Przygotowuję publikację o wykluczonych

Jeśli masz jakieś uwagi w sprawach forum to napisz w tym dziale.
PiotrP

Re: Przygotowuję publikację o wykluczonych

Postautor: PiotrP » ndz wrz 17, 2017 9:06 pm

Z tego co ja pamiętam to w publikacjach strażnicy Organizacja świadków jehowy nie raz była przyrównywana do narodu izraelskiego a świat poza organizacją do Kananejczyków i mieszkańców Sodomy i Gomory było mówione że osoby wykluczone i nie wracające znajdują się pod wpływem szatańskiego świata tak jak izraelici którzy utrzymywali kontakty z Kananejczykami i zginęli przez to z wyroku Bożego bo dali się zwieść. Tak wiec nie było mówione może wprost ale uczono że wychodzisz z organizacji i nie wracasz to giniesz w Armagedonie tak jak ludzie w potopie , sodomie , czy Kananejczycy. mało tego było też mówione że nawet jeśli jesteś świadkiem jehowy a oglądasz się na ten świat tak jak żona lota na Sodome i Gomore to też zginiesz . No i jeszcze zgodnie z księgą objawienia według tłumaczenia świadków jehowy nawet jeśli będziesz letni tak ja Zbór w Laodycei czyli na przykład nie będziesz się przykładał do obowiązku głoszenia i czytania Biblii oraz strażnicy też zginiesz Armagedonie. A przecież osoby wykluczone nie głoszą czyli zgina razem z tym szatańskim światem. Chyba że źle rozumuje i pamiętam? Jeśli tak to mnie poprawcie i napiszcie co napisałem źle.

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » pn wrz 18, 2017 6:09 am

„SŁUCHAJ , GDY MÓWI STRAŻNIK USTANOWIONY PRZEZ JEHOWĘ”

Taki jest tytuł artykułu do studium w Strażnicy nr.1 z 1989 roku , od str.10

Na wstępie czytamy:”strażnikiem cię uczyniłem dla domu Izraela;(…)będziesz ich ode mnie ostrzegać”(Ezechiela 3 :17).
Akapit 1
„STRAŻNIK ” ustanowiony przez Jehowę rozgłasza teraz boskie orędzie. Czy wsłuchujesz się w jego treść? Od tego, czy je docenisz i potwierdzisz to uczynkami, zależy wręcz twoje życie. Wkrótce narody poznają Jehowę , gdy uświęci On swoje wzniosłe imię ,usuwając obecny zły system rzeczy i zapewniając swojemu ludowi przetrwanie. Czy spodziewasz się być wtedy wśród ocalałych?(…)masz taką szansę,ale pod warunkiem, że będziesz słuchał, gdy mówi<strażnik>boży”.

Akapit 2
„Zaniedbanie się w słuchaniu proroków Jehowy ściągnęło na królestwo Judy klęskę , jaka spadła na nie w roku 607 p.n.e.(…)”.

Akapit 8
"Gdyby Ezechiel nie wywiązał się z zadań strażnika , Jehowa pociągnąłby go do odpowiedzialności za śmierć ofiar. Chociażby Izraelici , ktorzy nie chcieli przyjąć od niego nagany,skrępowali go symbolicznie jak powrozami,miał odważnie obwieszczać orędzie boże(Ezech 3:22-27). W naszych czasach chrześcijaństwo odmawia słuchania tego,co głosi ostatek pomazańców , i stara się powstrzymać jego działalność. Niemniej jednak od roku 1919 usługuje on w charakterze,<strażnika> wyznaczonego przez Jehowę , śmiało publikując jego orzeczenia na temat<czasu końca>obecnego systemu rzeczy(Dan.12:4). W dziele tym żyjących jeszcze na ziemi braci Chrystusa wspiera coraz liczniejsza <wielka rzesza> jego<drugich owiec>(Obj.7:9,10;Jana 10:16) Klasa strażnika nie ustaje w ogłaszaniu wyroków bożych,a każdy poszczególny członek namaszczonego ostataka lub wielkiej rzeszy z całą pewnością powinien systematycznie w tym uczestniczyć”.

Akapit 18
„Odpowiednikiem męża w lnianej szacie jest klasa chrześcijan namaszczonych duchem. Chodzą od domu do domu,by symbolicznie kreślić znak na czołach ludzi,którzy następnie powiększają szeregi<wielkiej rzeszy> tak zwanych <drugich owiec>Chrystusa.znak ten stanowi dowód,że są oddanymi Bogu , ochrzczonymi jego naśladowcami o osobowości ukształtowanej na wzór mistrza.wyszedłszy z babilonu wielkiego,ogólnoswiatowego imperium religii fałszywej,wzdychają oni i jęczą nad obrzydliwościami popełnianymi w chrześcijaństwie(Obj.18:4,5). Posiadany przez nich <znak>wskarze egzekucyjnym siłom bożym , że należy ich oszczędzić podczas wielkiego ucisku.

Podtytuł:”Nadciąga ognista zagłada” ak.19″(…)odpowiednik<męża w lnianej szacie> rozrzuca po całym chrześcijaństwie ogniste orędzie stanowiące zapowiedź , że wkrótce Bóg wywrze swój gniew na tym systemie oraz na pozostałych składnikach babilonu wielkiego. KTO SIĘ UCHYLA OD SŁUCHANIA <STRAŻNIKA> WYZNACZONEGO PRZEZ JEHOWĘ,TEN OCZYWIŚCIE NIE MOŻE LICZYĆ NA OCALENIE(Izaj.61:1,2;Obj.18:8,10,20)”.

Akapit 21
”(…)a jeśli będziesz w dalszym ciągu słuchał <strażnika>bożego,niewątpliwie znajdziesz się wśród tych,którzy przeżyją,gdy jehowa dobędzie swojego mecza”.

Moje refleksje :
Zaprogramowanie na pewność zbawczej roli swojej organizacji.
Ostatnio zmieniony pn wrz 25, 2017 4:31 pm przez Agnieszka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 18, 2017 10:14 am

Korba pisze do Datsuna.

Podobno byłeś kiedyś świadkiem, a tu piszesz jakyś nim nie był :-D Choć, kto tam wie jakim doedukowanym byłeś świadkiem ;-)[/quote]

Ja pisze do Ciebie jako do brata.
Powołuje się na wypowiedz' naszego nauczyciela Pana Jezusa zanotowaną w Mt.18.15-,,Jeśli zaś twój
brat popełni grzech,idz' i jego winę odsłoń między tobą a nim samym"- w związku z Twoja powyższą wypowiedzią.
Nauka samego Pana Jezusa;Mt.5:22,b,,a kto by skierował do swego brata niegodne wymówienia słowo pogardy ,będzie odpowiadał przed Sądem Najwyższym ,,PŚ,Przekład Nowego Świata.
Nie zasadne byłoby zastosowanie dalszej wypowiedzi Pana Jezusa, bo musimy mieć wyrozumiałość dla siebie, a ponadto zasmucało by Boga Jahwe,Pana Jezusa jak i,,I Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego,,Ef.4:30. Uwspółcześniona Biblia Gdańska . n
Jak i ,,Żadne plugawe słowo niech nie wychodzi z waszych ust,lecz tylko dobre,dla zbudowania,aby przynosiło łaskę słuchającym,,Ef.4:29.(napisałem, przytoczyłem ten werset, tak dla utrwalenia ponieważ,- z tym tu na forum się nie spotkałem i to nie dlatego, że zostało by przechwycone przez administrację- użytkownicy reprezentują wysoki poziom).
No jeszcze 1 Kor.6:10, ale chyba wystarczy.
I co najważniejsze 1 Pt3:15b ,,Ale w swych sercach uświęcajcie Chrystusa jako Pana,zawsze gotowi do obrony wobec każdego ,kto od was żąda uzazadnienia nadziei, którą macie w sobie,lecz czyńcie to w łagodnym usposobieniu... .PNŚ.
Myślę że taka postawa może skłonić rozmówcę do powrotu do organizacji Jehowy.
,,Nagi wyszedłem .. i nagi się tam wrócę.Hi 1,20(UBG).

Paulina 123

Postautor: Paulina 123 » pn wrz 18, 2017 11:12 am

Witaj. Chętnie pisze się na rozmowę.. jestem z Pomorza. Jeśli masz na trasie okolice Starogardu Gdańskiego . Zapraszam do kontaktu.

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » pn wrz 18, 2017 4:21 pm

Dzień Dobry- Paulinko!
W sąsiedztwie mój post,nie ukrywam,że obudzone resztki pokładów dżentelmena mobilizują do wsparcia zagubionej kruszynki.
Twoja sytuacja nie jest zła,jesteś osobą wykształconą,mieszkasz w malowniczym i jak na Polskę bogatym regionie(dla rozluznienia sytuacji, u nas mówi się, że są tam rzetelne zakłady spirytusowe).
Cieszymy się,że jesteś szczęśliwą mamą dwójki dzieci.
Znając utarte orzecznictwo sądowe, dzieci zapewne zostały przy Tobie.
Mając taką sytuację, jako takie zdrowie i jaki taki wiek,żyć nie umierać.

Przy dzisiejszej komunikacji fizycznej i medialnej do Starogardu G.blisko.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie.

Paulina 123

Postautor: Paulina 123 » pn wrz 18, 2017 8:22 pm

Witaj tadeusz2904 ;) - rzetelne zakłady spirytusowe..hmm no zakłady a konkretnie jeden ale czy rzetelny hihi...

Tak dzieci są przy mnie...jednak nie podążajmy schematem -> tradycyjne czy utarte orzecznictwo sądowe... dzieci są ze mną z prostej przyczyny, kocham je a one mnie . Czują że mama jest dla nich na 100% a ojciec... ojciec pewnie też je kocha...one go też.. jednak nie umiałby być na 100% bo przecież religia.... przecież Zebrania...obowiązki teokratyczne...służba... etc. Jest werset biblijny który mówi ' na wszytsko jest wyznaczony czas...' eeh jednak nie wszyscy to rozumieją. Fanatyzm to obsesja.. obsesja to choroba. A chorobę trzeba leczyc :roll:
Również pozdrawiam :) serdecznie ;)

Awatar użytkownika
tadeusz2904

Postautor: tadeusz2904 » wt wrz 19, 2017 2:50 pm

Witaj Paulinko!
Zwracam się do ciebie po ojcowsku.
Czy miałaś na myśli werset z 1Pt.4:17.Jeśli tak to :
,,Jest bowiem wyznaczony czas,... to jakiż bedzie koniec tych ,którzy nie są posłuszni dobrej nowinie Bożej?,,.
Przekład Nowego Świata.
,,Nadszedł bowiem czas,...to jaki będzie koniec tych,którzy nie są posłuszni ewangelii Bożej?,,.
Uwspółcześniona Biblia Gdańska.
Znawcom ewangelia, czy dobra nowina to to samo,ale w powszechnym zrozumieniu nie.
Zapewne głosiłaś,,mamy dla pana/i dobrą nowinę.Jehowa poprzez swoje słowo Pismo Święte obiecał, że na ziemi nie będzie wojen,złych ludzi itd.no i Izajasza( cytuję z pamięci) 2:2,Ps37:10,Jer.10,23,,.
Natomiast głoszenie ewangelii(relacji chociażby Marka)10:11,,I powiedział im:Kto oddala swą żonę i żeni się z inną,cudzołoży wobec niej,,.Warto zauważyć, że nie wobec Boga tylko niej.
Cała ewangelia wg.twego męża jest o Królestwie Bożym a wg.innych o miłości do bliźniego.
Więc dobrze napisałaś, ilu ludzi tyle poglądów.
Dobrze, że dzieci są przy Tobie bo nawet sześć dziecka już wsparcie fizyczne.
Pozd.serdecz. :)

Wróć do „Ogłoszenia, propozycje, sugestie i pytania odnośnie forum”