeto nie sądźcie przed czasem

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz wrz 17, 2017 7:14 pm

No to jeszcze jeden hicior :-)
Przed chwilka natrafiłam i obejrzałam film pt. Kto przeżyje armagedon?
https://youtu.be/XOkN-pwj_wQ
Odpowiedź znajdziemy w Strażnicy z 1 września 1989 rok.
Akapit 7 : Tylko Świadkowie Jehowy - bądź spośród ostatka pomazańców , bądź też z "wielkiej rzeszy" - jako zwarta społeczność pozostająca pod ochroną Najwyższego Organizatora mają biblijne uzasadnioną nadzieję przeżycia nieuchronnego końca tego skazanego na zagładę systemu , w którym panuje Szatan Diabeł (Objawienie 7 : 9-17 ; 2 Koryntian 4 : 4).
Właśnie oni będą stanowili "ciało" , które w myśl słów Jezusa zostanie wyratowane z najgorszego ucisku w dziejach ludzkości.

Awatar użytkownika
Datsun

Postautor: Datsun » ndz wrz 17, 2017 7:39 pm

korba pisze:Czytam Cię Datsunie i oczom nie wierzę, że tak jakoś... mało inteligentnie, sorry za określenie, reagujesz.
Po pierwsze, nie spotkałem się z nauką u świadków, że wykluczenie stanowi podstawę do zagłady w armagedonie.

Widocznie moja inteligencja nie spełnia Twoich norm, Korbo. Robię co mogę.
Sugeruję inteligentnie przeczytać np. cytat że Strażnicy jaki podała powyżej Agnieszka.
A jak nie dociera, to przeczytać jeszcze raz. ;)

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » ndz wrz 17, 2017 8:21 pm

I jeszcze jeden cytat :
„Która decyzja ma większą wagę: decyzja sędziów izraelskich o ukamienowania, czy decyzja komitetu o wykluczeniu ze społeczności w czasach obecnych? – Ta druga. Jeżeli Armagedon zastanie kogoś poza społecznością, to nie przeżyje go ani nie zmartwychwstanie” (Służba Królestwa Nr 9, 1969 s. 5).

PiotrP

Postautor: PiotrP » ndz wrz 17, 2017 9:06 pm

Z tego co ja pamiętam to w publikacjach strażnicy Organizacja świadków jehowy nie raz była przyrównywana do narodu izraelskiego a świat poza organizacją do Kananejczyków i mieszkańców Sodomy i Gomory było mówione że osoby wykluczone i nie wracające znajdują się pod wpływem szatańskiego świata tak jak izraelici którzy utrzymywali kontakty z Kananejczykami i zginęli przez to z wyroku Bożego bo dali się zwieść. Tak wiec nie było mówione może wprost ale uczono że wychodzisz z organizacji i nie wracasz to giniesz w Armagedonie tak jak ludzie w potopie , sodomie , czy Kananejczycy. mało tego było też mówione że nawet jeśli jesteś świadkiem jehowy a oglądasz się na ten świat tak jak żona lota na Sodome i Gomore to też zginiesz . No i jeszcze zgodnie z księgą objawienia według tłumaczenia świadków jehowy nawet jeśli będziesz letni tak ja Zbór w Laodycei czyli na przykład nie będziesz się przykładał do obowiązku głoszenia i czytania Biblii oraz strażnicy też zginiesz Armagedonie. A przecież osoby wykluczone nie głoszą czyli zgina razem z tym szatańskim światem. Chyba że źle rozumuje i pamiętam? Jeśli tak to mnie poprawcie i napiszcie co napisałem źle.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn wrz 18, 2017 6:09 am

„SŁUCHAJ , GDY MÓWI STRAŻNIK USTANOWIONY PRZEZ JEHOWĘ”

Taki jest tytuł artykułu do studium w Strażnicy nr.1 z 1989 roku , od str.10

Na wstępie czytamy:”strażnikiem cię uczyniłem dla domu Izraela;(…)będziesz ich ode mnie ostrzegać”(Ezechiela 3 :17).
Akapit 1
„STRAŻNIK ” ustanowiony przez Jehowę rozgłasza teraz boskie orędzie. Czy wsłuchujesz się w jego treść? Od tego, czy je docenisz i potwierdzisz to uczynkami, zależy wręcz twoje życie. Wkrótce narody poznają Jehowę , gdy uświęci On swoje wzniosłe imię ,usuwając obecny zły system rzeczy i zapewniając swojemu ludowi przetrwanie. Czy spodziewasz się być wtedy wśród ocalałych?(…)masz taką szansę,ale pod warunkiem, że będziesz słuchał, gdy mówi<strażnik>boży”.

Akapit 2
„Zaniedbanie się w słuchaniu proroków Jehowy ściągnęło na królestwo Judy klęskę , jaka spadła na nie w roku 607 p.n.e.(…)”.

Akapit 8
"Gdyby Ezechiel nie wywiązał się z zadań strażnika , Jehowa pociągnąłby go do odpowiedzialności za śmierć ofiar. Chociażby Izraelici , ktorzy nie chcieli przyjąć od niego nagany,skrępowali go symbolicznie jak powrozami,miał odważnie obwieszczać orędzie boże(Ezech 3:22-27). W naszych czasach chrześcijaństwo odmawia słuchania tego,co głosi ostatek pomazańców , i stara się powstrzymać jego działalność. Niemniej jednak od roku 1919 usługuje on w charakterze,<strażnika> wyznaczonego przez Jehowę , śmiało publikując jego orzeczenia na temat<czasu końca>obecnego systemu rzeczy(Dan.12:4). W dziele tym żyjących jeszcze na ziemi braci Chrystusa wspiera coraz liczniejsza <wielka rzesza> jego<drugich owiec>(Obj.7:9,10;Jana 10:16) Klasa strażnika nie ustaje w ogłaszaniu wyroków bożych,a każdy poszczególny członek namaszczonego ostataka lub wielkiej rzeszy z całą pewnością powinien systematycznie w tym uczestniczyć”.

Akapit 18
„Odpowiednikiem męża w lnianej szacie jest klasa chrześcijan namaszczonych duchem. Chodzą od domu do domu,by symbolicznie kreślić znak na czołach ludzi,którzy następnie powiększają szeregi<wielkiej rzeszy> tak zwanych <drugich owiec>Chrystusa.znak ten stanowi dowód,że są oddanymi Bogu , ochrzczonymi jego naśladowcami o osobowości ukształtowanej na wzór mistrza.wyszedłszy z babilonu wielkiego,ogólnoswiatowego imperium religii fałszywej,wzdychają oni i jęczą nad obrzydliwościami popełnianymi w chrześcijaństwie(Obj.18:4,5). Posiadany przez nich <znak>wskarze egzekucyjnym siłom bożym , że należy ich oszczędzić podczas wielkiego ucisku.

Podtytuł:”Nadciąga ognista zagłada” ak.19″(…)odpowiednik<męża w lnianej szacie> rozrzuca po całym chrześcijaństwie ogniste orędzie stanowiące zapowiedź , że wkrótce Bóg wywrze swój gniew na tym systemie oraz na pozostałych składnikach babilonu wielkiego. KTO SIĘ UCHYLA OD SŁUCHANIA <STRAŻNIKA> WYZNACZONEGO PRZEZ JEHOWĘ,TEN OCZYWIŚCIE NIE MOŻE LICZYĆ NA OCALENIE(Izaj.61:1,2;Obj.18:8,10,20)”.

Akapit 21
”(…)a jeśli będziesz w dalszym ciągu słuchał <strażnika>bożego,niewątpliwie znajdziesz się wśród tych,którzy przeżyją,gdy jehowa dobędzie swojego mecza”.

Moje refleksje :
Zaprogramowanie na pewność zbawczej roli swojej organizacji.
Ostatnio zmieniony pn wrz 25, 2017 4:31 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 18, 2017 10:14 am

Korba pisze do Datsuna.

Podobno byłeś kiedyś świadkiem, a tu piszesz jakyś nim nie był :-D Choć, kto tam wie jakim doedukowanym byłeś świadkiem ;-)[/quote]

Ja pisze do Ciebie jako do brata.
Powołuje się na wypowiedz' naszego nauczyciela Pana Jezusa zanotowaną w Mt.18.15-,,Jeśli zaś twój
brat popełni grzech,idz' i jego winę odsłoń między tobą a nim samym"- w związku z Twoja powyższą wypowiedzią.
Nauka samego Pana Jezusa;Mt.5:22,b,,a kto by skierował do swego brata niegodne wymówienia słowo pogardy ,będzie odpowiadał przed Sądem Najwyższym ,,PŚ,Przekład Nowego Świata.
Nie zasadne byłoby zastosowanie dalszej wypowiedzi Pana Jezusa, bo musimy mieć wyrozumiałość dla siebie, a ponadto zasmucało by Boga Jahwe,Pana Jezusa jak i,,I Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego,,Ef.4:30. Uwspółcześniona Biblia Gdańska . n
Jak i ,,Żadne plugawe słowo niech nie wychodzi z waszych ust,lecz tylko dobre,dla zbudowania,aby przynosiło łaskę słuchającym,,Ef.4:29.(napisałem, przytoczyłem ten werset, tak dla utrwalenia ponieważ,- z tym tu na forum się nie spotkałem i to nie dlatego, że zostało by przechwycone przez administrację- użytkownicy reprezentują wysoki poziom).
No jeszcze 1 Kor.6:10, ale chyba wystarczy.
I co najważniejsze 1 Pt3:15b ,,Ale w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Pana,zawsze gotowi do obrony wobec każdego ,kto od was żąda uzazadnienia nadziei, którą macie w sobie,lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu... .PNŚ.
Myślę że taka postawa może skłonić rozmówcę do powrotu do organizacji Jehowy.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Wróć do „Ogłoszenia, propozycje, sugestie i pytania odnośnie forum”